» »

Prijava delodajalca

Prijava delodajalca

«
1
2 3

sci3nc3 ::

Dlje časa sem sumil, da moj delodajalec pere denar, na koncu pa so se moji sumi potrdili. Vnaprej poudarjam, da me takšne goljufije ne zanimajo in menim, da je prav, da se takšnega delodajalca ovadi.

Takole se je začelo: Pri neki firmi sem dobil 6mesečno poskusno obdobje. Plača krepko čez minimalca, a kmalu sem začel opažati, da zaposleni direktorju puščajo nekakšne modre kuverte (verjetno je vsem jasno kaj je v njej). Ko se je poskusno obdobje izteklo, mi je delodajalec razložil pravila igre, ki hudo kršijo zakon. Ker takrat nisem imel drugega dela, sem pogoje pač sprejel in tudi sam začel puščati kuverte. Hkrati pa sem vedel, da takšnega početja ne mislim prenašat, zato sem nemudoma začel z iskanjem nove zaposlitve. Zdaj po skupno 8 mesecih se mi obeta nova (upam da poštena) zaposlitev in želim, da podrobnosti pridejo v prave roke, da delodajalec začne odgovarjati za svoja dejanja.

Dodaten problem je to, da sem malo preveč poizvedoval pri zaposlenih (ali imajo ista pravila igre). Nekomu sem se s tem zameril in je obvestil delodajalca, ki nad mojim početjem ni bil navdušen. Ker sem s poizvedovanjem kršil pravila delodajalčeve igre, se me zdaj menda hoče znebiti in pripravlja pogodbo o prekinitvi delovnega razmerja - podatek ni 100%, a nekdo od zaposlenih me je o tem opozoril Če je kaj na temu, bom kmalu izločen iz igre, zato moram čimprej zbrati dokaze.

Tu se malo zakomplicira. Na plačilni listi se vse ujema s tem, kar pride na bankomat. Nikjer pa ni prikazanih "transakcij" med mano in delodajalcu po prejemu nakazila. Tudi vse podgodbe navajajo to, kar piše na plačilni listi. Gre se samo za ta del s kuvertami, ki jih delodajalec potem skrbno odnese domov. Vsa komunikacija je potekala ustno, zato nimam nič oprijemljivega. Ta trenutek bi prav prišel kakšen sms ali zvočni posnetek, kjer mi delodajalec razlaga tisti del s kuvertami, a takrat nisem bil pripravljen. Zdaj sem pripravljen tudi kaj tvegati.

Moja vprašanja so: Kakšne dokaze potrebujem, da dokažem pranje denarja in kako bi jih pridobil? Prijavo na pristojni inšpektorat lahko vložim tudi ko pri tem delodajalcu zaključim? Kje in kako lahko vložim anonimno prijavo?
  • zaklenil: bluefish ()

bedarija ::

ah daj no, čisto izi prijaviš policiji, oni bodo pogeldali bančne izpiske in če so dejansko vsi zaposleni imeli dvig gotovine v roku enega tedna po nakazilu plačila vedno isti znesek vsak mesec redno, ne bo težko tožilcu povezat pik.

ni na civilistih da dokažemo zločine, ti ga samo priajviš. sej nisi v filmu da boš z mikrofon prilepljenim na ljubavni tepih okol hodil. tudi če se nič ne zgodi ti ne boš deall več tam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

K0l1br1 ::

Skratka, z delodajalcem se je dogovoril, da mu bo pustil kuverto, in sedaj meni, da je čas, da potegne rep izmed nog. Nobene grožnje ne omenja, nobene prisile, tak so pač imeli.

Torej katero kaznivo dejanje bi sedaj to bilo?

Raptor F16 ::

bedarija je izjavil:

ah daj no, čisto izi prijaviš policiji, oni bodo pogeldali bančne izpiske in če so dejansko vsi zaposleni imeli dvig gotovine v roku enega tedna po nakazilu plačila vedno isti znesek vsak mesec redno, ne bo težko tožilcu povezat pik.

ni na civilistih da dokažemo zločine, ti ga samo priajviš. sej nisi v filmu da boš z mikrofon prilepljenim na ljubavni tepih okol hodil. tudi če se nič ne zgodi ti ne boš deall več tam


Dobra... si ga že predstavljam kot Mahoney-a
:)):)):))


Sam še Poročnik Harris manjka v zgodbi :))


On topic:
Delodajalca lahk prijaviš:
https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava...

