» »

Snapdragon 835 v letu 2020 - konkurenčen ali stara kripa?

Snapdragon 835 v letu 2020 - konkurenčen ali stara kripa?

Sheteentz ::

Zagledal sem se v Nokio 8 Sirroco (Android One in brezžično polnjenje), če prav gledam ima to kombinacijo le še Nokia PureView, kar je pa preveč zame. Sirocco ima 835 im me zanima kakšno je vaše mnenje glede te platforme, je še lahko konkurenčna v letu 2020 in v prihodnje? Zdaj sem na Huawei Nova Plus, ki je navaden krompir (Snapdragon 625, počasno odpiranje aplikacij, odzivnost dementne stare mame), tako da bi bil verjetno že prehod na 835 velik napredek.

V mislih sem imel tudi Xiaomi MI 9 (brezžično polnjenje in 855), ampak me pa na Sirocco privlači Android One, torej nič bloatwarea.

Mnenja?

nejcek74 ::

mam nokio 8.1 z snapdragonom 710 nekaj manj kot eno leto:
- cip je primerljiv z 835 in za moj obcutek dela brez zatikanja
- zal so v novih modelih serije 8 opustili brezzicno polnjenje :( jaz ga pogrešam se iz Lumie
- android one je poezija napram Huawei bloatwar-ju (sem imel P20 Lite, nikoli ne zelim vec tega). Xiamoi-jevega telefona nimam, mi pa gre ze pri njihovih robo sesalcih na živce da moras biti za normalno rabo povezan na njihov server. Ce se le da, se takim proizvajalcem izognem

-valvoline- ::

sd835 je se vedno top shit. Ce bi nekje v akciji dobil nouga mi6 takoj kupim ni boljsega telefona. (5.2 incev,navadni 16/9 displej,kapacitivne tipke, jebes podaljsanih zaslonov). Android one je navaden crap, miui ga sisa, precej vec uporabnih zadev ter daljsa avtonomija baterije. Na mi a3 sem zamenjal stock a1 z portiranim miui, 100x boljsi sw.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

mat11 ::

Če to gledaš pri Telekomu, poglej še za LG V30, zadnji kosi. Je pa res da bo ostal na Android 9. Za Nokio sem bral da ima bugasti softwer.
mat

OK.d ::

Če se danes nabavlja se vzame Pixla 3a XL ali 3, dobra camera, brez blotwerja, updejti zagotovljeni, sprejemljiva cena.
LPOK.d

Freezy ::

Tudi Pixel 2 ima sd835 in dela z androidom 10 kot šus. Dobil bo tudi android 11. Trenutno se ga dobi poceni.

Sheteentz ::

Pixel 2 in 3a nimata wireless charginga, tako da odpadeta.

Bom pa vzel nekaj rabljenega, kakšen Samsung S8 zna bit tudi zanimiv, itak lahko nanj vržem lineage in imam mir.

Mavrik ::

Hitrost modernih telefonih določa kvaliteta flasha, ne pa hitrost procesorja ali RAMa. Tako da bolj glej to, da ne bo mel kakšnega cheap shit eMMC flasha, ki se ti bo degradiral do štekanja v 6tih mesecih.
The truth is rarely pure and never simple.

Sheteentz ::

Ok, iščem torej tiste, ki imajo UFS in ne eMMC. Hvala za tole, na to sploh nisem pomislil.

https://www.dignited.com/23879/emmc-or-...

facepalm ::

Nokia 8 sirocco ima UFS 2.1 IIRC. Nokia 8.1 pa emmc 5.1 (konkreten downgrade).
Sem imel Nokio 8. Super telefon. Sedaj imam Mi A3. Ne seze Nokii do kolen, pa je kljub temu uporaben in odziven.
Odkar sem migriral na AndroidOne, ne povoham vec drugih "skinov".. No mogoce Pixla..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Sheteentz ::

