» »

Plača in delo v Švici

Plača in delo v Švici

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

Blazzz ::

Vsaka večja korporacija te bo plačala toliko ali več, če se boš dobro prodal.

Je pa vprašanje če ni življenje boljše na Balkanu, sploh če imaš lastno nepremičnino. Malo se čohaš po jajcih, in je še vedno dovolj za preživetje :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazzz ()

mattheus7 ::

Sem Java programer s priblizno 5 let izkusenj. Delam in zivim v Zurichu. Moja placa je okoli 100'000 CHF (bruto) letno.
Neto dobim 6500 CHF na mesec.
Stroski mesecno:
Najemnina (2.5 sobno st.) + ostali stroski za stanovanje = 1900 CHF
Zdravstveno zavarovanje = 330 CHF
Gym = 130 CHF (imas tudi fitnes centre za pol cene)
Hrana ~ 800 CHF (najbrz bi se dalo tudi s 300 CHF prezivet )
Javni prevoz - mesecna za Zurich = 85 CHF

Glede stroskov za druzino nimam izkusenj. Vem da so vrtci zelo dragi in da ce obadva delata davki hitro narastejo.

Tudi sam bom najbrz nekega dne outsourcan banki. Zaenkrat delam v pisarnah podjetja kjer sem zaposlen. Vse je odvisno od projekta na katerem si.

Sem mnenja, da svicarska podjetja ne dajejo lowball offer-jev, ker vejo da dobri programerji hitro dobijo novo sluzbo. Prav tako nadrejene zanima, ali ti projekt/delo ustreza, saj vedo da imas dosti drugih ponudb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mattheus7 ()

HotBurek ::

Praktično isto je v Sloveniji. Sploh ne vem, zakaj si tam?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Vazelin ::

HotBurek je izjavil:

Praktično isto je v Sloveniji. Sploh ne vem, zakaj si tam?

Sem odštel vse njegove stroške od njegovega neto (tudi hrano). Ostane slabih 3k eur.

Kje v SLO dobiš kot redno zaposleni 3k neto (upoštevamo da ne zapraviš ničesar) lol? Po anketi je realnost 1500-2000 neto
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Magic1 ::

To je tako kot v Ameriki. Če si sam in zdrav, lahku služiš velike denarce. Ko pa imaš družino in kakšne težave pa si hitro v zelo slabem položaju s tako plačo. Verjetno si s zdravstvom na boljšem v Švici.
Magic

2dark ::

Mavrik je izjavil:

feryz je izjavil:


Švicarji, btw, vsaj povprečni, živijo zelo slabo. Tudi s petimi jurji chf. Ali pa šestimi.


Neumnost.



V zgornjem postu si sebe negiral. Švica je predraga pa plače gor in dol. za vsak drek ti računajo ogromno.

Mavrik je izjavil:



120k je vseeno nadpovprečna plača za družino v Zurichu. Vprašanje je, kako stare otroke imaš - če še rabijo vrtec, bo verjetno žena morala ostati doma ker si s tako plačo dveh vrtcev ne moreš privoščiti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

MrStein ::

To da en živi doma ni "slabo".
Jaz bi tudi živel doma. Pa ne morem, ker bom revež.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2dark ::

MrStein je izjavil:

To da en živi doma ni "slabo".
Jaz bi tudi živel doma. Pa ne morem, ker bom revež.


V Sloveniji se živi veliko bolje z 2500€ plače kot v švici z 7-8k chf.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

joze67 ::

2.500 (neto?) plače v Sloveniji je veliko. 7-8K CHF v Švici ne.

2dark ::

joze67 je izjavil:

2.500 (neto?) plače v Sloveniji je veliko. 7-8K CHF v Švici ne.


Jap. neto. Saj pravim. Z 2500€ neto živiš v Sloveniji zelo lepo. Tudi z 2000€ neto plače.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

HotBurek ::

Jst pa mislim, da z 7-8k franki v Švici živiš bolje, kot v Sloveniji z 2.500EUR neto.

