» »

Kazen FURS

Kazen FURS

Dajarra ::

Lep pozdrav,

kolegica, ki ima "popoldanski sp", je novembra izdala en račun na Hrvaško in se s tem vključila v bazo, kjer lahko posluješ s tujino.
Včeraj je dobila kazen 3000EUR, ker ni prav čas oddala obrazca za DDV-O za tujino. Je lahko pritožba uspešna, če vzamemo v obzir, da:
- Je zamujala le 2 meseca
- Državo ni oškodovala niti za 1EUR (0 DDV-ja ni bilo za plačat, prijaviti bi morala prazen obrazec)
- So jo o pozivu obvestili le preko E-davkov (6.1.2020), kjer dokumenta ni videla/odprla
- Takoj po prejemu pisma na dom je odreagirala in oddala DDV obrazce

Če plača v roku 8-ih dni, plača le polovičko, sicer vse + 300e stroškov.

Hvala za kakršnokoli pomoč.

Lp, D
  • spremenil: Dajarra ()

T-h-o-r ::

Težka bo, ker je zajebala in ni sama obvestila o zajebu. Izgovor, da imaš e-davke, pa ne gledaš, kaj ti pošljejo, ne bo šel skozi. Morda se bo dalo kaj doseči zato, ker gre za 0 €.

Kolega je bil na kemoterapijah in ni pravočasno zaprl spja/imenoval prokurista, ki bi uredil zadeve in je zamudil s plačilom davka. Je fasal kazen in pritožba ni pomagala.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pero12 ()

Stikalo ::

@Dajarra manj kot je, večja kazen je.

Ne vem, stvar ni preprosta. Poslovanje pri s.p. je sila težavno. Če bi dobil vsak s.p. inšpekcijo, lahko najdejo vsaj 10 stvari, kjer ti lahko napišejo kazen - seveda za brez veze.

Ne vem, mogoče bi poklicala na FURS in pač vprašala kako je s tem in, da ima finančne težave in ta take kazni ne zmore in tudi absolutno ni sorazmerna z prekrškom.

Ravno pri jankoviču,ki je utajali 60 k€ davka, bo plačal (če bo) 2000 k€.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Naj vprša na FURS, drugače pa najbolje, da potem pošlje zadevo v medije, da bo na naslovnici... Super naslov bi bil. 0€ utaje davka kazen 3k€, 60 k€ utaje kazen 2k€.

Furbo ::

To je stalnica v Sloveniji, ni glih newsworthy. Ampak večina se tega zave šele, ko odpre s.p., prej vsi samo pljuvajo po s.p.-jih.

Potem, ko te takole olupijo, ni nič nenavadnega, če greš tudi sam potem prikrajšati državo za kak evro.

Jaz teh težav nisem imel, je pa res, da nisem skoparil in sem izbral dober računovodski servis.
Vsi, ki so mi govorili, kako simpl je to, so pa slej ko prej naleteli na kako tako mino.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

T-h-o-r ::

Če nimaš 7 jurjev za doo just don't do it.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

SloKin ::

T-h-o-r je izjavil:

Če nimaš 7 jurjev za doo just don't do it.

Ja, ker 7k je edina razlika v stroskih med doo in sp...

sreda ::

Nima šans.
Zakon je zakon. Sem bil v podobni situaciji za nekaj tretjega.
Plača naj polovičko. Dobi naj pa denar nazaj po drugi poti.
Jaz sem s pasivnim odporom. Začel sem trošit minimalno, tako da sedaj država od mene dobi mnogo manj. Pa še bolj sem zadovoljen, ker nisem več tako potrošniško usmerjen, pa še narava ima nekaj od tega. Sedaj sem bolj bicikel pa take fore, pa avtov več ne menjam... Grem bolj po Jypevi poti.

