» »

Akontacija apartmaja na hrvaškem

Akontacija apartmaja na hrvaškem

maticb492 ::

Preko strani http://www.apartmanija.hr/ smo kontaktirali nekoga za apartma, nobeden od nas ali kolegi/družinski člani še nismo bili v tem specifičnem apartmaju.
Zdaj hoče da mu nakažemo 100€ akontacije (za celoten najem bomo dali 600€). Hoče pa da mu nakažemo na TRR. Rezervacija je za Letošnji julij.

Ni omenjal kakega računa/pogodbe ipd. zdaj jaz osebno pač nebi kar tako nakazal 100€ če osebe ne poznam. Kako bi se dalo to zavarovat? Apartma nima neke ekstra nizke cene ampak normalno (60€ / na noč) in ne zgleda kot scam, ampak meni vseeno ni všeč. Ma kdo izkušnje z tem? Prej še nismo nikoli plačevali akontacije oz. smo poznali lastnike apartmaja osebno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kixs ::

To je kar normalno. Placas preko UPN obrazca. Zaradi konverzije v HRK in storitve njegove bo dobil kaksen evro manj.

Invictus ::

Če boš rezewrviral apartma, boš moral seveda nekaj plačati. Saj to je povsem normalno v tem biznisu.

Če bi šel preko AirBnb, bi vse plačal že zdaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Lahko se zavarujes na razne nacine, ampak vsi bojo drazji od 100 evrov.
Vsako leto milijoni, ne, milijarda, ljudi placa vnaprej delno ali pa vse, ti si se pa nasel zdaj komplicirat.

korenje3 ::

za 600€ grem jz na grški otok za 2 tedna v hotel s 5 zvezdicami z letalom.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Robertos664 ::

korenje3 je izjavil:

za 600€ grem jz na grški otok za 2 tedna v hotel s 5 zvezdicami z letalom.


si predstavljaš, da bi vsi šli na ta otok? mislim, da potem ne bi bil več tako zanimiv..
Pa verjetno je apartma na hrvaškem za več oseb, tvojih 600€ pa za eno osebo. Pa nimajo vsi radi Grčije..
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

korenje3 ::

ok potem pa pokaži na globusu s prstom kjerkoli na severni afriki. no tja greš lahko za 300€/2tedna v hotel s 5 zvezdicami. azija? no problem. 3 tedni za 2 osebi za 1200€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

St235 ::

In kaj ima to tvoje nabijanje in prodajanje megle s tem da gre skupina folka na hrvasko na morje in ga zanima kaj z predplacilom? No razen tega da dokazujes zakaj si zasluzis naziv. Ze to da ve da tebe ne bo srecal na Hrvaskem, je odlicen razlog da gre tja.

Drugace je to na hrvaskem normalna praksa. Zal ni idealna in dejansko te lahko nategnejo. Ampak je precej malo verjetno, ker kaj dolgo ne bodo oddajal apartmaja ce se to zgodi

Invictus ::

korenje3 je izjavil:

za 600€ grem jz na grški otok za 2 tedna v hotel s 5 zvezdicami z letalom.

Apartma je ponavadi za 4.

Pa grški hotel za 5 zvezdic je ponavadi 3 normalne ;). Še povej kako blizu plače je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

maticb492 ::

Invictus je izjavil:

Če boš rezewrviral apartma, boš moral seveda nekaj plačati. Saj to je povsem normalno v tem biznisu.

Če bi šel preko AirBnb, bi vse plačal že zdaj.


To mi je jasno, samo airBnB je posrednik, imaš neko "varnost" tu pa je nejgov osebni TRR če prav razumem.
Seveda tudi da moramo prej plačati, sam ne vem, a moraš res na slepo iti?

Drugač pa apartma je za 6 oseb če vas že zanima, tako da vsak izmed nas da 10EUR/noč (100EUR + taksa + (bencin + hrana + cestnina) /6 ), tak da pride celoten dopust manj kot 300EUR na osebo, lani smo prišli skozi z okoli 180EUR, ampak smo imeli apartma ceneje.

Ne vem, kot sem rekel ne poznam koga, ki bi vnaprej plačal akontacijo na TRR brez kakšnega papirja.
Jebiga, mogoče bo pa enkrat treba reskirat 100EUR.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Robertos664 ::

maticb492 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če boš rezewrviral apartma, boš moral seveda nekaj plačati. Saj to je povsem normalno v tem biznisu.

