» »

N26 z novimi storitvami za Slovence

1 2
3
»

MrStein ::

St235 je izjavil:

Ker valuta ima pri vsem se najmanj zraven. Banke zajemajo promet ob po dolocenih urnikih in sepa standard predpisuje max roke. Je pa scasoma ideja da bi se roke skrajsalo oziroma da bi prisli na instant tranzakcije.



SEPA Instant Credit Transfer

SEPA Instant Credit Transfer (SCT Inst), also called SEPA Instant Payment,[16] provides for instant crediting of a payees (less than ten seconds, initially, with a maximum of twenty seconds in exceptional circumstances).[17]

This scheme was launched in November 2017, and was at that time operational for end customers in eight euro zone countries, and is expected soon to be available in most euro zone countries and potentially in all SEPA countries.[18]



Trenutno deluje v celotni zahodni (in srednji) evropi, v 22 državah. Celo v Bolgariji.

Link: https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...

PS: O tem smo se že menili, naj nekdo poišče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

SEPA Instant Credit Transfer je namenjen PSPjem.

Egidij88 ::

Če prejemaš plačo na N26... kako je potem z dohodnino, furs itd...? Kaj je potrebno urediti?

McClane ::

Nič, N26 račun moraš itak prijaviti na DURS. Vse ostalo je nespremenjeno, saj je normalen bančni račun kot npr. NLB. No, pa plačo mogoče dobiš dan kasneje kot pri lokalnih bankah.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

buttcrack ::

Jaz jo dobim kakšno urco kasneje kot včasih na slo banko. Je pa velka firma in smo mi "ta ročni" verjetno zadnji na vrsti.

Zvezdica27 ::

aha, torej problem je, ker nismo v tej SEPA shemi? zato je +2 dni za transakcije?

zz

Mare2 ::

Zvezdica27 je izjavil:

aha, torej problem je, ker nismo v tej SEPA shemi? zato je +2 dni za transakcije?

zz


Saj ni 2 dni. Vsa nakazila dopoldne so vidna že popoldne, ne vem točno ob 16 ali 17. uri.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

SEPA Instant Credit Transfer je namenjen PSPjem.

Že danes (če ne pa naslednji teden) deluje Flik Pay, ki omogoča takojšen prenos med računi fizičnih oseb, v Sloveniji. Pozneje pa po evropi.

Prihodnost prihaja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zvezdica27 ::

Mare2: to pa ne bo držalo. Če plačuješ nekaj v Italijo, je kar lepo +2 dni (kar tudi na obrazcu piše, da je rok), pa je evro, isto na Hrvaško, v Anglijo. Aja, ne vem pa kako je, če izpolniš popoldne, torej ko se ob 16h ves svet ustavi

Torej leta 2019 smo uvedli nekaj, kar bi moralo biti že davno standard oooooo pa še to samo znotraj SLO. Bravo.

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:

SEPA Instant Credit Transfer je namenjen PSPjem.

Že danes (če ne pa naslednji teden) deluje Flik Pay, ki omogoča takojšen prenos med računi fizičnih oseb, v Sloveniji. Pozneje pa po evropi.

Prihodnost prihaja.


Flik je storitev od Bankarta. Nima neke veze z medbancnimi transkacijami in zelo verjetno deluje na precej drugacen nacin kot SEPA nalogi. :)

Mare2 ::

Zvezdica27 je izjavil:

Mare2: to pa ne bo držalo. Če plačuješ nekaj v Italijo, je kar lepo +2 dni (kar tudi na obrazcu piše, da je rok), pa je evro, isto na Hrvaško, v Anglijo. Aja, ne vem pa kako je, če izpolniš popoldne, torej ko se ob 16h ves svet ustavi

Torej leta 2019 smo uvedli nekaj, kar bi moralo biti že davno standard oooooo pa še to samo znotraj SLO. Bravo.


