» »

Plača in delo v Švici

Plača in delo v Švici

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Mavrik ::

Ker je debata v Plače v IT industriji nekoliko prerasla okvir teme.
The truth is rarely pure and never simple.

PrimoZ_ ::

Kaka je plača 100 do 140 tisoč frankov za Zurich ? Delo v IT firmi, ki te outsourca banki.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Tody ::

The total cost of living is around $3,452 in Zurich. The average rent in Zurich for a one-bedroom apartment in the city centre is approximately $2,505 per month, and utilities cost around $201 a month.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kaka je plača 100 do 140 tisoč frankov za Zurich ? Delo v IT firmi, ki te outsourca banki.


Od ~130.000 dobiš cca. 6/7000 frankov neto. Od tega boš verjetno dal slabe 3.000 za najemnino + stroške + naročnine, kakega jurja za življenje, ostalo pa boš lah zagonil kakor hočeš.

(Če si šparoven boš porabil manj.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

En info za Švico (vir nemški freelancer na quori)...

On je pisal, če ne dobi 300.000 EUR letno, ne gre delati v Švico, ker je predrago. Švicarji takoj poberejop od plače 15%, potem mora plačati davke še doma. Kakor je on pisal, plača davek na celoten zaslužek, davek v Švici se mu ne odbije.

Poleg tega rabiš imeti non stop najeto vsaj sobo, ki pride 2k EUR mesečno, sploh če rabiš redne obiske strank. Zanašanje na hotele in ostale variante je v Zurichu nezanesljivo, saj ob kakih konferencah ne dobiš sobe, ali pa je tam 500+ EUR.

Švica tudi za Nemca ni poceni...

Je pa fora, da on dobi job za okoli 230-240k tudi v Nemčiji in se mu pol za ta denar ne splača delati v Švici.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

Invicutus, s prve roke ti povem: napisal si kup neumnosti, ki so nerelevantne za nekoga zaposlenega v ZRH.

Par stvari:
- Švica in Slovenija imata pogodbo o dvojem obdavčevanju, kar pomeni da se ti davki med državami odbijajo. Taka pogodba obstaja tudi med CH in DE, tako da ne vem kaj točno tvoj kolega čara.
- Sobe v Zurichu niti približno ne stanejo 2000EUR. To je cena za stanovanja ranga 80m2 če ni v centru mesta. Povprečna cena za neko sobo je bolj ranga 1000EUR če jo že hočeš.
- Nimam pojma kako uspe tvojemu kolegu plačevati za taka dela davke v obeh državah - ali se preseli sem (in plača samo CH davek) ali pa ima podjetje, kjer pa nikakor ne plačuješ švicarskih davkov.

Sploh pomisliti nočem kake mučke se ta tvoj kolega gre, da ti takole nabija :)

V CH realno plačaš okoli 25-30% davka na 120.000CHF, potem pa te zdravstveno zav. stane še ranga 300CHF na mesec. Stanovanja v 20min commuta okoli zuricha so ranga 2500CHF za 100m2 s teraso in parkiriščem. Če hočeš sobo, je le-ta bolj ranga 1200-1500CHF za nekaj modernega. S plačo 120.000 imaš tako vsaj 3 jurje čistega denarja vsak mesec za prosto razpolaganje. Verjetno precej več če si vsaj malo šparoven pa ne hodiš jest ven redno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Kripto mesi ::

Sej ni njegov kolega, prepisal je z random Quora vprašanja in se dela pametnega (kot že nič kolikokrat v različnih temah).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

AndrejO ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kaka je plača 100 do 140 tisoč frankov za Zurich ? Delo v IT firmi, ki te outsourca banki.

Kaj te dejansko zanima? Če je možno s tem v Zrh normalno živeti ali, če se slučajno preveč poceni prodajaš?

Če prvo, potem je odgovor da. S tem se da v Zrh živeti nekje v normalnih okvirjih.

