» »

Računalnik ne dela

Računalnik ne dela

SlyCrespo ::

Pozdravljeni!
Menjaval sem ohišje na računalniku in zdaj se mi na monitorju nič ne prikaže (piše no video input). Vse komponente razen diskov in napajalnika so nove (stare 1 mesec). Na grafični sveti napis (Sapphire), ventilatorji pa se ne vrtijo. Kakšni so možni vzroki?

Baja ::

si priklopil vso elektriko? 24pin atx, 4/8pin cpu, pcie?

piska kaj?

SlyCrespo ::

Priklopil sem vse, pisk pa nič..

DeeCoy ::

Povedal si približno nič. Povej konfiguracijo in slikaj notranjost, tako da se bo videlo kaj je kam priklopljeno. Verjetno nekakšna težava z grafično kartico.

Furbo ::

Morda si priklopil kabel za grafo na motherboard, uporabljaš pa grafično kartico, kar izklopi vgrajeno rešitev?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

solatko ::

SlyCrespo - Kadar rabiš pomoč, se potrudi vsaj toliko, da daš podatke o računalniku, napajalniku in monitorju. Če si menjal ohišje, je lahko veliko stvari narobe, od tega, da nisi prav priklopil žice, ki so v ohišju, do stika matične z ohišjem, nepriklopom kakšnega napajanja, slabega stika grafike ali DDR,....
Delo krepa človeka

feryz ::

Da nisi kablov za ledice in reset pomešal?

SlyCrespo ::

To je seznam komponent:

Ohišje: Be quiet! Silent Base 600 black
Napajalnik: Corsair HX1050
Osnovna plošča: MSI MPG X570 Gaming Plus, DDR4, SATA3 (6Gb/s), USB 3.2 Gen2, HDMI, PCIe 4.0, M.2, AM4, ATX
Procesor: AMD Ryzen 7 3700X, Wraith Prism hladilnik, 65 W
RAM: Crucial BX Sport LT DDR4 Kit PC4-25600 3200MT/s (4X8GB = 32GB)
Grafična: Sapphire NITRO+ Radeon RX 590, 8 GB GDDR5
SSD Disk: 500GB Samsung
2 X Trdi disk 1TB

SlyCrespo ::

Zdaj sem dal noter drugo (delujočo) grafično kartico in pravtako ni slike na monitorju...

floyd1 ::

Imaš sploh monitor priklopljen na grafično? Kolega je enkrat imel na motherboard priklopljenega in bentil, da nima slike... Računalnik se ob pritisku na gumb sploh zažene (ventilator na procesorju, kake ledice na osnovni plati)?

SlyCrespo ::

Ja, monitor je priklopljen na grafično. Pravtako se vrti ventilator na procesorju...

floyd1 ::

Grafična vtaknjena v prvi slot?

Leprechaun ::

Vzemi iz ohišja in preizkusi na mizi.
*************************************************************

b3D_950 ::

Testiraj samo z eno palčko ramov + vse diske odklopi.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

SlyCrespo ::

Če vzamem grafično ven in priklopim HDMI kabel na matično, bi moralo kaj kazat na monitorju?

SlyCrespo ::

Zdaj sem ugotovil, da na plati sveti Debug LED lučka za procesor. V navodilih piše: CPU is not detected or fail. Je pa fora, da procesorja in njegovega hladilnik sploh nisem dol jemal ob menjavi ohišja...

Daliborg ::

Že res da je danes sestavljati računalniške komponente kot lego kocke, ampak gre še vseeno za delikatno elektroniko. Moj nasvet bi bil da pokličeš nekoga ki se spozna in preveri če je vse skupaj dobro in pravilno nazaj sestavljeno. Dosti verjetnosti je da zaradi malomarnosti povzočimo kakšen kratek stik in puff gre matična plošča brez kakršnegakoli dima ali poka.
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Master_X ::

Si pa verjetno odklapljal napajanje? A si tudi nazaj priklopil pravilno? CPU_PWR1 (8 kablov) in CPU_PWR2 (4 kabli)? Nekje v zgornjem levem kotu matične bi naj bila.

solatko ::

Odklopi kablćke ohišja in poizkusi štartat s kratkim stikom ne PW. Lahko je stikalo za vklop zaciklano in ti deluje, kot bi skozi držal tipko za vžig.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

SlyCrespo je izjavil:

Če vzamem grafično ven in priklopim HDMI kabel na matično, bi moralo kaj kazat na monitorju?

Ne, ker tvoj procesor nima GPU.

brainhood ::

Zdravo!
Nisem vedel kam naj se obrnem pa bom kar tukaj napisal.
Imam problem z računalnikom kadar igram kakšno igrico (BF5 GTA5 ipd ni nujno novejše ) mi zamrzne računalnik še vedno deluje samo se mi ugasne monitor napise (No HDMI signal from you device). Ga resetiram vnovič pridem v namizje in se kdaj ponovno sesuje vse skupaj. Ne vem v čem je problem naložil sem zadnje update
Kompunente:
Intel Core i5-6600K CPU @ 3.50GHz
Z170A GAMING M3 (MS-7978)
Radeon R9 FURY Nitro
DELL P2417H 60Mhz
Windows 10 Pro 64-bit
Corsair RM750i ATX24

Hvala za pomoč
Lp Žiga

solatko ::

Pregrevanje grafične, gonilnik grafike, nestabilne linije napajalnika, RAM-i,........ Brez testiranja težko kaj na pamet.
Za začetek odpri ohišje in spihaj prah, stestiraj temperature in stabilnost napajalnika, vzemi ven RAM-e in jim kontakte očisti z radirko ter spihaj ležišča na MB.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215061 (4812) acookook
»

CPU_PWR1 in CPU_PWR2

Oddelek: Strojna oprema
13970 (776) Riff
»

Maticna plosca se ne odziva

Oddelek: Strojna oprema
342347 (1895) RC37
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518196 (6942) solatko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354974 (3102) Riff

Več podobnih tem