» »

Investicija v kmetijo

Investicija v kmetijo

«
1
2

PreviousUser ::

V teh negotovih časih, kakšna se vam zdi investicija v kmetijo? Da imaš neko varnost pri osnovnih potrebah, kot so hrana, kurjava in voda? In pa relativno varna investicija je, vrednost ne strmoglavi kar čez noč. Mislim pa pri tem bolj na neko hobi kmetijo, bolj za lastne potrebe.

Vazelin ::

Poanta je v tem, da tisto kar boš pridelal, ti bodo itak spizdili, če bo tako daleč. Tema se lahko zaklene
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Poanta je v tem, da tisto kar boš pridelal, ti bodo itak spizdili, če bo tako daleč. Tema se lahko zaklene


Mislim, da je tema vseeno bolj na nivoju kot tarzančki.

louser ::

Če misli kmetijo kot kmetijo, potrebuješ par sto k eur za stroje in opremo, ter dodatnih par sto k eur za obdelovalne površine.
Mimogrede, tega s subvencijami ne boš niti v 15 letih pokril.

hojnikb ::

Just.Don't. Ti povem iz prakticno prve roke, da ce hoces met to koker tolk, bo treba velik vlozit in se vec vlagat. Pa ne samo denarja, tudi casa. Sploh ce mislis met tudi govedo oz. karkoli, ko je treba dnevno poksrbet.

vrt si zrihtaj, pa posad nekaj krompirja in solate.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

call_cry-pto ::

Vazelin je izjavil:

Poanta je v tem, da tisto kar boš pridelal, ti bodo itak spizdili, če bo tako daleč. Tema se lahko zaklene

Ne, ce bodo v karanteni! Kot na kitajskem samo doma in jim pridejo delit hrano.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PreviousUser je izjavil:

V teh negotovih časih, kakšna se vam zdi investicija v kmetijo? Da imaš neko varnost pri osnovnih potrebah, kot so hrana, kurjava in voda? In pa relativno varna investicija je, vrednost ne strmoglavi kar čez noč. Mislim pa pri tem bolj na neko hobi kmetijo, bolj za lastne potrebe.


Prej si me vprašal v temi kjer sva bla zbrisana, če ni "naslednikov ki bi prevzeli" pri tistih kmetijah, nekje jih res ni bilo, nekje pa je problem oz. pač tako da sinovi in hčerke nočejo bit kmeti in so pri 19tih šli študirat v LJ in se nikoli več ne mislijo vrnit, izven obiskov občasno... na kmetijah pa ostajajo stari pari, kjer dokler lahko moški fizično dela, še nekak gre, po tem pa po statistiki ko običajno moški umre pred ženo, ostane na kmetiji sama ženica ki životari... pol smo pa krivi "država" oz. davkoplačevalci ane =)

Jaz sem se svoj čas, ukvarjal z bolj neko vmesno potjo... in sicer zamislijo, da bi kupil malo parcelo z mikro hiško (zidano, ampak samo velik dnevni prostor + kuhinja 30m2 in 2x spalnica cca. 16m2 torej tma nekje mala hiška 75-80m2... in bi uredil zraven hiške tak na ene 50m2 res ekološkivrt, ki bi pa moral bit čimbolj avtomatiziran, se pravi

- self watering
- da bi bil v koritih oz. delih vgrajen avtomatiziran sistem da bi z klikom na gumb preštihalo celotno zemljo na teh 50m2

ipd... skratka da ne bi bilo pretirane potrebe po fizičnem delu izven sajenja in pobiranja...

Ampak sem potem to misel opustil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

50 kvadratov preštihaš v 2 dneh, ajd v 3 na izi.

polek tega ne štihaš vse na enkrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Mato989 ::

Baja je izjavil:

50 kvadratov preštihaš v 2 dneh, ajd v 3 na izi.

polek tega ne štihaš vse na enkrat


Ne gre se za to kaj zmorem danes, ampak kaj zmorem/želim pri 75tih...