Ker, kaj ti bo 2.500EUR, če je vse slabše; hrana, ceste, pločniki, kolesarske poti, smeti, ločevanje odpoadkov, red na cesti, varnost na cesti, red v naravi, urejanje papirjev, ponudba v trgovinah, avtobusni prevoz, železniški potniški promet, letalske povezave, šole, možnosti za izobraževanje, mednarodno okolje za navezovanje stikov, ... you see, it could go on and on and on.

Ne ga biksat, sploh če ste bili v Švici samo s prstom na zemljevidu.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

MrStein ::

Z 5000 EUR v Sloveniji pa živiš še lepše. Z 10 000 pa še bolj. Kaj je poanta?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vazelin ::

Poanta je v tem kako težko je priti do neke vsote. Po tisti anketi se pri nas dosti programerjev vrti v meji 1500-2000eur neto. Če je podoben rang v Švici 100k frankov letno in ti po vseh stroških življenja ostane več, kot zasluži programer pri nas, je mislim da jasno, kje je s katero cifro lažje živet...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Zimonem ::

7-8k CHF je v Zurichu dobra plača ne se slepit, kakor tudi 2.5k e v Lj. Malo je Invictusov, ki jim ponujajo milijonske letne cifre pa vse skupaj furajo prek normiranca.
Ampak v Zurichu ti ostane mesečno 3k chf v Lj pa mogoče jurja e.
Ampak Zurich je svetovljansko mesto z delujočim javnim transportom, eno najboljših univerz in nasploh delujočo infrastrukturo. Ljubljana pa neko povprečno mesto v tranziciji. In to se pozna pri kvaliteti življenja.

Scaramouche1 ::

Zimonem je izjavil:

7-8k CHF je v Zurichu dobra plača ne se slepit, kakor tudi 2.5k e v Lj. Malo je Invictusov, ki jim ponujajo milijonske letne cifre pa vse skupaj furajo prek normiranca.
Ampak v Zurichu ti ostane mesečno 3k chf v Lj pa mogoče jurja e.
Ampak Zurich je svetovljansko mesto z delujočim javnim transportom, eno najboljših univerz in nasploh delujočo infrastrukturo. Ljubljana pa neko povprečno mesto v tranziciji. In to se pozna pri kvaliteti življenja.


Kot Slovenec si tukaj car, tam si njihov čefur! In to sem slišal iz prve roke, da mečejo vse exyu države v en kup!
Če moraš, da preživiš kot normalna oseba v Nemčijo, na nakup hrane ker imaš družino potem je to res draga država!

Zimonem ::

Demografsko je Švica precej bolj pisana od Slovenije. V Connstanco se pa hodi po velikih nakupih ker je pač ceneje. Nikar ne misli, da rine gor folk v revščino, kolikor poznam exju gastarbajterje bolj ali manj odvajajo vsaj še eno plačo na rodno grudo.


Glede cen pa...
https://www.aldi-suisse.ch/de/aktionen/...


https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


Ravno tako se hodi na kosila raje po vaseh in kmečkih turizmih , če je čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Vazelin ::

https://angebote.spar.ch/spar-angebote-...
Večina cen je x2 od naših (recimo sončnično olje v akciji je 2.4eur, pri nas v akciji 1eur). Ampak je še vedno daleč cenejše kot cene v Sloveniji za slovenca.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Zimonem ::

Špar je v Švici drag in predvsem obvladuje manjše često franšizne trgovinice. Migros Aldi , Lidl so budget opcija.
Na sploh pa Švica ni onesnažena z nakupovalnim centrom v vsaki vasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Scaramouche1 ::

Večino ljudi ki gre tja mi govorijo da ni za preživet če ne nakupuješ čez mejo, tako da moraš malo več služit al pa bit samski, ker mi govorijo da z družino treba avto napolnit v Nemčiji!

Ta dva bl po domače sam je zanimiv glede Švice!

