» »

Tipkovnica za notesnik

Tipkovnica za notesnik

Mercier ::

Tipkanje po notesnikovi tipkovnici je čisto uničevanje živcev + razporeditev tipk je kriminalna. Če pa priklopiš dodatno tipkovnico zraven in jo postaviš pred računalnik, je pa monitor predaleč.

Hočem normalno tipkovnico nad notesnikom. nekaj takega (klik) :D

Kakšna ideja? Že mogoče kdo kaj podobnega uporablja?

Najraje bi kupil nekaj nalašč v ta namen. Nekaj z dovolj dolgimi nožicami, da sežejo do mize? :\ Mogoče modifikacija? Nisem baš nek DIY tip, ampak kaj manjšega...

Imagination ::

Pa si prepričan da rabiš notesnik potem? :D Ker če rabiš tipkovnico, ti lahko z veseljem priskrbim veliko torbo zanjo!;)
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Cokolesnik ::

Sicer ne bom konkretno odgovoril na vprasanje, ampak vseeno. Tipkovnice so res drugacne in tezave res prisotne. Vendar pa so tezave kratkorocne, saj sem preprican, da se po nekaj mes. le navadis nanjo, ce seveda ne uporabljas se namiznih racunalnikov in si vedno v primezu obeh tipkovnic. Zadeva me spominja na podobne dileme: kako se navaditi na drsno ploscico, kako se nauciti delati z misko, ce je nisi se nikoli imel v rokah in podobno. Vse omenjene tezave so mogoce res stresne na zacetku, a so gotovo premostljive in v celoti odpravljive. Ce mene prasas, ze zaradi hrupa in velikosti ne zamenjam notesnika za noben namizni racunalnik. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

OldSkul ::

Pri meni pa je obratno.Obožujem tipkovnico na prenosniku tako močno da svojega primarnega računalnika sploh skoraj ne uporabljam več!:D

Mercier ::

Bom ostal pri prvotni ideji. Če je za RMS-ja dobro, bo zame pravtako. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Tomi ::

Resno ti svetujem, da se navadiš na tipkovnico prenosnika, kajti, ko enkrat se, potem greš težko nazaj. Če ne drugega, se da lepo drseti po tipkovnici, in tipkanje je veliko hitrejše. Res pa, da imajo nekateri slabši prenosniki res slabše tipkovnice. Pač, cena potegne vse za sabo.
metrodusa.blogspot.com

Mercier ::

Kak ste vi vsi skupi čudni. :\ Le eno čisto običajo željo imam - ena tipkovnica nad drugo tipkovnico. :D

;)


Ma ne, ne morem se navadit na to, niti nikoli ne mislim poskušati. Notesnikovo tipkovnico uporabljam le, ko res ne gre drugače. V torbo pač dam miš pa tipkovnico, pa sem opremljen še za teren, če je treba. Tu ne vidim problema. BTW, klik.

Edino mi je glupo, da če grem sam delat, bo zgledalo kot kak ortopedski pripomoček iz ranih petdesetih.

Cokolesnik ::

Imam en problem glede tipkovnice. Če vklopim numerične tipke (številke), potem se tipkovnica na vnose alt + številska kombinacija, ne odzove. Pri namiznem računalniku se denimo izpiše afna (@), če vtipkam alt + 64 ali nemški u (alt + 0252).

Kako bi rešil zadevo?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Mercier ::

Aha, to je pa zato, ker ne uporabljate prave tipkovnice. >:D

No, vsaj napaka na strojni opremi ni, ali pa je ista pri meni. BTW, če priključiš dodatno tipkovnico, num lock na notesnikovi sploh dela ne. Sveti pa. (documented feature)

Cokolesnik ::

Saša: se ti kaj dozdeva, zakaj je tako (da mi ne potegne alt + številska kombinacija za določen znak)? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Mercier ::

Nea vem sploh.

Edina kolko-tolko logična stvar, ki mi je prišla na misel, je da prodajajo še dodatne številske tipkovnice. Ne v smislu, da so pokvarjeni kapitalistični prasci, ampak da tam najbrž dela (sklepam le po tem, da dela z dodatno navadno). Kao, rezervirano za dodatno tipkovnico. Recimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A koga motijo različne oblike nekaterih tipk?

Oddelek: Strojna oprema
282891 (1895) Ribič
»

Končno jim je prišlo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7213317 (7427) jype
»

Enaka tipkovnica za laptop in desktop

Oddelek: Kaj kupiti
82518 (2126) mojca
»

Posebna tipkovnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
131730 (1497) Duhec
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624071 (19459) madmitch

Več podobnih tem