HappyPills ::

Jaz sem normiranc pa vem, da bi lahko vse sam naredu kar se tiče davkov itd. ampak ni šans plus ne bom porablal časa, da se bom stalno informiral, če je kaka nova zadeva pri teh davkih. Zato imamo računovodske servise, ki nam te zadeve urejajo. Kar ji bodo verjetno lahko odobril je plačilo na obroke, to se ponavadi da dogovort...

Stikalo ::

HappyPills je izjavil:

Jaz sem normiranc pa vem, da bi lahko vse sam naredu kar se tiče davkov itd. ampak ni šans plus ne bom porablal časa, da se bom stalno informiral, če je kaka nova zadeva pri teh davkih. Zato imamo računovodske servise, ki nam te zadeve urejajo. Kar ji bodo verjetno lahko odobril je plačilo na obroke, to se ponavadi da dogovort...


Ni tako peprosto. Ko odpreš s.p. vzameš nek računovodski servis, malce kasneje pa vidiš, da je drag in tudi hitro ugotoviš, da nimajo širnega znanja in prvič ko pride neka situacija za račun v tujino ali pa neka posebnost že ne vedo kako in kaj.

To računovodstvo je tko tko, vseeno boš lahko fasal kakšno kazen. Dobro je, da prej skleneš tako pogodbo, da za take stvari odgovarja računovodstvo. Samo spet je taka situacija, da je najbolje, da vedno pošlješ mail in nikoli ne sprašuješ po telefonu. Da imaš pač na papirju.

hamez66 ::

A če bi se pa javila na prvo pošto, ki jo je dobila, pa ne bi bilo kazni? Tole je čisto nesorazmerna kazen. Tistega, ki jo je odmeril, bi bilo treba poslati na psihiatrični pregled. Mogoče je kakšen sadist. Lahko pa, da op malo naklada.

Furbo ::

FURS je dobil navodila, da mora povečati izplen za nekaj 10mio.. kako mislite, da pridejo do njih?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sreda ::

to je pa njihova mentaliteta
https://twitter.com/i/status/1189436315...

WhiteAngel ::

Huh, fajn je zaje*ala. Naj poskusi dati ugovor - mi smo pri društvu enkrat dobili kazen na društvo+predsednika, ker en del finančnega poročila ni bil prav izpolnjen (prihodki od prodaje so bili v enem polju zavedeni, v drugem pa ne - DDV-ja itak ni bilo nič, ker nismo davčni zavezanci). Mislim, da je bila kazen 1500 EUR za vsakega. Smo podali ugovor in popravili poročilo. Fizični osebi je bila kazen odpisana, društvo je pa moral vseeno plačati, ker smo zaje*ali in bi morali podati dva ugovora - smo ga pa samo za fizično osebo.

Upam, da bo kolegica od zdaj naprej vsaj 1x na mesec prečekirala e-davke.

hamez66 je izjavil:

A če bi se pa javila na prvo pošto, ki jo je dobila, pa ne bi bilo kazni?


Ja, FURS najprej opozori in če ne reagiraš, fašeš kazen. Tudi pri kapitalskih dobičkih sem enkrat zamočil in je bilo potem vse ok, ko sem popravil.

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

Vsekakor je z poklicati na FURS in vprašati kakšne so realne možnosti za odpis kazni. Mogoče je kakšna možnost..

gamecube ::

Stikalo je izjavil:

@Dajarra manj kot je, večja kazen je.

Ne vem, stvar ni preprosta. Poslovanje pri s.p. je sila težavno. Če bi dobil vsak s.p. inšpekcijo, lahko najdejo vsaj 10 stvari, kjer ti lahko napišejo kazen - seveda za brez veze.

Ne vem, mogoče bi poklicala na FURS in pač vprašala kako je s tem in, da ima finančne težave in ta take kazni ne zmore in tudi absolutno ni sorazmerna z prekrškom.

