» »

Koronavirus bogato gojišče teorij zarote, Zero Hedge zato blokiran s Twitterja

Koronavirus bogato gojišče teorij zarote, Zero Hedge zato blokiran s Twitterja

Slo-Tech - Kontroverzno libertarno spletno stran Zero Hedge so trajno blokirali s Twitterja zaradi širjenja dezinformacij o koronavirusi, ki trenutno kosi po Kitajski. Konkretni očitek je zloraba in nadlegovanje ljudi, saj je Zero Hedge objavil fotografijo in osebne podatke kitajskega znanstvenika z Inštituta za virologijo v Wuhanu skupaj z navedbami, da naj bi bil odgovoren za širjenje koronavirusa. Ljudi so pozvali, naj kontaktirajo tega znanstvenika, če želijo izvedeti resnico o izvoru virusa.

Zero Hedge poroča tudi o povsem nepreverjenih govoricah, da naj bi bil koronavirus biološko orožje. Sklicujejo se na članek indijskih raziskovalcev, ki ni bil recenziran, zato je na voljo zgolj kot rokopis. Strokovnjaki so do navedb v članku zelo skeptični in poudarjajo, da odkrite insercije v virusnem dednem materialu še zdaleč niso redke v naravi in da nikakor ne dokazujejo, da bi bil virus kakorkoli umetno proizveden.

Kmalu po začetku širjenja koronavirusa je Twitter sporočil, da ne bodo tolerirali širjenja lažnih informacij, ki jih vsak večji dogodek sproži. Koronavirus je zelo popularna tema, o kateri se trenutno še ni pojavilo veliko laži, so dejali. Tudi Facebook in Instagram sta dejala, da se bosta borila proti lažnim informacijam o koronavirusu.

Tiskovni predstavnik Twitterja je tako sporočil, da so Zero Hedge zaradi tega trajno blokirali. Na Zero Hedgeu so članki objavljeni pod psevdonimi, običajno Tyler Durden. Bloomberg je že pred štirimi leti razkril, kdo dejansko vodi stran. Kolovodja je v Bolgariji rojeni Daniel Ivandjiiski.

87 komentarjev

«
1
2

Furbo ::

Ne vem, ne vem, meni se je zdelo kar zanimivo branje.

Ne verjamem, da je umetno narejen, verjamem pa, da so ga Kitajci ukradli in jim je ušel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vazelin ::

Ne verjamem, da je umetno narejen, verjamem pa, da so ga Kitajci ukradli in jim je ušel.

Hm a ni to protislovje?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

D3m ::

Kjer je dim je tudi ogenj.

AIDS je tudi, kar nastal nekje v božji materni v Afriki. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

Bog ne daj da bi mainstream mediji imeli pogum zadevo raziskovati. :)) zadovoljijo se z pr-om uradnikov

Tisti hipi od twiterja je smešen
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Tomaz ()

Machete ::

Dajte nehat že na vsakem vogalu videti zarote. To nas pelje v pogubo, če se vsak, ki ima 5 sekund, diskreditira nekaj o čemer nima niti njamnajše blage veze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Furbo ::

Vazelin je izjavil:

Ne verjamem, da je umetno narejen, verjamem pa, da so ga Kitajci ukradli in jim je ušel.

Hm a ni to protislovje?

Kakšno protislovje? Kolikor sem jaz bral, so v Kanadi analizirali ta virus, za katerim je umrl en moški. Med znanstveniki tam je bil tudi en kitajski, ki je navlekel še cel kup kitajskih študentov in ta virus spravil v Kitajsko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo je izjavil:

Kakšno protislovje? Kolikor sem jaz bral, so v Kanadi analizirali ta virus, za katerim je umrl en moški. Med znanstveniki tam je bil tudi en kitajski, ki je navlekel še cel kup kitajskih študentov in ta virus spravil v Kitajsko.
Bral si fake news, sprijazni se.

borut_p ::

Nekam malo je mrtvih da bi bil vojaski virus. Glede na to, da kitajci jejo vse kar leze in gre, prenos zivalskega virusa na cloveka mene ne preseneca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Vazelin ::

Dosedanje teorije zarote:
- Xi si utrjuje oblast (stalin je imel grest purge, ta ima corono).
- virus je po nesreči ušel iz biokemičnega lab-a. Resident evil story.
- želijo zdesetkati starejšo moško populacijo, da ne bo težav s penzijami
- nekateri so ostali brez žensk (razmerje na kitajskem je tako da je veliko več moških) in sedaj želijo stanje popraviti tako da napada predvsem moške
- partija že ima zdravilo.

