» »

Statistika in COVID-19

Statistika in COVID-19

««
30 / 34
»»

Urbano#Desno ::

gozdar1 je izjavil:

Do takrat se bo pokojninski sistem sesul sam vase, tako da bo premlevanje o ustreznosti bolj akadamske narave. Že sedaj se upokojuje z mnogo manj ugodnimi pogoji.


Pokojninski sistem bo ostal takšen kot je samo pokojnine bodo limitirale proti višini socialne pomoči. :D Neodvisno od tega pa bo za Matota to takrat verjetno edini dohodek in se ga bo oklepal do zadnjega diha takratnih mladcev.

LeQuack ::

Slopek je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Niti ni treba izolirat, glavno je da se čimveč okuženih čimprej da v karanteno

Tudi mene zanima ta experiment. Sploh, če bi se izkazalo, da je full okuženih in da je karantena za vse "zdrave" na 1x, prevelik zalogaj za delovanje države. Res me zanima, kakšen bo rezultat tega.


Včeraj je vlada rekla, da ne izdajajo več odločb za karantene, ker je preveč okužb. Tudi ne kličejo več stikov ampak jih naj bi sam.
Quack !

tikitoki ::

Kaj? Ne izdajajo vec odlocb za karanteno? Ocitno so se odlocili, da smo bitko ze izgubili in bo pocasi sledil lockdown.

Slopek ::

LeQuack je izjavil:

Slopek je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Niti ni treba izolirat, glavno je da se čimveč okuženih čimprej da v karanteno

Tudi mene zanima ta experiment. Sploh, če bi se izkazalo, da je full okuženih in da je karantena za vse "zdrave" na 1x, prevelik zalogaj za delovanje države. Res me zanima, kakšen bo rezultat tega.


Včeraj je vlada rekla, da ne izdajajo več odločb za karantene, ker je preveč okužb. Tudi ne kličejo več stikov ampak jih naj bi sam.

Pri nas vem, da je tako, ampak že te umotvore naših komaj sledim, kaj šele dogajanje pri Slovakih...o tem je namreč govora...na Slovaškem bodo vse testirali.

tikitoki je izjavil:

Kaj? Ne izdajajo vec odlocb za karanteno? Ocitno so se odlocili, da smo bitko ze izgubili in bo pocasi sledil lockdown.

tako je...tudi stike boš sam obveščal o nevarnosti, ki jim preti zaradi druženja s tabo.

Sicer pa vidim, da folka zunaj praktično ni...tudi sam raje ne grem ven, če res ni nujno...ni mi do maske, pa sem raje doma...to je tudi cilj vlade...edino v gozd, naravo še grem, kjer pa maske itak ne bom nosil, saj je point, da se nadiham zraka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

HappyPills ::

Epidemologi so pač dosegli max in ni več karanten posamično bodo kar splošne.

Urbano#Desno ::

tikitoki je izjavil:

Kaj? Ne izdajajo vec odlocb za karanteno? Ocitno so se odlocili, da smo bitko ze izgubili in bo pocasi sledil lockdown.


Težko je verjeti da so tako nesposobni da ne znajo avtomatizirati printanja tistih pildkov, kjer spremeniš ime, priimek in datum začetka / konca. Zdi se mi da je nekdo izjavil da bi potrebovali dodatnih 60 ljudi da bi sfolgali. :)):)) Dejansko butalski narod ki si nekako zasluži cluster fuck ki prihaja.

Slopek ::

Urbano#Desno je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj? Ne izdajajo vec odlocb za karanteno? Ocitno so se odlocili, da smo bitko ze izgubili in bo pocasi sledil lockdown.


Težko je verjeti da so tako nesposobni da ne znajo avtomatizirati printanja tistih pildkov, kjer spremeniš ime, priimek in datum začetka / konca. Zdi se mi da je nekdo izjavil da bi potrebovali dodatnih 60 ljudi da bi sfolgali. :)):)) Dejansko butalski narod ki si nekako zasluži cluster fuck ki prihaja.

se strinjam, ampak sploh ne gre za printanje pildkov, ampak pošiljajo odločbe po mailu, nakar po enem mesecu, dobiš še po pošti.