Zvezdica, komu pa ti to plačuješ? Razlika je, kdaj je znesek vpisan na TRR in kdaj dotični oz. dotična firma prejemnik pogleda, ali je bilo plačilo nakazano. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

Danes ob 08.44 sem si iz slovenske banke na N26 nakazal 100 EUR. Ob 14.21 sem dobil potisno obvestilo, da je denar gor. :) Takoj preverim, in glej ga zlomka, res je.

Lahko pa bi pogledal šele v ponedeljek in po slo-tech forumu trosil neumnosti, da transakcija traja 4 dni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

St235 ::

Tako pa raje trosiš neumnosti, da je ena individualna tranzakcija kakorkoli merodajna za tisoče drugih.

Pravila znotraj sistema SEPA so jasna in nič nemogoče ali nenavadnega ni mednarodna tranzakcija ni sprovedena isti dan. Pogosto je, ni pa vedno. Odvisno je tudi od plačilnega prometa bank (hint: SI banke so tukaj zelo disciplinirane, v tujini ni nujno tako. Nakazilo OTP - N26 (ali kamorkoli drugam) v 95% traja več več kot 24 ur.)

          ::

Če na SKB oddam zahtevo za prenos na N26, pride denar vedno naslednji delovni dan dopoldne.

Gone ::

Men je danes prislo v 2 urah nlb-n26

Mare2 ::

          je izjavil:

Če na SKB oddam zahtevo za prenos na N26, pride denar vedno naslednji delovni dan dopoldne.

Ob kateri uri pa oddaš zahtevo? (Zakaj raje enostavno ne plačaš preko e-banke?)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

BigWhale je izjavil:


Flik je storitev od Bankarta. Nima neke veze z medbancnimi transkacijami in zelo verjetno deluje na precej drugacen nacin kot SEPA nalogi. :)

V bistvu ima zelo veze in deluje na isti osnovi.
Ampak OK, "si proti". Vzeto na znanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gas2018 ::

Mare2 je izjavil:

          je izjavil:

Če na SKB oddam zahtevo za prenos na N26, pride denar vedno naslednji delovni dan dopoldne.

Ob kateri uri pa oddaš zahtevo? (Zakaj raje enostavno ne plačaš preko e-banke?)


tudi če plačas preko ebanke zjutraj, bo na n26 naslednji dan. še nikoli ni bilo isti dan.

zato pa uporabljem topup na revoult pa potem na n26. to pa traja cca 2-3 ure (ta teden)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gas2018 ()

gojcus ::

in kaj bi bilo bolj priporočljivo za društvo N26 ali Revoult.
Je nekaj nakazil iz paypala pa mogoče bo kaj iz kreditne. Hvala za odgovor.

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Flik je storitev od Bankarta. Nima neke veze z medbancnimi transkacijami in zelo verjetno deluje na precej drugacen nacin kot SEPA nalogi. :)

V bistvu ima zelo veze in deluje na isti osnovi.
Ampak OK, "si proti". Vzeto na znanje.


Proti nicemer nisem. Samo ti mesas zadeve in te stvari ne delajo na isti osnovi. Bankart ponuja storitev Flik, v katero banke prostovoljno vstopijo. Kako znotraj te storitve poteka izmenjava in prenos denarja je stvar te storitve in s SEPA clearingom nima nobene veze.

Mare2 ::

gas2018 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

          je izjavil:

Če na SKB oddam zahtevo za prenos na N26, pride denar vedno naslednji delovni dan dopoldne.

Ob kateri uri pa oddaš zahtevo? (Zakaj raje enostavno ne plačaš preko e-banke?)


tudi če plačas preko ebanke zjutraj, bo na n26 naslednji dan. še nikoli ni bilo isti dan.



SKB kot izgleda zamuja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BigWhale ::

Mare2 je izjavil:

Danes ob 08.44 sem si iz slovenske banke na N26 nakazal 100 EUR. Ob 14.21 sem dobil potisno obvestilo, da je denar gor. :) Takoj preverim, in glej ga zlomka, res je.

