» »

Nakup apartmaja, Hrvaška

Nakup apartmaja, Hrvaška

«
1
2

tt1024 ::

Malo se spogledujem z idejo o nakupu stanovanja/apartmaja na morju. Gledal sem SLO obalo (Izola, Piran,...). Za 120-130k dobiš staro podrtijo, potrebno obnove. Na HR pa dobiš za nekih 90-100k solidno dokaj novo zadevo s pogledom na morje. Malo me vseeno skrbi jemati nekaj na Hrvaškem, zato me zanimajo vaše izkušnje. Aja, zadevo bi vzel za sebe ampak vseeno z opcijo, da jo dam kdaj na kakšen airbnb in da imam nekaj od tega.

chucki ::

Hrvaška je v EU, tako da je nakup enostaven. Potreboval boš pa OIB. Če boš kupil preko agencije te naj nič ne skrbi. Edino tja ne moreš trenutno zaradi Covida. Položnice dobiš na mail, prav tako si odpreš bančni račun in plačuješ preko telefona. Skratka isto, kot pri nas.

Če te zanima glede stroškov, ti lahko povem za Krk. Piši mi ZS
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Utk ::

Samo moraš vedet, da če boš prišel v kak spor, da se boš moral tožit s komerkoli, boš kot Slovenec na hrvaškem sodišču izgubil. Ne glede na zakone. To je fix.

DjTonic ::

Glede na zadnji prispevek se ne strinjam. Svetujem pa vsekakor specializiranega HR odvetnika.

RockyS ::

Zavedaj se tudi, da v 99% bloki oziroma večstanovanjske hiše nimajo skupnega upravljanja oziroma rezervnega sklada. Kar pomeni, da lahko pride do sporov, ko pride do večjih popravil ali del na objektu. Recimo fasada, nova streha, prenova napeljav, pleskanje...

Drugače pa nakup ni nič drugačen kot pri nam. Le paziti je potrebno, kdo krije katere stroške ob nakupu/prodaji. Ker ti stroški hitro nanesejo 5% (minimum) ali več, če moraš plačati se PDV, ker ga lastnik ni ali ne bo. Enako velja za zapadle stroške, ki se prenesejo na novega lastnika.

In pa seveda kako je urejeno lastništvo, s tem mislim etažiranje, skupni prostori, parkirišča, zelenica itd..

Drugo pa je financiranje, NKBM nudi samo gotovinske kredite za nakupe v tujini. Ne pomaga niti zavarovanje s hipoteko na nepremičnino v Sloveniji

TheBlueOne ::

So trenutno dobre cene?

draski ::

tt1024 je izjavil:

Malo se spogledujem z idejo o nakupu stanovanja/apartmaja na morju. Gledal sem SLO obalo (Izola, Piran,...). Za 120-130k dobiš staro podrtijo, potrebno obnove. Na HR pa dobiš za nekih 90-100k solidno dokaj novo zadevo s pogledom na morje. Malo me vseeno skrbi jemati nekaj na Hrvaškem, zato me zanimajo vaše izkušnje. Aja, zadevo bi vzel za sebe ampak vseeno z opcijo, da jo dam kdaj na kakšen airbnb in da imam nekaj od tega.


tudi jaz podobno razmišljam... pa imaš ogledano kakšno zadevo, mogoče kakšen dober projekt v izgradnji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draski ()

chucki ::

RockyS je izjavil:

Zavedaj se tudi, da v 99% bloki oziroma večstanovanjske hiše nimajo skupnega upravljanja oziroma rezervnega sklada. Kar pomeni, da lahko pride do sporov, ko pride do večjih popravil ali del na objektu. Recimo fasada, nova streha, prenova napeljav, pleskanje...

Drugače pa nakup ni nič drugačen kot pri nam. Le paziti je potrebno, kdo krije katere stroške ob nakupu/prodaji. Ker ti stroški hitro nanesejo 5% (minimum) ali več, če moraš plačati se PDV, ker ga lastnik ni ali ne bo. Enako velja za zapadle stroške, ki se prenesejo na novega lastnika.

In pa seveda kako je urejeno lastništvo, s tem mislim etažiranje, skupni prostori, parkirišča, zelenica itd..