Od tu dalje to ni več tvoja skrb.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ales ::

K0l1br1 je izjavil:

Skratka, z delodajalcem se je dogovoril, da mu bo pustil kuverto, in sedaj meni, da je čas, da potegne rep izmed nog. Nobene grožnje ne omenja, nobene prisile, tak so pač imeli.

Torej katero kaznivo dejanje bi sedaj to bilo?

Izsiljevanje osebe, ki je v podrejenem položaju in odvisna od izsiljevalca. Bedno in nizkotno dejanje.

In mimogrede, to je prisila.

Točno pod kateri člen kazenskega zakonika to spada in kakšna je sodna praksa za take stvari bo pa moral povedati kdo drug.

Stikalo ::

Hm..

kakor razumem, ti imaš recimo 1300€ neto plače, a ubistvo moraš vsak mesec šefu vrniti 200€.. torej imaš realno 1100€ plače?

Ne vem za kakšno kaznivo dejanje bi to šlo, recimo šef ni prijavil dohodka in ni plačal davka. Kaj vem. Tukaj nimaš kaj praskati pomojem. Ne vem zakaj bi to šef počel, saj je tako državi plača visok davek. Ceneje bi bilo, če bi potegnil iz podjetja dobiček.

Hkrati imaš pa ti potem plačane zelo visoke prispevke, recimo če te vrže iz službe imaš visoko denarno nadomestilo. Tudi za pokojnino se ti dobro šteje. Če imaš ti vseeno dober neto, se sam ne bi preveč obremenjeval. Tukaj realno ne vem zakaj to počne in koga bi s tem sploh oškodoval.

Čudno. Glede na to, da so od denarja še vseeno plačani davki, prispevki sam osebno šefa ne bi prijavil (sploh če so odnosti tipi top).

Tudi, če boš prijavil se nikakor ne bo zgodilo nič! Razen, če bi nakaj delavec pritrdilo in pričalo proti njemu.

Groot ::

Sicer dokaj neumno oziroma drago prikrito izplačilo dobička, ampak vseeno definetivno zrelo za prijavo.

Glede na sam potek bi ti pa toplo svetoval da se pri ZPIZ in ZZZS pozanimaš če ti je delodajalec plačal vae prispevke. Res ne bi bil presenečen, če bi se kje kaj izgubilo.

Uporabnik ::

Mogoče pa si fiktivne potne stroške obračunavajo, pa to potem tja nosijo,... al pa še kakšna druga fora :) Bolje bi bilo, če bi vse na normiranca spravil, pa si tako izplačeval :)

sci3nc3 ::

Lejte, v takšnem položaju kot sem bil jaz samo 2 meseca so nekateri že več let. Vem da jim ni prav, ker sem jih toliko že spoznal, ampak nimajo izbire in tudi vprašanje ali bi si upali karkoli ukreniti. Trenutno nas je v firmi 20 delavcev, če vsak v kuverti pusti samo 100 eur ima delodajalec kar nekaj čistega denarja, ki sicer nekomu pripada za prevoz na delo ali malico ali kakšne druge potne stroške. Sam sem na primer dobival za denar za prevoz, ki ga sploh nisem imel. Na plačilni listi je obračunano, kot da sem prevozil vsak dan 58 km, čeprav sem naredil le 30 korakov v sosednjo ulico. Če zaključim, delodajalec je v mojem primeru pobral denar, ki niti meni ne bi smel pripadati. Nekdo drugi ima lahko spet kakšen drugi primer. Se vam zdi pošteno, da delodajalec tako pobira, večina delavcev pa stiska da bodo prišli čez mesec? Kam bi prišli, če bi tako delale vse firme?

Ja, noben mi ni držal pištolo na čelu in mi grozil, ampak preživet je treba. Jasno da sem se prostovoljno tako odločil, saj nisem imel izbire in delodajalec se je tega dobro zavedal, zato je situacijo izkoristil. Prepričan sem, da dobro ve, kaj dela.

joze67 ::

Za prisilo ni potrebna pištola. Zaposleni in delodajalec nikoli nista v enakem ali primerljivem položaju, un temu ustrezna je zakonodaja in praksa.