Ravno pri jankoviču,ki je utajali 60 k€ davka, bo plačal (če bo) 2000 k€.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Naj vprša na FURS, drugače pa najbolje, da potem pošlje zadevo v medije, da bo na naslovnici... Super naslov bi bil. 0€ utaje davka kazen 3k€, 60 k€ utaje kazen 2k€.

odvisno kaj delaš kolko je težavno,

Konkretno v tvojem primeru bi samo rabila dobro računovodkinjo, tako je hotela prišparat bogih 50€ na mesec, pa na koncu dobila bill za 3000€.
Če se motim me popravite.

WhiteAngel ::

gamecube je izjavil:

Stikalo je izjavil:

@Dajarra manj kot je, večja kazen je.

Ne vem, stvar ni preprosta. Poslovanje pri s.p. je sila težavno. Če bi dobil vsak s.p. inšpekcijo, lahko najdejo vsaj 10 stvari, kjer ti lahko napišejo kazen - seveda za brez veze.

Ne vem, mogoče bi poklicala na FURS in pač vprašala kako je s tem in, da ima finančne težave in ta take kazni ne zmore in tudi absolutno ni sorazmerna z prekrškom.

Ravno pri jankoviču,ki je utajali 60 k€ davka, bo plačal (če bo) 2000 k€.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Naj vprša na FURS, drugače pa najbolje, da potem pošlje zadevo v medije, da bo na naslovnici... Super naslov bi bil. 0€ utaje davka kazen 3k€, 60 k€ utaje kazen 2k€.

odvisno kaj delaš kolko je težavno,

Konkretno v tvojem primeru bi samo rabila dobro računovodkinjo, tako je hotela prišparat bogih 50€ na mesec, pa na koncu dobila bill za 3000€.
Če se motim me popravite.


50 € stroška ni malo denarja za popoldanski s.p. Če je s.p. tvoj core business in obrneš par jurjev vsak mesec je drugo.

T-h-o-r ::

popoldanski sp ne obstaja; to je navaden sp., kjer zaradi hkratne zaposlitve plačuješ bistveno nižje prispevke
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Phantomeye ::

T-h-o-r je izjavil:

popoldanski sp ne obstaja; to je navaden sp., kjer zaradi hkratne zaposlitve plačuješ bistveno nižje prispevke


Mislim ... v bistvu ti ni treba plačevat dvojnih prispevkov. Torej, še enkrat plačat tistega, kar je zate plačal delodajalec (socialni prispevki)

(sej to verjetno veš, ampak tale odgovor je bolj splošen info za tiste, ki ne vedo tega).

Dajarra ::

WhiteAngel je izjavil:

Huh, fajn je zaje*ala. Naj poskusi dati ugovor - mi smo pri društvu enkrat dobili kazen na društvo+predsednika, ker en del finančnega poročila ni bil prav izpolnjen (prihodki od prodaje so bili v enem polju zavedeni, v drugem pa ne - DDV-ja itak ni bilo nič, ker nismo davčni zavezanci). Mislim, da je bila kazen 1500 EUR za vsakega. Smo podali ugovor in popravili poročilo. Fizični osebi je bila kazen odpisana, društvo je pa moral vseeno plačati, ker smo zaje*ali in bi morali podati dva ugovora - smo ga pa samo za fizično osebo.

Upam, da bo kolegica od zdaj naprej vsaj 1x na mesec prečekirala e-davke.

hamez66 je izjavil:

A če bi se pa javila na prvo pošto, ki jo je dobila, pa ne bi bilo kazni?


Ja, FURS najprej opozori in če ne reagiraš, fašeš kazen. Tudi pri kapitalskih dobičkih sem enkrat zamočil in je bilo potem vse ok, ko sem popravil.


6.1. je dobila preko e-davkov vrocen poziv
8.2. je dobila posto, da ne odpira dokumentov na e-davkih
8.2. je dobila poziv po osebni posti, ki je bil vrocen ze 6.1.
11.2.je dobila ze globo

Gagarin ::

a email je tudi spregledala? FURS pošlje na email da ti je nekaj odložil v edavke.