Govorim o tem, da tak vrt bi bil interesantna ideja, če bi bil urejen tako, da bi jaz prišel na vrt, in samo odločil in zmetal semena(in pobral pridelek), vse ostalo bi se opravilo samo(nek navaden mehanizem, ne AI ali preveč elektronike, ampak bolj robustno in lahko popravljivo), no morda bi vsake tolko še zvezal kakšna stebla (paradižnik)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PreviousUser ::

hojnikb je izjavil:

Just.Don't. Ti povem iz prakticno prve roke, da ce hoces met to koker tolk, bo treba velik vlozit in se vec vlagat. Pa ne samo denarja, tudi casa. Sploh ce mislis met tudi govedo oz. karkoli, ko je treba dnevno poksrbet.

vrt si zrihtaj, pa posad nekaj krompirja in solate.


Saj to sem mislil bolj hobi stvar, hišo z nekaj zemlje pač, da imaš prostor za sadovnjak, kakšen vrt, mogoče malček gozda, nič večjega pač. Ker če imaš stanovanje samo ali pa zelo majhen atrij, si s tem nimaš kaj pomagati.

Mato989 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

V teh negotovih časih, kakšna se vam zdi investicija v kmetijo? Da imaš neko varnost pri osnovnih potrebah, kot so hrana, kurjava in voda? In pa relativno varna investicija je, vrednost ne strmoglavi kar čez noč. Mislim pa pri tem bolj na neko hobi kmetijo, bolj za lastne potrebe.


Prej si me vprašal v temi kjer sva bla zbrisana, če ni "naslednikov ki bi prevzeli" pri tistih kmetijah, nekje jih res ni bilo, nekje pa je problem oz. pač tako da sinovi in hčerke nočejo bit kmeti in so pri 19tih šli študirat v LJ in se nikoli več ne mislijo vrnit, izven obiskov občasno... na kmetijah pa ostajajo stari pari, kjer dokler lahko moški fizično dela, še nekak gre, po tem pa po statistiki ko običajno moški umre pred ženo, ostane na kmetiji sama ženica ki životari... pol smo pa krivi "država" oz. davkoplačevalci ane =)

Jaz sem se svoj čas, ukvarjal z bolj neko vmesno potjo... in sicer zamislijo, da bi kupil malo parcelo z mikro hiško (zidano, ampak samo velik dnevni prostor + kuhinja 30m2 in 2x spalnica cca. 16m2 torej tma nekje mala hiška 75-80m2... in bi uredil zraven hiške tak na ene 50m2 res ekološkivrt, ki bi pa moral bit čimbolj avtomatiziran, se pravi

- self watering
- da bi bil v koritih oz. delih vgrajen avtomatiziran sistem da bi z klikom na gumb preštihalo celotno zemljo na teh 50m2

ipd... skratka da ne bi bilo pretirane potrebe po fizičnem delu izven sajenja in pobiranja...

Ampak sem potem to misel opustil


Zakaj pa se nisi odločil potem za to?

Zgodovina sprememb…

mirzad ::

call_cry-pto je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Poanta je v tem, da tisto kar boš pridelal, ti bodo itak spizdili, če bo tako daleč. Tema se lahko zaklene

Ne, ce bodo v karanteni! Kot na kitajskem samo doma in jim pridejo delit hrano.

Če pride do tega da je treba krast pomeni da tudi v karanteni niso

zobnik ::

Imamo že veliko kmetijo, dve polni veliki skrinji samo mesa in mesnih izdelkov, 100kg mase je šlo v salame, 150 kozarcev vloženie zelenjave, motovilec mi bo letos par kg šel stran, krompirja dost, ene par ton žit....drv za izvoz....solata že skalila...