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Ne smeš jesti mesa :D no, ne preveč. Perutnina je 2-3 CHF/100g, svinjina 3-4 CHF/100g in govedina 4+ CHF/100g.

PrimoZ_ ::

Jaz sm se na koncu odločil da ostanem v SLO.
2x dobra plača v SLO > 1x dobra plača v CH

Mavrik ::

joze67 je izjavil:

Ne smeš jesti mesa :D no, ne preveč. Perutnina je 2-3 CHF/100g, svinjina 3-4 CHF/100g in govedina 4+ CHF/100g.


Ne gledati na te številke s stališča slovenske plačice :)
The truth is rarely pure and never simple.

mertseger ::

joze67 je izjavil:

Ne smeš jesti mesa :D no, ne preveč. Perutnina je 2-3 CHF/100g, svinjina 3-4 CHF/100g in govedina 4+ CHF/100g.


Ima dva kolega ki delata v Zurichu. Živita seveda izven ker je precej ceneje enkrat tedesko se po hrano zapeljeta v nemčijo za glavno nabavo, malenkosti pa potem dnevno kupje v švici. Letno tako prihrani za en konkreten dopust denarja.

PrimoZ_ ::

Mavrik je izjavil:

joze67 je izjavil:

Ne smeš jesti mesa :D no, ne preveč. Perutnina je 2-3 CHF/100g, svinjina 3-4 CHF/100g in govedina 4+ CHF/100g.


Ne gledati na te številke s stališča slovenske plačice :)


Ogromno zavisi ali se seliš, ko si še sam ali pa selitev vključuje še partnerko in 2 majhna otroka.
Sploh če ima partnerka v SLO dobro plačo, v Švici pa bi spet težje prišla do zaposlitve.

showsover ::

Local Purchasing Power in Slovenia is 46.32% lower than in Switzerland.

Vazelin ::

Primoz: zakaj pa ne gre eden od partnerjev sam gor in pošilja denar družini? Ene par let?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Utk ::

showsover je izjavil:

Local Purchasing Power in Slovenia is 46.32% lower than in Switzerland.

Mnja, jaz, če bi imel dvakrat večjo plačo tu, bi živel (oz. kupoval) natanko enako kot zdaj. Tako da s Švico ne bi nič pridobil glede tega.

showsover ::

Vazelin je izjavil:

Primoz: zakaj pa ne gre eden od partnerjev sam gor in pošilja denar družini? Ene par let?

Ja, lahko, seveda, če ni problema daleč od oči, daleč od srca?

Utk je izjavil:

showsover je izjavil:

Local Purchasing Power in Slovenia is 46.32% lower than in Switzerland.

Mnja, jaz, če bi imel dvakrat večjo plačo tu, bi živel (oz. kupoval) natanko enako kot zdaj. Tako da s Švico ne bi nič pridobil glede tega.

Tvoje želje in potrebe niso statične v času in prostoru :-)

PrimoZ_ ::

Vazelin je izjavil:

Primoz: zakaj pa ne gre eden od partnerjev sam gor in pošilja denar družini? Ene par let?


Ker nama tega ni treba.
Kako ti je to življenje, da pustiš partnerko samo doma z dvema predšolskima otrokoma ? 2k + 4k bruto SLO je pač bolje kot 1x 100 do 140k CHF v Švici.

Mavrik ::

Vazelin je izjavil:

Primoz: zakaj pa ne gre eden od partnerjev sam gor in pošilja denar družini? Ene par let?


Ker ne boš mel kaj veliko za poslati če boš moral plačati tudi slovenske davke. Spomni se da si v Sloveniji s povprečno CH plačo obdavčen po najvišji dohodninski stopnji.

Pa to da se še vedno ukvarjaš z debiliozami Slovenije ti potem ne da kaj veliko prednosti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Zimonem ::

Mavrik je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Primoz: zakaj pa ne gre eden od partnerjev sam gor in pošilja denar družini? Ene par let?