Stikalo je izjavil:

Ne vem za kakšno kaznivo dejanje bi to šlo, recimo šef ni prijavil dohodka in ni plačal davka. Kaj vem. Tukaj nimaš kaj praskati pomojem. Ne vem zakaj bi to šef počel, saj je tako državi plača visok davek. Ceneje bi bilo, če bi potegnil iz podjetja dobiček.
Verjetno je v ozadju pranje denarja. V vsakem primeru, če mora oseba A osebi B plačati neki znesek za fiktivno storitev ali celo brez nje, se ti zdi vse normalno? Izsiljevanje, zloraba položaja (in seveda pranje).

Urbano#Desno ::

Kot je že nekdo napisal, če se vrača del plače za katero so plačani prispevki in davki gre za precej neoptimalno črpanje denarja iz firme. Dejansko ne razumem zakaj bi kdo to počel in zakaj ne bi raje delavcem plačal manjši znesek (po pogodbi) in si razliko ki bi ostala izplačal sebi. Tudi če bi to izplačal kot plačo bi ga kvečjemu zadela malenkost višja dohodnina, nemesto da se gre takšno packarijo. Res kr nekaj.

Ales ::

Mogoče pa ta direktor to počne brez vednosti lastnika podjetja.

pero50 ::

ni neke logike, da bi si tako izplačeval denar iz firme. Verjetno se delavci vozijo "500km" na dan v službo in nazaj, vsi delavci dobijo malico na šihtu + 6€/dan na račun za malico, verjetno kakšne izmišljene službene poti s povračili stroškov, razne dnevnice itd...

Milosss ::

Sem imel sodelavca, katerega žena je morala vračati na takšen način regres. Predlagal sem mu naslednje, da naj žena pošlje delodajalki po smsu ali pisno po elektronski pošti, kdaj ji naj prinese regres nazaj. Torej potreben je pisni dokaz. Njena delodajalka se je nato malo vstrašila in potem regresa ni več upala zahtevat nazaj. Ti bi ga lahko dobil na finto, da bi mu poslal sporočilo, da si mu nastavil kuverto z denarjem tam in tam kot vsak mesec ter ga prosiš, da ti potrdi, da ga je prejel. Greš tisti dan na dopust in te ni v službo, napišeš da ustno nisi dosegljiv te pa skrbi, če ga je prejel. Gnjaviš mu preko sma tako dolgo, da ti odgovori nazaj vsaj ok. Torej na taktičen način ga lahko dobiš.

solatko ::

Če gre od vsakega 100€ kilometrine, ki ni obdavčena, je to 24k€ neobdavčenega denarja, kar pa niti ni tako majhen znesek.
Delo krepa človeka

mailer ::

Ni mi jasno, da si sploh pristal na te igre, če je to res. Če mi delodajalec izstavi plačilno listo z 5kEUR in mi toliko tudi pade na račun je zame vse čisto. Če je šlo za pomoto naj se pogovori z računovodstvom.
Kot je že nekdo napisal, če se vrača del plače za katero so plačani prispevki in davki gre za precej neoptimalno črpanje denarja iz firme. Dejansko ne razumem zakaj bi kdo to počel in zakaj ne bi raje delavcem plačal manjši znesek (po pogodbi) in si razliko ki bi ostala izplačal sebi. Tudi če bi to izplačal kot plačo bi ga kvečjemu zadela malenkost višja dohodnina, nemesto da se gre takšno packarijo. Res kr nekaj.

Ste pa naivni, to gre njemu direktno v žep, poleg plače bo imel še neto večkratnika v kešu, ki se nikjer ne vidi. Zakaj bi sam plačal dohodnino, če mu jo lahko že delavci.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Meridian ::

Milosss ti je dal en tak dober predlog, sam bi dodal še enega. Če se oddaja te modre kuverte na isti dan v mesecu, prijaviš policiji in ga zalotijo pri dejanju. Še prej spizdiš ven s službe seveda, ker boš glavni osumljenec šefa ti. Še ena ideja je, da pridobi vsaj enega sodelavca na svojo stran, ki bi lahko delovala kot priča. Slikovni material (kuvert) bi tudi znal pomagati s časovne perspektive. Sploh pa snemaj na telefonu te pogovore ob drop-offu, ter čim bolj opisno razlagaj kar se dogaja.