To je to na kratko:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Evolve ::

to bi isto s slovenskimi mediji lahko nardil...

Karamelo ::

Mene pa zanima, kako enostavno bi bilo ugotoviti, če bi virus v neko državo prinesli agenti neke druge države. Ker danes skoraj ni več stvari, ki nebi bila mogoča.

2dark ::

Za virusom stojijo zda, da kitajski pokazejo , da naj bodo pridni or. else.

Ni potrebne nobene vojne. Kitajsko bo ta virus močno gospodarsko ohromil. Tako je to,ko se napenjaš pred americani.

Karamelo je izjavil:

Mene pa zanima, kako enostavno bi bilo ugotoviti, če bi virus v neko državo prinesli agenti neke druge države. Ker danes skoraj ni več stvari, ki nebi bila mogoča.

Mutiran virus so vbrizgali v netopirje in kace ter jih poslali na trznico.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

Vazelin ::

Belidihur: če bi bilo to res bi Xi ze poslal par okuženih kitajcev s svojimi razvitimi virusi v New York in Los Angeles.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Belidihur: če bi bilo to res bi Xi ze poslal par okuženih kitajcev s svojimi razvitimi virusi v New York in Los Angeles.



Americani ne jedo netopirjev. Vseeno ni tako lahko razvit virus, ki se takole potem veselo širi med neverniki. Virus bo ljudem znova pokazal pot do verovanja.


Konec je blizu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

Karamelo ::

Vazelin je izjavil:

Belidihur: če bi bilo to res bi Xi ze poslal par okuženih kitajcev s svojimi razvitimi virusi v New York in Los Angeles.


Zakaj to nebi bila realna opcija? Če bi jaz "doma" imel laboratorij, kjer bi raziskoval takše viruse in gospodarskega konkurenta, ki mu gre vsako leto bolje in bolje, in bi mi bilo malomar za posledice na ljudeh, ki tam živijo, verjetno nebi dolgo odlašal s takšno opcijo, namesto drage in dolgoročne alternative, to je vojne. Države so počele že marsikaj nenavadnega za dosego lasnih interesov.

D3m ::

Torej se strinjamo, da je Twitter blokada ukaz s strani države.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Karamelo ::

Twitter, Facebook in Instagram bodo blokirali lažne informacije.

Kako pa vedo, katere informacije so lažne?

D3m ::

To bodo tiste kjer bo pisalo o izvoru virusa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

harvey ::

Kdaj pa še ni bilo zarot pri vseh teh izbruhih HIV, gripe - ptičje, prašičje, človeške...Samo mediji/kanali za posredovanje le tega so sedaj precej priročni in enostavni.

Kako pa vedo, katere informacije so lažne?

AI bo to delal in med koliko bo "lažno" pozitivnih bo pa stvar v enačbi kot rezultat cenzura.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Furbo ::

Karamelo je izjavil:

Twitter, Facebook in Instagram bodo blokirali lažne informacije.

Kako pa vedo, katere informacije so lažne?

Tiste, ki prihajajo od medijev, ki ne korakajo skladno z agendo.

Marsikatera teorija zarote, se je izkazala še za premilo na koncu.

Sem pa res opazil na netu, kako malicajo netopirje tile azijci.. res brihtno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DarwiN ::

Furbo je izjavil:

Marsikatera teorija zarote, se je izkazala še za premilo na koncu.

Mogoče v tvoji glavi. V realnosti gre pri skoraj vseh teorijah zarote za wishful thinking s strani neracionalnih zblojencev.

Sicer pa lahko našteješ par famoznih teorij zarote, ki so se izkazale za resnične in še premile.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

Vazelin je izjavil:

Dosedanje teorije zarote:
- Xi si utrjuje oblast (stalin je imel grest purge, ta ima corono).
- virus je po nesreči ušel iz biokemičnega lab-a. Resident evil story.
- želijo zdesetkati starejšo moško populacijo, da ne bo težav s penzijami
- nekateri so ostali brez žensk (razmerje na kitajskem je tako da je veliko več moških) in sedaj želijo stanje popraviti tako da napada predvsem moške
- partija že ima zdravilo.

