» »

Menjava matične, grafe, procesorja moram formatirati?

Menjava matične, grafe, procesorja moram formatirati?

winko12345 ::

Če bi menjal plato, procesor in grafo, je nujno da se komp formatira ali lahko samo od plate driverje in vse driverje naložim in bi šlo?

hojnikb ::

ne, ni nujno
#brezpodpisa

Littlaman ::

V teoriji bi šlo. Praktično imaš pa problem glede odstanitve starih gonilnikov itd. Veliko možnost " prepiranja" starih in novih gonilnikov. Možnost težav z Windows. ( 10ka bi znala še sama kj sama poštimat)

Za čimmanj izgubljenih živcev priporočam vsaj postopek obnove Windows, samo če se tega lotiš je že skoraj vseeno, če narediš clean instal. Sigurno bo z novo naloženimi Windows sistem hitrejši in stabilnejši, po možnosti ga še naložiš na nvme. ;)

Lp

Zgodovina sprememb…

winko12345 ::

Okej potem najbol pametno vse na novo pa je mir :)

edi45 ::

ko sem šel iz amd na intel nisem rabil, ko sem pa potem čez čas šel iz 6. gen na 9. pa sem moral

hojnikb ::

naredu ze žiljon migracij, pa nikol problemov..
#brezpodpisa

Superboyy ::

Par dni sem upgrade naredil iz 2500k na 9700kf, se prav tudi plato in ram - disk sem obdržal isti. Grafo sem menjal iz AMD na Nvidia.

Sem rekel da za foro probam, če dela - in je delalo. Dol sem dal stare driverje za grafo in namestil nove.

Kar je driverjev za plato je pa že windows vse sam naredil.

winko12345 ::

Potem dejansko nerabim nič. Bi šel pa tudi iz intela na amd

winko12345 ::

No sem se odločil da bom menjal procesor, plato, in grafično, dodal bi še SSD disk 1 TB, imam že 2 diska 128 gb SSD in 1TB navaden. Glede RAM nvm če bi obržal 16 GB samo so 2133mHz. Bi lahko dokupil boljše še 16 gb in bi imel 32 ali najbolje da pustim tako kot je ali pa pač zamenjam (ne vem kako bi različne frekvence delovale?) (napajalnik imam 650W bo dovolj?)

Bi mi kdo sestavil na mindfactory za CCA 1300 max. Grafo sem imel v mislih: GeForce RTX 2080

Lp

mtosev ::

Jaz sn upgradal en komp iz phenom ii x4 830 na ryzen 3 2200g pa so winsi 10 delali brez reinstalla.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

winko12345 ::

aha pa vsi programi pa to bo vse normalno deloval?*

winko12345 ::

Sem se odličil za zamenjavo, procesor, plato, in grafično, dodal bi še SSD disk 1 TB, imam že 2 diska 128 gb SSD in 1TB navaden. Glede RAM nvm če bi obržal 16 GB samo so 2133mHz. Bi lahko dokupil boljše še 16 gb in bi imel 32 ali najbolje da pustim tako kot je ali pa pač zamenjam (ne vem kako bi različne frekvence delovale?) (napajalnik imam 650W bo dovolj?)

Bi mi kdo sestavil na mindfactory za CCA 1300 max. Grafo sem imel v mislih: GeForce RTX 2080, kakšen amd proc in plato nič kaj special.

Lp

ManDriver ::

Ali ima pri menjavi matične kaj veze, če je imela stara BIOS, nova pa ima UEFI? Je potem še možno migrirati brez ponovne inštalacije sistema?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

hojnikb ::

če ma nova plata možnost CSMja, potem gre. Sicer bo pa treba pretvorit inštalacijo v GPT in dodat AHCI driverje (če že niso).
#brezpodpisa

mtosev ::

ManDriver je izjavil:

Ali ima pri menjavi matične kaj veze, če je imela stara BIOS, nova pa ima UEFI? Je potem še možno migrirati brez ponovne inštalacije sistema?
Meni je delalo. Je pa bil prejsnji mobo v ahci mode.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

Imam ključek z win to go, za testiranje računalnikov in se še ni zgodilo, da nebi normalno zagnalo sistema. Tudi gonilnikov ni potrebno brisat, ker ob instalaciji aktualnih, naredi to sistem sam.
Malo je smotano konvertiranje iz RMA na GPT - klasični bios vs UEFI, vendar se da tudi to uredit, seveda na drugem računalniku in z zato narejenimi programi, vendar gre in deluje sistem b.p.

Littlaman - Ni čisto nobene razlike v delovanju sistema, če vržeš gor star disk s sistemom ali naložiš vse na novo. Pri večini strank mi dela b.p. sistem, ki je bil naložen ob izzidu w10, seveda redno pososdobljeno. Redno je samo potrebno brisat Windows.old, ko se naloži nov build.
Delo krepa človeka

Littlaman ::

Solatko imaš prav, samo ker ni izrecno napisal da ima posodobljene win 10, sem mu pač opisal kaj ga lahko čaka ob raznih win 7-8.1. :D Sicer pa zdej že piše, da bo še en disk kupoval tko da v vsakem primeru ima več možnih rešitev. 8-)

solatko ::

Littlaman - tudi ostale verzije delajo b.p., razen xp.
Delo krepa človeka

winko12345 ::

ja imam win 10ko

predlagate kak build?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

winko12345 - Nabavi nove komponente, zloži računalnik in daj notri sistemski disk, ki ga imaš. Mora v petih minutah zalaufat sistem, ki ga imaš, sicer pa posodobi vse kar je treba in brez panike. Bo vse delalo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535710 (3637) Han
»

Prenova prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
351880 (1158) aborko
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22317647 (10996) Han
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310703 (9240) solatko
»

Osvežitev računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
131039 (733) Okapi

Več podobnih tem