» »

Posebna tipkovnica

Posebna tipkovnica

demon#666 ::

Pozdravljeni!

Imam eno idejo, a ker nisem nek "profič", se zadeve nevem lotoit.
Stvar je taka: pomagal bi osebi (z motoričnimi težavami), ki v šoli veliko piše na prenosni računalnik. To je vse lepo in prav, a zatakne se pri matematiki. Kot veste, ulomke, potence ipd. je v Wordu težko pisati (velikokrat je treba seči po simbolih oz. po "formulah"). Zato bi nekako naredil tipkovnico, ki jo priklučiš prek ps/2 ali USB na prenosnik, na tej tipkovnici pa bi morale biti zajete "formule" (pisanje ulomkov, potenc ipd.)

Nakako sem si zamislil, da bi kupil blank tipkovnico, na kateri bi nastavil posamezne simbole, a nevem, kako bi "naštimal" ulomke, korene ipd.

Če imate kak dober nasvet ali če taka stvar že obstaja, so odgovori dobrodošli ;)

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

PromeuZ ::

V nastavitvah offica namesti Equation Editor (ali nekaj podobnega) oziroma namesti MathType (verjetno obstaja tudi kaka brezplačna alternativa) in lahko rešiš problem brez dodatne tipkovnice.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

demon#666 ::

Hvala na dgovoru, a žau sem rekel, da taknačin ne pride v poštev, saj je dokaj zamuden (klikni z miško sem, klikni to,..)
Upoštevati moram(o), da pač oseba ima rahlo ovirano delo z miško ~ ubistvu tako bolj natančno klikanje oz. večkrat kliknit, saj pri urah matematike se večkrat ponovovi veliko računov s koreni, ulomki,...
Najdel bi nek način kot na kalkulatorjih, kjer klikneš npr. tipko za koren, tipko 9, tipko ulomlejno, tipko 3. Na nekako tak princim, vendar da se vse piše na PC.

Upam, da sem bil koliko toliko jasen.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

zee ::

Latex ?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

demon#666 ::

Hmm.. Po iskanju si nimsem najbolj razčistil pojme.. bi mi lahko prosim razložil, kako stvar deluje?

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

PromeuZ ::

Zgleda, da sem prevec povrsno bral prvotni post. Za uporavljanje layouta tipkovnic na win sistemih se uporablja KLM32, vendar nisem preprican kaksna je podpora matematicnim znakom.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

mojca ::

LaTeX je gotovo ena od moznosti (glede kvalitete dobljenega dokumenta najboljsa), a je skrajno zamudna, razen ce doticna oseba ne zna tipkati kot za stavo.

V Wordu 2007 je mogoce pisati \alpha, \beta, ... vendar je tudi to dokaj zamudno. (Glej npr. stran 547 v "Microsoft Office Word 2007 Essential Reference for Power Users" na Google Books.)

xsannyx ::

Lol tale rešitev je sicer bol ghetto a bi delovala:
Kupiš eno poceni tipkovnico in na njene tipke pač narišeš + - / in vse kar rabi pač računat. Potem pa z enim programom samo določiš naprimer da ko stisneš črko "I" to pomeni da ti vnese funkcijo ×. in ti samo namesto "I" vstavič not custom made tipko "×"

demon#666 ::

To sem tudi mislil, da bi pač kupil blank ali low price tipkovnico in nalepke bi pač doma natisnu. Tipke na tipkovnici pa bi moral sprogramirat nekako, da bi pisale določene funkcije, a nevem kako.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

jini ::

kaj pa če bi enostavno posnel pouk pri matematiki in bi oseba z zmanjšano motoričnostjo doma s svojim tempom predelala snov?

demon#666 ::

če bi v šoli učili le matematiko se bi dalo ;)
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

xsannyx ::

To sem tudi mislil, da bi pač kupil blank ali low price tipkovnico in nalepke bi pač doma natisnu. Tipke na tipkovnici pa bi moral sprogramirat nekako, da bi pisale določene funkcije, a nevem kako.

LP


Ja po mojem se takšne tipkovnice ne da sprogrmirati :D razen razerjeve ene. ampak še to ne z matematičnimi funkcijami. Pa verjetno obstaja kakšen program ali pa da v kakšnem programu podobnemu wordu ali pa celo v wordu narediš bližnjico za določen znak (recimo ÷). Poskusi še malo po drugih forumih vsaj dokler tukaj ne dobiš pametnih odgovorov.

demon#666 ::

@xsannyx se strinjam.
Na tipkovnici ni problem nastaviti neke simbole. Najlažje opisano je, da bi stvar delovala na principu kalkulatorja (tistega pač z vsemi unimi funkcijami). Smešno se mi le zdi, da obstaja nekaj takega kot samostojna stver (kalkulator), a na računalnik, ki je dosti bolj sposobna "mašina" tega ni :D.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Duhec ::

Sprašuješ za pisanje formul in ne za direktno računanje. Dodaj bližnjico s tisto dolgo klobaso (Insert/Object/MSEquation) kot ikonco zgoraj v Toolbar ali pa ga dodeli neki tipki na tipkovnici v kombinaciji s Ctrl, Alt ali mix obeh. Npr. Ctrl+Alt+F tako da se odpre Editor.
Zdaj lahko s kombinacijo tipk hitreje tipkaš formule:
npr. kvadratni koren = Ctrl+R

Link: http://ist.uwaterloo.ca/ec/equations/eq...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup kalkulatorja

Oddelek: Kaj kupiti
476922 (5877) Samael
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314079 (3777) Mavrik
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624140 (19528) madmitch
»

Tipkovnica Optimus končno na voljo?

Oddelek: Novice / Ostale najave
415147 (2761) desperados
»

Različno za prvo stran - OpenOffice

Oddelek: Programska oprema
161820 (1503) Yossarian

Več podobnih tem