Drugo pa je financiranje, NKBM nudi samo gotovinske kredite za nakupe v tujini. Ne pomaga niti zavarovanje s hipoteko na nepremičnino v Sloveniji



Mi na krku imamo skupni sklad. Cca 200eur na leto. Nlb mi je dal nepremicninski kredit brez problema, ampak sem imel 70% pologa
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

tt1024 ::

draski je izjavil:

tt1024 je izjavil:

Malo se spogledujem z idejo o nakupu stanovanja/apartmaja na morju. Gledal sem SLO obalo (Izola, Piran,...). Za 120-130k dobiš staro podrtijo, potrebno obnove. Na HR pa dobiš za nekih 90-100k solidno dokaj novo zadevo s pogledom na morje. Malo me vseeno skrbi jemati nekaj na Hrvaškem, zato me zanimajo vaše izkušnje. Aja, zadevo bi vzel za sebe ampak vseeno z opcijo, da jo dam kdaj na kakšen airbnb in da imam nekaj od tega.


tudi jaz podobno razmišljam... pa imaš ogledano kakšno zadevo, mogoče kakšen dober projekt v izgradnji?


Kot rečeno malo gledam. Ciljal sem na Piran ali Izolo, ker mi je res super, da sem v eni uri na morju, ampak so cene res kar nore. Vse neki dupleksi 30m2 potrebno obnove, spalnica gor, na pol lestev do nje, kopalnica dol,... Saj se najde kaj pametnega ampak kolikor gledam, da je nekako ok, je cena 150k na HRV pa dokaj nove zadeve tam okoli 100k.

RockyS ::

chucki je izjavil:

RockyS je izjavil:

Zavedaj se tudi, da v 99% bloki oziroma večstanovanjske hiše nimajo skupnega upravljanja oziroma rezervnega sklada. Kar pomeni, da lahko pride do sporov, ko pride do večjih popravil ali del na objektu. Recimo fasada, nova streha, prenova napeljav, pleskanje...

Drugače pa nakup ni nič drugačen kot pri nam. Le paziti je potrebno, kdo krije katere stroške ob nakupu/prodaji. Ker ti stroški hitro nanesejo 5% (minimum) ali več, če moraš plačati se PDV, ker ga lastnik ni ali ne bo. Enako velja za zapadle stroške, ki se prenesejo na novega lastnika.

In pa seveda kako je urejeno lastništvo, s tem mislim etažiranje, skupni prostori, parkirišča, zelenica itd..

Drugo pa je financiranje, NKBM nudi samo gotovinske kredite za nakupe v tujini. Ne pomaga niti zavarovanje s hipoteko na nepremičnino v Sloveniji



Mi na krku imamo skupni sklad. Cca 200eur na leto. Nlb mi je dal nepremicninski kredit brez problema, ampak sem imel 70% pologa


Super za rezervni sklad, koliko stanovanj je v bloku? Kdaj si vzel kredit, če ni skrivnost? Moj podatek je iz decembra 2020.

BogyX ::

So na nepremičnine še kakšne dodatne dajatve državi (Slo ali Hr) - davek na nepremičnino in podobno?

RockyS ::

V obeh državah. Odvisno pa je od tega kako se zmeniš s prodajalcem. Na Hrvaškem večinoma prevalijo na kupca (5% od kupnine), v Sloveniji je to več ali manj zmeraj stvar dogovora in jo krije prodajalec. Seveda pa obstajajo primeri, ko se vse naprti kupcu (od provizije agenciji, davek na ono in tretjo...)

Tody ::

Ja, hrvatje ti bodo vse računal od smeti do interneta in htv-ja. Se pa da zmenit in neke pavšale narest

Ales ::

Tody je izjavil:

Ja, hrvatje ti bodo vse računal od smeti do interneta in htv-ja. Se pa da zmenit in neke pavšale narest

Tole tako zveni, kot da bi bilo vse to v Sloveniji zastonj...

Od kdaj je "novica", da je treba stroške plačevat??

Tody ::

Ni, ampak je človek spraševal pa sem samo jasno izrazil, da ko gre človek takole v najem ne razmišlja o tem da bo treba smeti vseh 12 mesecev plačevat ne sam 14 dni ko bo dol, prav tako internet, vodo in elektriko.