IL_DIAVOLO ::

Mislim, da je to ena taka sanjska ideja za marsikoga, tudi za mene. No ja, jaz bi si postavil poleg bajte in vrta se kontejner in fitnes not :D

hojnikb ::

Saj to sem mislil bolj hobi stvar, hišo z nekaj zemlje pač, da imaš prostor za sadovnjak, kakšen vrt, mogoče malček gozda, nič večjega pač. Ker če imaš stanovanje samo ali pa zelo majhen atrij, si s tem nimaš kaj pomagati.

v vsakem primeru se bo treba ukvarjat s tem; tako da ce nimas glih nek fleksibiln job, forget it.
#brezpodpisa

sbawe64 ::

zobnik
Kdo vse to obdeluje ?

PreviousUser ::

zobnik je izjavil:

Imamo že veliko kmetijo, dve polni veliki skrinji samo mesa in mesnih izdelkov, 100kg mase je šlo v salame, 150 kozarcev vloženie zelenjave, motovilec mi bo letos par kg šel stran, krompirja dost, ene par ton žit....drv za izvoz....solata že skalila...


Uf to se res sliši ogromno... Koliko hektarjev približno je to zemljišča?

Cruz ::

Ce imas cas in voljo, je to super investicija. Jaz sem si rekel, da kjerkoli bom ze zivel, bom imel vsaj velik lastni vrt(minimum od minimuma).

Je res, da vzame precej casa, ampak ko koncno odtrgas prvo glavo solate, proizvedes svoje vino, olje, zakuris in si na toplem ipd., se ves trud izplaca.

Nekateri ta cas zapravijo za kaj drugega, jaz pa ga bom za samooskrbo. Tudi to je hobi.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

call_cry-pto ::

mirzad je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Poanta je v tem, da tisto kar boš pridelal, ti bodo itak spizdili, če bo tako daleč. Tema se lahko zaklene

Ne, ce bodo v karanteni! Kot na kitajskem samo doma in jim pridejo delit hrano.

Če pride do tega da je treba krast pomeni da tudi v karanteni niso


Kdo zeli tvegat do 10 let zapora in zapustit karanteno?

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Samopreskrbna kmetija je full-time job.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

vostok_1 je izjavil:

Samopreskrbna kmetija je full-time job.

seveda. sploh če nimaš pojma kako sploh gojit stvari. kot recimo OP :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

mirzad ::

call_cry-pto je izjavil:

mirzad je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Poanta je v tem, da tisto kar boš pridelal, ti bodo itak spizdili, če bo tako daleč. Tema se lahko zaklene

Ne, ce bodo v karanteni! Kot na kitajskem samo doma in jim pridejo delit hrano.

Če pride do tega da je treba krast pomeni da tudi v karanteni niso


Kdo zeli tvegat do 10 let zapora in zapustit karanteno?

Bolje v zaporu kot mrtev

kuall ::

tele štale, ki so se spraznile, ko so male kmetijce nehale kmetovat bi bilo po moje imeti logično napolnjeno z 2 do 3 glavami živali, jih imeti spuščene, ne privezane, jim 1x dnevno malo za rekreacijo skidat in nametat mrvo (1 ura dela na dan).

za vsak vikend pa v rastni sezoni posadiš 5m2 zevnika in ga ravno toliko okoplješ, malo pokosiš.

pa imaš bio zastonj meso in zelenjavo, živali uživajo, ti uživaš v tem delu.

call_cry-pto ::

Krav je zadost. Dejte rajs kaksno zelenjavco. Sej ne ves koliko bo trajal, 1 teden ali 5 let.

Pa tiste tople grede, kako se ze rece temu, rastlinjaki, ko lahk notri raste tudi pozimi. V bistvu so relativno pocen, ze od 80 eur naprej.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

PreviousUser je izjavil:

zobnik je izjavil:

Imamo že veliko kmetijo, dve polni veliki skrinji samo mesa in mesnih izdelkov, 100kg mase je šlo v salame, 150 kozarcev vloženie zelenjave, motovilec mi bo letos par kg šel stran, krompirja dost, ene par ton žit....drv za izvoz....solata že skalila...


Uf to se res sliši ogromno... Koliko hektarjev približno je to zemljišča?


