» »

Apple predstavil nov poceni iPhone SE

tha_man ::

Hehe Lew nabija :) Pri nižjem price pointu bodo žal kompromisi. Seveda bi lahko Apple uporabil nov dizajn, OLED zaslon ali 4 kamere, kar za tak denar lahko dobiš v Androidnem taboru. Ampak s tem pride tud precej slabši CPU, zatikajoče delovanje in par let manj podpore. Tukaj mora vsak pri sebi razčistit, kaj mu je pomembno.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zimonem ::

Kakšno zatikajoče delovanje? Sd625 povsem normalno prebavlja vse stvari na precej boljšem zaslonu kot ga ima ta Apple ip se. Rn4 je tri leta nazaj stal 160e pa je vsaj fhd.
Glede se podpore pa ios z vsako nadgradnjo bolj in bolj postaja podoben windowsem.

PrihajaNodi ::

Zatikanje pa creshanje appov.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zimonem ::

Ker slabih appov iOS ne premore? Ob tem da si z tako majhnim zaslonom primoran vnuporabo appov za stvari katere sicer povsem normalno tečejo v brkljalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

PrihajaNodi ::

Imam SE starejši model, se ne spomnim kdaj mi je aplikacija zadnjič krešnila. Edina jeba je baterija pozimi. No pa imam še 8 plus.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zimonem ::

Jaz tud ne pomnim, kdaj bi mi Orešnik app. Imam tudi mi 9 lite.
Preprosto povedano je ipse2 telefon s slabim zaslonom malo pomnilnika in katastrofalno baterijo.

MrStein ::

No, blodit ni treba.
Izgled je bedasti retro, drugo pa je na mestu. Če hočeš večji ekran, pač kupi večji telefon.
Pomnilnika pa je čisto zadosti. (zakaj bi bilo premalo?)
O trajanju baterije pa bomo še videli teste.

Zimonem je izjavil:

Ker slabih appov iOS ne premore? Ob tem da si z tako majhnim zaslonom primoran vnuporabo appov za stvari katere sicer povsem normalno tečejo v brkljalniku.

Če zadeva ne teče OK v brskalniku, je kriv avtor. Tam namreč lahko zasede enako prostora kot app, razen zelo ozkega zgornjega roba, pa še tega se lahko znebiš, če web stran odpreš preko bližnjice na home screen-u.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aborko ::

No par battery testov za SE2 je že zunaj in pričakovano suxa. Konkretno suxa, SE2 crkne ko ima Oneplus 8 še 62% in to z 90hz 6,55" full hd amoled ekranom. 3:40 SOT pri novem, smešno ali žalostno, kakor vzameš. Po 5ih, eh kaj 5ih, po 2-3 letih si lahko mislite kaj bo od te 1800mAh ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

gddr85 ::

ah, nima veze, ko veš, da v roki držiš iphone s spešl ekosistemom...je ostalo nepomembno :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Senior Dev ::

Android vs iOS je lahko baterija 4 vs 1 in je Apple še vedno v prednosti overall.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

aborko ::

Bolj težko je v prednosti če zadeva crkne in te pusti na cedilu sredi dneva. No razen če res samo za smse pa klice uporabljate, pa kot šminka za na mizo ob kavici. No sej tut zdrži dobro u standby - pač uporabljat ga ne smeš :)

pirlo ::

aborko je izjavil:

Bolj težko je v prednosti če zadeva crkne in te pusti na cedilu sredi dneva. No razen če res samo za smse pa klice uporabljate, pa kot šminka za na mizo ob kavici. No sej tut zdrži dobro u standby - pač uporabljat ga ne smeš :)

Standby majo dober, ker v ozadju ne dela nič, oz. precej manj kot Android. Kaj bo pa pozimi, ko večini ki jih poznam, jim crkujejo s 30% baterije in pol gredo v avto gret telefon da lahko klic naredijo... Pa tudi featurjev bo imel manj. To je za začetek, kaj še vse v naslednjih 5 letih ne bo imel napram "večjim bratom" pa še bomo videli.

Zimonem ::

Senior Dev je izjavil:

Android vs iOS je lahko baterija 4 vs 1 in je Apple še vedno v prednosti overall.

https://www.gsmarena.com/battery-test.p...

Obup od avtonomije pri vseh modelih telefonov tvrdke Apple.

LeQuack ::

A ta budge iphone tudi prodaja osebne podatke in lokacijo?
Quack !

McClane ::

Za klice in SMSe bo dober, za to je konec koncev nekako mišljen.
Pač budget telefon od Appla, kdor lahko živi z temi omejitvami se bo imel verjetno čisto fajn z njim. Za tiste ki pa potrebujejo večji ekran ali pa kamero in različne aplikacije pa so drugi na voljo. Tako na Androidni strani kot na Applovi.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Zimonem ::

Z SMSji zna biti že problem...
https://hypebeast.com/2020/4/apple-text...

Senior Dev ::

Zimonem je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Android vs iOS je lahko baterija 4 vs 1 in je Apple še vedno v prednosti overall.

https://www.gsmarena.com/battery-test.p...