RockyS ::

To ne drži, vsaj za vodo in smeti ne. Stvar tega kako si urediš tam bivanje. Ali se prijaviš, ali je počitniški objekt itd..

Za internet pa tako ali tako ne vem zakaj bi se vezal, vzameš njihove mobilne pakete in je to to.

fopi ::

Torej ali pozna kdo kakšen dober projekt, ki je v izgradnji?

David4747 ::

Mogoče bi bil pripravljen prodati apartma, velikost 25.1m2, Stinica, super za ljubitelje kristalno čiste vode in plaže (6-7m globine vidiš kot da je meter pred tabo), izhodišče za na otoke je idealno (Pag, Rab, Krk), prav tako tudi za pohodnike (Velebit, v sezoni se nabere ogromno malin po gozdovih). Oglašujem ga še ne, gradnja 1987, pozicija je prva vrsta do morja z najboljšim razgledom v celotnem naselju, je pa oprema še originalna iz 1987 (vse od kuhinje, sedežne, omar itd, ima pa apartma in vsa oprema za seboj manj kot 200 nočitev. Upravnika itd ni, obstajajo neki minimalni pavšali za ohranjanje priklopa elektrike in vode (poračun plačujem enkrat na 3 leta, vmes pa ubistvu pro-bono).

Ne oglašujem trenutno še nikjer, glede cene odprt za vse ponudbe, relevantne podatke o vrednosti pa se da dobiti na njuskalo.hr in nepremicnine.si (ubistvu je naselje pretežno slovensko, gradil da je novomeški gradbinec Pionir in trženo je bilo skoraj izključno za slovence).

Zgodovina sprememb…

blze ::

pozdravljeni.

Jaz sem tudi zainteresiran za nakup. Od Krk pa do Selc.
če kdo kaj ve ali ponuja, hvala za info.

Lp
uživejte
blze

jocoj ::

Stinica pri Jablancu - Pionirjevo naselje grajeno za slovenske firme. Smo imeli dva apartmaja tam, vendar ni bilo preveč priljubljeno za familijski dopust. Sam beton, mrzla voda, veter. Prodali kmalu za male pare.

koyotee ::

Kar je velebita je povsod veter, sploh kaka crikvenica je obupna.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

Kvarner je znan po burji, hitrosti so rekordne, pa še precej nedostopno je.

Sam se raje odpeljem malo dlje, nekje od Zadra do Šibenika bi si sam iskal. Split je že tudi malo daleč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BogyX ::

Hvala za informacije.
Dejansko me je zanimalo kateri so še dodatni strošpki ki nimajo veze s tekočimi (voda, elektrika, smeti, kanalizacija), torej davek na nepšremičnine in ali se to potem plača v Hr in Slo (verjetno je nepremičnina vidna našim in se upošteva kot dohodek za otroške dodatke).

RockyS ::

Vse se plača na Hrvaškem oz. Hrvaški finančni upravi (državi).
Če oddajaš pa je to seveda prihodek, ki ti ga FURS upošteva.

Glede lokacije, z razlogom je Istra priljubljena pri Slovencih - poceni pot. Kakor greš do Zadra to pomeni cca 20€ cestnine (za osebno vozilo) v eno smer.

Do Opatije plačaš 1€ cestnine. In če hodiš vsak vikend dol ali za podaljšane vikende je treba tudi to računati.

Kvinta ::

Kot rečeno malo gledam. Ciljal sem na Piran ali Izolo, ker mi je res super, da sem v eni uri na morju, ampak so cene res kar nore.


Če gledaš na netu je vse bolj al manj za petičneže ... tu pa tam se kaj pametnega najde le ,če greš od vrat do vrat spraševat.
Drugač pa je boljše se prej najde kaj v odzadju recimo Bertoki ,Hrvatini, Škofije ,Bošamarin al pa tud Dekani.
A.C.A.B

tt1024 ::

Mah na netu v mojem okviru res ni za petičneže. Pri nas se za 100-130k najdejo dokaj blizu morja kar podrtije. Fino bi bilo najti nekaj, kar ni na nepremičninah ja, samo da bom pa okoli hodil in zvonil od vrat do vrat mi pa ne diši :)
Bi pa rad imel dokaj blizu morja, se pravi walking distance do plaže, tako da zaledje odpade.