MasterTade ::

Mr.B je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Dokazov da je lockdown nujen ni, le ne upajo poizkusit kaj se naredi če ukrepov ni

iskreno tudi jaz ne vem če bi rad vedel kako bi izgledalo

Koliko so zasedene bolnice v Sloveniji in koliko je na volje tistih "ventilatorjev".
Vemo, DA VEMO iz prakse, ne iz KAJ SI TI Z VOSTOKOM MISLIŠ, da če ne moreš samostojno dihat, boš verjetno najmanj zelenjava, realno zelo hitro mrtev.


Slovenija razpolaga z več kot 400 medicinskimi ventilatorji oz. respiratorji, koliko jih je primernih za bolnike s covidom-19, našim televizijskim kolegom ni znal odgovoriti nihče.
Gantar: V Sloveniji je za bolnike s covidom-19 na razpolago 439 ventilatorjev. Za bolnike, ki bi potrebovali intenzivno terapijo, je na voljo 257 postelj, torej manj, kot je respiratorjev. A te postelje bi lahko uporabili le, če bi znova odpovedali vse druge posege.
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Vemo iz prakse? Iz katere prakse, namreč zaenkrat ni hudega
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Urbano#Desno je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj? Ne izdajajo vec odlocb za karanteno? Ocitno so se odlocili, da smo bitko ze izgubili in bo pocasi sledil lockdown.


Težko je verjeti da so tako nesposobni da
Ti bi jim to zrihtal jutri zjutraj. Pokliči jih in se zmeni.

joze67 ::

Verjetno gre za procesno zadevo. Odločbe ne izdaš kar tako, ampak vsaj prebereš vhodne podatke, da ustrezajo nekim standardom. Policaj na meji pač ima vso informacijo, a nima pooblastil za odločbo ("a zdaj bo pa policaj izdajal odločbo...") Uradnik v Ljubljani ima pooblastila, informacijo pa iz druge roke. Uradnik je podpisan pod odločbo ("pripravil").

Če bi šlo samo za pildke, bi jim Mestno redarstvo posodilo tiste prenosne tiskalnike.

Smurf ::

Aston_11 je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj? Ne izdajajo vec odlocb za karanteno? Ocitno so se odlocili, da smo bitko ze izgubili in bo pocasi sledil lockdown.


Težko je verjeti da so tako nesposobni da
Ti bi jim to zrihtal jutri zjutraj. Pokliči jih in se zmeni.

+1
Dejansko jih lahko kontaktiras in probas urediti zadevo. Vsaj v prvem valu so bili dostopni za take ideje.

vostok_1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Vladna strategija:

"Vlada želi virus uničiti tako, da izstrada njegove prenašalce do smrti."


To so v Halo seriji želeli narediti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

Standfordski eksperiment, poguglaj.
Ki je bil že večkrat debunkan?

Urbano#Desno ::

joze67 je izjavil:

Verjetno gre za procesno zadevo. Odločbe ne izdaš kar tako, ampak vsaj prebereš vhodne podatke, da ustrezajo nekim standardom. Policaj na meji pač ima vso informacijo, a nima pooblastil za odločbo ("a zdaj bo pa policaj izdajal odločbo...") Uradnik v Ljubljani ima pooblastila, informacijo pa iz druge roke. Uradnik je podpisan pod odločbo ("pripravil").

Če bi šlo samo za pildke, bi jim Mestno redarstvo posodilo tiste prenosne tiskalnike.


