» »

aktivna oblačila

aktivna oblačila

«
1
2

Ijus ::

Je med vami kdo športnik, ki bi znal povedat kje bi kupil aktivna oblačila narejena po meri, ker sem precej močan?
Koliko sploh pride neka srednje kakovostna aktivna cunja?

MTB ::

Pokliči Gornik v Škofjo Loko, mogoče ti bodo lahko pomagali.

Machete ::

http://termal.si/index.php/po-narocilu....

Slovenska roba. Dobra. Kar imam sem zadovoljen, nimam pa najtanjših poletnih švic majčk njihovih. Bolj zimsko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gusto ::

@Ijus, daj povej s kakšnim športom ali aktivnostjo se misliš ukvarjati. Za začetek ne rabiš načeloma nobenih dragih po meri narejenih aktivnih cunj, bo ok tudi bombažna majica. Samo ven se spravi!;)

Uporabnix ::

----------------------------------------------------------------------------

Bom kar tole temo obudil. Vidim, da se je začela na visokem nivoju :D

Zanima me sledeče. Pozimi tečem in rekreacijsko igram hokej. Kako se za navedene aktivnosti pravilno obleči? Moja trenutna izbira za npr. hokej na cca. 10stopinjah je: Bolj oprijeta spodnja majica s kratkimi rokavi iz bombaža + tanjši bombažni pulover + še en tanjši bombažni pulover. Torej čebulasto, da se slečem, a vedno vse bombažno. Kok je to optimalno? Kater material je najbolj primeren za to? Osebno ne kompliciram preveč, potegnem iz omare kar je. Ljudi okoli sebe pa vidim, kako so v nekih specialnih športnih "aktivnih" oblačilih iz nevem kakšnih materialov.

So razne take poliestrske majice, ki naj bi zagotavljale dobro odvajanje potu in hitro sušenje sliseln nakup?
https://www.mimovrste.com/majice-z-dolg...

jype ::

Ma kakšen bombaž, človek božji, to je najslabši material za švicanje. Kupiš si lahko poceni sintetično švic majico ali puli v hoferju ali lidlu, pa bo 100x bolje odvajal vlago s kože in ko se boš pregret vsedel, voda, ki se je napije bombaž, ne bo izhlapevala s pomočjo tvoje telesne toplote.

Čez športno sintetiko lahko daš tudi bombaž, še bolje pa kakšen flis, ki bo veliko bolj topel tudi ko bo moker, pa še bolj trpežen je načeloma.

Uporabnix je izjavil:

Ljudi okoli sebe pa vidim, kako so v nekih specialnih športnih "aktivnih" oblačilih iz nevem kakšnih materialov.
To so v resnici reciklirane plastenke.

Uporabnix je izjavil:

So razne take poliestrske majice, ki naj bi zagotavljale dobro odvajanje potu in hitro sušenje sliseln nakup?
Tale polinkana je verjetno sicer super, ampak podobno reč dobiš za tretjino cene, če ne plačaš znamke, če pa moraš tudi pokazat, da imaš denar, je pa verjetno x-bionic največ, za kar je smiselno zapravljat (ja, res je hud, ampak price/performance je pri hofer majčkah še vedno boljši in če ne misliš lazit po Himalaji dejansko ne potrebuješ gosposkih športnih cunj).

gusto ::

Uporabnix je izjavil:

----------------------------------------------------------------------------

Bom kar tole temo obudil. Vidim, da se je začela na visokem nivoju :D

Zanima me sledeče. Pozimi tečem in rekreacijsko igram hokej. Kako se za navedene aktivnosti pravilno obleči? Moja trenutna izbira za npr. hokej na cca. 10stopinjah je: Bolj oprijeta spodnja majica s kratkimi rokavi iz bombaža + tanjši bombažni pulover + še en tanjši bombažni pulover. Torej čebulasto, da se slečem, a vedno vse bombažno. Kok je to optimalno? Kater material je najbolj primeren za to? Osebno ne kompliciram preveč, potegnem iz omare kar je. Ljudi okoli sebe pa vidim, kako so v nekih specialnih športnih "aktivnih" oblačilih iz nevem kakšnih materialov.

So razne take poliestrske majice, ki naj bi zagotavljale dobro odvajanje potu in hitro sušenje sliseln nakup?
https://www.mimovrste.com/majice-z-dolg...


