» »

Nakup apartmaja, Hrvaška

Nakup apartmaja, Hrvaška

1
2
»

Tody ::

Če ti ne pase met vikenda ga pač ne met ;) če si samski al pa s punco so dopusti čist drugačni kot z otroci... In da vlačim dva otroka po avijonih mi je ze zdaj slabo, medtem ko sam ali v dvoje grem takoj!

c3p0 ::

Tody je izjavil:

Malce ozkogledno gledate. Ljudje, ki pač zaslužijo več, si lahko vec privoščijo. Za vikende hodis v istro za dopust pa se kam drugam, sej nisi vezan da mores vsak prosti trenutek biti tam. Pac to je luksuz da se vsedes v avto in to je to, ker imas ze vse tam. Spotoma se ustavis v trgovini za en six pac in svez kruh in to je to. Seveda ce ti je kakega jurja na leto preveč za vzdrževanje se tega seveda ne gres


Ne vidim neke razlike. Vsedem se v avto s približnim ciljem, ženska odpre Booking app in čez par ur že lahko chillava na terasi (vsaj tako je bilo v old-normal ;). Prideš v čisto, sveže postlano, lahko se vračaš na isti kraj, lahko pa ne. Če ti pa paše vedno isto, potem by all means, vikend.

digitalcek ::

RockyS je izjavil:

To ne drži, vsaj za vodo in smeti ne. Stvar tega kako si urediš tam bivanje. Ali se prijaviš, ali je počitniški objekt itd..

Za internet pa tako ali tako ne vem zakaj bi se vezal, vzameš njihove mobilne pakete in je to to.


Kako ne drži?

Znanci, ki imajo na HR hišo, plačujejo nek, sicer majhen PAVŠAL za smeti in vodo celo leto.
Poleti, ko so dol, pa so računi seveda višji, ker je obračunana tudi dejanska poraba.

Za internet pa so mi povedali, da je pri operaterju HT možnost "turističnega" internet paketa, kar pomeni da plačuješ internetno povezavo najmanj 6 mesecev (tudi če si tam le 3 mesece), za 6 mesecev, recimo preko zime, pa jo lahko odpoveš.

spam321 ::

c3p0 je izjavil:

Tody je izjavil:

Malce ozkogledno gledate. Ljudje, ki pač zaslužijo več, si lahko vec privoščijo. Za vikende hodis v istro za dopust pa se kam drugam, sej nisi vezan da mores vsak prosti trenutek biti tam. Pac to je luksuz da se vsedes v avto in to je to, ker imas ze vse tam. Spotoma se ustavis v trgovini za en six pac in svez kruh in to je to. Seveda ce ti je kakega jurja na leto preveč za vzdrževanje se tega seveda ne gres


Ne vidim neke razlike. Vsedem se v avto s približnim ciljem, ženska odpre Booking app in čez par ur že lahko chillava na terasi (vsaj tako je bilo v old-normal ;). Prideš v čisto, sveže postlano, lahko se vračaš na isti kraj, lahko pa ne. Če ti pa paše vedno isto, potem by all means, vikend.


In koliko pride takšno chillanje, če bi se chillal 1 mesec, 2 meseca 4 osebe? ;) Če imaš apartma je hrana+turistična taksa? Če booking, pa?

pffff ::

Tody je izjavil:

Če ti ne pase met vikenda ga pač ne met ;) če si samski al pa s punco so dopusti čist drugačni kot z otroci... In da vlačim dva otroka po avijonih mi je ze zdaj slabo, medtem ko sam ali v dvoje grem takoj!


Uh otroci so navduseni nad avioni :) Tega jim pa res ne mores prikrajsat :)

Invictus ::

Ljudje kupijo apartma/hišo, ker so radi na eni lokaciji (poznam kar nekaj takih) in ker imajo denar.

Na račun takega vikenda na morju imajo tukaj manjšo nepremičnino, saj je med tednom uporabljena samo za spanje. V petek lepo spizdijo dol, in v ponedeljek zjutraj lepo nazaj. Kdaj odidejo že ob četrtkih.

Pač vsak noče skakat po svetu in se zajebavat s celim kupom idiotov, ki ti nekaj težijo...

Sam znam na stara leta spizdit na Hrvaško, trajno, ker hočem imeti morski zrak. Že mestece imam izbrano :). Sam še denar in odločitev, pa bo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pffff ::

spam321 je izjavil:

In koliko pride takšno chillanje, če bi se chillal 1 mesec, 2 meseca 4 osebe? ;) Če imaš apartma je hrana+turistična taksa? Če booking, pa?


Po mojem, ce notri trescis vse stroske, si tam tam. Pa ujet na eni lokaciji, s tem, da me na eno lokacijo za en cel mesec ne spravis nikakor nikamor (pa se morje mi je malo bv. Neskocno dolgocasno. Raje sploh ne grem na dopust.