Hvala obema za tole pomembno malenkost. Kaj so še mine, na katere lahko človek naleti?

pi*da: na gsmarena.com ne morem iskat po tem kakšen spomin ima telefon

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Sheteentz je izjavil:

Hvala obema za tole pomembno malenkost. Kaj so še mine, na katere lahko človek naleti?

pi*da: na gsmarena.com ne morem iskat po tem kakšen spomin ima telefon


Odvisno kaksne so tvoje preference. Nekateri nimajo sd slota, nekateri nimajo prednje ledice, wifi AC naceloma podpirajo ze vsi, nekateri dual sim nimajo "dual standby" (nedosegljiv na sim2 med pogovorom preko sim1), pri kitajcih pa se preveri se podprte LTE frekvence.
Aja pa svetilnost zaslona.. da bo uporaben na soncu.

To je iz glave..

Edit: za koliko pa imas moznost dobiti N8 Sirocco?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Sheteentz ::

Sirocco se mi je prikazala med možnimi kandidati po kriterijih, nisem pa še našel kakšnega dobrega potencialnega primerka. Načeloma je Sirocco kr drag med rabljenimi primerki.

Moji kriteriji:

- vsaj S835 ali ekvivalent
- brezžično polnjenje
- fajn zaslon
- ne najbolj zanič kamera, pa da ne štrli preveč iz body-ja
- dostojna baterija, vsaj 3000 mA
- NFC za urbano
- dovolj mainstreamovski, da bo dobil kasneje kakšen lineage z novejšim androidom, če že ne bom vzel Android One. Na Novi Plus imam Lineage z Android 8, vendar mi pa ne dela NFC :/
- naj ne bo prevelik. Zdajšnja Nova Plus z 151.8 x 75.7 je nekako maksimum.
- usb-c

Sem pa predvsem gledal prejšnje (še bolje, predprejšnje flagshipe), ki naj bi bili še zmožni dostojnega procesiranja vseh novih aplikacij.

Sirocco mi je v oči padel tudi zaradi všečnega/nenavadnega dizajna, pa tudi zaslon je identičen Novi plus, ima pa Sirocco očitno manj bezela. Dejansko mi je tudi LG V30 všečen (hvala mat11 za predlog). Samsung S8 mi je nekam generičen, kaj pa vem, pa tudi fotr od moje bejbe ga ima; če je to zadosten kriterij, ki odvrne človeka od nakupa :D

WizzardOfOZ ::

Za take zadeve imam jaz ulefone armor 7. Pa še z milom ga lahko večkrat na dan umiješ. Je pa cegu od telefona. Preverjeno pa lahko 2m pod vodo filmčke snemaš (v slani vodi).

Sheteentz ::

Tale Ulefone je pa ena orng opeka. Jaz bom verjetno izbiral nekaj, kar je do max 155mm višine. Lahko tudi, da bom šel do max 150mm, npr. S10e, ampak ima punch hole, ki je ne maram.

Sem naredil izbor kandidatov:



Najbolj se mi še dopadeta LG V30 in LG G8, ki nima izbokline za kamere, kar mi je nadvse seksi. Zgleda, da bom preskočil Sirroco in šel nad LG-je. Njihov dizajn mi je fukiš hot, še posebej LG G8 v piano black barvi.

WizzardOfOZ ::

Ja, ulefon Armor serije so opeke že zarad baterije, ker imajo skoraj vsi 5500mAh, ene dva pa celo 10300mAh. Takega pa potem na 2 tedna filaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813237 (9910) toro69
»

Nokia 7.2 je tu

Oddelek: Novice / Android
248027 (4756) SmeskoSnezak
»

Which?: Apple in HTC precenjujeta baterije v svojih telefonih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
277325 (5311)          
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31797907 (55786) vonmimek
»

Nova Nokia 7.1

Oddelek: Novice / Android
448909 (5457) GizmoX

Več podobnih tem