Da se oblačiš čebulasto, je ok. Jaz delam enako. Vsak mora za sebe ugotoviti kaj mu ustreza, eni so bolj zmrzljivi, drugi manj. Spet je odvisno, na kakih obratih deluješ. Ko grem teči na tempo sem manj oblečen, ko grem s prijateljem in se vmes pogovarjam sem bolj. V zimskih mesecih spodaj najprej oblečem oprijeto dolgo funkcijsko majico (npr. -klik-), zgoraj pa še eno navadno dolgo tekaško majico (npr. -klik-). Če je bolj mrzlo, dam vmes še kak sloj (npr. -klik-).

Zgornji linki so čisto informativni, uporabil sem mimovrste, ker si jih že ti. Dobiš tudi precej ceneje, vse tri skupaj za 50€. Eno sem linkal celo ženski model, ker nimajo moškega, bistvo se pa vidi. Mi ustreza oprijeta spodnja plast z malo ovratnika.

maco-maco ::

Torej čebulasto, da se slečem,

Ljudje se slačijo prepozno. Ko so vsi prešvicani in zmatrani, si slečejo majice, bunde in se usedejo.
Kaj?

Heisenberg ::

@Ijus: močan kot debel ali kot nabildan?
Ker v prvem primeru dobiš XXL variante skoraj povsod, če je to premalo pa glej po ameriških trgovinah kjer je njihov L naš XL.
V drugem primeru pa isto kot v prvem, ker pri nas nisem še našel specifične trgovine, ki bi imela oblačila primerna za bilderje, kjer je čez ramena XXL in v pasu L.

Machete ::

Na 10°C je dovolj ena termo majca (s kratkimi rokavi), ne pa 5 slojev bombažnih majc in puloverjev.. ?? Sicer pa kakor ti paše, jaz bi v tvoji opremi zgorel že pri minus 5.
Drugo je če ne migaš ali se gibaš z nizko inteziteto.

Kupi nekaj z mojega linka zgoraj in se čudi. 1 taka termo majica je zame dovolj za v hrib tudi v minusu. Za dol se preoblečem v suho in če je veter in/ali hud mraz dam čez še neko tekaško jakno ali vetrovko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tomy5 ::

Bombaž je samo za sedenje.
Za čas ko migaš pa zračne športne cunje ki se ne napijejo vode.

Za po meni preveri v Žolna šport v LJ/Vič.

Uporabnix ::

Hvala za vse komentarje. Torej poliestrska majica za spodaj za odvajanje potu, po potrebi še ena čez, na vrhu pa flis za toploto.
Sedaj pa le še nekaj - Naj bo ta spodnja navadna "ohlapna" ali bolj oprijeta ali t.i. kompresijska? Čemu bi slednjo in ali je vsaka oprijeta, kot recimo tale kompresijska? Doma imam smučarsko perilo iz poliestra, a je bolj ohlapno in precej toplo, tko da verjetno za prvo spodnjo plast ni primerno.
Gledam, da ima decathlon dost fajn cene:
ALI ohlapna : https://www.decathlon.si/p/8381792_mosk...
ALI kompresijska : https://www.decathlon.si/p/8351462_crna...

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Uporabnix je izjavil:

Hvala za vse komentarje. Torej poliestrska majica za spodaj za odvajanje potu, po potrebi še ena čez, na vrhu pa flis za toploto.
Sedaj pa le še nekaj - Naj bo ta spodnja navadna "ohlapna" ali bolj oprijeta ali t.i. kompresijska? Čemu bi slednjo in ali je vsaka oprijeta, kot recimo tale kompresijska? Doma imam smučarsko perilo iz poliestra, a je bolj ohlapno in precej toplo, tko da verjetno za prvo spodnjo plast ni primerno.
Gledam, da ima decathlon dost fajn cene:
ALI ohlapna : https://www.decathlon.si/p/8381792_mosk...
ALI kompresijska : https://www.decathlon.si/p/8351462_crna...



Cene ma fajne. Sam vprašanje kako je zdejansko kvaliteto in koliko odvaja znoj.

Machete ::

Decathlon je neke vrste ikea za šport, tako da je ugodno, ampak zadeve niso najboljše, kar trg premore.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

Machete je izjavil:

Decathlon je neke vrste ikea za šport, tako da je ugodno, ampak zadeve niso najboljše, kar trg premore.


Dam kupujem Crivitove zadeve pa nimam pripomb.

https://www.crivitpro.com/eu-en/

Toplo, lepo odvaja znoj, ščiti, greje..