Mesar ::

najboljše da šefu reče da naj razloži, zakaj bi se sam mučil? še boljše naj mu reče, da se sam prijavi
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

poweroff ::

Danes zjutraj sem pritisnil stikalo za luč, pa ni zagorela. Varovalke so videti v redu, vse ostale luči v hiši gorijo. A je mogoče pregorela žarnica? Kaj pa če je sončna nevihta? Ali pa morda kratek stik?

Kaj če odšraufam žarnico in notri vtaknem prst - da preverim če je napetost?

Neumno razmišljanje, ne?

No, takih neumnosti je polno zgoraj. Nepravniki pametujete o tem za kakšno kaznivo dejanje gre!

Seveda je to kaznivo. Seveda je zaposleni v podrejenem položaju. Pri zbiranju dokazov pa pazljivo - da ne boš še ti prekoračil zakona z nezakonitim tajnim snemanjem ali s čim podobnim.
sudo poweroff

c3p0 ::

Vračanje regresa, modre kuverte... pa kje mi živimo? Ker si ne upate prijavljat teh packov, si novodobni menedžerji privoščijo vedno več.

feryz ::

Če ti nekomu daš kuverto z denarjem, je oni drugi v prekršku le v tem delu, da daril ni prijavil in za to plačal davka.
Samo to in nič drugega.
Itak kuverto daješ prostovoljno. Ni ti jo treba dati. Ne glede na to, kaj tukaj nakladaš.
Koliko časa boš v službi, je pa seveda stvar delodajalca in tega, kako je on zadovoljen s tabo.

Utk ::

Ja, pa izsiljevanje tudi.

Wrop ::

Kakšno prostovoljno darilo neki. A ko te nekdo useka na gobec in ti razbije čeljust, se bo tudi zagovarjal, da si mu pomežiknil, naj fenta muho, ji si jo imel na obrazu.

Shegevara ::

feryz je izjavil:

Če ti nekomu daš kuverto z denarjem, je oni drugi v prekršku le v tem delu, da daril ni prijavil in za to plačal davka.
Samo to in nič drugega.
Itak kuverto daješ prostovoljno. Ni ti jo treba dati. Ne glede na to, kaj tukaj nakladaš.
Koliko časa boš v službi, je pa seveda stvar delodajalca in tega, kako je on zadovoljen s tabo.


To mora bit pa res občudovanja vreden šef, da mu prav vsi zaposleni mesečno prostovoljno nosijo modre kuverte z darilom. /s

To bi bilo približno tako prostovoljno, kot je prostovoljno to, da lastnik lokala "prostovoljno" plačuje lokalnemu mafijašu v zameno za to, da on poskrbi, da bo z lokalom vse vredu.

bbbbbb2015 ::

sci3nc3 je izjavil:

Dlje časa sem sumil, da moj delodajalec pere denar, na koncu pa so se moji sumi potrdili. Vnaprej poudarjam, da me takšne goljufije ne zanimajo in menim, da je prav, da se takšnega delodajalca ovadi.


Moje mnenje je, če si oškodovan (kar zgleda nisi), vložiš prijavo pod svojim imenom in priimkom.
Če se s to prakso ne strinjaš, si čim prej najdi novo službo.
Razpravljanje, kdo tu pere denar in zakaj je brezveze. Se strinjam, da je način, kako lastnik oz. direktor vleče iz firme denar, čuden. Vendar so davki in prispevki plačani (če so) in te definicije pranja denarja ni.

Pusti to pri miru, ker boš samo brez službe ostal. Najdi si nekaj drugega in bo mir.

Utk ::

Prispevki so plačani na nizko osnovo, ne pa šefovo plus vsoto vseh "daril". Poleg tega je tu večji problem izsiljevanje.