Ja verjetno je birokratsko zakomplicirano kot večina zadev, ker pa smo v izrednih razmerah pa bi moral zadostovati na vhodu seznam pozitivnih oseb na izhodu pa bi v kuvertirko letele odločbe za te osebe in vse ki so prijavljeni na istem naslovu / stanovanju. Verjetno bi s tem koga pomotoma zajeli samo fuck it ko je vojna je vojna za vse. :D V praksi pa verjetno to izgleda tako da Micka in Francka na roke prekucavata imena iz excel tablce ki se valja nekje na mrežnem disku NIJZ. :)) Preden pa ime pride na tabelco pa zaseda 10 članska komisija ki pol ure odloča o vsakem posameznem primeru. Pač JU at it's finest

vostok_1 ::

Cruz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Standfordski eksperiment, poguglaj.
Ki je bil že večkrat debunkan?


Ne more biti debunkan, če se že v praksi vidi, da deluje.
Ko daš avtoriteto motenim ljudem, jo začnejo izkoriščati na polno.

A se bo res trgovine začelo zapirat kmalu?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mato989 ::

Ampak ali ni v življenju ravno obratno? Tisti, ki ne sme na zrak, je noter. Kdor ne sme glutena, ga ne je. Kdor je ogrožen od gripe, se cepi... Rešuje se tistega, ki ima problem, ne pa tiste, ki ga nimajo. Ker je lažje posameznike osamiti, kot celo nacijo. Čeprav ti misliš ravno obratno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

Exactly. In pol naj bi mi bili psihotiki. Right...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc...

Survival rate:
0-19: 99.997%
20-49: 99.98%
50-69: 99.5%
70+: 94.6%


Overwhelming del prebivalstva virus ne ogroža. And yet jim prepovedujemo to go about their own way.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

" "V naslednjih tednih bomo šli skozi naši generaciji nikoli videno in skozi nekaj, na kar nas ni mogel nihče pripraviti. Čez dva do tri tedne bomo živeli obdobje, ki bo polno nemogočih preprek. Čeprav si želim, da se motim, je statistika v primeru epidemije žal navadno nezmotljiva," "

direktor UKC Ljubljana Janez Poklukar

https://siol.net/novice/slovenija/pismo...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mato989 ::

Kot da nekdp ne bi smel na sonce pa bi cel svet moral zdet v senci
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

Sicer pa mi je smešno ko doktor reče "nekaj na kar nihče nas ni mogel pripraviti".

Doktor...saj veste, da smo februarja/marca že dali to skozi. Kaj ste počeli v enem letu od takrat?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

IL_DIAVOLO ::

Ce vas bojo ustavili brez maske:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

Bookmark ;)

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

Sicer pa mi je smešno ko doktor reče "nekaj na kar nihče nas ni mogel pripraviti".

Doktor...saj veste, da smo februarja/marca že dali to skozi. Kaj ste počeli v enem letu od takrat?
Pa se samo letos februarja/marca, tudi v preteklih letih - črne koze, ptičja gripa, španska gripa, SARS, ebola, otroška paraliza, kuga, aids...

Epidemije (in pandemije) poznamo že tisočletja, že ves čas vemo, da lahko nov mutiran smrtonosni virus udari kadarkoli, kjerkoli. In ptem si upa nekdo, ki naj bi bil strokovnjak, reči, da se na to nismo mogli pripravit.

Namesto da bi priznal, da je stroka po nojevsko imela glavo v zemlji, in se delala, da se na kaj takšnega ni mogoče pripravit.

V resnici imamo neznansko srečo, da je korona dejansko le malo hujša gripa, ker če bi bila to smrtonosna bolezen v rangu kuge, bi ob taki "pripravljenosti" resno nahebali.

hr_natakar ::

sheeshkar je izjavil:

People with a poor understanding of quantitative information are more likely to endorse myths about COVID-19 and those who believe such misinformation are less likely to follow public health guidance such as wearing a mask in public, according to new research. The study appears in the journal Royal Society Open Science.

The conspiracy deemed most valid was the claim that COVID-19 was engineered in a laboratory in Wuhan, China. Between 22-23% of respondents in the UK and United States rated this assertion as "reliable." In Ireland this rose to 26%, while in Mexico and Spain it jumped to 33% and 37%, respectively.