Stikalo ::

Dajarra je izjavil:


6.1. je dobila preko e-davkov vrocen poziv
8.2. je dobila posto, da ne odpira dokumentov na e-davkih
8.2. je dobila poziv po osebni posti, ki je bil vrocen ze 6.1.
11.2.je dobila ze globo


Kdaj je pa predložila potem obrazec?
Vpraša/pokliče naj na FURS. Glede na niti ni 8 dni zatem ko je dobila poziv, bi se lahko izšlo, da ne bi dobila kazni.

Če je nek mali s.p.-jček so res težki, če bi dobila tako bajno kazen. Pokliče naj na FURS, oglasijo se takoj, pojamraš da imaš finančne težave, kako se da rešiti te kazni (če je kaj možnosti za pritožbo) itd.. zadeva je nesorazmerna.

Drugače pa naj napiše pritožbo pa je :)

lp, Andrej

knesz ::

Gagarin je izjavil:

a email je tudi spregledala? FURS pošlje na email da ti je nekaj odložil v edavke.

To ni res. Jaz še nikoli nisem dobil maila, da mi je karkoli odloženo v edavke. Na meni je, da spremljam dogajanje na edavkih, ker FURS smatra, da ko je enkrat tam odloženo, je za njih zadeva zaključena.
Jaz imam zadevo urejeno tako, da za vse skrbi in spremlja moja računovodkinja.

Gagarin ::

knesz je izjavil:

Gagarin je izjavil:

a email je tudi spregledala? FURS pošlje na email da ti je nekaj odložil v edavke.

To ni res. Jaz še nikoli nisem dobil maila, da mi je karkoli odloženo v edavke. Na meni je, da spremljam dogajanje na edavkih, ker FURS smatra, da ko je enkrat tam odloženo, je za njih zadeva zaključena.
Jaz imam zadevo urejeno tako, da za vse skrbi in spremlja moja računovodkinja.


O pa je res, le oddati moraš vlogo eVročanje-POS.

Invictus ::

Če si prelen, da bi 1x na mesec pogledal eDavke, plačuj kazni.

Večinoma FURS kliče s.p.je, če zamujajo ali delajo napake. Seveda folk ignorira klice, zato ima pa probleme.

Tudi, če ti za s.p. skrbi računovodja, si za delovanje s.p. odgovoren sam kot lastnik. Tudi za zajebe računovodij...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

knesz ::

Gagarin je izjavil:

knesz je izjavil:

Gagarin je izjavil:

a email je tudi spregledala? FURS pošlje na email da ti je nekaj odložil v edavke.

To ni res. Jaz še nikoli nisem dobil maila, da mi je karkoli odloženo v edavke. Na meni je, da spremljam dogajanje na edavkih, ker FURS smatra, da ko je enkrat tam odloženo, je za njih zadeva zaključena.
Jaz imam zadevo urejeno tako, da za vse skrbi in spremlja moja računovodkinja.


O pa je res, le oddati moraš vlogo eVročanje-POS.

V tem primeru se posipam s pepelom, tega nisem vedel :)

gamecube ::

knesz je izjavil:

Gagarin je izjavil:

a email je tudi spregledala? FURS pošlje na email da ti je nekaj odložil v edavke.

To ni res. Jaz še nikoli nisem dobil maila, da mi je karkoli odloženo v edavke. Na meni je, da spremljam dogajanje na edavkih, ker FURS smatra, da ko je enkrat tam odloženo, je za njih zadeva zaključena.
Jaz imam zadevo urejeno tako, da za vse skrbi in spremlja moja računovodkinja.

tudi jaz imam tako urejeno, koliko jo ti plačaš ? Jaz imam kar drago vse skp. Mam pa 0 skrbi.

Invictus ::

Bi te moralo skrbeti, ker si ti odgovoren, če se računovodja zmoti.

