» »

Kako se izogniti menjavi matične plošče ob firmwarski težavi na ThinkPadu P52

Kako se izogniti menjavi matične plošče ob firmwarski težavi na ThinkPadu P52

mojca ::

V četrtek sem naredila usodno napako in naivno kliknila "Update" na pol leta starem ThinkPad-u, ki je med drugim namestil nove gonilnike za disk ter posodobitev BIOS-a. Posodobitev je načeloma šla gladko, je pa po zadnjem ponovnem zagonu računalnik najprej začivkal, da ne more brati z diska. Po izklopu in vklopu je bilo spet vse ok in sem si oddahnila. Pol ure po tem sem opazila opozorilo, da ne uporabljam originalnega polnilca in naj kupim original. Uro po tem je začel polnilec magično delati. Do danes, ko je ponovno začel štrajkati z isto težavo. Zdaj sveti lučka za polnjenje le takrat, ko je izklopljen (in se ultra počasi polni), polnjenje se ustavi že pri biosu. Avtonomija baterije je absurdno kratka in ne morem preživeti s tem, da bi ga polnila samo čez noč.

Želela sem downgrade-at bios, vendar mi računalnik tega ne dovoli, češ da ne smem zagnati inštalerja, ne da bi imela priklopljen napajalnik, in tako je začaran krog sklenjen.

Grize me, ker so na servisu ponudili izključno menjavo matične plošče. Po starih izkušnjah sodeč to pomeni, da dobiš staro matično z nekim hujšim defektom, ki se v času testiranja ne pokaže, in potem se kalvarija šele zares prične. Prosila sem jih, če lahko zrihtajo en docking station, da bi poskusili nadgradnjo s polnjenjem iz docking station-a, pa razlagajo, da je to nemogoče. Kupila bi docking station na USB C, če bi to rešilo problem, ampak v trgovini so rekli, da so načeloma vsi tovarniško zapakirani in da tudi slučajno ni nobene šanse, da kjerkoli stestiram, če bi docking station sploh delal (če ne bo, bom imela doma dva kosa cegla namesto enega).

Moj polnilec še vedno preverjeno deluje, poskusila sem vse živo in sem sveto prepričana, da je kriv firmware in ne fizičen defekt na polnilcu ali računalniku, a tega sicer prijaznemu serviserju ni moč dopovedati. Pa verjetno je za menjavo matične v končni fazu tudi več plačan kot za nek "troubleshooting v oblakih".

profii ::

polniš preko USB-c polnilca?

tony1 ::

Kupi rabljen docking station na ebayju, bo cenejši.

Zanimivo je tudi kitajsko jebivetrstvo, ker jim zaenkrat take jebe še ni uspelo zrihtati na T seriji, pa redno updejtam vse...

profii ::

mojca ::

Edini USB C, ki naj bi delal, je njihov docking station. Navaden USB C ne prime.
En mesec ne morem biti brez prenosnika, da bi lahko čakala na docking iz eBay-a.
Pa še thunderbolt ima resne probleme z driverju, tako da niti ne vem, ali bi docking dejansko pomagal.

profii ::

Govorim iz glave, nekje sem prebral da naj bi sicer kljub težavi USB C polnilec polnil z 15W, torej boš čez noč lahko napolnila baterijo in čez dan nekako preživela. Ni idalna rešitev, pa vendar poskusi.
Sicer pa dvomim da bo docking pomagal. Preglej malce reddit teme na težavo.

seminal ::

P52 je še v garanciji? Torej imaš menjano matično v 2 dneh? Nevem v čem je problem. No vsaj pri Dellovi Pro podpori uredijo to takoj. Pokličeš, poveš kaj ne dela, naseldnji dan pride tehnik tudi na dom in menja matično na licu mesta.

Sicer pa da si tako napako proviščijo pri P seriji, je malo čudno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

mojca ::

Navaden polnilec mi ob ugasnjenem računalniku še vedno ultra počasi polni.
Mašina je požrešna kot hijena in ima avtonomije za morda dve, max tri ure dela, kar tudi na daleč ne zadošča za "preživeti čez dan".
USB C tudi slučajno s kotičkom očesa ne mrdne (testirala sem že pri novem). Baje ga je treba polnit z dvema USB C-jema, da se sploh zgane.