Če drugo, pa nisi dal dovolj podatkov o naravi in zahtevnosti dela.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

ejresnevem ::

Madonca, sam pri 300k€ letno pa se ze učke mal zabliskajo (še komu drugemu, kakšni drugi, da ne bomo neuravnoteženi), a?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

AndrejO ::

ejresnevem je izjavil:

Madonca, sam pri 300k€ letno pa se ze učke mal zabliskajo (še komu drugemu, kakšni drugi, da ne bomo neuravnoteženi), a?

Ucke se zaiskrijo pri vsakem znesku, ki presega pricakovanja doticne osebe. Za nekoga je to 25k letno, za nekoga pa tudi 1000k letno ne zadosca.

Ravno tako pa iskrice hitro ugasnejo, ce prides na delo in ugotovis, da se je Francelj, ki dela isto kot ti, dogovoril za 2x toliko, kolikor so sprejel ti.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

PrimoZ_ ::

AndrejO je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Kaka je plača 100 do 140 tisoč frankov za Zurich ? Delo v IT firmi, ki te outsourca banki.

Kaj te dejansko zanima? Če je možno s tem v Zrh normalno živeti ali, če se slučajno preveč poceni prodajaš?

Če prvo, potem je odgovor da. S tem se da v Zrh živeti nekje v normalnih okvirjih.

Če drugo, pa nisi dal dovolj podatkov o naravi in zahtevnosti dela.


Koliko ti ostane če s tem živi 4 članska družina. Sicer bi tudi žena iskala delo, ne veš pa kako hitro bi dobila, sploh brez znanja nemščine.

Glede zahtevnosti dela še nimam pravih informacij.
Če pa ima kdo izkušnjo kako izgleda to, da te outsourcajo za delo na projektu na banki, bom pa vesel :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

ejresnevem ::

No, 300kEUR letno je kar v redu letno plačilo tudi v EU in ZDA, 1000kEUR (in več) so seveda boljše, samo vseeno bi ostal v nekih (splošno znanih) okvirjih. Ampak, če Francelj sprejme 2x več, je pač boljši pogajalec, če že faktor sreče izločimo, to ti nimajo kaj iskrice ugašati, kvečjemu se mu samo zahvališ za obvestilo in mu plačaš kakšno... kosilo. Bom pa vesel res vsake informacije, ki si jo pripravljen deliti in ti plačam ob priliki... kosilo.

Ne bom pa se spuščal v ocene glede drugih na tej strani omenjenih poslov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nsa_ag3nt ::

PrimoZ_
Švicarji ne govorijo nemščine, temveč en svoj (nemški) močan dialekt.Švicarske tv oddaje, ki se predvajajo na De tv postajah imajo ponavadi podnapise.

Tole je iz SRF vreme, da ne boš mislil da tako govorijo v nekem zabačenem selu.


vs
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

AndrejO ::

PrimoZ_ je izjavil:

AndrejO je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Kaka je plača 100 do 140 tisoč frankov za Zurich ? Delo v IT firmi, ki te outsourca banki.

Kaj te dejansko zanima? Če je možno s tem v Zrh normalno živeti ali, če se slučajno preveč poceni prodajaš?

Če prvo, potem je odgovor da. S tem se da v Zrh živeti nekje v normalnih okvirjih.

Če drugo, pa nisi dal dovolj podatkov o naravi in zahtevnosti dela.


Koliko ti ostane če s tem živi 4 članska družina. Sicer bi tudi žena iskala delo, ne veš pa kako hitro bi dobila, sploh brez znanja nemščine.

Uh, oh krat dva ...

Ja, ker sem samski, je moja ocena za samskega človeka. Za družino *si mislim*, da bi to bilo zelo na tesno ampak bolje, da to pove nekdo, ki ima družino, kot pa jaz.

