» »

menjava n-mosfet na laptopu

menjava n-mosfet na laptopu

Compufreek ::

Pozdravljeni, ker sem tak napol poznavalec tega imam eno vprašanje za tiste bolj napredne ...

torej, na prenosniku se je ob padcu na tla skuril n-mosfet nekaj časa je še delal z prekinitvami potem pa ko sem naslednjič razstavil prenosnik ko naenkrat ni več polnilo sploh (prej je polnilo z prekinitvami) pa sem videl da je le ta skurjen/zasmojen (prej sigurno ni bil ko je še delalo s prekinitvami

torej moje vprašanje:
po preiskavi sem našel da je na plošči tole:
http://www.s-manuals.com/pdf/datasheet/...
na ebayu sem naročil novega pa bom ga probal nadomestiti, ker pa imam doma še enega me zanima, če je možno da bi zgornjega nadomestil s temle:
vishay.com/docs/68999/si4134dy.pdf

če ni možno bi prosil če mi poveste zakaj ne oz. če je možno če mi lahko poveste na kaj je treba bit pazljiv

sem samouuk tako da neki znanja mam o teh zadevah amapk je vse bol laične narave :)

pa lep ,zdrav in varen dan še naprej!

AndrejO ::

Mosfet običajno ne pregori kar sam od sebe in ima to vzrok še kje drugje.

Ko to pregori mosfet (stikalo) pri napajalniku, to pogosto za seboj potegne še kaj drugega skurjenga.

Poskusi, če kje najdeš t.i. "service manual" v katerem je morda seznam komponent, katerih delovanje je smisleno preveriti v takšnih primerih.

Če tega nimaš, poskusi izrisati kar je vidnih povezav okoli tega mosfeta, da ugotoviš kakšna točno je njegova vloga v vezju in potem iz tega sklepaš kaj bi bilo še potrebno preveriti. Običajni "osumljenci" so kondenzatorji, ki jim je potekla življenska doba, in diode, ki bi lahko dobile previsok sunek napetosti. Tako, da če boš naročal, da boš naročil vse skupaj in, če boš menjal, da ne bo iz novega takoj pri vklopu pobegnil magičen dim, kot je pobegnil iz starega.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

Compufreek ::

sem zaj vido da nista iste velikosti, pa po podrobnem ogledu se je mosfet zažgal v matično tako da so trace-i odstopli ... tukaj pa moje minimalno znanje ne bo dosti koristlo :)

hvala vseeno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter HP 19.5V 45W 2.31A

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141878 (956) XrobertoX
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712314 (9084) Pyr0Beast
»

spreminjanje vrtljajev enosmernega motorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
346709 (6112) pr2501
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314943 (10623) Pyr0Beast
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608448 (7107) Pyr0Beast

Več podobnih tem