Kazen plačaš ti, potem pa lahko računovodjo civilno tožiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: knesz ()

gamecube ::

Invictus je izjavil:

Bi te moralo skrbeti, ker si ti odgovoren, če se računovodja zmoti.

Kazen plačaš ti, potem pa lahko računovodjo civilno tožiš...

odvisno kaj delaš. Pri meni ni sploh kaj dosti skrbet, za prejemke nisem ddv zavezanec (specifični prihodki oproščeni ddvja), edino DDV-O katera je že rekla da bo oddajala, ker bom za plačila ddv plačeval (minimalni stroški 50EUR mesečno)
Računovodski stane 80EUR ne za foro, zato ker ne bo niti ene nikoli faljene. Plus je moj s.p. najbolj enostavna stvar na svetu. Moje edino delo je izstavljat račune in vodit evidenco računov, plačat, še to preko QR skena, kaj bolj enostavnega nevem če obstaja.

Mene ne skrbi niti malo da bo rač. kaj se zmotila, saj je profesionalec oz je to ekipa, ni samo ena oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecube ()

knesz ::

Invictus je izjavil:

Bi te moralo skrbeti, ker si ti odgovoren, če se računovodja zmoti.

Kazen plačaš ti, potem pa lahko računovodjo civilno tožiš...

Se opravičujem, pomotoma pritisnil izbris namesto reply... se zgodi...

Kakorkoli, to mi je popolnoma jasno. Jaz se popolnoma zavedam, da sam odgovarjam, to imava z računovodkinjo razčiščeno.
Priznam, da kar se birokracije tiče, sem precej neodgovoren, je pa toliko bolj odgovorna računovodkinja :)
Redno me opozarja, ko je rok za plačilo prispevkov, akontacije, če pa slučajno pozabim in se na edavkih pojavi kakšen opomin, me pa opozori tudi na to :)
Primer njenega maila (copy-paste) :) :
V prilogi opomin za AKONTACIJO, pa tudi prispevkov za dec še nisi plačal. PLAČAJ TAKOJ OBOJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moraliziranje bom ignoriral, ker vedno plačam vse, kar cesar zahteva!

gamecube ::

že vidim 2021 ko mi nabijejo 1200€ prispevkov

Lonsarg ::

Jao kazni bi nujne morale biti v primeru neprijave proporcionalno glede na to koliko davka si zatajil. Recimo 500EUR fiksne kazni + 100% zatajenega davka, pač plačaš dvojnega če si zatajil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gamecube ::

Normiran s.p. je samo 4% davka, saj moreš bit največji butelj da ne prijaviš vsega.

jype10 ::

T-h-o-r je izjavil:

Če nimaš 7 jurjev za doo just don't do it.
Tudi d.o.o. hitro dobi kazen, plus vsaka od odgovornih oseb d.o.o.ja.

gamecube je izjavil:

Normiran s.p. je samo 4% davka, saj moreš bit največji butelj da ne prijaviš vsega.
Saj prijaviti bi morala nič (0) evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype10 ()

gamecube ::

ne razumem te... če ne drugo pri bilanci letni, takrat ..

jype10 ::

gamecube je izjavil:

ne razumem te... če ne drugo pri bilanci letni, takrat ..
Če je zaračunala storitev pravni osebi s Hrvaške, potem je s tem postala obvezana za poročanje za DDV, ne glede na zneske, ki so praviloma pri prometu med pravnimi osebami držav članic EU vedno nič.

Invictus ::

gamecube je izjavil:

že vidim 2021 ko mi nabijejo 1200EUR prispevkov

Malo pojamraj na FURSu, pa ti bodo dali 20% popust. Meni so ga ;).

gamecube je izjavil:


Mene ne skrbi niti malo da bo rač. kaj se zmotila, saj je profesionalec oz je to ekipa, ni samo ena oseba.

Računovodje, pa profesionalci. Ne me hecat. Normiran s.p. ne rabi računovodje.

