» »

Ruter preko switcha in statičnega IP naslova

Ruter preko switcha in statičnega IP naslova

bjan ::

Imam en problem z nastavljanjem ruterja TP-LINK in sicer imamo Siolov modem. Iz tega modema gre naprej do switch-a kjer je razvod po celi hiši do vsakega računalnika posebej. Na ta switch je priklopljen tudi omenjeni ruter. Seveda internetna povezava preko ruterja ne deluje ker imamo statični IP naslov. Sem zadnjič klical na Siol in mi niso znali pomagati kaj je potrebno nastaviti na samem ruterju da bo to delovalo, zato se obračam na forum ;)
Hmm zdj nevem a sem mogoče še kaj pozabil napisat ali ne ampak verjetno je že imel kdo take probleme.

Han ::

Običajno na SiOL modem najprej povežeš router, v katerem za internet nastaviš PPPoE, nanj pa switch...

bjan ::

no to so mi tudi svetovali na Siolu ampak ne pride v poštev, ker imam modem pripeljan nekam v eno omarico v kleti od kjer je tudi centralna napeljava za ostale računalnike. Iz kleti mi pa tudi slabo vleče v pritličje, kaj šele v mansardni del.

SaXsIm ::

Siolov modem skonfiguriraj kot router, TP-link pa kot access point.
SaXsIm

bjan ::

Aha zanimivo..Ali imaš mogoče kakšna bolj natančna navodila za nastavljanje tega?

SaXsIm ::

Ne. Boš moral bolj specificirati opremo, ki jo imaš.
SaXsIm

bjan ::

Evo sem prišel do samih naprav.
Modem je: Proteus 932+B/ISDN
Ruter: TP-LINK TL-WR841N
Switch: D-LINK DES-1016D

Vaseer ::

Na TP-Link router priključi kabel, ki pride od modema/switcha na LAN1 port.

Potem na routerju nastavi:
IP: 192.168.1.250 (če predpostavljam, da ima modem lokalni IP 192.168.1.1)
Gateway: 192.168.1.1
DHCP: disabled
WAN Connection Type: disabled/off/ipd - v glavnem, mora biti izključeno

Potem po želji nastavi WiFi in bi moral router delovati kot WiFi AP in switch.

NoName ::

uff, tole na koncu po mojem nebo ravno dobro delal... Če bi rad, da TP-Link deluje kot AP, potem boš mogu prklopit kabel iz siolovega modema/routerja neposredno na vrata 2-4 in ne 1, saj čez vrata 1 routa promet, čez 2-4 pa 'bridga' z wifi-jem.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

klemenSLO ::

Shematsko gledano mam jst takole narejen:
telemachov router --> nek noname 10 portni switch --> wrt54gl (v WAN port). potem pa je nazaj iz LAN1 na wrtju kabel spet speljan na switch.
Na WRTju mam pa WAN conection options:DHCP
morda ti kaj pomaga...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

SaXsIm ::

Navodila za siolovo mašino.

Se pravi, Proteus bi moral laufati tudi na lokalnem naslovu. Na računalniku, ki ga imaš direktno priključenega na Proteusa, si ročno nastavi ip med 192.168.1.2-254. Potem se poveži na 192.168.1.1. Skonfiguriraj napravo tako, da bo delovala kot router (pod internet access najbrž). Prav tako vključi DHCP.

Na TP linku pa nastavi pač access point. Poišči nastavitve na netu, nekaj so ti napisali že zgoraj.
SaXsIm

bjan ::

Sem šele danes uspel priti do vseh teh napravic. Zadeva je sicer sledeča..na vseh teh spletnih straneh kjer so navodila za nastavitev access point je pri meni malo drugače. Kar je napisal Vaseer sem preizkusil tudi jaz vendar mi ko vpišem IP naslov prekine povezavo in moram ruter resetirati na privzete nastavitve. Tudi če poskušam vpisati nov IP naslov za vstop do ruterja.

Sem pa klical na sio in so mi rekli da imam na proteusu vklopljen DHCP in konfigurirano napravo da deluje kot ruter.
Sedaj sem naredil ene par skrinšotov.
DHCP SETTINGS:
 DHCP SETTINGS

DHCP SETTINGS


NETWORK-LAN:
 NETWORK-LAN

NETWORK-LAN


NETWORK-WAN:
 NETWORK-WAN

NETWORK-WAN


WIRELESS SETTINGS:
 WIRELESS SETTINGS

WIRELESS SETTINGS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bjan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931696 (10604) Lonsarg
»

Router ne spusti čez prometa

Oddelek: Omrežja in internet
291865 (1456) s6c-gEL
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951160 (22910) simone
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169441 (9110) Hanzek
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273192 (2900) ali3n

Več podobnih tem