TOP ::

RockyS je izjavil:

To ne drži, vsaj za vodo in smeti ne. Stvar tega kako si urediš tam bivanje. Ali se prijaviš, ali je počitniški objekt itd..

Za internet pa tako ali tako ne vem zakaj bi se vezal, vzameš njihove mobilne pakete in je to to.

Tole,kar si ti napisal ni res imaš morda dolna HR kako nepremičnino,ali govoriš napamet,ker več kot očitno jo nimaš.Vodo,elektriko in smeti plačuješ,pa če si dol ali ne.Tole govorim če imaš dol vikend ali hišo.

RockyS ::

Očitno se nisi pozanimal in pač plačuješ odvoz smeti tudi za takrat ko ti jih ne odvažajo. To pa si sam kriv. To stvar se da urediti tudi v sloveniji.
Tudi za vodo - omrežnino se da dogovoriti, če si porabnik manj (ali več, sedaj več ne vem, se opravičujem) kot 2 meseca.

Zna pa biti, da je na kakem otoku drugače.

gtx970op ::

Mi lahko nekdo razloži zakaj bi 100k€ ali več dal da maš nepremičnino nekje dol na morju...
- Cel cajt imaš dodatne stroške vzdrževanja torej je cena precej večja kot zgoraj napisano.
- Ko prideš dol moraš najprej 2 dni porabit da spucaš objekt da ni vsran od praha - odličen start dopusta in potem enako zadnja dva dni.
- Cel cajt si vezan na to nepremičnino, druge dele sveta ne vidiš ker si pač ves denar vrgo v to nepremičnino in si primoran tja hodit na morje.

Za ta denar lahko celo življenje hodiš na luksuzne počitnice po celem svetu kjer ti ni treba pucat in kuhat cele dneve v apartmaju ampak imaš za vse to plačano in čas porabiš da raziskuješ, se sprehajaš, športaš itd.. Res ne vidim niti približne računice zakaj bi rajši šel v prvo varianto. Pa tudi če se bojiš letala in si pač vezan na destinacije v dosegu avtomobila še vedno ne razumem te odločitve saj imaš še vedno večino evrope na razpolago z avtomobilom.

Razumem edino če imaš toliko denarja da skeširaš tak apartma in imaš najete čistilke, vzdrževalce objekta da prideš tja in je zadeva urejena in ti je vseeno če par let niti ne greš tja na morje in objekt stoji tam ker pač lahko.

Matejjjjj ::

David4747 je izjavil:

Mogoče bi bil pripravljen prodati apartma, velikost 25.1m2, Stinica, super za ljubitelje kristalno čiste vode in plaže (6-7m globine vidiš kot da je meter pred tabo), izhodišče za na otoke je idealno (Pag, Rab, Krk), prav tako tudi za pohodnike (Velebit, v sezoni se nabere ogromno malin po gozdovih). Oglašujem ga še ne, gradnja 1987, pozicija je prva vrsta do morja z najboljšim razgledom v celotnem naselju, je pa oprema še originalna iz 1987 (vse od kuhinje, sedežne, omar itd, ima pa apartma in vsa oprema za seboj manj kot 200 nočitev. Upravnika itd ni, obstajajo neki minimalni pavšali za ohranjanje priklopa elektrike in vode (poračun plačujem enkrat na 3 leta, vmes pa ubistvu pro-bono).

Ne oglašujem trenutno še nikjer, glede cene odprt za vse ponudbe, relevantne podatke o vrednosti pa se da dobiti na njuskalo.hr in nepremicnine.si (ubistvu je naselje pretežno slovensko, gradil da je novomeški gradbinec Pionir in trženo je bilo skoraj izključno za slovence).



Hehe,noro, to je gradl moj fotr. Pionir je moral (politika v 80'ih) kupiti to zemljišče, gradnja tega naselja je bla eden od vzrokov za potop podjetja. Morje je mrzlo zaradi izvirov sladke vode in burje.