Ker ne boš mel kaj veliko za poslati če boš moral plačati tudi slovenske davke. Spomni se da si v Sloveniji s povprečno CH plačo obdavčen po najvišji dohodninski stopnji.

Pa to da se še vedno ukvarjaš z debiliozami Slovenije ti potem ne da kaj veliko prednosti.

Ne rabiš prijavljati. Večji del tega denarnega toka gre prek keša. Problem je, da razpade družina. In če ni potrebe po tem se odločiš za neko opcijo. Ne nujno optimalno glede zaslužek. Če imaš pa še v lasti kakšno nepremičnino ali nekoga, ki dela v JU je pa odločitev še težja.

feryz ::

Mavrik je izjavil:

Ne gledati na te številke s stališča slovenske plačice :)
Zakaj se jo pa potem navaja švicarsko plačo?
Potem pa navedite, da Švicar, s preračunano neto plačo 8000 evrov, lahko kupi 200 kil govedine v štacuni. Ali 160 pic s pirom v oštariji.
Slovenec z neto plačo 2500 evrov lahko kupi tudi 200 kg govedine v štacuni. Ali 200 pic s pirom v oštariji.


Kdo je torej na boljšem?
Odvisno. Jaz sem raje Slovenec, živim v malo manjšem redu in večji svobodi.
Nekateri pa raje izberejo drugo možnost. Red v zaporu.
Kakor kdo.

showsover ::

Zivljenje ni samo govedina, niti je ne pojes 200kg vsak mesec, ocitno pa se kar nekaj ljudi odloci za sluzbovanje v Svici, pri cemer stroske dejansko optimizirajo z nakupi prej meje (podobne gnece kot nekoc v casih Juge). Najboljse je za tiste, ki delajo za Svicarje iz Slovenije za primerljivo placilo, moras pa si izracunati sam, ker se pomembnosti in kolicniki razlikujejo od primera do primera.

feryz ::

In potem temu rečeš kvalitetno življenje? Škrtarjenje na vsakem koraku. Da se potem lahko duvaš, da ti je uspelo privarčevati 2-3 k na mesec? Jajks.
Samo še določimo kako dolgo moraš biti brez življenja, da potem lahko potrdiš, da imaš končno nekaj od življenja.
Pa še problem nastane, da te vmes lahko Matilda sreča. 20 let brez pic in z nemško govedino, ko se pa končno priklatiš nazaj, da boš užival sadove življenja, te pa kap rukne. Ali avto zgazi.

Švicar se ne spomni v soboto zjutraj in skoči v 100 metrov oddaljeno štacuno po 3 kg čevapov, vratovine, perutničk ..., 2 šteke pira, zelenjavo, kruh..., zapali roštilj in povabi par kolegov. Kar tako da ne bo pomote, ker sonce sije. Glih v soboto smo žgali žar.

MrStein ::

Saj te noben ne sili v Švico.

Lahko pa trezno pogledamo:
Koliko Švicarjev se seli ali bi se rado selilo v Slovenijo?
Koliko Slovencev se seli ali bi se rado selilo v Švico?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

showsover ::

MrStein, mogoce grejo v Svico samo za nekaj let, da si lahko potem kupijo bajto v Sloveniji, saj vidis v sosednji temi :)
Kuca-poso varianta, rostiljat ze ne grejo, razen obcasno bolj uradno, z diasporo.

Pa rostiljada s pirom, mimogrede, ni vrhunec hedonizma ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

sunshine403 ::

showsover je izjavil:

Pa rostiljada s pirom, mimogrede, ni vrhunec hedonizma ;-)

Se strinjam, ampak tedenska voznja cez mejo, da lahko kupis kruh in mleko, ker sta doma predraga pa tudi ne ;)

MrStein ::

Lahko odpreš biznis, da drugim voziš to. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sunshine403 ::

MrStein je izjavil:

Koliko Slovencev se seli ali bi se rado selilo v Švico?