45ha + 10ha najema, kmetija ni moja, ampak od brata. Živimo skupaj, ampak to nima veze, dokler smo tukaj so pravila o delu, kot drugo in kot bistvo moramo pa tisti k sm tukaj bit previdni kaj smeš in kaj ne smeš.

Kadar je zunaj lepo vreme, zmeraj kaj pospravljam, prekopavam, sploh poleti....pa grabm seno...kuha, pečem kruh, pospravljam hišo....

A kot sem rekel je tu poblem, da ne smem delat nekaj kar men paše, ampak tako kot hoče brat...no kot kak fata za čiščenej sem vedno dobrodošel.

sbawe64 ::

kuall je izjavil:

tele štale, ki so se spraznile, ko so male kmetijce nehale kmetovat bi bilo po moje imeti logično napolnjeno z 2 do 3 glavami živali, jih imeti spuščene, ne privezane, jim 1x dnevno malo za rekreacijo skidat in nametat mrvo (1 ura dela na dan).

za vsak vikend pa v rastni sezoni posadiš 5m2 zevnika in ga ravno toliko okoplješ, malo pokosiš.

pa imaš bio zastonj meso in zelenjavo, živali uživajo, ti uživaš v tem delu.

In pozimi ?

Krma tudi ni zastonj, nekje jo moraš skladiščiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kuall ::

pozimi pa zelenjavo kupuješ v trgovini, zelenjava iz skrinje je zanič.

aja pa kokote nabavt in jih pustit proste. to uživajo 100 na uro, da jih je veselje gledat, ti pa ješ jajca, ki so kar draga , če jih kupuješ od pašnih kokoši, kar moraš, če te skrbi trpljenje živali.

saj sem rekel, da je to smiselno za bivše kmetije. ne boš šel zdaj zidat kmetijskih objektov in kupovat strojev.

GupeM ::

kuall je izjavil:

tele štale, ki so se spraznile, ko so male kmetijce nehale kmetovat bi bilo po moje imeti logično napolnjeno z 2 do 3 glavami živali, jih imeti spuščene, ne privezane, jim 1x dnevno malo za rekreacijo skidat in nametat mrvo (1 ura dela na dan).

za vsak vikend pa v rastni sezoni posadiš 5m2 zevnika in ga ravno toliko okoplješ, malo pokosiš.

pa imaš bio zastonj meso in zelenjavo, živali uživajo, ti uživaš v tem delu.

Za pozimi je treba nabaviti krmo, ali pa jo pripraviti čez poletje. Ogromno dela.

Krave proizvajajo mleko. Če jih ne pomolzeš ali jih slabo pomolzeš, dobijo mastitis in lahko celo umrejo. Skidat in nametat mrvo je najmanjši problem. 10 minut, ne ena ura dela. Pa zjutraj in zvečer. Po vsakem obisku štale moraš tako ali tako pod tuš. To pomeni zelo zgodnje vstajanje zjutraj, da lahko do časa prideš v službo.

Pozabi na tedenske, 14 dnevne dopuste. Nekdo mora takrat skrbeti za živali.

Verjemi, ni enostavno. Sem živel na kmetiji, ko smo imeli manj kot 10 glav in sem živel na kmetiji, ko smo imeli več kot 40 glav. Ko sem bil otrok, smo hodili samo za en dan na morje. Kasneje, ko sta brat in sestra že bila starejša, smo s starši šli za 3 do 5 dni, vmes sta za živali poskrbela brat in sestra. Prej/potem sta šla še ona dva na morje s svojimi kolegi.

Ko sem bil še jaz starejši, smo končno začeli hoditi na dopuste tudi za nekaj dlje časa. Ko sta šla starša na morje sva recimo z bratom poskrbela za kmetijo, kasneje sem šel jaz, pa so oni poskrbeli itd.

call_cry-pto ::

Cela štala!

kuall ::

GupeM je izjavil:

Pozabi na tedenske, 14 dnevne dopuste. Nekdo mora takrat skrbeti za živali.


takih dopustov niti nikoli nisem imel, jih ne pogrešam in jih najbrž tudi ne bom nikoli imel.

ja je dobro, če se vsaj 2 menjavata,še bolje trije.
pa molznic ne smeš imet, jasno, preveč dela.