Tako na rpvi uč. Decathlom ima po domače rečeno pofl robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Alamar ::

Decathlon je navadno cigansko skladišče. Kaj pa bi drugega pričakoval od žabarjev? Kot je zgoraj napisano, raje nabavi v Lidlu ali Hoferju. Boljša kvaliteta za isti denar.
Če denar ni ovira, si nabavi spodnji sloj iz merino volne. V tujih spletnih trgovinah s športno opremo se da merino na razprodajah zelo ugodno nabaviti.

matobeli ::

Dost ugodne in kvalitetne stvari se da dobit tudi od britanske vojske.

Npr 3x coolmax t-shirt za 10gbp, volneni (prava volna!) zimski štunfi za 9gbp, letni švic štunfi za 5...

Tople stvari: https://www.strikeforcesupplies.co.uk/i...

Sploh njihov flis puli je zakon, odličen ovratnik, zareze za palec (da ti ne grejo rokavi gor) in podaljšan čez rit tako da ni šans da si podhladiš križ. Pa še lepe rjave barve je.

bambam20 ::

Alamar je izjavil:

Decathlon je navadno cigansko skladišče. Kaj pa bi drugega pričakoval od žabarjev? Kot je zgoraj napisano, raje nabavi v Lidlu ali Hoferju. Boljša kvaliteta za isti denar.



Decathon je slovenska zadeva?

Drugače se da dobit še bolj ugodno, sploh sedaj ko so razprodaje od Underarmour.

K0l1br1 ::

Kvaliteta gre s ceno. Ni tu kaj fantazirat, da bo roba za 10 EUR enako kvalitetna kot tista za 50 ali več.

Machete ::

Žabarji niso samo Lubljančani, ampak prvotno Francozi :P
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

K0l1br1 je izjavil:

Kvaliteta gre s ceno. Ni tu kaj fantazirat, da bo roba za 10 EUR enako kvalitetna kot tista za 50 ali več.



V primeru Crivit Sports kompresijskih zaščtitnih oblačil, ki sem jih kupil kar nekaj v LIDLU se mi zdijo ta dobra in kvalitetno izdelana in nič slabša po uporabi kot od Addidasa. Moj primer opažanja.

Machete je izjavil:

Žabarji niso samo Lubljančani, ampak prvotno Francozi :P



A, ha :).

So zdaj v oktobru odprli ta Decathlon v Celju v Planetu TUš. Jezus marija kakšna "ciganija" je to. Sports Direct je proti temu vrhunska trgovina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Heisenberg ::

glede Decathlona: uporabljam njihove zadeve že vsaj 10 let, kupujem v Italiji, do danes so bile nekatere majčke oprane sigurno 500x pa so še vedno kot nove. In ne nisem bil previdne pri pranju, sem jih pral med temnimi oblačili na 40 ali včasih 60C z mehčalcem pa jim ni videti let uporabe.

K0l1br1 ::

bambam20 je izjavil:

V primeru Crivit Sports kompresijskih zaščtitnih oblačil, ki sem jih kupil kar nekaj v LIDLU

Sem jih kupil in jih kupujem tudi jaz. Nizka cena, za doma so super.
Primerjam pa jih s temi: www.x-bionic.com. Od njih sem preko let (vedno so kakšne akcije s 50% popustom pri zadnjih kosih) uspel nabrati pohodne in kolesarske stvari.
Na kolesu in v strm hrib, kjer se gre za živo igro: ni primerjave. Lidl enostavno ne zmore odvajati potu, ki ga fajn zbira in se moraš, ko so mokra, preobleči, sicer so mokra krpa, ki hladijo enako kot bombaž.
Cenovno so ranga 1:10, to be on the safe side.

Alamar ::

Heisenberg je izjavil:

glede Decathlona: uporabljam njihove zadeve že vsaj 10 let, kupujem v Italiji, do danes so bile nekatere majčke oprane sigurno 500x pa so še vedno kot nove. In ne nisem bil previdne pri pranju, sem jih pral med temnimi oblačili na 40 ali včasih 60C z mehčalcem pa jim ni videti let uporabe.
Katere "zadeve" so to? Specialna decathlon oblačila za NASA ekspedicije. Ni je majice na svetu, ki bi bila po 500 pranjih kot nova tako, da ne bluzi. Še posebej tehnične, ki se sploh ne smejo prati z mehčalcem in na 60 stopinj.