Gagarin ::

Heh, tisti ki pišete da so prispevki plačani (pa ne Utk, ker ta tako ali tako prav v vsakem postu povsod totalno mimo seka), dajte še enkrat prebrat. OP je šefu dajal denar, ki ga je dobil za potne stroške, ki jih ni imel.

feryz ::

Jokanje po forumih da rezultat točno nič.
Ker je to za OP nesprejemljivo, naj se obrne in odkoraka ven. Ob prvi plači bi se moral, pa se ni. Zaradi lastnega koristoljubja je sodeloval pri "zločinu".
Zakaj torej zdaj jok? "Resda sem 15x oropal banko, ampak zdaj se pa tega ne grem več in bi kolovodjo prijavil? Jaz pa obdržal poštenje!?". Lepo, ni kaj.

Arzen28 ::

Ja, se strinjam z feryz. Ko je šlo vse lepo, je sodeloval, zaj ko gre ven (možno da so ga oni odpikali), pa jok in stok pa hoče bit prasec.

Shegevara je izjavil:

feryz je izjavil:

Če ti nekomu daš kuverto z denarjem, je oni drugi v prekršku le v tem delu, da daril ni prijavil in za to plačal davka.
Samo to in nič drugega.
Itak kuverto daješ prostovoljno. Ni ti jo treba dati. Ne glede na to, kaj tukaj nakladaš.
Koliko časa boš v službi, je pa seveda stvar delodajalca in tega, kako je on zadovoljen s tabo.


To mora bit pa res občudovanja vreden šef, da mu prav vsi zaposleni mesečno prostovoljno nosijo modre kuverte z darilom. /s

To bi bilo približno tako prostovoljno, kot je prostovoljno to, da lastnik lokala "prostovoljno" plačuje lokalnemu mafijašu v zameno za to, da on poskrbi, da bo z lokalom vse vredu.

Ni lih isto. Lastnik lokala ne more vse skup zapret in kar iti, on kot delavec bi lahko prvi dan dal odpoved in šel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

D3m ::

Se pravi problema ni. Plača je pa ok. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Tisti ki pravite, da je sodeloval pri šefovem početju...

Vi ste morilci otrok. Telefoni in računalniki, ki jih uporabljate, so rezultat otroškega dela v Afriki (kopanje redkih elementov v rudnikih) ter otroškega dela na Kitajskem.

Zato, da imate vi telefone, otroci trpijo v rudnikih. Vi pa pri tem mirno sodelujete.

Se pravi ste morilci otrok, udeleženci pri zločinih proti človeštvu.

V razmislek... ;)
sudo poweroff

feryz ::

Saj smo, kdo pa pravi da ne?
Kako že gre tisto, "Kdor izmed vas je brez greha, naj prvi vrže kamen"?

D3m ::

So what.

Sem kompenziral z mojim denarjem.

feryz je izjavil:

Saj smo, kdo pa pravi da ne?
Kako že gre tisto, "Kdor izmed vas je brez greha, naj prvi vrže kamen"?


Meni je učitelj (dolgo let nazaj) kredo v glavo vrgel....k sreč je imel dve levi roki tak, da je falu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

HappyPills ::

Prijavi policiji, gre za izsiljevanje, utajo davkov itd. Policija ti bo tudi povedala ali bi zbral še kakšne dokaze za njih ter na kakšen način. Naj to oni vodijo postopek, da bo zakonit. Ne se obremenjevat to da narediš pravo stvar nima roka trajanja, kot nekateri komentatorji zgoraj zmotno mislijo.

D3m ::

Pa je OP pomislil na sodelavce? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

HappyPills ::

Vemo premalo, morda direktor, ki ni lastnik krade podjetje v tem primeru dela sodelavcem uslugo, morda jim celo krade plačo.

feryz ::

Samoprijava se temu reče.
Očitno še nisi sodeloval s policijo. Možakarji so fer in te lepo opozorijo, da ne smeš lagati in da bo vse uporabljeno.
Tudi proti tebi, če si del tega.
Vsak misli, kako je to simpl, poveš policajem in je. Ko pa v živo probaš, te hitro postavijo na pravo mesto.
Nekdo, ki joka po forumih, bo jokal tudi pred policijo. In dobil po p...