Daniel ::

Je tako. Sicer pa se da za kakšen teden iti na morje BP, če imaš koga, ki te doma lahko nadomesti za ta čas (starše/otroke). Drugače si pač z verigo priklenjen na kmetijo in ne moreš nikamor (molznice/pitanci). Če imaš samo polja pa boš kot majhen težko preživel, boš pa imel nekaj več prostega časa.

GupeM ::

Kaj pa boš imel, če ne molznic? Samo bike? To pomeni, da boš po zakolu moral kupiti teleta, kar spet stane. Še posebej, če bi rad tako velikega, da že jé samo travo/mrvo. Če kupiš manjšega, rabiš kravo za mleko, ali nakup mlečnega nadomestka. Če imaš kravo, majhno tele ne poje vsega mleka in jo je spet treba pomolzti. Če tele poje preveč mleka, dobi drisko in brez zdravljenja pogine.

Kakorkoli, zadeva ni tako simple, kot si predstavljaš. Potem imaš obvezna cepljenja in ostale pizdarije z veterinarji. V hlev ti pride bolezen, ustrezno je treba poskrbeti za skladiščenje gnoja (zaprt z vseh 4 strani, ali s treh + streha), nekam ke treba z gnojevko. Te stare kmetije so to imele pogosto kar nekam po travniku. To je hvala bogu že dolgo prepovedano.

Si res ne privoščiš dopusta niti za 2, 3 dni? Ne verjamem.

kuall ::

GupeM ne mi pridigat, ker sem s kmetije in poznam detajle.
Bolezni v hlevu pri govedu pa že 10+ let nismo imeli razen kokoši so res vse šle k vragu v rit, malo lisica malo pršice al kaj je bilo. Za živali imet navijam zato, ker dokaj kvalitetno živijo, če so naredko in jih crkljaš, na pol jih imaš za hišne ljubljenčke na pol pa za hrano. Mau je fakin težko pojest hišnega ljubljenčka ja vem ...

louser ::

PreviousUser je izjavil:

zobnik je izjavil:

Imamo že veliko kmetijo, dve polni veliki skrinji samo mesa in mesnih izdelkov, 100kg mase je šlo v salame, 150 kozarcev vloženie zelenjave, motovilec mi bo letos par kg šel stran, krompirja dost, ene par ton žit....drv za izvoz....solata že skalila...


Uf to se res sliši ogromno... Koliko hektarjev približno je to zemljišča?

Polovico hektarja do en hektar. Preveč, da bi na roke delal in premalo za kakršnikoli stroj.

zobnik ::

Ne vem, če se splača kupit kmetijo, ker večina je v preteklosti že obupala in zaprla. Tud stroški so visoki, subvencije in ostalo so za kritje tekočih stroškov k so nujni. Tud obisk veterinarja 80-150 evrov, če pa je s kravo kej hujšega pride tud 300-400 evrov, tako je blo pri nas pri carskem rezu.
Drugače breja krava pride 1300 evrov.

Boljš, da si najameš vrt in ga takoj ogradiš z visoko mrežo, tako boš zaščiten pred divjačino in ljudmi, k bi kradli zelenjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

trenerkar ::

Evo nekaj za OPa:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Na parceli posadiš še nekaj sadnega drevja vmes naseliš koze in kure in vse skupaj ogradiš.
+ je, da ne boš imel več časa za jamranje po forumu, ker je očitno, da ti manjka smiselnega dela.

PreviousUser ::

trenerkar je izjavil:

Evo nekaj za OPa:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Na parceli posadiš še nekaj sadnega drevja vmes naseliš koze in kure in vse skupaj ogradiš.
+ je, da ne boš imel več časa za jamranje po forumu, ker je očitno, da ti manjka smiselnega dela.