Za (ne)znanje nemščine, pa previdno: https://www.thelocal.ch/20191231/strict...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

feryz ::

Jaz nisem it-jevec. Sem totalna nula. Plače imam okrog 840 evrov.
In vendar imam tri bajturine, zafiro, vse pritikline kar se jih je splačalo kupiti, od raznih fonov, dronov, par notebukov se valja po bajti, 2 ali trije stacionarci, tv-ji, Specialized in Canyon bicikli, e-bike, e-monocikel, e-kosilnico, pametna bajta, bla, bla.
Vsak mesec odjadram po Evropi za kak teden, drugam me ne vleče. Smučarije, morje, Gardalandi, Europa parki in podobne oslarije nam že presedajo.
Kar hočem povedati je, da plača ni popolnoma nikakršno merilo za doseganje svojih ciljev in uživanje življenja. Popolnoma nasprotno, je zelo velika ovira. Povzroča edino lakomnost.

Švicarji, btw, vsaj povprečni, živijo zelo slabo. Tudi s petimi jurji chf. Ali pa šestimi.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

ejresnevem ::

absolutno, nihče ne trdi, da se izdatki plačujejo samo iz naslova plače...

sicer ne vem, povprečna švicarska plača (menda) visokim stroškom navkljub ampak tole vseeno mora biti malo indikativno, ali?
Local Purchasing Power in Switzerland is 81.01% higher than in Slovenia

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

PrimoZ_ je izjavil:



Koliko ti ostane če s tem živi 4 članska družina. Sicer bi tudi žena iskala delo, ne veš pa kako hitro bi dobila, sploh brez znanja nemščine.

Glede zahtevnosti dela še nimam pravih informacij.
Če pa ima kdo izkušnjo kako izgleda to, da te outsourcajo za delo na projektu na banki, bom pa vesel :)


120k je vseeno nadpovprečna plača za družino v Zurichu. Vprašanje je, kako stare otroke imaš - če še rabijo vrtec, bo verjetno žena morala ostati doma ker si s tako plačo dveh vrtcev ne moreš privoščiti. Če so šoloobvezni je pa ok, ker je varstvo nekoliko cenejše.

(Drugače me komot lahko kontaktiraš na ZS če želiš več informacij s prve roke brez nakladanja ostalih :) )

AndrejO je izjavil:



Za (ne)znanje nemščine, pa previdno: https://www.thelocal.ch/20191231/strict...


Tole skoraj gotovo ne bo držalo za EU/EEA B dovoljenja, ki jih dobivamo Slovenci. Pa tudi standardi so precej nizki (če se prav spomnim, je nemščina nivoja A).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

feryz je izjavil:


Švicarji, btw, vsaj povprečni, živijo zelo slabo. Tudi s petimi jurji chf. Ali pa šestimi.


Neumnost.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nsa_ag3nt ::

feryz je izjavil:

Jaz nisem it-jevec. Sem totalna nula. Plače imam okrog 840 evrov.
In vendar imam tri bajturine, zafiro, vse pritikline kar se jih je splačalo kupiti, od raznih fonov, dronov, par notebukov se valja po bajti, 2 ali trije stacionarci, tv-ji, Specialized in Canyon bicikli, e-bike, e-monocikel, e-kosilnico, pametna bajta, bla, bla.
Vsak mesec odjadram po Evropi za kak teden, drugam me ne vleče. Smučarije, morje, Gardalandi, Europa parki in podobne oslarije nam že presedajo.
Kar hočem povedati je, da plača ni popolnoma nikakršno merilo za doseganje svojih ciljev in uživanje življenja. Popolnoma nasprotno, je zelo velika ovira. Povzroča edino lakomnost.

Švicarji, btw, vsaj povprečni, živijo zelo slabo. Tudi s petimi jurji chf. Ali pa šestimi.

Zakaj se nisi javil za premierja ?
Take potrebujemo, ki znajo iz 0 narediti čudeže.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Tody ::

Ferry je pozabu omenit se bmw v garazi in to da je lastnik podjetja... Plačo si pa da sam tako kot hoce :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

poweroff ::

PrimoZ_ je izjavil:


Koliko ti ostane če s tem živi 4 članska družina. Sicer bi tudi žena iskala delo, ne veš pa kako hitro bi dobila, sploh brez znanja nemščine.