Kljub "profesionalnosti" si ti še vedno kazensko in denarno odgovoren za njihovo delo. Vse njihove zajebe boš plačal ti...

Plačevati 80 EUR mesečno za opomnike, ki jih nastavit v Google Calendarju, je pa res brez zveze...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jest10 ::

gamecube je izjavil:

že vidim 2021 ko mi nabijejo 1200€ prispevkov


Bogi, ne bo več ostalo za liziko

torentino ::

A tale zajeb z Fursom se ti lahko zgodi, tudi če nisi zavezanec za DDV?
lp

Stikalo ::

torentino je izjavil:

A tale zajeb z Fursom se ti lahko zgodi, tudi če nisi zavezanec za DDV?
lp



Seveda, lahko si DDV zavezanec za tujino. Gledati moraš tudi edavke, pa načeloma do časa dobiš opomin ali karkoli. Dosleden moraš biti pri plačevanju in obrazcih. Če sem imel kakšna vprašanja sem tudi velikokrat poklical na FURS in lepo povedo.

Tudi za akontacijo sem poklical in so mi lepo razložili kako se uporablja edavke.

Računovodje vlečejo večinoma samo denar, malo je dobrih. Za normiranca ne potrebuješ računovodje. Poznam več računovodij, znajo samo obračunati prispevke, ki je 1 klik in izračunati kako plačo. Za naprej se pa že potijo. Da ne govorim o raznih davčnih optimizacijah. Recimo davčne olajšave za razvoj, razni razpisi, bolniška za otroka, veliko stvari pač ne povedo in se moraš pozanimati sam.

Dajarra urgentno pokličite FURS, danes delajo do 12h. Vprašajte za vse različne možnosti, kako rešiti situacijo. Verjetno se, da marsikaj, samo ne odlašajte. Potrebno je biti proaktiven, ne pa čakati na čudeže!

Invictus ::

Stikalo je izjavil:

Potrebno je biti proaktiven, ne pa čakati na čudeže!

To je glavno v interakciji s FURSom.

Kolega zanemarjal opozorila, na koncu plačal 10.000 EUR kazni, pa še to je imel dobrega odvetnika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Dajarra je izjavil:

Lep pozdrav,

kolegica, ki ima "popoldanski sp", je novembra izdala en račun na Hrvaško in se s tem vključila v bazo, kjer lahko posluješ s tujino.
Včeraj je dobila kazen 3000EUR, ker ni prav čas oddala obrazca za DDV-O za tujino. Je lahko pritožba uspešna, če vzamemo v obzir, da:
- Je zamujala le 2 meseca
- Državo ni oškodovala niti za 1EUR (0 DDV-ja ni bilo za plačat, prijaviti bi morala prazen obrazec)
- So jo o pozivu obvestili le preko E-davkov (6.1.2020), kjer dokumenta ni videla/odprla
- Takoj po prejemu pisma na dom je odreagirala in oddala DDV obrazce

Če plača v roku 8-ih dni, plača le polovičko, sicer vse + 300e stroškov.

Hvala za kakršnokoli pomoč.

Lp, D


Ne, nič od navedenega ni upravičen razlog za formalno pritožbo. Če bi reagirala preden je prišla kazen potem bi lahko reševala zadebo preko samoprijave, tako pa je prepozno. Edino kar lahko pomaga je pogovor z FURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

scipascapa ::

Nič ne bo, ker ni politično korektna.....naj krade milione bo bolje prišla skozi.

dripac ::

St235 je izjavil:


Ne, nič od navedenega ni upravičen razlog za formalno pritožbo. Če bi reagirala preden je prišla kazen potem bi lahko reševala zadebo preko samoprijave, tako pa je prepozno. Edino kar lahko pomaga je pogovor z FURS.