Ne bi o pomanjkanju smiselnega dela glede na to, kakšne poste štancate nekateri od vas tu in to po cele dneve in cele noči. :D

trenerkar ::

Mišljeno je bilo zgolj dobronamerno.

PreviousUser ::

trenerkar je izjavil:

Mišljeno je bilo zgolj dobronamerno.


Z moje strani tudi.

zmaugy ::

kuall je izjavil:

pozimi pa zelenjavo kupuješ v trgovini, zelenjava iz skrinje je zanič.

aja pa kokote nabavt in jih pustit proste. to uživajo 100 na uro, da jih je veselje gledat, ti pa ješ jajca, ki so kar draga , če jih kupuješ od pašnih kokoši, kar moraš, če te skrbi trpljenje živali.

saj sem rekel, da je to smiselno za bivše kmetije. ne boš šel zdaj zidat kmetijskih objektov in kupovat strojev.


Kako na prostem zaščitiš kure pred kunami in lisicami? Meni je ta ideja interesantna, ampak kun je polno, lisice pa tudi hodijo okrog.
Domača jajca, zelenjava in krompir z vrta in si že precej samooskrbovan.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Invictus ::

Baja je izjavil:

50 kvadratov preštihaš v 2 dneh, ajd v 3 na izi.

polek tega ne štihaš vse na enkrat

50 kvadratov preštihaš v 2 urah.

No, novodobne snežinkice rabijo cel teden ;), ker jih bolijo rokice...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Baja ::

ja, če samo obračaš. če pa še prej z motiko postrugaš plevel, tega podkopaš, pa recimo še sproti razbijaš grude/ravnaš, pa dve uri hitro mine.

jaz mam glih ene 50 kvadratov, pa rešim to v dveh dneh na izi s sajenjem vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

FireSnake ::

Vazelin je izjavil:

Poanta je v tem, da tisto kar boš pridelal, ti bodo itak spizdili, če bo tako daleč. Tema se lahko zaklene


To pravijo lenuhi, ki še nič niso pridelali.
Meni še nihče ni nič ukradel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

Baja je izjavil:

50 kvadratov preštihaš v 2 dneh, ajd v 3 na izi.

polek tega ne štihaš vse na enkrat

50 kvadratov preštihaš v 2 urah.

No, novodobne snežinkice rabijo cel teden ;), ker jih bolijo rokice...


Prekopavanje zemlje ni enako stihanju.

Ampak ja, ti bos ze vedel, kako se 50m2 prestiha v 2 urah lol.

D3m ::

What? Štihanje v 2 urah 50 kvadratov?

Z motokultivatorjem mogoče ne pa na roke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Saj pravim, same snežinkice...

Pa ja znate še babo vklopit, da vam sproti pograbi in naredi gredice...

Ajde, traja še 1x dlje, čeje treba še pognojiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Najprej se bos mogel nauciti pravega stihanja, ne pa zemljo premetavat iz enega kupa na drugega z globino 10 cm.

Baja ::

pusti babe, če jih vklopiš traja enkrat dlje :P

Mato989 ::

Baja je izjavil:

pusti babe, če jih vklopiš traja enkrat dlje :P


:))

Pa kako res je... pa ne 1x, 2x... ampak vseeno pravilno štihanje z gnojenjem, nikdar nimaš 50m2 v 2 urah konec... Pa da je potem tudi lepo pograbljano, poravnano, brez grudic itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Ne samo to, ce imas na klancu, moras potegnit zemljo gor na temelj in naredit "steno" , da ti je ob prvem dežju ne odnese. Ampak dobro, to je ze višja znanost :)

matobeli ::

Glede na to da je kmetija/njiva podvržena podobnim zakonitostim kot vse ostale proizvodnje bi skoraj verjel da eni rabijo 2dni, drugi pa 2uri.

Keyword: optimizacija
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334747 (29567) louser
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824061 (18299) otago
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717672 (13996) noraguta

Več podobnih tem