Ena stvar je, koliko Slovencev se res preseli v Svico, povsem druga stvar pa je, koliko Slovencev, ki se jim niti sanja ne, kako je 50km proc od doma, bi se rado preselilo v Svico. Vsi vidijo tistih 6 ali 7 jurjev place, to je pa tudi vse. Zavarovanje, pa zdravstveno zavarovanje pa doplacilo za zobozdravnika, pa ceno stanovanj itd. pa je ze prevec za poracunat.
Jaz se vedno pravim, ce je tako lepo v Svici ne vem kaj se cakate. Pot pod noge pa gremo. Problem zna biti zgolj pri tem, da kot opazam ze tu vecina dela za minimalca, od Svice pa pricakuje 10+jurjev. Ja malce dvomim da z znanjem in delom, ki tukaj prinese zgolj minimalca ali pa v najboljsem primeru podpovprecno placo, bodo gor padali miljoni ;)

showsover ::

Sunshine, ne moraliziraj, samo stevilke poglej. Verjetno bi se povratna zanka ze pretrgala, ce ne bi bilo veliko boljse kot v Sloveniji, vsaj za nekaj casa, dokler si mlad in zagnan.
Zivljenje je preprosto, ce ga ne jemljes prevec intenzivno in deterministicno.

PrimoZ_ ::

sunshine403 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Koliko Slovencev se seli ali bi se rado selilo v Švico?

Ena stvar je, koliko Slovencev se res preseli v Svico, povsem druga stvar pa je, koliko Slovencev, ki se jim niti sanja ne, kako je 50km proc od doma, bi se rado preselilo v Svico. Vsi vidijo tistih 6 ali 7 jurjev place, to je pa tudi vse. Zavarovanje, pa zdravstveno zavarovanje pa doplacilo za zobozdravnika, pa ceno stanovanj itd. pa je ze prevec za poracunat.
Jaz se vedno pravim, ce je tako lepo v Svici ne vem kaj se cakate. Pot pod noge pa gremo. Problem zna biti zgolj pri tem, da kot opazam ze tu vecina dela za minimalca, od Svice pa pricakuje 10+jurjev. Ja malce dvomim da z znanjem in delom, ki tukaj prinese zgolj minimalca ali pa v najboljsem primeru podpovprecno placo, bodo gor padali miljoni ;)


Točno to.
Tudi meni se je najprej zdela noro dobra ponudba, napravil sem že video razgovor z rekruting agencijo in prvi krog z samim podjetjem, ampak ko sem vmes računal cifre, sem prišel do zaključka da ni vredno.

2x dobra plača v SLO > 1x dobra plača v CH


EDIT:
To je pč moj primer. Če bi bil še sam je računica povsem druga. Ali pa da si še brez otrok oz. da je partnerka brez zaposlitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

showsover ::

Saj je bila noro dobra ponudba zate, ne pa za tvojo druzino.
Cisto pravilno si se odlocil kot si se.

stratosD ::

mlad par...magisterij bio/kem stroke...brez otrok...živela v Švici par let, delo cel dan, plača dobra, stanovanje v enem takem suburb blokcu - skupna pralnica.
Zapomnil sem si da sta večkrat povedala da sta zmatrana morala zvečer pazit ko sta prala žehto da ni šla slučajno kakšna centrifuga čez 22h uro - ker so sosedje poklical policijo asap...
pol sta šla na Švedsko...vse nekaj na Š:)

Zimonem ::

feryz je izjavil:

In potem temu rečeš kvalitetno življenje? Škrtarjenje na vsakem koraku. Da se potem lahko duvaš, da ti je uspelo privarčevati 2-3 k na mesec? Jajks.
Samo še določimo kako dolgo moraš biti brez življenja, da potem lahko potrdiš, da imaš končno nekaj od življenja.
Pa še problem nastane, da te vmes lahko Matilda sreča. 20 let brez pic in z nemško govedino, ko se pa končno priklatiš nazaj, da boš užival sadove življenja, te pa kap rukne. Ali avto zgazi.