Iz prve roke lahko navedeno potrdim. Naredil sem napako, nisem odreagiral pravočasno (možnost mi je bila ponujena) in si zaprl vrata za pritožbe.
Šel na lokalni FURS urad, se pogovoril, razložil situacijo, odobrili so mi obročno odplačilo globe in sem odplačal.

gamecube ::

Stikalo je izjavil:

torentino je izjavil:

A tale zajeb z Fursom se ti lahko zgodi, tudi če nisi zavezanec za DDV?
lp



Seveda, lahko si DDV zavezanec za tujino.


to sem jaz :)) ... Ampak samo za nakupe, ne za prejemke.


Torej me čaka kaka taka podobna zgodba lol? Jaz imam veliko zaupanje v računovodkinjo za razliko od tebe. Jih ne plačam bv 80€. Vse stavim na njo, ker sam sem vse naredil v stilu ' I have no idea what I'm doing ' in tako naj ostane, saj plačujem njo za te skrbi.

Zdej pa k berem te horror story, bom tolko več non stop preverjal pri rač. , če je vse oddano itd. .. Ko ena muha bom.


@Invictus

Tvoje kolega pa je fajn butl, ma 10.000€ za kazen, nima 70€ za dober računovodski servis.

St235 ::

Ah dragi shitaro, ko bi ti v svoji mali glavi vedel kako 80e ni nikakrsen denar in da lahko placas tudi 1000e na mesec za računovodjo pa bos se vedno ti moral placat kazen ce bo kaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dobraPašta ::

Invictus je izjavil:

gamecube je izjavil:

že vidim 2021 ko mi nabijejo 1200EUR prispevkov

Malo pojamraj na FURSu, pa ti bodo dali 20% popust. Meni so ga ;).

gamecube je izjavil:


Mene ne skrbi niti malo da bo rač. kaj se zmotila, saj je profesionalec oz je to ekipa, ni samo ena oseba.

Normiran s.p. ne rabi računovodje.



Pojamral bom FURSU z odločbo katera me oprošča plačila ZPIZA, oziroma mi država plača

Seveda rabi, še posebej če je tujina. Še posebej če se sam nočeš ukvarjat z FURS smeti, ker bi raje čas posvetil delu.
Sorry ma mene ne zanima karjera v davkih .. Jaz bi rad delal posloval, ne zgubljal cajta na e davkih.
In sm ti že omenil da imam 100% tujino..
Kako misliš da zgleda življenje ko si po 12 ur za ekranom in potem moreš še edavke in to čekirat? Jaz nisem robot da bom delal po 12 ur in potem še skrbel da ne dobim kakšne kazni

Sam ne bi bil niti sposoben najdet člena ki me oprošča DDV pri prejemkih...

Samo ne mi sanjat da VSI normirani ne rabijo računovodskega.
Pol pa bomo spet brali te kazni kašne ste dobili.

@Lakotnik pa saj bereš da je naredil 10k minusa, če bi ga ena računovodkinja klicarila in mu kričala na slušalko naj uredi verjetno tega ne bi blo.

sreda je izjavil:

to je pa njihova mentaliteta
https://twitter.com/i/status/1189436315...

pa saj te troll fore so pobrali od mene.. Isto koda bi jaz trollal.. Ti pridem na dom in take fail moje.. Sorry ma jaz sem umrl od smeha od tega tweeta, meni je smešen

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

St235 ::

@Lakotnik pa saj bereš da je naredil 10k minusa, če bi ga ena računovodkinja klicarila in mu kričala na slušalko naj uredi verjetno tega ne bi blo.

O cem to bluzis? Jaz sem govoril o temu da se ne zanasat na to, da si se resil odgovornosti za napake zato ker placas 80e na mesec za racunovodjo. Ja, dober racunovodja te lahko opozori na morebitne napake, ampak se vedno pa je odgovornost tvoja in 80e na mesec za računovodstvo ni denar ki bi garantiral karkoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145145 (8929) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439741 (14616) Recordman
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420748 (14094) maticb492
»

FURS, izvršba in način obveščanja

Oddelek: Loža
144674 (4160) Invictus

Več podobnih tem