Naj pove Mavrik, ampak kolikor imam jaz informacije od kolega, ki je tam že dolgo časa, je Švica v tem pogledu precej fašistično zahojena država. Sistem je naštiman tako, da mora ženska ostati doma - če ima par otroke.

Vrtci so menda precej dragi, šolske prehrane ni, skratka, nekdo mora ostati doma in skrbeti za otroke.

Vsaj tako mi je pravil ta kolega. Lahko pa da imam napačne informacije, naj Mavrik pove.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

greatdrakon ::

poweroff je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Koliko ti ostane če s tem živi 4 članska družina. Sicer bi tudi žena iskala delo, ne veš pa kako hitro bi dobila, sploh brez znanja nemščine.

Naj pove Mavrik, ampak kolikor imam jaz informacije od kolega, ki je tam že dolgo časa, je Švica v tem pogledu precej fašistično zahojena država. Sistem je naštiman tako, da mora ženska ostati doma - če ima par otroke.

Vrtci so menda precej dragi, šolske prehrane ni, skratka, nekdo mora ostati doma in skrbeti za otroke.

Vsaj tako mi je pravil ta kolega. Lahko pa da imam napačne informacije, naj Mavrik pove.


Zanimivo se mi zdi, da veliko ljudi vidi idejo, da oba starša morati delati zato, da v bistvu družina lahko preživi, enači z napredkom družbe, enakopravnost itd. Fašizem je pa to, da je prej npr. moški lahko delal sam, pa je v družina živela na približno istem življenjskem standardu oz. je zaslužil sam moški nekako toliko kot v napredni družbi zaslužita oba skupaj. Da o času in vzgoji do otroka, ki se izgubi zaradi službe sploh ne govorim. Go figure.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

thramos ::

poweroff je izjavil:

Naj pove Mavrik, ampak kolikor imam jaz informacije od kolega, ki je tam že dolgo časa, je Švica v tem pogledu precej fašistično zahojena država. Sistem je naštiman tako, da mora ženska ostati doma - če ima par otroke.

Vrtci so menda precej dragi, šolske prehrane ni, skratka, nekdo mora ostati doma in skrbeti za otroke.

Vsaj tako mi je pravil ta kolega. Lahko pa da imam napačne informacije, naj Mavrik pove.


Fašizem je sicer nekaj drugega. Seksizem pa je to, da ti predpostavljaš, da mora ostati doma ženska, ne moški. :))

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Koliko ti ostane če s tem živi 4 članska družina. Sicer bi tudi žena iskala delo, ne veš pa kako hitro bi dobila, sploh brez znanja nemščine.

Naj pove Mavrik, ampak kolikor imam jaz informacije od kolega, ki je tam že dolgo časa, je Švica v tem pogledu precej fašistično zahojena država. Sistem je naštiman tako, da mora ženska ostati doma - če ima par otroke.

Vrtci so menda precej dragi, šolske prehrane ni, skratka, nekdo mora ostati doma in skrbeti za otroke.

Vsaj tako mi je pravil ta kolega. Lahko pa da imam napačne informacije, naj Mavrik pove.


Je kar prav - (privatni) vrtec stane ranga 2300-3000CHF na mesec na otroka. Za večino staršev je to preveč (še posebej če imaš več otrokov), zato večinoma ženske ostajajo doma dokler otroci ne grejo v šolo. Potem je nekoliko boljše. Nekatere šole sicer še vedno pošiljajo otroke domov za kosilo, ampak v Zurichu in ostalih modernih mestih to počasi izginja.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

poweroff ::

thramos je izjavil:

Seksizem pa je to, da ti predpostavljaš, da mora ostati doma ženska, ne moški. :))

Ne, samo opisujem stanje v Švici.

Ja, bo kar držalo. Majhna in bogata, a prikrito fašistična država. Ki je za svoj dobiček pripravljena izdati kogarkoli (Crypto AG). ;)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

ejresnevem ::

In, zanimivo, ljudi to sploh ne moti, niti nekaj izredno opaznih politično opredeljenih forumašev in aktivistov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Invicutus, s prve roke ti povem: napisal si kup neumnosti, ki so nerelevantne za nekoga zaposlenega v ZRH.