This was followed by the idea that the pandemic is "part of a plot to enforce global vaccination," with 22% of the Mexican population rating this as reliable, along with 18% in Ireland, Spain and the US, and 13% in the UK.

"We also find that believing more in such misinformation is associated with a reduced self-reported willingness to get vaccinated against COVID-19 and lower willingness to indicate complying with common health guidance measures such as wearing a mask or social distancing."

The most consistent predictor of susceptibility to COVID-19 misinformation, however, was performance on the numeracy tests. Those tests did "not merely measure mathematical ability" but instead assessed "the ability of individuals to understand and use quantitative information more broadly," the researchers noted.

"Our findings are consistent with a large literature which finds that reflective and analytical thinking are consistently associated with reduced susceptibility to misinformation," they added.


Kdo bi si mislil, manj inteligentni ljudje so bolj dojemljivi za teorije zarot okoli Gatesa in manj spoštujejo zaščitne ukrepe? Hmmm...


To je zavajanje. Pred 10 leti je bil objavljen clanek na rtvslo in 70 strani dokaznega materiala. Imas tak obcutek, ker je svet v zadnjih letih postal zelo cenzuriran. Raziskovalno novinarstvo pa lahko vidis le v muzeju. Vzemi si vsak dan vsaj 5 ur casa za preverjanje resnicnosti v novicah.

vostok_1 ::

Skupaj so v murskosoboški bolnišnici v letu 2017 zdravili 236 bolnikov z gripo, v letu 2018 jih je bilo 342, letos pa v prvih treh mesecih 369. V letu 2017 je bilo hospitaliziranih 162 bolnikov z gripo, leta 2018 jih je bilo 255, letos pa doslej že 288.


https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/za...

Mi uspe kdo povedat, zakaj je samo murskoboška bolnica uspela pred leti shendlat 369 hospitalizacij gripe. Letos pa ne, 6 bolnic, pri 200 in nekaj drobiža?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Slopek ::

Ker se mi danes ne da na kolo, sem šel peš skozi mesto, da si pretegnem noge in da vidim kakšno je stanje.
Večina ukrepe upošteva in nosi masko. Predvsem folk star 25-50 in pa otroci. Kritični so recimo 18-20 letniki, katerih sem videl kar nekaj brez in pa tisti, katere naj bi jaz zaščitil in zaradi katerih je največ sranja. Ata star kakih 70let, na berglah, se je premikal temu primerno in z masko pod brado. Ta, je bil res extrem. In zdaj sem sociopat, ker res upam, da take pobere čimprej, da bo čimprej mir. Otroka enega brez maske. Sam pa ne grem več nikamor peš, ker res ne vem kakšen sadomazo moraš biti, da lahko celo trdiš(obstajajo tudi tu), da z masko lažje dihajo in da celo blaži astmo. Ena takih je tudi tista naša vladna predstavnica, ki celo teče z njo. Sam nisem niti približno fizično slab, a sem dihal celo pot na usta. Katastrofa. V mirovanju še gre, ajde, ampak v gibanju, je pa disaster.

vostok_1 ::

Jaz tega res ne štekam.

Vedeli smo, da bo drugi val. V preteklosti smo take redove pacientov že hendlali.
Sedaj pa kolaps in apokaliptična pisma doktorjev.

A nas kdo tam zgoraj trola?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

hr_natakar ::

Ocitno tem ljudstvu lahk marsikaj uvedes razne nesmiselne ukrepe, pa bo ocitno sprejel. Pingvini na antartiki bi se prej uprli kot pa tile, ki naivno vsemu zaupajo, kar jim povedo skorumpirani.

Samuel ::

kamiKaZaA je izjavil:

Vladna strategija:

"Vlada želi virus uničiti tako, da izstrada njegove prenašalce do smrti."