Invictus je izjavil:

Kvarner je znan po burji, hitrosti so rekordne, pa še precej nedostopno je.

Sam se raje odpeljem malo dlje, nekje od Zadra do Šibenika bi si sam iskal. Split je že tudi malo daleč.


AC ZG-ST, odcep za Senj, pa še nekaj ekstra vožnje. Če te na prelazu ne odpihne :D
Velkokrat se iz Dalmacije vračamo po obalni cest iz nekakšnh jugonostalgičnh vzrokov pa mi je vedno žal, ker je voda v N.Vinodolskem, Crikvenici ipd avgusta praviloma ledenica :) Po par desetletjih turizma na Jadranu se sprašujem, kolk prave, uporabne obale v resnici sploh imajo Hrvati. To, kar impresionira na posnetkih je praviloma vse nedostopno. Jadran je OK le na jadrnici, ostalo je bl tko

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

gtx970op je izjavil:

Mi lahko nekdo razloži zakaj bi 100k€ ali več dal da maš nepremičnino nekje dol na morju...
- Cel cajt imaš dodatne stroške vzdrževanja torej je cena precej večja kot zgoraj napisano.
- Ko prideš dol moraš najprej 2 dni porabit da spucaš objekt da ni vsran od praha - odličen start dopusta in potem enako zadnja dva dni.
- Cel cajt si vezan na to nepremičnino, druge dele sveta ne vidiš ker si pač ves denar vrgo v to nepremičnino in si primoran tja hodit na morje.

Za ta denar lahko celo življenje hodiš na luksuzne počitnice po celem svetu kjer ti ni treba pucat in kuhat cele dneve v apartmaju ampak imaš za vse to plačano in čas porabiš da raziskuješ, se sprehajaš, športaš itd.. Res ne vidim niti približne računice zakaj bi rajši šel v prvo varianto. Pa tudi če se bojiš letala in si pač vezan na destinacije v dosegu avtomobila še vedno ne razumem te odločitve saj imaš še vedno večino evrope na razpolago z avtomobilom.

Razumem edino če imaš toliko denarja da skeširaš tak apartma in imaš najete čistilke, vzdrževalce objekta da prideš tja in je zadeva urejena in ti je vseeno če par let niti ne greš tja na morje in objekt stoji tam ker pač lahko.


Enako bi se lahko vprašal za nakup avtomobila, stanovanja in pralnega stroja. Za vse namreč obstaja alternativa. Za prva dva najem, za zadnjega pa javne pralnice.

jocoj ::

Takih, ki bi pljunili 100k + za apartma na hrvaškem ni ravno veliko pri nas. Velika večina nepremičnin je bila, od samostojnosti naprej, odkupljenih od firm, ki so imele ogromno sindikalnih apartmajev dol za par deset kilo mark.

David4747 ::

Glede Stinice je tako - vodna je izjemno hladna (19-20C v vrhuncu sezone), kar je za ene plus, za druge pac ne. Ce zelis toplo vodo, pesacis kakih 10min na konec polotoka, kjer je voda skoraj 5 stopinj bolj topla. Precekiral sem forume kjer je ogromno postov glede hladnega morja, ocitno noben od teh ne ve da se 500-600m proc najde veliko toplejsi predel.

Glede prahu in stroskov - praha nisem niti opazil tudi ko me po 3 sezone ni bilo, nobenega ciscenje ni bilo treba, cisti se zadnji dan pred odhodom ponavadi. Stroski so minimalni, pac ko te ni ali pavsal ali pa odklopis, neprimerno cenejse kot pa ce imas npr prazno nepremicnino v sloveniji.