Lahko pa bi pogledal šele v ponedeljek in po slo-tech forumu trosil neumnosti, da transakcija traja 4 dni. :)


Nihce ni razlagal, da transakcija traja stiri dni, ne nakladaj, ker na koncu bos samo ti izpadel neumen.

Ampak ja, ti kar posplosuj ... Na, spodi mas odgovor na ticket, ki sem ga odprl 17. 10., takrat sem ze sedem dni cakaj na to, da se transfer opravi.

Hey David,

Thanks for getting in touch! Following up on our chat conversation,
I can confirm to you that there was indeed a slight delay in the processing of the transfer you initiated on 10 October.

As the transfer has already been confirmed, it should reach the recipient soon. They’ll see the funds enter their account within the next business day.

Should you need any further assistance, we are always at your disposal.

Have a great day,
Aggelos
N26 Customer Service
N26 Bank GmbH | Managing Directors: Markus Gunter, Richard Groeneveld
Klosterstrasse 62 | 10179 Berlin | Germany
HRB ID: 170602B (Berlin District Court Charlottenburg) | VAT ID: DE 30/595/7096
ref:_00D24H3gm._5001o3yDv6D:ref

gojcus ::

Če imaš možnost 5 brezplačnih dvigov na bankomatu in lahko sproti določaš limit dviga, a potem si lahko nastaviš limit dviga na bankomatu na 5000€ ali več, greš do bankomata in dvigneš 5000 in si nato zmanjšaš limit (seveda brez provizije)

Koliko pa je provizija, če nekomu nakažeš na normalen trr račun. Hvala za odgovor.

St235 ::

5k ti bankomat ne bo pustil dvignit v enem kosu ne glede na to kak limit nastavis na n26.

Nakazila so pri n26 brezplacna. Kaj je pa po tvoje normalen racun oziroma kaj naj bi bil potemtakem nenormalen racun pa samo ti ves.

Izak ::

Nakazilo iz delavske hranilnice na N26 mi je v treh letih uproabe samo enkrat trajalo cca. 24ur. Vse ostalo v roku nekaj ur.

Mare2 ::

Izak je izjavil:

Nakazilo iz delavske hranilnice na N26 mi je v treh letih uproabe samo enkrat trajalo cca. 24ur. Vse ostalo v roku nekaj ur.


Kaj pa iz N26 na DH? Je tudi tako hitro?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Izak ::

Mare2 je izjavil:

Kaj pa iz N26 na DH? Je tudi tako hitro?


Žal še nisem poizkusil...

MrStein ::

St235 je izjavil:

Ker valuta ima pri vsem se najmanj zraven. Banke zajemajo promet ob po dolocenih urnikih in sepa standard predpisuje max roke. Je pa scasoma ideja da bi se roke skrajsalo oziroma da bi prisli na instant tranzakcije.

Smo že tam-tam.
Mi je znanec (danes, v soboto, ki ni delovni dan) nakazal na moj TRR in čez sekundo-dve je že bilo tam. Preverjeno v spletni banki.

Torej gre.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Mikrohard je izjavil:

... Jaz recimo ga uporabljam za Apple Pay (česar večina slovenskih bank noče uvesti)...


Apple ima neke svoje zahteve, ki pa jih banka slovenije noče in zato ne morejo banke nič z applepay narest. Drugače bi že, verjemi. Jim je to v interesu.

MrStein je izjavil:

St235 je izjavil:

Ker valuta ima pri vsem se najmanj zraven. Banke zajemajo promet ob po dolocenih urnikih in sepa standard predpisuje max roke. Je pa scasoma ideja da bi se roke skrajsalo oziroma da bi prisli na instant tranzakcije.

Smo že tam-tam.
Mi je znanec (danes, v soboto, ki ni delovni dan) nakazal na moj TRR in čez sekundo-dve je že bilo tam. Preverjeno v spletni banki.

Torej gre.