Prav dosadni ste s to vlado. Problem je folk, ki se ne drži osnovnih stvari (in predvsem med njimi sedaj ta virus hara).

sicer pa.. alternativa je še slabša:

If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

vostok_1 ::

Naš krovni komunist JJ še na eni od prejšnjih konferenc se ni upal povedati koliko so pojačali zdravstvo za drugi val. Zgolj, da so povečali.
Očitno je to bilo par postelj.

Samuel je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Vladna strategija:

"Vlada želi virus uničiti tako, da izstrada njegove prenašalce do smrti."


Prav dosadni ste s to vlado. Problem je folk, ki se ne drži osnovnih stvari (in predvsem med njimi sedaj ta virus hara).

sicer pa.. alternativa je še slabša:



Kaj ti veš morda, zakaj smo nekoč že hendlali isti red pacientov, danes pa ne?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Samuel ::

vostok_1 je izjavil:


Kaj ti veš morda, zakaj smo nekoč že hendlali isti red pacientov, danes pa ne?


Ne spomnim se, da bi medicinsko osebje med okuženimi z gripo hodilo v skafandrih prejšna leta.. a mi lahko malo osvežiš spomin?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

vostok_1 ::

Morda pa bi morali, saj tudi gripa ni povsem brezvezna reč. Samo so pač tvegali.

Zakaj pa nismo več skafandrov nabavili in več osebja, ki si jih lahko nadane?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Samuel ::

vostok_1 je izjavil:

Morda pa bi morali, saj tudi gripa ni povsem brezvezna reč. Samo so pač tvegali.

Osebje je bilo cepljeno...

Zakaj pa nismo več skafandrov nabavili

to smo

in več osebja, ki si jih lahko nadane?

zmanjkal na ebayu
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

vostok_1 ::

Kriza zaradi gripe in posledičnega pomanjkanja osebja v slovenskih bolnišnicah vsebuje tudi zamolčan problem cepljenja zdravstvenih delavcev, ki sicer ni le slovenski, ampak vseevropski problem. Deleži precepljenega zdravstvenega osebja v EU zvečina ne segajo prek tretjine, kar je skoraj trikrat manj kot v ameriških bolnišnicah.


https://old.delo.si/sobotna/gripa-in-kr...


Happy Samael?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

@vostok:

zate bo tudi avtomehanik dober.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Urbano#Desno ::

vostok_1 je izjavil:


Mi uspe kdo povedat, zakaj je samo murskoboška bolnica uspela pred leti shendlat 369 hospitalizacij gripe. Letos pa ne, 6 bolnic, pri 200 in nekaj drobiža?


Če najdeš nekje podatek o številu ljudi ki so jih zobarji obravnavali se boš lahko še bolj čudil kako da sedaj ne zmorejo telih 200 / 300 na brzino uštimat.

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

Cruz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Standfordski eksperiment, poguglaj.
Ki je bil že večkrat debunkan?


Ne more biti debunkan, če se že v praksi vidi, da deluje.
Ko daš avtoriteto motenim ljudem, jo začnejo izkoriščati na polno.

A se bo res trgovine začelo zapirat kmalu?
Recimo... Rethinking the Infamous Stanford Prison Experiment

Newly revealed evidence suggests that putting people into positions of absolute control over others doesn’t necessarily lead to cruelty by itself

As we explain in a forthcoming paper in the American Psychologist, this new evidence makes it very clear that merely assigning people to play the role of a prison guards did not lead them to engage in cruelty naturally, of their own accord. Instead, the tapes provide clear evidence that the experimenters in charge of the “prison” used psychological tactics to persuade reluctant guards to adopt an aggressive style in their interactions with the helpless prisoners.

vostok_1 ::

Urbano#Desno je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Mi uspe kdo povedat, zakaj je samo murskoboška bolnica uspela pred leti shendlat 369 hospitalizacij gripe. Letos pa ne, 6 bolnic, pri 200 in nekaj drobiža?


Če najdeš nekje podatek o številu ljudi ki so jih zobarji obravnavali se boš lahko še bolj čudil kako da sedaj ne zmorejo telih 200 / 300 na brzino uštimat.