Obup od avtonomije pri vseh modelih telefonov tvrdke Apple.

Vaši Šaomiji nimajo dosti boljše avtonomije. Recimo Apple iPhone 11 Pro Max vs Xiaomi Mi 10 Pro 5G si na istem z baterijo. Ampak Šaomija ne bi vzel, ker bi se kolegi norčevali iz mene, že če imaš Androida je bolj pametno da ga skrivaš če nočeš da bi bil tarča posmeha.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

pirlo ::

McClane je izjavil:

Za klice in SMSe bo dober, za to je konec koncev nekako mišljen.
Pač budget telefon od Appla, kdor lahko živi z temi omejitvami se bo imel verjetno čisto fajn z njim. Za tiste ki pa potrebujejo večji ekran ali pa kamero in različne aplikacije pa so drugi na voljo. Tako na Androidni strani kot na Applovi.

Za to so mišljeni dumbphoni za 50e. Da daš 500e za napravo, ki je samo za klice in sms mora bit nekaj narobe s tabo.

Zimonem ::

Senior Dev je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Android vs iOS je lahko baterija 4 vs 1 in je Apple še vedno v prednosti overall.

https://www.gsmarena.com/battery-test.p...

Obup od avtonomije pri vseh modelih telefonov tvrdke Apple.

Vaši Šaomiji nimajo dosti boljše avtonomije. Recimo Apple iPhone 11 Pro Max vs Xiaomi Mi 10 Pro 5G si na istem z baterijo. Ampak Šaomija ne bi vzel, ker bi se kolegi norčevali iz mene, že če imaš Androida je bolj pametno da ga skrivaš če nočeš da bi bil tarča posmeha.

Pred prvim iphonom je 15+ xiaomiev. Mi 10 pro 5g je produkt kakršnega Apple ne planira še cca 2 leti.
Glede prijateljev pa, ali so 5g tehno ludisti?

MrNighthawk ::

flameir je izjavil:

Kljub temu, da mi je všeč, ma Lew dobr point v tem videu.

Samo v prejšnjem videu je malo drugače govoril :))
Nekaterim je všeč Vanilla 8-)
Mislim, da se bo prodajal ok. Ker marsikdo želi stabilen telefon, ki ni drag in je soliden v vsem. Androidi po 400€ so po večini crap (upanje za Nokio in Pixel A).
Starejša kamera z novim procesiranjem bo čist ok, ker tako in tako nabije folk 5 IG filtrov gor.

Furbo ::

Oh ja, je pa iphone najboljše v usajanju folka 'ki ga ne bi nikdar kupili'.

Zakaj vas nekaj, kar ne bi kupili, vedno tako požene na forume?

Droid teme pa.. črički. Pol se pa spet usajate, zakaj teme o applu. V temah o applu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zimonem ::

Da razvetlimo tehnično neuke potrošnike. Kateri so kasneje grozno ponosni na lastništvo aparata s katerim imajo kasneje kup težav.

Furbo ::

LOL, sanjaš model. Takih ni na slotech.

Po tvoji logiki potem tehnično neuke usmeriš na android? Medvedja usluga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PrihajaNodi ::

Isto baterijo je mel prejsni model pa zaslon je bil 4. Baterija zdrzi polovica dneva tak da pri novem bo katastrofa
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

McClane ::

Tole z baterijo zna držati. Po prvem navalu opisov "influencerjev" na youtube, so tu že prve kritike da je baterija bolj švoh in zna biti problem ob bolj zahtevnih appih ali igrah.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Magic1 ::

Ta je res dobra, ultra sodoben najhitrejši procesor in kapaciteta baterije, ki je bila že pet let nazaj premajhna. Sej ni problema, bodo pač disablal hitra jedra na procesorju in bo telefon zelo malo porabil na varčnih jedrih.
Magic

Senior Dev ::

Baterija ti je premajhna samo če drkaš telefon cele dneve in si obseden. Mislim da taki rabijo telefon za 1000€ in ne za 299€. Priporočam za take obsedence kak iPhone 11 Pro Max + iPhone 11 Pro Max Smart Battery Case. Tak komplet dobiš že od 1200€ naprej in takim ki delajo po 14 ur na telefonu se teh 1200€ prinese notri v parih dneh. To je seveda ob predpostavki da delajo kaj pametnega...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Baterija je ista kot v prejšnjem SE s tem da ima prejšni velikost ekrana 4. Baterija mi zdrži 3 ure youtuba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

MrStein ::

PrihajaNodi je izjavil:

Baterija je ista kot v prejšnjem SE

Ni.
Zakaj lažeš?

PrihajaNodi je izjavil:

Isto baterijo je mel prejsni model pa zaslon je bil 4. Baterija zdrzi polovica dneva tak da pri novem bo katastrofa

V resnici zdrži en dan, z manjšo rabo pa tudi dva.

Zakaj lažeš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrihajaNodi ::

V resnici zdrži en dan, z manjšo rabo pa tudi dva.

Zakaj lažeš?