Švicar se ne spomni v soboto zjutraj in skoči v 100 metrov oddaljeno štacuno po 3 kg čevapov, vratovine, perutničk ..., 2 šteke pira, zelenjavo, kruh..., zapali roštilj in povabi par kolegov. Kar tako da ne bo pomote, ker sonce sije. Glih v soboto smo žgali žar.

Ne naredijo fondi ali pa raklet.

iTrader ::

stratosD je izjavil:

mlad par...magisterij bio/kem stroke...brez otrok...živela v Švici par let, delo cel dan, plača dobra, stanovanje v enem takem suburb blokcu - skupna pralnica.
Zapomnil sem si da sta večkrat povedala da sta zmatrana morala zvečer pazit ko sta prala žehto da ni šla slučajno kakšna centrifuga čez 22h uro - ker so sosedje poklical policijo asap...
pol sta šla na Švedsko...vse nekaj na Š:)

Dve dobri placi in zivita v bloku s skupno pralnico? Sej pol je res bolje na Balkanu.

Vazelin ::

Jaz bi imel takoj skupno pralnico za blok. Imeti svoj pralni stroj in podobno je totalna potrata prostora in vsega skupaj.

Verjetno, če ti je obračanje žara višek entertainmenta, ne greš v Švico kajne? :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

showsover ::

Vazelin je izjavil:

Jaz bi imel takoj skupno pralnico za blok.

Neprakticno.

MrStein ::

sunshine403 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Koliko Slovencev se seli ali bi se rado selilo v Švico?

Ena stvar je, koliko Slovencev se res preseli v Svico, povsem druga stvar pa je, koliko Slovencev, ki se jim niti sanja ne, kako je 50km proc od doma, bi se rado preselilo v Svico. Vsi vidijo tistih 6 ali 7 jurjev place, to je pa tudi vse. Zavarovanje, pa zdravstveno zavarovanje pa doplacilo za zobozdravnika, pa ceno stanovanj itd. pa je ze prevec za poracunat.

Zdravstveno je 300-500 EUR na mesec.
Pri nas za 2000 EUR bruto je tam 270 EUR.

Pri trojni do petorni plači je to nobrainer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sunshine403 ::

MrStein je izjavil:

Pri trojni do petorni plači je to nobrainer.

Potem pa kot sem napisal prej... kaj cakas? Vsedes se v avto in do jutri zjutraj si ze gor. Ne vem zakaj ste vsi se vedno tukaj, ce je tako za popizdit zanic, v Svici pa tako super dobro? Vsedes se v avto in odpeljes.
In za razliko od vecine, sem bil do sedaj ze tudi kje v tujini zaposlen (pa ne sluzbe za minimalca), tako da recimo da znam malo bolj ceniti "ta drek pri nas" ;)

Mavrik ::

sunshine403 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Pri trojni do petorni plači je to nobrainer.

Potem pa kot sem napisal prej... kaj cakas? Vsedes se v avto in do jutri zjutraj si ze gor. Ne vem zakaj ste vsi se vedno tukaj, ce je tako za popizdit zanic, v Svici pa tako super dobro? Vsedes se v avto in odpeljes.
In za razliko od vecine, sem bil do sedaj ze tudi kje v tujini zaposlen (pa ne sluzbe za minimalca), tako da recimo da znam malo bolj ceniti "ta drek pri nas" ;)


Sodeč po dejanskih podatkih se jih vedno več vsede v avtu in odpelje:

Od okoli 100 do 600-900.



Ne vem pa zakaj to jemlješ tako osebno - si morda sam zgrešil destinacijo?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini

Oddelek: Loža
204332 (1398) rhitekt
»

Selitev v Švico

Oddelek: Loža
429441 (6198) joze67
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422160 (19111) NikolormousB
»

Življenje in delo v Švici

Oddelek: Loža
4440681 (16822) klemen888
»

Wikileaksov žvižgač Rudolf Elmer dokončno izpuščen iz pripora

Oddelek: Novice / NWO
205733 (4302) McMallar

Več podobnih tem