To je to na kratko:)

Z razliko od eu sistema, mora tam vsak rihtat svojo penzijo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cruz ::

V bistvu je kar strašno kakšno je stanje trenutne družbe, koliko nesnage se proizvede ob takšnih dogodkih. Potem pa res postaneš hitro zmeden in padeš v to grezno.

Smešno je tudi to, da recimo nekdo, ki je nevešč na internetu, napiše v iskalnik "coronavirus truth" in mu takoj ven vrže teorije zarote. ;((
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

2dark ::

Karamelo je izjavil:

Twitter, Facebook in Instagram bodo blokirali lažne informacije.

Kako pa vedo, katere informacije so lažne?



To so tiste, ki nam jih lahko posredujejo samo prijazni mediji v službi države in sorosa.

Cruz je izjavil:



Smešno je tudi to, da recimo nekdo, ki je nevešč na internetu, napiše v iskalnik "coronavirus truth" in mu takoj ven vrže teorije zarote. ;((


Brez interneta bi Hillary sedaj veselo bila predsednica.

Ljudje iščejo resnico, ker mainstream mediji lažejo. Smo skoraj v enaki poziciji kot nekdaj v komunizmu, ko je veljala zgolj ena resnica in nič drugage. Če ne bi bilo interneta bi lahko vlade enostavno manipulirale z ljudmi. Z večino tako manilulirajo.

Furbo je izjavil:

Karamelo je izjavil:

Twitter, Facebook in Instagram bodo blokirali lažne informacije.

Kako pa vedo, katere informacije so lažne?

Tiste, ki prihajajo od medijev, ki ne korakajo skladno z agendo.

Marsikatera teorija zarote, se je izkazala še za premilo na koncu.

Sem pa res opazil na netu, kako malicajo netopirje tile azijci.. res brihtno.


Bi brez interneta kdaj videl, kako kitajčki pridno na tržnici kupujejo netopirje in jih jedo? Ne bi. Bi vedel, da so netopširji krivec za epidemijo kononavirusa. Ne bi.

Država ti tega ne bi povedala.

Država vedno laže, ker jim ni v interesu, da bi ljudje bili razgledani. Itak je večina ljudi nerazgledanih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

marvin42 ::

Twitter se bo torej odločil kaj je res ali ne. Sliši se malo strašljivo.
Mostly Harmless

FastWIND ::

Neglede na to kaj je res... zagotovo drži, da so ti kitajci malo trčeni.. Nagužvani v milijonska mesta, kjer na njihovih "tradicionalnih" tržnicah vlažijo žive in mrtve živali, ter jejo vse povprek...

Dokler se je to dogajalo na nivoju vasi ajde še človek prežveči... Ko pa so začeli se tako obnašat v milijonskih mestih in množično vlačit, čive, mrtve in ne vem še kakšne živali v mesta pa to presega mejo zdravega razuma....

Narave ne bodo prelisičili, ne kitajci ne zahodnjaki. Prej bomo sami sebi dali zaključni focn.

2dark ::

marvin42 je izjavil:

Twitter se bo torej odločil kaj je res ali ne. Sliši se malo strašljivo.


A to, ko RTV kot javni, davkoplačevalski medij ne piše v korist ljudi te nič ne skrbi?

Vsi veliki so v službi elit. Kdor išče resnico iz mainstream zadev si je sam kriv.

FastWIND je izjavil:

.

Dokler se je to dogajalo na nivoju vasi ajde še človek prežveči... Ko pa so začeli se tako obnašat v milijonskih mestih in množično vlačit, čive, mrtve in ne vem še kakšne živali v mesta pa to presega mejo zdravega razuma....


Nekaj pač morajo jest. Se ti ne zdi? Dokler se je to dogajalo na osemljenih vaseh te ni motilo. Šele sedaj te začelo motit, ker se to dogaja v mestih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

jest10 ::

2dark je izjavil:

ko je veljala zgolj ena resnica in nič drugage.


Resnica JE vedno samo ena

Conini ::

2dark je izjavil:

Kitajsko bo ta virus močno gospodarsko ohromil.


Ma ne. Partija bo na koncu leta rekla, da je bila gospodarska rast samo 6.053% namesto 6.1% in bomo vsi verjeli. Kitajci pač ne lažejo, :twink: :twink:.

