» »

Za avdiofile

Za avdiofile

boyzl ::

Zanima me ali se glasba posneta na cd-r, pretvorjena iz MP3 v avdio sliši slabše kot kupljen orginal avdio CD (na vrhunkih Hi-Fi komponentah?

iration ::

Hehe, ne rabiš biti avdiofil da veš, da je iz MP3 slabši zvok. MP3 namreč ne podpira lossless compression, tako kot npr, Monkey's Audio, WavPack, Flac, ...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

boyzl ::

Se pravi če konvertiram musko iz MP3 formata v avdio je potem slabši zvok kot original avdio cd?

iso2000 ::

JA. Vendar je sedaj vprašanje, ali to ti slišiš in te moti, ali tako pač pravijo drugi in te moti? Glede na vprašanje, bi rekel, da ti ne slišiš in te ne moti? 0:)
LP

Lith ::

enostavno- itaq da se sliši razlika. Sprobaj pri kakem kolegu, ki ima v avtu CD spieler pa ojačevalec in kakšen bas zvočnik, pa dej not en originalno posnet CD in potem še posnetega iz MP3, pa poslušaj kako manjkajo višji toni, basov nekako ni takih kot treba, v glavnem zvok ni 'poln', pri avdiofilskih komponentah pa je ta razlika že bolj prepad.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

sash ::

kor prvo če imaš "vrhunske komponente" v kar ZELO dvomim da jih premoreš potem boš verjetno privoščil sebi in svoji tehniki samo najboljše in neboš doma kopiral, niti kupoval komercialne kložne, ampak boš posegel po posebnih serijah CD-jk ki jih izdajajo določene založbe prav za take kupce - je pa res da so precej dražji ampak so vredni sovjega denarja kar ti lahko povem iz izkušenj, ker imam srednje kvaliteten HI-FI sistem in sem si za svojo dušo :D privoščo nekaj takih CD-jev in mi ni žav niti enega tolarja (no ja marke) ki sem ga dal.

Je pa res da smo o zelo podobni temi že debatirali, in tema je res ogromna tako da jo poskusi poiskat, boš zvedel marsikaj zanimivega pa tudi nekaj neumnosti, ki so jih spisali določeni uporabniki in ob njih se boš precej nasmejal :))
--------------------
Think different...
TOROiD Group

boyzl ::

Hvala za pojasnila,
sam ne posedujem vrhunskih komponet ampak jih ima frend, jaz mam normalen hi-fi sistem iz sestavljenih komponent, tko da kaksne posebne razlike ni slišat.Mela sva pa debato okol tega pa me je stvar zanimala.
Kaj pa iz formata WMA v AVDIO ?

iration ::

Hja, isti q, ponavad še slabš, razen če je WMA bil nastavljen na Lossless.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

boyzl ::

Kje se pa dobi te avdiofilske cd - je in kaj je
razlika med temi in navadnimi ?

iration ::

Jah, če že imaš kakšen hud audio sistem doma, potem si kupiš tudi SACD player in pa DVD Audio. Veliko boljše in bolj perspektivno kot pa audiofilski CD-ji.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

sash ::

dobi se jih v nekoliko bolje založenih stacjonih z CD ploščami, vendar pa moraš za izkoriščenje le teh imeti ustrezne pogone - seveda se jih da predvajat tudi v najceneših CD predvajalnikih, a takrat žal zgubiš vse tisto zakaj si odštel dodaten denar.

Sicer pa kot je že nekdo napisal, DVD-A vedno bolj prihaja na površje >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Poldi112 ::

Nimam jaz obcutka da dvd-a ze kaj prihaja na povrsje. Sploh dokler se ne ve 100%, kateri standard bo prevladal, je najbolje ostati na cd-ju. In to bo po moje se kar nekaj let.
LP

sash ::

prvi primerki DVD plošč in predvajalnikov so že zunaj, torej so že vidni znaki življenja :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Poldi112 ::

SACD predvajalniki in plosce so zunaj ze par let...

sash ::

in kje v SLO dobiš SACD ploščo ?, medtem ko DVD-A plošče že imajo v BigBangu (MB)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iration ::

> Nimam jaz obcutka da dvd-a ze kaj prihaja na povrsje. Sploh dokler se ne ve 100%, kateri standard bo prevladal, je najbolje ostati na cd-ju.

Dobro, res je. Ampak jaz sem hotel le povedati, da se ne splača kupovati avdiofilskih izdaj cd-jev, ker so inferiorni SACD-jem in DVD-audiu. Sicer pa, če se vpraša mene, je CD čisto dovolj kvaliteten medij za povprečnega uporabnika. Za avdiofile pa sploh ne vem, kaj sploh počnejo z njimi, ker so tehnične karakteristike cd-ja slabe.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Poldi112 ::

Ne vem ali se v sloveniji dobijo, ampak to ni vazno. Dobijo se. Ker SACD je relativno star format, v primerjavi z DVD-A. Nobenega nisem slilsal sam, edino kolega mi je rekel, da je SACD super.
Po moje se splaca kupovati avdiofilske izdaje cd-jev. Ker se na cd formatu dobi vse, na ostalih pa zelo malo (relativno). In dokler en standarrd ne prevlada pac ostanes pri cd-ju (oz. vinilu, ce si extremist)

iration ::