Jaz bi svoj apartma prodajal ob zanimivi ponudbi in predvsem zato, da financiram prizidek doma brez kredita.

tt1024 ::

Zakaj bi dal 100k zato. Zato, ker trenutno koristim skupaj z ostalimi člani družine apartma na morju. Zato, ker imam toliko prihrankov, da si to sedaj lahko privoščim, zato ker mi narava dela dopušča da si sam razporejam čas in grem velikokrat z motorjem v četrtek ali petek dopoldne na morje in tam uživam čez vikend. Prahu se ravno ne nabere no, ampak mogoce si ti bolj natancen. Aja pa tudi investicija bi mi to bila, ker bi zadevo tudi oddajal mogoce.

gtx970op ::

Pa še vedno si vezan na isto področje na jadranskem morju, medtem ko imaš toliko več za videt po svetu.

spam321 ::

gtx970op je izjavil:

Mi lahko nekdo razloži zakaj bi 100k€ ali več dal da maš nepremičnino nekje dol na morju...
- Cel cajt imaš dodatne stroške vzdrževanja torej je cena precej večja kot zgoraj napisano.
- Ko prideš dol moraš najprej 2 dni porabit da spucaš objekt da ni vsran od praha - odličen start dopusta in potem enako zadnja dva dni.
- Cel cajt si vezan na to nepremičnino, druge dele sveta ne vidiš ker si pač ves denar vrgo v to nepremičnino in si primoran tja hodit na morje.

Za ta denar lahko celo življenje hodiš na luksuzne počitnice po celem svetu kjer ti ni treba pucat in kuhat cele dneve v apartmaju ampak imaš za vse to plačano in čas porabiš da raziskuješ, se sprehajaš, športaš itd.. Res ne vidim niti približne računice zakaj bi rajši šel v prvo varianto. Pa tudi če se bojiš letala in si pač vezan na destinacije v dosegu avtomobila še vedno ne razumem te odločitve saj imaš še vedno večino evrope na razpolago z avtomobilom.

Razumem edino če imaš toliko denarja da skeširaš tak apartma in imaš najete čistilke, vzdrževalce objekta da prideš tja in je zadeva urejena in ti je vseeno če par let niti ne greš tja na morje in objekt stoji tam ker pač lahko.


Jaz bi kupil apartma na HR, če bi imel takšno službo, ki bi jo lahko opravljal od doma. Lepo bi bil 1-2meseca med poletjem na morju in tudi drugače, skupaj zihr 3-4mesece. Potem se po moje splača. Če se gre pa za 14 dni na leto, je pa verjetno res totalno brezveze.

antrim ::

David4747 je izjavil:


Jaz bi svoj apartma prodajal ob zanimivi ponudbi in predvsem zato, da financiram prizidek doma brez kredita.


V kolk € se prevede zanimiva ponudba?

tt1024 ::

Pa jaz zato iščem nekaj blizu, kot sem rekel, super mi je da se lohk usedem v avto/motor in v eni uri pijem mrzlo pivo na plaži. Ne iščem nekaj, da bom 14 dni dopusta tam porabil, nic bat. Sem prepotoval ze kar nekaj sveta, pa se kar nekaj ga nameravam, tako da doloceni pomisleki res niso na mestu.

David4747 ::

antrim je izjavil:

David4747 je izjavil:


Jaz bi svoj apartma prodajal ob zanimivi ponudbi in predvsem zato, da financiram prizidek doma brez kredita.


V kolk € se prevede zanimiva ponudba?


Dva uporabnika sta mi ze pisala na zasebca, odgovorit se ne utegnem ker moram iz starega telefona prenesti slike.

Tako ti povem, najcenejsi apartma v stinici je trenutno naprodaj za 49k eur, plus tega apartmaja je ta, da je obnovljen 2010, minus pa da je mikrolokacija zanic (cisto zadaj v naselju, brez pravega razgleda itd, neprimerljivo z mojim, iz katerega je nemoten razgled na morje in Rab). Sprejemam vse ponudbe, kar pogumno, vse je stvar dogovora, opcija je tudi da apartma adaptiram pred prodajo (keramika, talne obloge itd).

Miha 333 ::

David4747 je izjavil:

Glede Stinice je tako - vodna je izjemno hladna (19-20C v vrhuncu sezone), kar je za ene plus, za druge pac ne. Ce zelis toplo vodo, pesacis kakih 10min na konec polotoka, kjer je voda skoraj 5 stopinj bolj topla. Precekiral sem forume kjer je ogromno postov glede hladnega morja, ocitno noben od teh ne ve da se 500-600m proc najde veliko toplejsi predel.