Invictus je izjavil:

Pač vsak noče skakat po svetu in se zajebavat s celim kupom idiotov, ki ti nekaj težijo...


Jaz imam te izkusnje s hrvasko poleti. Pozimi je pa dolgocasna, sploh otoki. In na penzijo, ko bojo prisle zdravstvene tezave, absolutno noces biti v hrvaskih bolnicah, do takrat jim bo anestetikov verjetno ze dokoncno zmanjkalo.

Mimogrede, kupe idiotov najdes po svetu, ce hodis v turisticna sredisca (in hrvaska ni nic drugacna, samo, da je vecji del ze postala turisticno sredisce). Zato tja ne pac ne hodis. Enako kot tukaj, ma na kraj pameti mi ne pade, da bi sel v Portoroz ali Bled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

belimato ::

Sploh nevem zakaj se toliko ukvarjate z drugimi in ne razumem od kje vam ta potreba prepričevanju drugih kaj je za njih dobro, na čase izgleda kakor da v resnici prepričujete sami sebe. Ljudje smo različni.

pffff ::

belimato je izjavil:

kakor da v resnici prepričujete sami sebe


Ali pa ti prepricujes samega sebe, kako dobra nalozba je bil vikend in projeciras na tiste, ki podajamo dostikrat spregledane detajle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

zztop ::

belimato je izjavil:

Sploh nevem zakaj se toliko ukvarjate z drugimi in ne razumem od kje vam ta potreba prepričevanju drugih kaj je za njih dobro, na čase izgleda kakor da v resnici prepričujete sami sebe. Ljudje smo različni.

Saj ni to standard na vsakem forumu?

Če je tema "Kateri iPhone naj kupim", ljudje preberejo: "Se splača kupiti iPhone ali obstaja kaj boljšega?" in se začne off-topic.

Isto pri tej temi. "Nakup apartmana, Hrvaška", debatiramo pa temo "Se splača kupiti apartma (na Hrvaškem)?" :))

Saj v določenih pogojih je smiselno @OP-ja vprašati o smislu. Vedno pa tudi ne.

tt1024 ::

Točno to, ne vem zakaj je važno a bom tam preživljal vse dopuste naslednjih 40 let. Kot rečeno, imamo en družinski apartma na SLO obali in ga zelo veliko koristim, predvsem za vikende, pa tudi narava dela je taka, da lahko načeloma grem tja kadarkoli. Problem je, ker je zadeva v uporabi še od staršev in ni vedno prosta. Pač, uspelo mi je nekaj prihrankov nabrati in bi v to zadevo investiral denar, ker bi rad to koristil, vrednost bo držalo in bi jo tudi koristil. Sveta sem videl že ogromno in grem 1x do 2x na leto na kakšno oddaljeno destinacijo. Torej vsem, ki ste bili on topic hvala, če ima kdo še kakšno informacijo oz. idejo na plan z njo. Ostali pa o smiselnosti nakupa lahko odprete tudi kakšno drugo temo, če vam pa pomaga, da se boljše počutite, pa kar nadaljujte tudi tukaj.

znbojan ::

Nisem bral vsega...
Podedovan - oz. deli se na tri "večji" apartma na koncu Istre (pred Kamenjakom).
Čeprav ti obljubljanjo, da se ne bo zgradilo nič več "okoli" se to hitro pozabi in nekoč razgled iz prve vrste po X letih to več ni.
Pri novogradnjah z "več lastniki" so problemi s parkirišči (verjento je sedaj bolj urejeno kot npr. 15-20 let nazaj).
Ni problem za stanovanje, problem je če je kdo na obisku ipd. oz. če se kaj od obljubljeneg ob gradnji ne uresniči; ne vpiše, natančno specificira itd.
Ocena stroškov (stroški + erezervni sklad) je cca. 600 -700 € / leto (deljeno 3); torej plačam nekje 230€ / letno.
Za primerjavo: smeti plačamo malo manj kot v SLO za celo leto oz. cca. 600 kun (Albanež d.o.o. :)).
Upoštevati moraš, da morska klima & burja vse kar ni "kvalitetno" grajeno (+odvisno kako je obrnjeno) povzroča,da moraš pogosteje obnavljati; vsako leto moramo malo stene sanirati ipd.
Oz. če je stanovanje / hiša prazna večji del leta se hitreje "uničuje". Dobro je imeti skrbnika (znanca), da ti tudi pozimi kdaj klimo (razvlaževanje) vklopi ipd.
V "hiši" nas je 9.. in potem imaš problem, da Italijani stopijo skupaj. Z enimi se lahko sporazumeš , eni ne zastopijo ali nočejo; eni so pri denaru, drugi ne..
Več kot koristiš, ceneje te pride na dan. V žlahki so eni učitelji - njim je fino; mi v "industriji" pa koristimo 2 tedna + nekaj vikendov / leto.

