» »

Pinnacle Studio 8.1 - pomoč

Pinnacle Studio 8.1 - pomoč

SrOvPaSoV ::

Rabil bi majhno pomoč. Iz kamere (DV) sem v Pinnacle prenesel film dolg 1.5h, ga obdelal (naslovi, prehodi, itd), sedaj pa bi ga rad spravil na cd-je. Problem je v tem da ne vem kater kodek bi uporabil, imam durona 800 pa mi stvar melje 3 dni predno je kaj narejeno.
A se bi dalo direkt v divx shranit?
Poskusil sem že z enim kodekom (mislim da je ligos), pa je bila kvaliteta za en k... .

CaqKa ::

če ti pinacle daje možnost da zadevo brez dodatnega kompresiranja (torej neke vrste direct stream copy) spet zapiše v DV avi, potem vzami nek drug program za kodiranje slike..
recimo virtual dub ali pa dr divx.
sicer pa en pass takšnega kodiranja na mojem celeronu 566 vzame nekje max 10 ur dela.. ziher pa ne 3 dni.. to nekaj fejst ni vredi.

kljukec ::

V Pinnaclu naredi tako kot ti je CaqKa povedal, vzemi virtual dub, tu si pa poglej za virtual dub vodič:)) preberi pa si samo Compression temo, drugo tebe ne zanima:)
Jaz sem prej tudi v Pinnacle studio delal, zdej pa v Adobe premierju, pa da ti povem, da je razlika več kot očitna, saj Pinnacle nima nobenih filtrov;(( , rabiš pa nujno filter deinterlace, če snemaš z DV kamero, saj je slika zelo "nazobčena".
Prej sem zajemal v Pinnacle studiu, uredil prehode in podnapise tako kot ti v Pinnaclu, skompresiral v virtual dubu, pa sem izgubil na kvaliteti. Ko sedaj gledam tiste stare posnetke, ki sem jih delal v Pinnaclu, pa sedaj te, ki jih delam v Premierju je razlika več kot očitna:\ , res pa da je Adobe Premierje bolj zakompliciran, samo ima zelo dober help file, ki me je že prvič pripeljal do konca brez težav:D

CaqKa ::

treba je omenit da je presedlanje iz enega programa na drugega v kolikor nisi začetnik lahko kar boleče.. sam uporabljam ulead media studio in se nekak ne morem preklopit premiere... pa še nasploh so mi tile adobovi vmesniki bebavi.. od vseh njihovih programov.

SrOvPaSoV ::

Ja, hvala za nasvete. Če shranim film v Pinaclu z DV Video Encoderjem mi ga pa potem virtual dub noče odpret, napiše pa tole: Couldn´t locate decompressor for format ´dvsd´ (unknown) ....
Se bom naučil malo premiere, če pravte da je bolš (če nam prej obupov).
Kljukec a mi lohk še mal poveš o tem zajemanju DV in filtru deinterlace ker imam sliko res zelo nazobčano.

CaqKa ::

da ti vdub nebo javljal tega errorja probaj za izhod dobit namesto DV type1 avija dobit DV type2 avi.
nevem kaj bi hotel več zvedet o deinterlace filtru. bistvo je da ti tiste vodoravne crte izniči ter da pride do izraza le kadar video predvajaš na monitorju... če boš zadevo predvajal na tvju potem ti ni treba deinterlacat.

kljukec ::

Ja virtual dub ti ga ne odpre, ker ga moreš prej izvoziti v cdvc, to pa narediš tako, da inštaliraš xvid in v start meniju boš imel ikono pri xvidu "Avic (four cc changer)" to odpreš in naložiš datoteko in jo spremeniš iz dsvd ali kakšno imaš v cdvc, shraniš in sedaj bi ti to moralo delati v virtualdubu.

Drugo je pa vse opisano na tem forumu klikjaz sem delal po tem, ko sem se še učil:)) , če še ti pa kaj ni jasno, pa vprašaj:D

SrOvPaSoV ::

Ja hvala vsem vkup, na koncu mi bo pa še kej ratal, če me bo pa še kej matral bom pa še vprašov ke vidm da nimam še pojma ???

pivmik ::

Za odpirat DV avi posnetke (dvsd) je treba imeti DVSD kodek(Video for Windows).
Uporabiš lahko "Panasonic DV codec" ali pa "MainConcept DV codec".

Deinterlace je treba NUJNO izvesti. In to je treba naredit preden skrčiš z lossy kodekom(skoraj vsi kodeki lossy, razen Huffyuv Codec v2.1.1 naprimer ni).

Deinterlace moreš nastaviti že v Pinnacle Studiu.
Pa še neki, če ne deinterlaceaš se bo kvaliteta skrčenega posnetka zmanjšala, ker skrlevanje interlace-iranega videa je zelo mučno za vse video kodeke(obstajao pa tudi takšni ki podpirajo skrčevanje interlaceiranega videa na poseben način).
LP, Gregor GRE^

SrOvPaSoV ::

Kje pa naj nastavim deinterlacing v pinnaclu,? Namestil sem Main Concept 2.4.4 DV kodek
pa tudi tu ni nobene nastavitve za deinterlacing (al pa je pod drugim imenom). Kako nastavit DV kodek, možnosti izbire:
Encoder
RGB16...256
Change Fields Order
Fastest
Clamb YUV to ITU601r
16:9

Decoder
RGB16...256
Change Fields Order
Preview Quality
Clamb YUV to ITU601r
YuY2 Disable
UYVY disable

V VirtualDub ne vem katero možnost izbrati za encoding mode (2 pass - 2nd passInt. in potem napišeš kakšno velikost hočeš če sem vas prav zastopu)

CaqKa ::

http://forum.doom9.org/showthread.php?s=bfeb1407d16e278f4e8c7c5e5ff1bc3c&threadid=32197

ena povezava do dom9 foruma.
sicer prideš do nje tudi preko menijev: Doom9's Forum > Capturing and Editing Video > DV > DV to DivX guide


podrobnosti o deinterlace pa tukaj: http://www.100fps.com/

kako se deinterlace naredi z vdubom poglej med guideji od doom9.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375326 (4154) m1h4
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323247 (2150) teoo
»

Najboljse zajemanje videa na pc?

Oddelek: Programska oprema
142101 (1736) rimljan
»

meglena slika DV

Oddelek: Zvok in slika
111462 (1348) Business
»

kako v divx format

Oddelek: Pomoč in nasveti
6842 (734) grga001

Več podobnih tem