Ker ga imam in brez power bank na riti ne moreš z njim nič
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Greg91 ::

Kdo ti je pa vcepil v glavo, da je tvoja uporaba kakršnokoli merilo za ostale potencialne uporabnike? In ne ni, baterija ni enaka kot v prejšnjem SE.

MrStein ::

Hja, pol pa kupi drugega (ali baterijo menjaj).
To je tako,kot če bi se vozil okoli s praznimi gumami in jamral, kako slabo leži na cesti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrihajaNodi ::

Par miliamperov razlike. Lol

Greg91 je izjavil:

Kdo ti je pa vcepil v glavo, da je tvoja uporaba kakršnokoli merilo za ostale potencialne uporabnike? In ne ni, baterija ni enaka kot v prejšnjem SE.


Primerjam z ostalimi aparati.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

kak je torej konsenz - je za kupiti ali ne? Poslovna uporaba, slike, maili, web klici itd. Iger ne bo. MS okolje delo itd. Dobesedno nadomestek računala na terenu (zdaj mi je to super uspevalo z Nexus 6p)-

Ker če ne je brutalno poeceni recimo huawei p40 lite, tudi sodoben proc, brez google navlake...

torej, je to za kupit ali ne? predvsem ta baterija, ostalo niti ni važno...

zz

MrStein ::

PrihajaNodi je izjavil:


Primerjam z ostalimi aparati.

Ja, kar primerjaj:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zimonem ::

Bravo ratalo ti je izbrskat 5 let, staro primerjavo.
Dandanes bomo stvar postavili kar v sodobno perspektivo. In ja baterije v iphonih so zanič!
https://www.gsmarena.com/battery-test.p...

iTrader ::

jej jej jej kako nekatere triggerira vsaka Applova novica

hojnikb ::

Sploh tiste, k drzijo 100$ Xiaomija in se na vsak nacin prepricujejo, da vec k to nebodo nikol nucal :)
#brezpodpisa

Zimonem ::

Na živce nam gredo iphonarji, ki ti na kavi morijo, se da nastavit melodijo zvonjenja. Pa da bi en fillet prenesli,... Pa tam visijo se tistim povešenim iphonom in debelimi kravjimi očmi dokler se jih ne usmiliš.

Furbo ::

Stari mami boš moral s tem tudi na droidu pomagati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zimonem ::

Furbo je izjavil:

Stari mami boš moral s tem tudi na droidu pomagati.

Ampak tam je to stvar sekund v nastavitvah, pri iphonarjih je pa stvar minut in motoviljenja z različnimi pretvorbami in obvozi. Svetu se da pomagati na precej bolj plodne načine, kot pa reševati probleme katere ustvarjata Applov marketinški in razvojni oddelek.

Andrej51 ::

Preizkusil sem novega SEja. Zraven sem imel še S10e. Kamera podnevi zelo na nivoju, video tudi. Ponoči pa je druga zgodba, v primerjavi z S10e je precej manj osvetljena z rahlo več šuma. Presenetila me je baterija uporaba večinoma socialna omrežja pri 15% je bilo malo vec kot 5h SoT.

hojnikb ::

Najhujsi problem je sedaj nastavit zvonenje, ja :))
#brezpodpisa

iTrader ::

Andrej51 je izjavil:

Preizkusil sem novega SEja. Zraven sem imel še S10e. Kamera podnevi zelo na nivoju, video tudi. Ponoči pa je druga zgodba, v primerjavi z S10e je precej manj osvetljena z rahlo več šuma. Presenetila me je baterija uporaba večinoma socialna omrežja pri 15% je bilo malo vec kot 5h SoT.

Je to fejk njus? Tehnično podkovani ljudje pravijo, da je iPhone neuporaben, ne vem kje si ti dobil 5h SoT.

Zimonem ::

Res fantastičen dosežek na ravni xiaomi redmi 4a.

hojnikb ::

Za target kupce preko zadost.

je pa tale graf dovolj velika brca v rit androidnezem

#brezpodpisa

Zimonem ::

Ja motor od tovornjaka montiran v katrci. Že videno.

Senior Dev ::

hojnikb je izjavil:

Za target kupce preko zadost.

je pa tale graf dovolj velika brca v rit androidnezem


Noro. Galaxy S20 Ultra za 1300€ nima za burek proti Ajfaunu za 300€. Kako žalostno. :|
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

MrStein ::

Zimonem je izjavil:

Bravo ratalo ti je izbrskat 5 let, staro primerjavo.

Ja, saj je govora o 5 let starem telefonu.
A trdiš da tisti test ni realen?
Ali le iščeš dlako v jajcu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Galaxy S20 Ultra za 1300€ nima za burek proti Ajfaunu za 300€. Kako žalostno.


Samo prvih 5 minut dokler ne pocepne baterija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj okoli Apple Watch...

Oddelek: Mobilne tehnologije
446268 (1264) gregor_m
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20527279 (17011) buttcrack
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32849969 (34692) MrStein
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336420 (27016) c3p0

Več podobnih tem