Par stvari:
- Švica in Slovenija imata pogodbo o dvojem obdavčevanju, kar pomeni da se ti davki med državami odbijajo. Taka pogodba obstaja tudi med CH in DE, tako da ne vem kaj točno tvoj kolega čara.
- Sobe v Zurichu niti približno ne stanejo 2000EUR. To je cena za stanovanja ranga 80m2 če ni v centru mesta. Povprečna cena za neko sobo je bolj ranga 1000EUR če jo že hočeš.
- Nimam pojma kako uspe tvojemu kolegu plačevati za taka dela davke v obeh državah - ali se preseli sem (in plača samo CH davek) ali pa ima podjetje, kjer pa nikakor ne plačuješ švicarskih davkov.

V CH realno plačaš okoli 25-30% davka na 120.000CHF, potem pa te zdravstveno zav. stane še ranga 300CHF na mesec. Stanovanja v 20min commuta okoli zuricha so ranga 2500CHF za 100m2 s teraso in parkiriščem. Če hočeš sobo, je le-ta bolj ranga 1200-1500CHF za nekaj modernega. S plačo 120.000 imaš tako vsaj 3 jurje čistega denarja vsak mesec za prosto razpolaganje. Verjetno precej več če si vsaj malo šparoven pa ne hodiš jest ven redno.

Kot je nekdo omenil tukaj naključni komentar nemškega freelancerja iz Quore...

Drugič preberi cel sestavek... Funkcionalna pismenost nula...

Drugače pa problemov freelancerjev z delom v Švici in plačilom davka sploh ne poznaš, ker izhajaš iz precej teoretilčnih slovenskih predpostavk...

Ne glede na to, ali imaš firmo izven CHF in delaš preko nje, Švica vzame nekje 15% davka. Ko zraven prišteješ še provizijo agencije, vse stroške, obvezna zavarovanja (pač poberejo keš, ne jebejo žive sile), po 90 dneh bivanja postaneš davčni rezident (ne po 183 kot v EU).

Sem se pogovarjal za precej visoko tarifo, tam 100 EUR+, pa bi mi na koncu ostalo slabih 50% tega. Moja izkušnja. Poleg tega zelo neradi delajo s freelancerji. Najraje te redno zaposlijo, čeprav samo za 6 mesecev... Kar pomeni cel kup problemov z lokalno davčno.

Tudi izkušnje mojega kolega, ki je delal tam 9 mesecev kot freelancer, niso bile najlepše. Švica pobrala kar nekaj davka (bi moral preveriti cifro), na koncu je hotela davek še češka davčna. Se je zafrkaval cirka 1 leto, da je vse uredil in ni plačal preveč...

Biti redno zaposlen v Švici ali biti freelancer sta dva popolnoma drugačna svetova...

Sam sem Švico, kljub visokim tarifam, črtal iz liste držav, kjer bi delal. Preprosto se ne splača, dela se pa preveč za moj okus... Seliti se pa tja tudi nočem, čeprav rad smučamorsko kolesarim in kajakiram...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Še nekaj cen za Zurich...

https://www.homegate.ch/rent/apartment/...

Ko delaš občasno pri stanki, najbrž nočeš še pol urni daily commute na lokacijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Tody ::

Mavrik dela tam :) Mislim da v googlu tko da so njegovi podatki vrjetno zanesljivi.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

PrimoZ_ ::

Čakam, da imam še kak intervju, da malo bolj vidim kaj se zares pričakuje.
Mi pa ni toliko všeč da si zaposlen pri podjetju X, ampak dejansko te pa oni za 100% outsourcajo banki in potem dejansko ves čas hodiš delat tja.
Dejansko nimaš "nobenega stika" z podjetjem kjer si zaposlen, na banki pa si spet zunanji izvajalec in vprašanje kako te spet gledajo.

Bom videl kak bo občutek po intervjuju.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Tody je izjavil:

Mavrik dela tam :) Mislim da v googlu tko da so njegovi podatki vrjetno zanesljivi.