Furbo ::

Jaz tudi brez x-bionica sploh ne bi več hodil v hribe/tekel. Se pa dobi ceneje v outletu v Italiji, default cene so za loto dobitnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

K0l1br1 ::

Furbo je izjavil:

Jaz tudi brez x-bionica sploh ne bi več hodil v hribe/tekel. Se pa dobi ceneje v outletu v Italiji, default cene so za loto dobitnike.
Preko leta se vedno pojavi kakšen deal na netu za do 50%. Pa je še vedno dosti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

mikhaair ::

Merino volna. Najboljse stvari imajo sknandinavci. Devold, Aclima npr. Žal so cene nore. Ampak kvaliteta je pa 1A.

https://www.sportsshoes.com/product/ino...

trenutno najceneje, jaz jo imam za tect

bambam20 ::

mikhaair je izjavil:

Merino volna. Najboljse stvari imajo sknandinavci. Devold, Aclima npr. Žal so cene nore. Ampak kvaliteta je pa 1A.

https://www.sportsshoes.com/product/ino...

trenutno najceneje, jaz jo imam za tect



Nisem vedel, da obstajajo majice tudi iz merino volne.

tomy5 ::

Čist lepo se da tudi z decathlon opremo športat na polno svojih zmogljivosti.
Tisti 1% razlike ki ga pridobiš v času ali čemurkoli z 10-20x dražjo opremo sicer pride prou če imaš viške denarja na računu, sicer pa je to bolj za profije kjer vsak promil šteje.

jype ::

Devold je super in jih imam za pozimi, ampak merino je treba vzdrževati. Merino base layer lahko nosiš en dan, potem ga je pa treba preluftat, zato rabiš vsaj 2, še bolje 3 komplete. X-bionic lahko nosiš cel teden, pa ne spremeni lastnosti.

bambam20 je izjavil:

Nisem vedel, da obstajajo majice tudi iz merino volne.
Teli in teli so super, imam tri in jih pozimi nosim pod temle, kadar je minus.

tomy5 je izjavil:

Čist lepo se da tudi z decathlon opremo športat na polno svojih zmogljivosti.
Ja, pred časom je chainreactioncycles prodajal nek sintetičen italijanski base layer, ki ima izjemne lastnosti (tudi pri totalnem naporu koža ostane suha več ur skupaj, pot pa izhlapeva na zunanji strani). Puli je bil 10 evrov, pa se lahko brez težav kosa z x-bionic za 70 evrov.

tomy5 ::

Kako ostane koža suha če se pa hladimo/potimo skozi kožo ?

MH0 ::

jype ::

tomy5 je izjavil:

Kako ostane koža suha če se pa hladimo/potimo skozi kožo ?
Capillary action @ Wikipedia

harvey ::

Machete je izjavil:

Decathlon je neke vrste ikea za šport, tako da je ugodno, ampak zadeve niso najboljše, kar trg premore.

Najdejo se različne stvari, primerjava z Ikeo je zelo na mestu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

korenje3 ::

Ijus je izjavil:

Je med vami kdo športnik, ki bi znal povedat kje bi kupil aktivna oblačila narejena po meri, ker sem precej močan?
Koliko sploh pride neka srednje kakovostna aktivna cunja?


maš veliko mišic? ali si preprosto debel? ker razlika je očitna, ali rabiš širino v prsnem delu ali trebušnem delu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

batuk ::

Mi lahko kdo predlaga dobre aktivne nogavice? Glavno je, da odlično odvajajo vlago, ker se v noge kar močno potim. Nosil bi jih tekom dneva in ne zgolj za šport, zato je zaželjeno, da niso živih barv.

Recimo kaj takega Kibuba. Je tole ok?

jype ::

Je OK, ja. Če te skrbi vonj, najdi kakšne take, ki imajo not srebrna vlakna, ker to zavira razmnoževanje bakterij.

Še bolje je, če si bos, IMO.

batuk ::

Sem tudi bos in v nekih natikačih, a v službi je to malo čudno. ?

jype ::

batuk je izjavil:

Sem tudi bos in v nekih natikačih, a v službi je to malo čudno. ?
A delaš v plavžu?

Uporabnix ::

K0l1br1 je izjavil:

Kvaliteta gre s ceno. Ni tu kaj fantazirat, da bo roba za 10 EUR enako kvalitetna kot tista za 50 ali več.

Morda. A za športne potrebe bo verjetno spodnja kompresijska poliestrska majica iz Decathlona še zmeraj bistveno boljša od uporabe oprijete bombažne spodnje majice (Lisca, Intimissimi ipd.), mar ne?

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Uporabnix je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Kvaliteta gre s ceno. Ni tu kaj fantazirat, da bo roba za 10 EUR enako kvalitetna kot tista za 50 ali več.

Morda. A za športne potrebe bo verjetno spodnja kompresijska poliestrska majica iz Decathlona še zmeraj bistveno boljša od uporabe oprijete bombažne spodnje majice (Lisca, Intimissimi ipd.), mar ne?