TheBlueOne ::

Jaz to vidim kot zelo rizicno utajo davkov, ce profit iz podjetja vlece skozi x potnih stroskov in ne vem se katerih manj obdavcenih bonbonckov. Rizicno zaradi tega, ker je v igri toliko ljudi.

Sicer delavcev verjetno ne oskoduje, ker bi drugace imeli enostavno nizjo placo.

Bi se pa jaz pred prijavo pozanimal kako in kaj, ker naceloma v pocetju vsi sodelujete, se posebej, ce ste se strinjali, da vam uposteva neke fiktivne stroske. Da ne bo na koncu dokazano samo, da so stroski fiktivni in boste zaposleni vracali denar, ki ste ga ze dali naprej.

D3m ::

V primeru, da mora podjetnik zapreti firmo bo na zavodu 20 ljudi.....ampak važno, da bo OP imel čisto vest o sebi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

HappyPills ::

Tako je isto so govorili z rudnikom in zgradili Teš. Službe službe!

sci3nc3 ::

D3m je izjavil:

V primeru, da mora podjetnik zapreti firmo bo na zavodu 20 ljudi.....ampak važno, da bo OP imel čisto vest o sebi. :)


Tega se dobro zavedam. Če prijave ne vložim, pa bo direktor/lastnik takšno početje še nadaljeval in ga še stopnjeval. Mislim da vsak, ki je zaposlen več kot 1 leto in v tem času ni našel drugega dela, se s takšnim početjem strinja. Tudi sam bi lahko nadaljeval, ampak takšnih dejanj ne podpiram, zato sem v 2 mesecih poiskal drugo delo. Nisem se vprašal, ali mi delo odgovarja, preprosto sprejel bom delo, ki mi je zdaj ponujeno.

asdf_jklc ::

Če ljudem ustreza tebi pa ne - zamenjaš službo in pozabiš. Zapomni si: pri nas se vsi med seboj poznajo in ko enkrat narediš nekaj takega, lahko imaš kasneje marsikje težave.

Gagarin ::

@OP
Pravilno, pa seveda prijavit čimprej. Samo s tako miselnostjo in delom bo Slovenija kdaj le pogledala iz kloake v kateri je. Kjer je povsem normalno da se goljufa davkoplačevalce (državo) kjer se le more, saj to počnejo menda vsi...(al pa tako kot leon - bodi raje tiho, da ne boš mel težav...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

D3m ::

Pa, ko če boš prijavil pazi svoj hrbet, da ti ne bo kdo od bivših sodelavcev poudaril oči.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

D3m je izjavil:

V primeru, da mora podjetnik zapreti firmo bo na zavodu 20 ljudi.....ampak važno, da bo OP imel čisto vest o sebi. :)


Ja in?
Vsi smo kdaj ostali brez službe in si kasneje našli boljšo. Treba kdaj pogledat drugam.
OP, je tale šef lastnik podjetja?

Gagarin ::

D3m je izjavil:

V primeru, da mora podjetnik zapreti firmo bo na zavodu 20 ljudi.....ampak važno, da bo OP imel čisto vest o sebi. :)


Če tako fura firmo, da mora tako pritlehno goljufati, je za vse bolje (razen za lastnika), da jo zapre.

D3m ::

Ne obnašajte se kot romantični vitezi.

Vi potencialno ne nosite posledice, OP jih pa bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagarin ::

D3m je izjavil:

Ne obnašajte se kot romantični vitezi.

Vi potencialno ne nosite posledice, OP jih pa bo.


Se mi bolj zdi, da ti posluješ podobno in te je strah, da ja ne bi kdaj v Sloveniji poštenost prevladala...

D3m ::

Življenje ni črno belo mr.Vitez.

OP se naj sedaj odloči. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

HappyPills ::

D3m je izjavil:

Ne obnašajte se kot romantični vitezi.

Vi potencialno ne nosite posledice, OP jih pa bo.


Zato mu dajemo podporo. Posledice pri utajevanju davkov pa čutimo vsi.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414634 (9362) Daliborg
»

Delodajalec je me ogoljufal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519162 (14162) bambam20
»

Nisem dobil plačila za delo, ki sem ga opravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15137182 (19411) Furbo
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422112 (19565) St235

Več podobnih tem