Glugy ::

sumljivo mi je da so tako hitro skočili v zrak pri tej teoriji zarote in to vsi taveliki: Twitter; Facebook in Instagram ; mnoge druge teorije zarote so pa tolerirali leta in leta in leta. Večina teorij zarot se mi zdi trapastih in neumnih ampak zdej k so pa tkole burno reagiral mi je pa mal sumljiv. In kr takoj so blokiral za vedno en račun. To je dokaj iz nenada vse. Nenavadno.

Če ne bi blokiral bi mislu ah še ena neumna teorija; zdej pa mislm; hej mogoče pa je neki na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jest10 ::

Verjetno zato, ker bluzenje o ravni zemlj/vesoljčkih/haarp/iluminatih/... ni ravno škodljivo. Sejanje panike v trenutni situaciji pa je fejst

FastWIND ::

2dark je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Twitter se bo torej odločil kaj je res ali ne. Sliši se malo strašljivo.



Nekaj pač morajo jest. Se ti ne zdi? Dokler se je to dogajalo na osemljenih vaseh te ni motilo. Šele sedaj te začelo motit, ker se to dogaja v mestih.


Ni poanta v vaseh ali v mestih. Poanta je da se to sedaj v mestih dogaja na 100 potenco torej mnogo bolj množično in da zaradi tega lahko prihaja do bolezni in vsega ostalega...

To, da pa nimajo kaj za jest pa ne drži. Indijcev je ravno tako milijarda in od tega jih 30% ne prehranjuje z živalmi.... pa preživijo...

Uporabnik ::

Genom coronavirusa, ki sedaj razsaja je javno objavljen in kolkor pravijo strokovnjaki je umetno narejen. Kje pa kako pa zakaj je zunaj pa ... za enkrat bolj ugibanja.

jype7 ::

Uporabnik je izjavil:

kolkor pravijo strokovnjaki je umetno narejen.
Ne, tega strokovnjaki ne pravijo.

vostok_1 ::

Zagotovo je cenzuriranje informacij, takšnih ali drugačnih, dobra stvar, ane?
Še nikoli v zgodovini se ni izkazalo za slabo, ane?

Da pa bo twitter odločal kaj je fake in kaj ni...pa...

dark times.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

2dark ::

jest10 je izjavil:



Resnica JE vedno samo ena


A to tista iz golega otoka?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

DarwiN ::

vostok_1 je izjavil:

Zagotovo je cenzuriranje informacij, takšnih ali drugačnih, dobra stvar, ane?
Še nikoli v zgodovini se ni izkazalo za slabo, ane?

Da pa bo twitter odločal kaj je fake in kaj ni...pa...

dark times.

Jaz imam 70.000 kolegov na facebooku in bom začel širit informacije, da si ti ustvaril in podtaknil ta virus Kitajcem. Objavil bom tudi sliko tebe in tvoje družine. Zadaj namreč stoji cela teorija in en kup strokovnjakov, ki kažejo s prstom nate. Pripravljam tudi knjigo na to temo. Skratka, kredibilnost iz dneva v dan raste.

#Freespeech
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

vostok_1 ::

Teoretično bi lahko, ampak pol ko bo preiskava pokazala, da ni res mi boš ti in država plačala zgodnjo upokojitev.
Alex Jones mora sedaj prosjačit fan-e in prodajat survival buckete, ker je preveč blebetal o tistih "lažnih" pokolih. Tožba ga fanj izcuzava.


Moraš ločit med blatenjem ali free speech-om.
Če se tebi zdi cenzura ok, pač ok, si po duši fašist, nisi prvi ne zadnji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

DarwiN ::

No zdaj razumeš, zakaj so omenjeno stran blokirali zaradi širjenja dezinformacij. Ksenofobi in trumptardi so želeli linčat Kitajce, znanstvenike, u name it... in omenjena stran jim je rade volje postregla tovrstne "dokaze" in pri tem niso zbirali sredstev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Čudno, da rumene medije pustijo pri miru. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

ShowDown ::

Libertarci pač

D3m ::

Zdele sem prebral blokirani članek.

Če recimo delno drži in mediji pomagajo pri dezinformacije....in, ker sem videl par amaterskih posnetkov iz Kitajske in napovedi nam znanih podjetij, ki zapirajo podjetja tam doli.