Če bi šel preko AirBnb, bi vse plačal že zdaj.


To mi je jasno, samo airBnB je posrednik, imaš neko "varnost" tu pa je nejgov osebni TRR če prav razumem.
Seveda tudi da moramo prej plačati, sam ne vem, a moraš res na slepo iti?

Drugač pa apartma je za 6 oseb če vas že zanima, tako da vsak izmed nas da 10EUR/noč.

Ne vem, kot sem rekel ne poznam koga, ki bi vnaprej plačal akontacijo na TRR brez kakšnega papirja.
Jebiga, mogoče bo pa enkrat treba reskirat 100EUR.


mi vsako leto plačamo 100€ že januarja. do sedaj nikoli problemov. Ko pa si že stalna stranka, pa valjda ne rabiš več akontacije.
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

kixs ::

maticb492 je izjavil:


Ne vem, kot sem rekel ne poznam koga, ki bi vnaprej plačal akontacijo na TRR brez kakšnega papirja.
Jebiga, mogoče bo pa enkrat treba reskirat 100EUR.


Sej imas vse na mailu.

k--p ::

Invictus je izjavil:

Če boš rezewrviral apartma, boš moral seveda nekaj plačati. Saj to je povsem normalno v tem biznisu.

Če bi šel preko AirBnb, bi vse plačal že zdaj.


AirBnb sprosti sredstva ponudniku na dan prihoda ali celo po prvi noči stranke, vmes jih zadrži in nudi neke vrste jamstvo.

Se pa strinjam, da je pri apartmajih standardna praksa to.

Edit: vidim, da je že zgoraj nekdo napisal ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

TOP ::

korenje3 je izjavil:

ok potem pa pokaži na globusu s prstom kjerkoli na severni afriki. no tja greš lahko za 300€/2tedna v hotel s 5 zvezdicami. azija? no problem. 3 tedni za 2 osebi za 1200€.

Sem bil tudi jaz v Grčiji z 5 zvezdicami ja in je primerljiv z 3 na Hrvaškem.Ali pa 3+ maksimalno si pa v glavnem veliko slabši od Hrvaških,sem pa tudi bil v dobrem hotelu v Grčiji sam je tud cena potem lepša.In za ta denar pa 14 dni je mal bosa.

next3steps ::

Invictus je izjavil:

korenje3 je izjavil:

za 600€ grem jz na grški otok za 2 tedna v hotel s 5 zvezdicami z letalom.

Apartma je ponavadi za 4.

Pa grški hotel za 5 zvezdic je ponavadi 3 normalne ;). Še povej kako blizu plače je...

Zvezdice si itak tile sobevnajemdajalci sami dajo. Tako normalnih zvezdic ni.

maticb492 ::

Zvezdice so itak brezveze, če greš v tak apartma. Slike pogledaš in upaš da predstavljajo realno stanje :D.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kixs ::

Apartmaji so kategorizirani glede sprejete standarde. To pomeni, da dolocena zvezdica pomeni neko opremo in povrsino. Ne vem tocno iz glave kaj. Ampak apartma s 3* bi moral imeti klimo.

Seveda pa so slike glavne, da dobis predstavo kam gres.

MIHAc27 ::

Sam sem tudi že velikokrat plačal akontacijo. Je pač nekaj normalnega. Kdor oddaja se pač želi zasigurat, da pridete. Ker če vas ne bo, ko bi morali priti, bo verjetno ostal praznih rok za tisti teden (če ni to ravno neka top shit extra oblegana destinacija).

Bolj varno bi bilo, če je kaka agencija posrednik, ampak niti to ni 100%.

Utk ::

korenje3 je izjavil:

za 600€ grem jz na grški otok za 2 tedna v hotel s 5 zvezdicami z letalom.

Čudno. Sem mislil, da se za 600 evrov ti še iz pojstle ne vstaneš, kolk si pameten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193223 (43463) RockyS
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124993 (13673) vostok_1
»

Nadgradnja onemogočila pametne ključavnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6014784 (10934) Nublet
»

Kam na počitnice z budgetom

Oddelek: Sedem umetnosti
305777 (4953) stara mama
»

Hoteli mesečna cena

Oddelek: Loža
233448 (2476) an3333

Več podobnih tem