Vem, da dela tam, samo ne kot freelancer, ampak redno zaposleni.

Za freelancerje je EU super, nobenih problemov. Čeprav gredo Nemcem Poljaki v nos, ker jim poberejo precej posla. Ampak Sami Nemci pač nimajo ljudi...

Švica pač ni del EU...

Poleg tega imaš kot freelancer, ki dela tedenski commute k stranki, povsem druge operativne probleme, kot nekdo, ki se preseli in se redno zaposli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

ejresnevem ::

PrimoZ_ je izjavil:

Čakam, da imam še kak intervju, da malo bolj vidim kaj se zares pričakuje.
Mi pa ni toliko všeč da si zaposlen pri podjetju X, ampak dejansko te pa oni za 100% outsourcajo banki in potem dejansko ves čas hodiš delat tja.
Dejansko nimaš "nobenega stika" z podjetjem kjer si zaposlen, na banki pa si spet zunanji izvajalec in vprašanje kako te spet gledajo.

Bom videl kak bo občutek po intervjuju.

Tvoj idealni stik s posrednikom so prilivi na račun, vse ostalo je manj pomembno.
Ne vem, kako je urejeno, če si tam zares zaposlen, ima to prednosti in slabosti.
Če si bolj prijazen, verjetno nihče ne zameri, če kdaj plačaš kakšno kosilo ob kakšni (nadstandardni) priložnosti.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Tody ::

Kakor razumem ne bo freelancer tko da je debata sicer zanimva ampak off the point :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

TheBlueOne ::

Se mene zanima nekaj okoli teh svicarskih zadev. Kaj pa je recimo fenomenalno placilo, ce te res potrebujejo za nek projekt, ki traja nekaj let? Seveda po njihovem standardu.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Za redno zaposlenega tam nekje 150.000 CHF plus, glede na to kaj so ponujali mojim znancem. Nekateri moji bivši sodelavci zdaj delajo v Švici, pa so tam okoli na 120k mesečno.

Če bi bil freelancer, kjer plačilo vsebuje tudi stroške, in onsite delo, pol bi rekel 200k. Ampak dvomim, da te bodo vzeli kot freelancerja, sploh za par let.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

TheBlueOne ::

Pogodba je baje za tri leta in mahajo z denarjem. Menda pa ni freelance.

Prav berem 120k mesecno?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

otago ::

PrimoZ_ je izjavil:

Čakam, da imam še kak intervju, da malo bolj vidim kaj se zares pričakuje.
Mi pa ni toliko všeč da si zaposlen pri podjetju X, ampak dejansko te pa oni za 100% outsourcajo banki in potem dejansko ves čas hodiš delat tja.
Dejansko nimaš "nobenega stika" z podjetjem kjer si zaposlen, na banki pa si spet zunanji izvajalec in vprašanje kako te spet gledajo.

Bom videl kak bo občutek po intervjuju.


Sam delam v DE kot Aussendienst. Kot tak sem imel dostop do notranjega parkirisca, fleksibilen delovni cas, brez stemplanja. Nisi delal pavze, si pac pisal zraven. Za dopust sem se zmenil z narocnikom in lastno firmo. Nihce ni vprasal koliko stane, ampak kdaj bo. Maticnemu podjetju poslal samo obracun z urami in potnimi stroski. Zdaj imajo prepoved zaposlovanje, prepoved outsourcanja. Imam pri istem narocniku Leiharbeit/Arbeiter Übergabe... nic vec parkiranja, zgubim 10min vsakic, stemplanje, vsako odstopanje mora odobriti nadrejeni(vodja oddelka), kadrovska mora biti obvescena. Avtomatsko trgajo 45min pa pavzo + 4 min ob prihodu in obhodu. Za dopust se moram zmenit z vodjo oddelka (narocnikom) Obesli so name se dodatne obveznosti in odgovornost.

Kot Aussendienst je bilo boljse. Zdaj delam po reglcih, magari se bi dalo bolj produktivno delat. Prej ni nihce nic rekel, je vse teklo samo, zdaj kar padajo navodila.