Teh 200-300 nismo dobili v enem šusu.

https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

Že dva meseca rastejo.

Cruz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Cruz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Standfordski eksperiment, poguglaj.
Ki je bil že večkrat debunkan?


Ne more biti debunkan, če se že v praksi vidi, da deluje.
Ko daš avtoriteto motenim ljudem, jo začnejo izkoriščati na polno.

A se bo res trgovine začelo zapirat kmalu?
Recimo... Rethinking the Infamous Stanford Prison Experiment

Newly revealed evidence suggests that putting people into positions of absolute control over others doesn’t necessarily lead to cruelty by itself

As we explain in a forthcoming paper in the American Psychologist, this new evidence makes it very clear that merely assigning people to play the role of a prison guards did not lead them to engage in cruelty naturally, of their own accord. Instead, the tapes provide clear evidence that the experimenters in charge of the “prison” used psychological tactics to persuade reluctant guards to adopt an aggressive style in their interactions with the helpless prisoners.


S tem se načeloma strinjam. Če bi mene dali kot paznika ne bi zlorabljal zapornike. Veliko ljudi tu gor pa več kot očitno bi.
Ampak ok, smo že v drugi temi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

hr_natakar ::

A zdej pa ni vec teorija zarote? Se je kar uresnicilo. Ponovna uvedba korona ukrepov. Kontrolne tocke. Zaprtje regij. Svobode ni vec. Cepljenje bo tudi prislo na vrsto. Celo zunaj moras nosit maske. No, to nismo zadeli, to je bonus, ki si nismo mogli predstavljat da bodo res uvedli taksno norost. Ampak tudi mi se vcasih motimo. :)

Samuel ::

vostok_1 je izjavil:

https://old.delo.si/sobotna/gripa-in-kr...

Happy Samael?


1. gripa pa covid ni ista stvar
2. cepiva so na voljo, delež zdravnikov, ki neposredno delajo s takšnimi bolniki, je pa zagotovo višji od tega napisanega
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

zmaugy ::

hr_natakar je izjavil:

A zdej pa ni vec teorija zarote? Se je kar uresnicilo. Ponovna uvedba korona ukrepov. Kontrolne tocke. Zaprtje regij. Svobode ni vec. Cepljenje bo tudi prislo na vrsto. Celo zunaj moras nosit maske. No, to nismo zadeli, to je bonus, ki si nismo mogli predstavljat da bodo res uvedli taksno norost. Ampak tudi mi se vcasih motimo. :)


Bo treba po nov recept...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

hr_natakar je izjavil:

A zdej pa ni vec teorija zarote? Se je kar uresnicilo. Ponovna uvedba korona ukrepov. Kontrolne tocke. Zaprtje regij. Svobode ni vec. Cepljenje bo tudi prislo na vrsto. Celo zunaj moras nosit maske. No, to nismo zadeli, to je bonus, ki si nismo mogli predstavljat da bodo res uvedli taksno norost. Ampak tudi mi se vcasih motimo. :)


Kontrolne točke?
Nisem videl še zadnjih novic, a to kaj novega?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

hr_natakar ::

Izbrancem eno cepivo, državljanom drugo
evropsko javnost je razburila novica, da bodo v Nemčiji vojaki, policisti in drugi zaposleni v ključnih poklicih prejeli cepivo proti novi gripi, ki ima manj stranskih učinkov kot tisto za navadne državljane. Po poročanju nemških medijev naj bi najpomembnejše osebe v državi cepili s cepivom, ki ima manj stranskih učinkov kot cepivo s katerim naj bi cepili večino ljudi.

https://www.rtvslo.si/svet/obama-razgla...

vostok_1 ::

Samuel je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

https://old.delo.si/sobotna/gripa-in-kr...

Happy Samael?


1. gripa pa covid ni ista stvar
2. cepiva so na voljo, delež zdravnikov, ki neposredno delajo s takšnimi bolniki, je pa zagotovo višji od tega napisanega


Povsem si falil point.