Je zadeva precej hujša, kot nam jo źelijo predstaviti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Reycis ::

Ne vem no. Jaz sem članek prebral in ko sem videl tisto sem bil nemalo začuden. Ampak tudi, če bi bila zadeva napisana na twitter.com zadeva ni zrela za perm block. Ampak ena malenkost, ki so jo do sedaj spregledali še prav vsi novičarji in komentatorji: zadeva ni bila objavljena na twitter.com ampak na zerohedge.com. Račun zaprt zato, kar je lastnik storil "prekršek" nekje drugje kot na njihovi platformi. Če je to zdaj bannable offense, potem lahko zaprejo račune kar vsem.

Twitter si je itak že zdavnaj zapečatil svojo usodo. Ampak tukaj imamo precej širši problem, ker takšne stvari počnejo praktično vsi tehnološki velikani. Dostikrat se zgodi, da celo usklajeno.

D3m ::

Dobil sem neuradno informacijo, da je mrtvih 90k.

P. S.

Je pa Kitajska potrdila takojšnje sežiganje trupel v krematorijih.

In prosila EU za pomoč pri testnih zdravniških pripomočkih.

P. P. S.



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

D3m ::

https://www.liveleak.com/view?t=uzHjZ_1...

Naj bi policija ubila ukuženega pacienta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jest10 ::

D3m je izjavil:

Dobil sem neuradno informacijo, da je mrtvih 90k.



Hvala, ampak za nepreverjene neumnosti ni prostora tukaj. Probaj na twitter

D3m ::

Na Twitterju je že bilo.

Še vedno neuradno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

poweroff ::

Reycis je izjavil:

Ne vem no. Jaz sem članek prebral in ko sem videl tisto sem bil nemalo začuden. Ampak tudi, če bi bila zadeva napisana na twitter.com zadeva ni zrela za perm block. Ampak ena malenkost, ki so jo do sedaj spregledali še prav vsi novičarji in komentatorji: zadeva ni bila objavljena na twitter.com ampak na zerohedge.com. Račun zaprt zato, kar je lastnik storil "prekršek" nekje drugje kot na njihovi platformi. Če je to zdaj bannable offense, potem lahko zaprejo račune kar vsem.

Twitter si je itak že zdavnaj zapečatil svojo usodo. Ampak tukaj imamo precej širši problem, ker takšne stvari počnejo praktično vsi tehnološki velikani. Dostikrat se zgodi, da celo usklajeno.

Dva problema.

Prvič, na področju socialnih medijev se je ustvaril oligopol. Če te nekaj velikanov usklajeno zablokira, te efektivno ni več na internetu. Svobodo govora sicer imaš še vedno, ampak slišan pa nisi več. Kar je seveda "prijazna", "demokratična" oblika cenzure. Krivi za to, ste si seveda sami, ker ste se sami spravili v odvisnost od oligopolnih ponudnikov...

Drugič... če si dovolj majhen ali marginaliziran, te blokirajo, hkrati pa izpričanih lažnivcev ne blokirajo: https://slo-tech.com/novice/t759991#crta

Če imaš večji jedrski gumb kot ostali, lahko po mili volji lažeš, tehnološki velikani pa te ne bodo blokirali... kar jih seveda ne bo zmotilo pri laganju o tem, kako nepristranski in pošteni da so.
sudo poweroff

2dark ::

poweroff je izjavil:

Če te nekaj velikanov usklajeno zablokira, te efektivno ni več na internetu.


Počasi, počasi. Velikanom ljudje ne verjamejo več.


Tipičen primer naših največjih medijev, ki jim ne verjamem in vedno preverjam altwrnativne vire.


Veliki mediji ne bi nikoli povedali od katere živali je prišel virus , če ne bi obstajali drugi kanali za obveščanje.


Veliki so mrtvi.

D3m je izjavil:

Na Twitterju je že bilo.

Še vedno neuradno.

Ko bo uradno bo panika.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poteka diagnostika koronavirusa

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
156558 (2557) mr_chai
»

Kitajska nad koronavirus tudi z dezinfekcijo in uničevanjem bankovcev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
174886 (2885) Cash
»

Koronavirus poskrbel za velik eksperiment: delo od doma

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388328 (4536) jype

Več podobnih tem