Bisteveno? Ne, bistveno pa ne bo boljša. Obe bosta podobno slabi.

A110 ::

Do 5 stopinj za tek navadni kratki rokavi majca in kratke hlace ki so malenkost podlozene, od 5 dalje pa enake kratke hlace in pod navadno majico podmajca z dolgimi rokavi. V zivljenju nisem zbolel pa moj sport poleg treninga zahteva tudi 2 uri stanja z vcasih skoraj nic teka v kratkih hlacah in majci tudi pri -.

Invictus ::

Kdor zagovarja bombažne majice, še v življenju ni zares športal.

Švic majice, sploh pozimi, bistveno povečajo udobje in zmanjšajo prtljago.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

jype je izjavil:

Devold je super in jih imam za pozimi, ampak merino je treba vzdrževati. Merino base layer lahko nosiš en dan, potem ga je pa treba preluftat, zato rabiš vsaj 2, še bolje 3 komplete. X-bionic lahko nosiš cel teden, pa ne spremeni lastnosti.

bambam20 je izjavil:

Nisem vedel, da obstajajo majice tudi iz merino volne.
Teli in teli so super, imam tri in jih pozimi nosim pod temle, kadar je minus.

tomy5 je izjavil:

Čist lepo se da tudi z decathlon opremo športat na polno svojih zmogljivosti.
Ja, pred časom je chainreactioncycles prodajal nek sintetičen italijanski base layer, ki ima izjemne lastnosti (tudi pri totalnem naporu koža ostane suha več ur skupaj, pot pa izhlapeva na zunanji strani). Puli je bil 10 evrov, pa se lahko brez težav kosa z x-bionic za 70 evrov.

Kakor vsak poliester tudi x bionic po enem nošenju diši kot bi slekel kadavra ki je en teden ležal na parah. Se pa poliester hitro posuši po pranju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Alamar ::

noraguta je izjavil:


Kakor vsak poliester tudi x bionic po enem nošenju diši kot bi slekel kadavra ki je en teden ležal na parah. Se pa poliester hitro posuši po pranju.
To sploh ni res. Obstaja več rešitev, ki preprečujejo, oziroma zmanjšujejo vonjave športnih oblačil, kot npr. srebrna vlakna. Imam majico iz diskonta za 10 EUR s temi vlakni in jo perem enkrat na teden. Odvisno je tudi, kako močno posamezniku znoj smrdi. Eni imajo grozen vonj, spet drugi skoraj nevtralen.

tomy5 ::

... in pa sami sebe ne vohamo ;-)

jype ::

noraguta je izjavil:

Kakor vsak poliester tudi x bionic po enem nošenju diši kot bi slekel kadavra ki je en teden ležal na parah. Se pa poliester hitro posuši po pranju.
Ne drži, razen morda v primeru, da imaš težave z osebno higieno že od prej.

RockyS ::

Vem da je tema za aktivno perilo, sam uporabljam termal, me pa zanima katere pohodniške hlače priporočate za zimo? Nobenih extremnih razmer, ampak da so ok za na Zvoh recimo.
Gledam iglusport,kibubo itd. Hervisu in Kilimandžaro se izogibam ker so res crap. Cena pa tja do max 50€ (s pasem).

noraguta ::

jype je izjavil:

noraguta je izjavil:

Kakor vsak poliester tudi x bionic po enem nošenju diši kot bi slekel kadavra ki je en teden ležal na parah. Se pa poliester hitro posuši po pranju.
Ne drži, razen morda v primeru, da imaš težave z osebno higieno že od prej.

Drži razen če imaš angeljski švic. Sicer pa tud primesi težkih kovin ne pomagajo.

Tole s srebrnimi nitkami je tak tak nateg kot homeopatija in koloidno srebro.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Egidij88 ::

A110 je izjavil:

Do 5 stopinj za tek navadni kratki rokavi majca in kratke hlace ki so malenkost podlozene, od 5 dalje pa enake kratke hlace in pod navadno majico podmajca z dolgimi rokavi. V zivljenju nisem zbolel pa moj sport poleg treninga zahteva tudi 2 uri stanja z vcasih skoraj nic teka v kratkih hlacah in majci tudi pri -.


Kakor kdo, za mene je +5 že nek limit, da sploh grem tečt. Pa to v pajkicah, dolgi tekaški majici, rokavice in kapa.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvili tkanino, ki zna tako zadrževati kot prepuščati toploto

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
235822 (2771) antonija
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918553 (12018) Okapi
»

Trenerka (poceni)

Oddelek: Loža
348325 (6921) Ganon

Več podobnih tem