Sam ne bi kupil oz. sem bolj pristaš odkrivanja novih mest, jadranje ipd.
znbojan

TOP ::

Mislim da je,naslov teme nakup apartmaja na Hrvaškem ne pa,zakaj nebi nekateri kupili nepremčnino na Hrvaškem.Pa daj admin meči ven,take ki ne sodijo v to temo.

antrim ::

David4747 je izjavil:

antrim je izjavil:

David4747 je izjavil:


Jaz bi svoj apartma prodajal ob zanimivi ponudbi in predvsem zato, da financiram prizidek doma brez kredita.


V kolk € se prevede zanimiva ponudba?


Dva uporabnika sta mi ze pisala na zasebca, odgovorit se ne utegnem ker moram iz starega telefona prenesti slike.

Tako ti povem, najcenejsi apartma v stinici je trenutno naprodaj za 49k eur, plus tega apartmaja je ta, da je obnovljen 2010, minus pa da je mikrolokacija zanic (cisto zadaj v naselju, brez pravega razgleda itd, neprimerljivo z mojim, iz katerega je nemoten razgled na morje in Rab). Sprejemam vse ponudbe, kar pogumno, vse je stvar dogovora, opcija je tudi da apartma adaptiram pred prodajo (keramika, talne obloge itd).


Khm. Potem bom raje tiho, da ne bom party brejker. :)

digitalcek ::

chucki je izjavil:

Hrvaška je v EU, tako da je nakup enostaven. Potreboval boš pa OIB. Če boš kupil preko agencije te naj nič ne skrbi. Edino tja ne moreš trenutno zaradi Covida. Položnice dobiš na mail, prav tako si odpreš bančni račun in plačuješ preko telefona. Skratka isto, kot pri nas.

Če te zanima glede stroškov, ti lahko povem za Krk. Piši mi ZS


Napaka. Poslal ZS.

digitalcek je izjavil:

chucki je izjavil:

Hrvaška je v EU, tako da je nakup enostaven. Potreboval boš pa OIB. Če boš kupil preko agencije te naj nič ne skrbi. Edino tja ne moreš trenutno zaradi Covida. Položnice dobiš na mail, prav tako si odpreš bančni račun in plačuješ preko telefona. Skratka isto, kot pri nas.

Če te zanima glede stroškov, ti lahko povem za Krk. Piši mi ZS


Napaka. Poslal ZS.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

spam321 je izjavil:


In koliko pride takšno chillanje, če bi se chillal 1 mesec, 2 meseca 4 osebe? ;) Če imaš apartma je hrana+turistična taksa? Če booking, pa?


Zato pa vsak po svoje. Če bi imel apartma, me ne bi vleklo vsakič na isto, rad raziskujem vedno kaj novega. But that's me. Mogoče se na stara leta spremeni.

Sodelavec se vrača vsako leto v isti kemp, kjer ima prikolico, nato cel mesec, ali več v tisti vročini roštilja in pirčka, cel dopust izkoristi v enem kosu. To je vse kar doživi. Mlajši od mene. Za mene je to pekel, zanj očitno ne.

RockyS ::

digitalcek je izjavil:

RockyS je izjavil:

To ne drži, vsaj za vodo in smeti ne. Stvar tega kako si urediš tam bivanje. Ali se prijaviš, ali je počitniški objekt itd..

Za internet pa tako ali tako ne vem zakaj bi se vezal, vzameš njihove mobilne pakete in je to to.


Kako ne drži?

Znanci, ki imajo na HR hišo, plačujejo nek, sicer majhen PAVŠAL za smeti in vodo celo leto.
Poleti, ko so dol, pa so računi seveda višji, ker je obračunana tudi dejanska poraba.

Za internet pa so mi povedali, da je pri operaterju HT možnost "turističnega" internet paketa, kar pomeni da plačuješ internetno povezavo najmanj 6 mesecev (tudi če si tam le 3 mesece), za 6 mesecev, recimo preko zime, pa jo lahko odpoveš.


Potem pa imajo drugačne urejeno, kar definitivno je možnost. Jaz tudi imam znance, ki internet plačujejo celo leto (mislim da coax). Ampak ga plačuje zaradi video nadzornega sistema.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428670 (2301) Pithlit
»

Dopust - pa ga res pametno izkoriščate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15616745 (10867) Gama
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547182 (4900) Spock83
»

Poceni, najceneje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708098 (1930) jype
»

Stroški mobilne hiške ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6020881 (19227) Matej_K

Več podobnih tem