Je bila cifra misljena kar na leto.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Pogodba je baje za tri leta in mahajo z denarjem. Menda pa ni freelance.

Prav berem 120k mesecno?

Zatipkal... To je letna cifra...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

link_up ::

hud typo, me want! :) 120k letno za freelance ni ne vem kaj, je kar eno lustno povprecje. 200k pa je drug svet, tam se pricakuje ze skoraj ekipa.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Blazzz ::

TheBlueOne je izjavil:

Se mene zanima nekaj okoli teh svicarskih zadev. Kaj pa je recimo fenomenalno placilo, ce te res potrebujejo za nek projekt, ki traja nekaj let? Seveda po njihovem standardu.


Odvisno od podrocja. Za world-class DL inzenirja bi bilo fenomenalno placilo 800k - 1.5M, za front-end inzenirja pa verjetno 300k.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

MrStein ::

Glede davkov:
Če ima Švica manjšo dohodnino kot Slovenija (in ima 99,9%), potem se v Sloveniji plača "razlika".
Razen, če se "odseliš za stalno" (davčno rezidentsvo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slovencl ::

Mal berem tole, ampak mi ni logično, kaj in komu ta podjetja, ki za "masten" denar plačujejo svoje zaposlene, prodajajo? Trg je globalen, sploh za IT, tako da edino če so tam samo high tech podjetja, kar pa dvomim. Mogoče kdo ve?

samotest ::

Niso samo high-tech/pharma/finance globalna podjetja tam, a so pri njih place praviloma visje, kot v ostalih bolj lokalno orientiranih podjetjih. In ce se ze selis, bos verjetno iskal sluzbo tam, ce si kvalificiran.
Obstajajo pa tud vsa ista kot pri nas: trgovine, malarji, cistilna podjetja, prevozniki, ipd , ki imajo nizke place za Svico, a visje kot pri nas. Dost je tud takih izseljencev tam, samo ne na slo-tech forumu.

mailer ::

Hi tech podjetij je tam veliko je pa vse skupaj podprto z odličnim bančnim sektorjem, ki tudi ustvarja enormne prihodke in tudi financira ta podjetja. Bi bilo pa potrebno pogledat njihov razvoj od druge svetovne vojne naprej, da bi videl kako se jih je zviševal standard, ki se seveda odraža tudi v plačah. Ima pa to tudi davek, ko večina ljudi o njih pravoi da so "zategnjeni" in resni, dela se nekje od 7h do petih popoldan potem domov na večerjo. Je pa kultura ljudi tam na toliko višjem nivoju, da se naša balkanska miselnost ne more primerjat z njimi. Tudi in predvsem zaradi tega smo na nivoju kjer smo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Vazelin ::

A še dobivate msg rekruterjev za delo v Švajcarski?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

call_cry-pto ::

mailer je izjavil:

Hi tech podjetij je tam veliko je pa vse skupaj podprto z odličnim bančnim sektorjem, ki tudi ustvarja enormne prihodke in tudi financira ta podjetja. Bi bilo pa potrebno pogledat njihov razvoj od druge svetovne vojne naprej, da bi videl kako se jih je zviševal standard, ki se seveda odraža tudi v plačah. Ima pa to tudi davek, ko večina ljudi o njih pravoi da so "zategnjeni" in resni, dela se nekje od 7h do petih popoldan potem domov na večerjo. Je pa kultura ljudi tam na toliko višjem nivoju, da se naša balkanska miselnost ne more primerjat z njimi. Tudi in predvsem zaradi tega smo na nivoju kjer smo.


Lahko ti povem, da balkan bi bil nad svico, ce bi bil vedno mir ne pa vsakih 50 let nova vojna. Nikjer ni bilo toliko vojn. Vojne zdesetkajo in naredijo selekcijo v bolj barabinsko, prezivetveno thug prebivalstvo, ne pa ljudi v rokavickah. Ce bi pral denar iz celega sveta v balkanskih bankah in to stoletja in stoletja in zvisevali standard prebivalcev bi brez vojn se ohranili tudi fini gosposki ljudje. Tako pa elita iz balkana prva nastradala in pobita v vojnah.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

A še dobivate msg rekruterjev za delo v Švajcarski?