Kljub majhnemu deležu precepljenosti, je zdravstveno osebje še vedno operiralo in to najbrž ne v skafandrih.
Covid je zaenkrat znotraj reda gripe. Ni identičen, ni pa pa to, zaenrkat, drugi red bolezni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Samuel ::

vostok_1 je izjavil:

Kljub majhnemu deležu precepljenosti, je zdravstveno osebje še vedno operiralo in to najbrž ne v skafandrih.


Absolutno takšne precepljenosti za covid med tem osebjem ŠE NI.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Urbano#Desno ::

vostok_1 je izjavil:


Kontrolne točke?
Nisem videl še zadnjih novic, a to kaj novega?


Pomojem se samo preveč vživel v svojo trenutno situacijo, v bolnišnici polje verjetno imajo na izhodu neko kontrolo da jim kakšen Natakar ne pobegne ven.

hr_natakar ::

V cem je fora, da se osebje cepi z boljsim cepivom, navadni ljudje pa s tistim, ki ima vec stranskih ucinkov? Ce mi lahko kdo razlozi?

3p ::

vostok_1 je izjavil:

Mi uspe kdo povedat, zakaj je samo murskoboška bolnica uspela pred leti shendlat 369 hospitalizacij gripe. Letos pa ne, 6 bolnic, pri 200 in nekaj drobiža?


"letos pa v prvih treh mesecih 369. "

Ok, guglam.

a) Povprečno tranjanje hospitalizacije zaradi gripe je recimo teden. Torej tisto leto čez palec 30 v bolnici naenkrat. (verjetno več, ker je ni šlo enakomerno)
b) Trenutno je v MS 23 hospitaliziranih zaradi covid-a. Povprečno trajanje hospitalizacije je okoli 3 tedne.

Problem pa je, da se bo število hospitaliziranih, če ne bo neke magije, čez en teden 2x toliko.

Tudi če ukrepi "primejo", bo številno dnevno okuženih doseglo vrh naslednji vikend, število hospitaliziranih pa čez ~2 tedna, ko bo številka približno 4x tolikšna.

Torej okoli 100 v MS.

(ps) Infekcijski oddelek v MS ima 30 postelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

vostok_1 ::

Samuel je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kljub majhnemu deležu precepljenosti, je zdravstveno osebje še vedno operiralo in to najbrž ne v skafandrih.


Absolutno takšne precepljenosti za covid med tem osebjem ŠE NI.


Tega še ne vemo. Ampak kolikor vem, se doktorji redno testirajo. Po enem letu ni napačno pričakovati, da se je marsikdo že srečal z boleznijo in postal, če ne drugega, vsaj začasno imun.
Od teh doktorjev, ki naj bi zbolevali trenutno, ni poročanja o resnosti okužbe, ampak sumim, da gre bolj za asimptomatske. Jaz bi se upal rečti, da gre bodisi za imunost bodisi false positive.

Za gripo je bilo samo malce več cepljenih. In kljub temu je ena bolnišnica, pa še to ne največja v SLO, shendlala v treh mesecih skoraj 400 hospitalizacij.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

hr_natakar je izjavil:

Izbrancem eno cepivo, državljanom drugo
evropsko javnost je razburila novica, da bodo v Nemčiji vojaki, policisti in drugi zaposleni v ključnih poklicih prejeli cepivo proti novi gripi, ki ima manj stranskih učinkov kot tisto za navadne državljane. Po poročanju nemških medijev naj bi najpomembnejše osebe v državi cepili s cepivom, ki ima manj stranskih učinkov kot cepivo s katerim naj bi cepili večino ljudi.

https://www.rtvslo.si/svet/obama-razgla...


ahahahahahaha, kva ti linkaš, dej pejt u klet pit rajši.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
««
30 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36445159 (30091) darkolord

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46347448 (42553) vostok_1

Več podobnih tem