Vsak ima svoje mnenje. Ampak:
SACD je lahko star format, je pa vseeno superioren CD-ju. In zvok, pravijo (jaz ga nimam), se ne da primerjati s cd-jem. Če imaš sistem, vreden par tisoč evrov, potem je malo neumno, če se omejuješ na star in neavdiofilski medij, kot je cd. "Ekstremisti" ne ostajajo pri vinilu (tisto so samo nostalgiki, ki nimajo denarja za konkretne tehnologije, nič drugega), pač pa so vsaj pri DAT-u, če ne pri SACDju ali DVD-audiu.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

qshtr ::

Kakšni so tile audifilski cdji? a mislite HDCD?

sash ::

tisto so samo nostalgiki, ki nimajo denarja za konkretne tehnologije, nič drugega

hehehe he, človk pa ti sploh veš kolk košta en spodoben gramofon, npr zadeve slovenskega mojstra g.Kuzme ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iration ::

Hehe, vem vem. Sem bil pri Kuzmi doma na gorenjskem nekje, ko sem kupoval zvočnike. In zaradi enormne cene je sedaj vinil tehnologija večna in najboljša? :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

qshtr ::

Se pravi če konvertiram musko iz MP3 formata v avdio je potem slabši zvok kot original avdio cd?


Zvok je slabši, samo je vprašanje če boš ti to slišal (razliko). Drugače je pa tudi veliko odvisno od tega kako je bil narejen mp3 (codec, bitrate, itd.)

lp

sash ::

ne nisem rekel da je tehnologina najboljša, se mi je pa malo neumen zdel komentar da so to ljudje ki nimajo denarja za boljšo tehnologino (tako nekako je bilo zapisano), je pa dejstvo da je vinil kljub temu da ima manj tehnično čist veliko bolj posluščjiv kot pa tehnično popolnoma čist zvok tak zvok so snemali v samih začetkov uvajanja CD-ja kar je imelo za posledico zelo trd in neposlušljiv zvok, medtem ko danes v samo glasbo dodajajo določene šume da le ta postane veliko bolj mehka za poslušanje.

Podobno velja tudi za ti. lapaše pri ojačevalcih saj imajo le ti meni veliko lepši zvok (vsaj tiste ki sem jih imel priložnost slišat) od integriranih zadev, čeprav imajo verjetno zopet integrirci tehnično čistejši zvok od lampašov.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

qshtr ::

sash:
...
je pa dejstvo da je vinil kljub temu da ima manj tehnično čist veliko bolj posluščjiv kot pa tehnično popolnoma čist zvok tak zvok so snemali v samih začetkov uvajanja CD-ja


A tuki zraven misliš tudi tisto o resonončnem efektu višjih harmonikov, kot sem parkrat slišal od kakega "audiofila"?

iration ::

Kuzma ne pade v kategorijo nostalgikov, ker sem prepričan, da doma navija DVD-A, DAT ali pa SACD :-) Sicer pa najbrž res, nekateri niso ljubitelji vinilk samo zaradi pomanjkanja denarja.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Cranchi ::

k sm slisu kako telemark plato sm sam gledu

para! ::

A ne poslušu? >:D
Death before dishonor!

sash ::

@ qshtr, ja tud to med drugim pa še bi se našlo
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Poldi112 ::

Glej, moras imeti zelo veliko denarja, da kupis DVD-A, ce ves, da je malo plosc, ki jih lahko kupis, in ce ves, da obstaja moznost, da jih bo cez par let se manj, ker bo kot standard prevladal SACD. Hipoteticno.
Cd da lahko iz sebe zelo lep zvok. Sej nihce nima doma primerka iz leta 70. Zelo verjetno bo celo moj cd spilal lepse kot marsikatera SACD komponenta. Ni vse v formatu. Ceprav je res da je cd inferioren.
Pa tudi za lampase ne mores kategoricno trditi, da so boljsi. Zadnjega sem direkt pri Kuzmi na Parmovi poslusal. In tako mehko kot je tisto igralo nobena violina ne igra v zivo. Kar je pa tisto kaj je nenazadnje pomembno, ane?

Poldi112 ::

>Kakšni so tile audifilski cdji? a mislite HDCD?

Ne. Lahko tudi, ampak v glavnem gre za cdje znanih audiofilskih zalozb, ki se potrudijo bolj kot ostale, da naredijo zvok tak kot je treba. Recimo Chesky, Pope,...Vcasih je cd celo zlat namesto srebrne, ampak nekje sem bral da je firma, ki dela te zlate cdje sla v stecaj.

Trancedeejay ::

SACD se dobi pri nas - Audio Club Kranj.Kuzma je v Hotemazah.
Have a nice Day

Matt

CaqKa ::

Prosim če se preusmerite v to temo. Tukaj ste zašli preveč offtopic.


moderator


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony bo začel izdelovati gramofonske plošče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12531062 (23054) TheBlueOne
»

Prihodki glasbenih založb upadajo, prodaja vinilk narašča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8032819 (29306) madmitch
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13915767 (12109) BlueRunner
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514134 (10571) Trancedeejay
»

sacd vs dvd-a vs vinilka

Oddelek: Zvok in slika
212492 (2175) CaqKa

Več podobnih tem