Jap, še kar hodijo...

Sicer precej manj, ampak kakšen je pa še...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kaka je plača 100 do 140 tisoč frankov za Zürich ? Delo v IT firmi, ki te outsourca banki.

delam kot arhitekt v Luzernu, ti navržem pa stvari:
1.) 120.000 je vec kot solidna placa tudi za družino, ki zivi v Zürichu
- družina je obdavčena kot celota, iz tu izhaja da se pogosto zakoncu, ki zasluzi manj, ne splaca delati 100%
- mavrik ti je navrgel, po mojem občutku, precej ok analizo stroškov, vse ostalo so detajli
- to, kar govori Invictus je popolnoma irelevantno zate, verjetno za kogarkoli na tem planetu
- Zurich ima sicer nekaj višje davke, vendar ima družinam bolj prijazno politiko kot kantoni in občine z nižjimi
2.) ali je 120.000 letna placa solidna za tvoje delo, moraš ugotoviti ti sam
3.) znanje nemscine ni obvezno, pride pa prej ali slej prav, znanje lokalnega narecja pa je koristno od kraja bivanja. V Zurichu je glede tega precej bolje kot v Altdorf-u, to pomeni, v Zurichu bos lahko s solsko nemscino normalno komuniciral.
4.) družbeno politično stanje v Svici je mesano, ampak kje pa ni? Po eni strani imaš ogromno, predvsem podjetniške, svobode, po drugi strani pa imas uzakonjene ze dolgo preživete tradicionalne vrednote, ter v določenih pogledih tudi fašistične prijeme. Plusi pa minusi se poravnajo nekako tako kot se tudi v Sloveniji. Sploh pravno varstvo in potrošniška zascita sta resnično mizerna.
5.) na temle forumu lahko najdeš praktično vse kar te zanima

FTad ::

Vazelin je izjavil:

A še dobivate msg rekruterjev za delo v Švajcarski?


Dobivam mešano. Švica, Nemčija, Avstrija. Zadnje čase bolj DE in AT. Se vedno vsak mesec najdeta rekruter ali dva, ki me dodata na LinkedInu

Isotropic ::

ejresnevem je izjavil:

No, 300kEUR letno je kar v redu letno plačilo tudi v EU in ZDA, 1000kEUR (in več) so seveda boljše, samo vseeno bi ostal v nekih (splošno znanih) okvirjih. Ampak, če Francelj sprejme 2x več, je pač boljši pogajalec, če že faktor sreče izločimo, to ti nimajo kaj iskrice ugašati, kvečjemu se mu samo zahvališ za obvestilo in mu plačaš kakšno... kosilo. Bom pa vesel res vsake informacije, ki si jo pripravljen deliti in ti plačam ob priliki... kosilo.

Ne bom pa se spuščal v ocene glede drugih na tej strani omenjenih poslov.

"kar v redu plačilo"
a se 300k realno sploh da dobiti kje drugje kot na googlu ali v kakšnih bankah (če upoštevaš bonus), če si redno zaposlen (ne freelancer ali za 6 mesecev kot invictus)?
verjamem, da bi razni Krebsi, Lewandowskiji itd. že bili konkretno plačani (zgoraj omenjen milion letno), kaj pa ostali?
razni FRIjevci, FGGjevci, FSjevci itd.?

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini

Oddelek: Loža
204273 (1339) rhitekt
»

Selitev v Švico

Oddelek: Loža
429335 (6092) joze67
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11421875 (18826) NikolormousB
»

Življenje in delo v Švici

Oddelek: Loža
4440599 (16740) klemen888
»

Wikileaksov žvižgač Rudolf Elmer dokončno izpuščen iz pripora

Oddelek: Novice / NWO
205677 (4246) McMallar

Več podobnih tem