Glede prahu in stroskov - praha nisem niti opazil tudi ko me po 3 sezone ni bilo, nobenega ciscenje ni bilo treba, cisti se zadnji dan pred odhodom ponavadi. Stroski so minimalni, pac ko te ni ali pavsal ali pa odklopis, neprimerno cenejse kot pa ce imas npr prazno nepremicnino v sloveniji.

Jaz bi svoj apartma prodajal ob zanimivi ponudbi in predvsem zato, da financiram prizidek doma brez kredita.

Tudi jaz sem si pred časom ogledoval ponudbo v Stinici, vendar roko na srce, to je kup betonaže sredi pustinje brez spodobne plaže. Cene apartmajev so verjetno temu primerne. Se najde kaj lepšega, boljšega in v lepšem naravnem okolju, seveda je tudi dražje.

Sparkxl ::

Sam imam vikend doli, podedovan. Kupil nebi nikoli. Razlog pa je, kot je zgoraj že en napisal,vezan si na lokacijo. Ker si izkašljal veliko denarja za to, čutiš potrebo da to tudi izkoristiš. In ne vidiš nič drugega. In za ta denar lahko vidiš do konca življenja ves svet.
Zato mi to večinoma koristimo za vikende, podaljšane vikende, glavni dopust pa je večinoma drugje.
In ko maš lasten vikend, se hitro najdejo priseski, ki bi tam bili zastojn. Prvo je ožja familija, potem pa se širi krog.
Pa imam vikend na top lokaciji. Da pa bi to kupil v apartmajski faveli kot Stinice? Niti v teoriji

Cowboy6 ::

Pred časom sem se odločil za nakup manjšega apartmaja v hrvaški Istri. Šlo je za novogradnjo. Posel je šel čez nepremičninsko agencijo, ki deluje v Sloveniji in na Hrvaškem. Lahko rečem, da je večinoma šlo gladko skozi, edino z izvajalcem sem imel manjše težave (njegovi podizvajalci niso opravili tisto kar bi morali).
Tukaj naj bi bil moj podpis.

zztop ::

gtx970op je izjavil:

Pa še vedno si vezan na isto področje na jadranskem morju, medtem ko imaš toliko več za videt po svetu.

Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki niso avanturistični. Na dopust hodijo v iste kraje, nekateri še v iste apartmaje. S tem seveda ni nič narobe. Nekateri dajo več na domačnost, kot pa na avanturo.

johanblond ::

Sparkxl je izjavil:

Sam imam vikend doli, podedovan.
.....
....
In ko maš lasten vikend, se hitro najdejo priseski, ki bi tam bili zastojn. Prvo je ožja familija, ....

Zanimiva izbira besed (mi je ravno padlo v oči)

Miki N ::

Matejjjjj je izjavil:


Velkokrat se iz Dalmacije vračamo po obalni cest iz nekakšnh jugonostalgičnh vzrokov pa mi je vedno žal, ker je voda v N.Vinodolskem, Crikvenici ipd avgusta praviloma ledenica :) Po par desetletjih turizma na Jadranu se sprašujem, kolk prave, uporabne obale v resnici sploh imajo Hrvati. To, kar impresionira na posnetkih je praviloma vse nedostopno. Jadran je OK le na jadrnici, ostalo je bl tko


Ja samo je pa po drugi strani planetarna situacija taka, da izven tropskega pasu je malo "uporabnih" morij - v oceanih se tipično ne plava "na roke" dosti - razen ekstremistov in brodolomcev. Celo na obali je pogosto neprijetno .. čilirati.

Zato taka priljubljenost Sredozemlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

pffff ::

Mene Jadran ne vidi vec, prevec ljudi, je zaenkrat se prevec kotickov, ki niso zasvinjani z mnozicinim turizmom pa se precej vec dobis za enak denar, s stroski potovanja vred.

Samo pri nakupu upostevajte, da se zna visina morja, skozi leta, "malo dvigniti" :)), da ne boste imeli na penzijo namesto vikenda en lep koscek morja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

energetik ::

zztop je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Pa še vedno si vezan na isto področje na jadranskem morju, medtem ko imaš toliko več za videt po svetu.

Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki niso avanturistični. Na dopust hodijo v iste kraje, nekateri še v iste apartmaje. S tem seveda ni nič narobe. Nekateri dajo več na domačnost, kot pa na avanturo.
Tako je, meni je recimo neko potovanje bolj breme kot dopust. Sploh avionov niti pod razno ne prebavljam. Ko grem pa na (podedovan) vikend, mi je to res dopust. Ni treba mislit praktično na nič, kot doma, morje pred nosom. Nabašeš kramo v avto, bicikle na streho, čez 2h že piješ na terasi pivo. Sploh zdaj ko so mali otroci, oni rabijo samo morje v kakršnikoli obliki, čim lažje dostopno in s senco zraven, njim je vseeno, če je vsako leto isto.

Je pa res, da bi po toliko letih morda rad videl še kakšno drugo obalo. Tako da če bi bil sam na tem, vikenda ne bi kupoval. Ker pa ga že imamo, ga pač izkoriščamo. Po drugi strani vsakoletno iskanje ustreznih apartmajev tudi najeda, sploh pa cene. Me prav zanima, koliko stane dnevno apartma z vrtom in teraso 150m od morja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

c3p0 ::

gtx970op je izjavil:

Mi lahko nekdo razloži zakaj bi 100k€ ali več dal da maš nepremičnino nekje dol na morju...
- Cel cajt imaš dodatne stroške vzdrževanja torej je cena precej večja kot zgoraj napisano.
- Ko prideš dol moraš najprej 2 dni porabit da spucaš objekt da ni vsran od praha - odličen start dopusta in potem enako zadnja dva dni.
- Cel cajt si vezan na to nepremičnino, druge dele sveta ne vidiš ker si pač ves denar vrgo v to nepremičnino in si primoran tja hodit na morje.


To sem se tudi sam spraševal in zato nikoli nič kupil in niti ne bom. Za plovila je podobno, oz. še huje. Tam daš ~5k€ samo za privez na leto, brez da omenjem ostale stroške (registracija, zavarovanje), nenehnega čiščenja, privezi, cena z leti nenehno pada ipd. Že za teh 5k€ imaš sanjske počitnice za dva, vsako leto.

Tody ::

Malce ozkogledno gledate. Ljudje, ki pač zaslužijo več, si lahko vec privoščijo. Za vikende hodis v istro za dopust pa se kam drugam, sej nisi vezan da mores vsak prosti trenutek biti tam. Pac to je luksuz da se vsedes v avto in to je to, ker imas ze vse tam. Spotoma se ustavis v trgovini za en six pac in svez kruh in to je to. Seveda ce ti je kakega jurja na leto preveč za vzdrževanje se tega seveda ne gres

pffff ::

Tody je izjavil:

Malce ozkogledno gledate. Ljudje, ki pač zaslužijo več, si lahko vec privoščijo. Za vikende hodis v istro za dopust pa se kam drugam, sej nisi vezan da mores vsak prosti trenutek biti tam. Pac to je luksuz da se vsedes v avto in to je to, ker imas ze vse tam. Spotoma se ustavis v trgovini za en six pac in svez kruh in to je to. Seveda ce ti je kakega jurja na leto preveč za vzdrževanje se tega seveda ne gres


Enako naredis tudi brez vikenda, samo, da te nic ne veze na lokacijo. Tipicno te vikend naredi za suznja vikenda. Seveda, ce si zapeckar, ki ne more spati v tuji postelji je vikend top shit resitev. Meni osebno je pa to nocna mora (imam vikend), navelican vedno ena in iste okolice, kjer se vedno dogajajo ena in iste stvari itd. pa se dodatno se je treba ukvarjati z njim. Ce bi bilo samo od mene odvisno, bi ga ze davno prodal. Seveda pa nekateri dogaja tudi, ko obrezujejo bonsai in ga gledajo kako raste. Nekateri tudi rinejo vsako leto v isti camp, na isto lokacijo, v isto guzvo, z istimi sosednimi parcelami, ... raje sploh ne grem na dopust. Pac razlicni ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428670 (2301) Pithlit
»

Dopust - pa ga res pametno izkoriščate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15616746 (10868) Gama
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547182 (4900) Spock83
»

Poceni, najceneje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708098 (1930) jype
»

Stroški mobilne hiške ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6020881 (19227) Matej_K

Več podobnih tem