Medbančni Instant payment se razvija in bo tekom letošnjega leta uveden, medtem ko ima večino bank že urejeno, da so interne transakcije (med komitenti iste banke) lahko takojšnje. NLB je že ena takih, ki to omogoča.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Razmišljam, da bi na N26 parkiral recimo vsaj par 10k€. Ne bi več vsega zaupal SLO bankam, pa tudi državna bančna garancija je le 100k na posamezni račun. Je kdo že prenašal tja večje zneske?

buttcrack ::

Jaz. Kaj konkretno te zanima?

Do 100k si pa pač zavarovan. Torej 100 na vsaki in je to to ;)

Več kot 20, jih na n26 nisem imel...

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Jaz. Kaj konkretno te zanima?

Do 100k si pa pač zavarovan. Torej 100 na vsaki in je to to ;)


Jamstvo imaš samo do skupno 100k, torej skupaj na vseh bankah. Če gresta ravno dve banki v franže in maš na vsaki 100 si ob 100. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

Na vsaki oz. sploh v različnih državah.

Aleksandra24 ::

Spoštovani,

sem Aleksandra Amon, študentka magistrskega študija financ in bančništva na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru. V sklopu raziskave na Inštitutu za finance in umetno inteligenco pod mentorstvom ddr. Timoteja Jagriča izvajamo analizo karakteristik uporabnikov Fintech bank.
Ker ponudniki Fintech storitev zaradi varstva osebnih podatkov svojih komitentov ne morejo deliti kontaktov le-teh, smo potencialne anketirance iskali preko družabnih omrežij, forumov in spletnih strani o Fintech storitvah. Očitno je tukaj kar nekaj uporabnikov Fintech storitev, zato srčno upamo na Vaše sodelovanje.
Prosili bi Vas, da si vzamete nekaj minut in izpolnite naslednji vprašalnik:
https://1ka.arnes.si/Fintech
S svojimi odgovori boste pomembno pripomogli k raziskovalnemu procesu. Za vse zbrane podatke bo zagotovljena popolna anonimnost. V analizi se bodo objavili zgolj zbirni rezultati za vse anketirance skupaj.
V kolikor Vas izsledki raziskave interesirajo, lahko pustite svoj kontakt na koncu vprašalnika in Vas bomo o njih obvestili.

Hvala za Vaš čas in prijazen pozdrav,
Aleksandra Amon, dipl. ekon. (UN)

Mare2 ::

Z veseljem si vzamem čas. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

infiniteLoop ::

Izpolnil. Samo namig - ne živimo/delamo vsi v Sloveniji. Mogoče bi bilo dobro razširiti možnost odgovorov na ta vprašanja.
None of us is as dumb as all of us.

dr.Akula ::

Sem rešil. Pripomba na par vprašanj v anketi:
"Menim, da se je možno naučiti uporabljati Fintech storitve brez vlaganja veliko časa." & "Menim, da je uporabniški vmesnik Fintech banke uporabniku prijazen in razumljiv."
To drži zame. S tem lahko povežem tudi vprašanje, če bi tako banko predlagal bližnjim in prijateljem. Pri meni je tako; do sedaj je nisem direktno predlagal še nikomur. Če že tema nanese na to in dobim vprašanje kaj uporabljam, potem povem. Ampak če se mi zdi da taka banka ni za tega človeka (slabše znanje angleščine, telefon ima bolj za osnovne stvari oz. ga ni tako vešč...), rečem da raje ne.

"Potrebne sestavine za uporabo Fintech banke ne povzročajo veliko stroškov in težav (telefon, aplikacija, WIFI, prenos podatkov,...)."
Vse to so stvari, ki jih tako ali tako že imam, zato zame to res ni strošek. Ne bi pa take banke priporočil upokojencu z "dumb" telefonom recimo.
ni podatka
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140950 (4201) TrumpDonald
»

N26 z novimi storitvami za Slovence (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13627265 (13275) dr.Akula
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19844686 (20296) harvey

Več podobnih tem