Hvala za linke. Dejansko se ne spomnim, da bi Thunderbolt sploh kadarkoli uporabljala (z izjemo neuspelih poskusov polnjenja), tako da čip vsaj v teoriji ne bi smel biti degradirati, razen če degradira tudi ob običajnem polnjenju prenosnika z navadnim polnilcem. Sem ga pa planirala uporabljati v kratkem. Dobro, da vsaj vem, kako lahko na hitro dobim nov motherboard, če bodo težave, a preporedke, da bi jih servis v petih minutah potrdil :) :) :)

Ja, prenosnik je v next-business-day on-site garanciji, ampak se to zdi bolj teorija. Prvi servis mi je rekel, naj prinesem prenosnik k njim in se mu o ničemer ni sanjalo pet posto. Drugi servis (pobran iz uradne lenovotove strani) pravi, da oni niso zadolženi. Tretji bo morda prišel v sredo, če bo imel čas, pa ne ve, če bo kjerkoli do takrat našel napajalnik, ker sumi na fuč napajalnik, nima pa menjave, in če ne bo hardverski failure, bo izstavil račun, ... Kateri servis svetujete?

profii ::

Zgleda drži teroja da 15W še vedno polni, več pa ne...
USB C sem mislil kakšen PD (65W ali pa 100W) napajalnik.

Tile servisi so pa bolj joke, glede na to da za "lastne" serijske napake ne vedo.
Baje da čip degradira brez uporabe, dovolj je če je računalnik prižgan.

Kakšno varčevanje z baterijo, low power mode ipd ne pomaga z avtonomijo? (oz. manjšo porabo)

Javi rezultate.

papirza ::

Podobno je bilo pri mojem t580. Tezavo sem resil po naslednjem postopku
1.izklopil sem napajalec.
2. Bootal v bios in izbral--->Config > Power > Disable Internal Battery.
3. Ugasnil pc
4. Odstranil zunanjo baterijo
5. Za 30sekund drzal ON gumb.
6. Vstavil zunanjo baterijo nazaj v pc

Po tem postopku mi je pc zacel delovat nazaj BP.
Upam, da sem kaj pomagal s tem
Lp

mojca ::

Polnjenje je bilo (pri novem) neuspešno s 85 W polnilcem USB C.

Če je morebiti polnil s 15 W in vseeno kazal, da ni priklopljen na polnilec, ne vem, ker ga 20 ur res nisem pustila na USB C-ju (original polnilec je 170 W, tako da bi itak trajalo celo večnost, da bi se pri tem karkoli poznalo).

Misilm, da se je ob priklopu polnilca celo pritožil, a si zdaj ne upam ničesar trditi.

Na prenosniku imam eno samo baterijo, ni dodatne notranje. Če sem jo odstranila in poskusila držati power knof več kot pol minute, se mi računalnik samo s polnilcem ni prižgal.

DamijanD ::

papirza v točki 5 ni imel priključenega polnilca. Dejansko je s tem korakom poskusil do konca sprazniti (in resetirati) prenosnik.

mojca ::

Nisem eksplicitno zapisala, ampak ja, med praznjenjem / resetiranjem sem imela izklopljen polnilec in odstranjeno edino baterijo.

DeeCoy ::

mojca je izjavil:

Nisem eksplicitno zapisala, ampak ja, med praznjenjem / resetiranjem sem imela izklopljen polnilec in odstranjeno edino baterijo.

Če je v garanciji, pokličite IBM. So pooblaščeni za Lenovo prenosnike poslovne serije. Načeloma se reši v roku 1-2 delovnih dni.

tony1 ::

Točno. Včasih je bil IBM/Lenovo servis v ind. coni Trzin.

papirza je izjavil:

Podobno je bilo pri mojem t580. Tezavo sem resil po naslednjem postopku
1.izklopil sem napajalec.
2. Bootal v bios in izbral--->Config > Power > Disable Internal Battery.
3. Ugasnil pc
4. Odstranil zunanjo baterijo
5. Za 30sekund drzal ON gumb.
6. Vstavil zunanjo baterijo nazaj v pc

Po tem postopku mi je pc zacel delovat nazaj BP.
Upam, da sem kaj pomagal s tem
Lp


Zanimivo, ko je mene tole hecalo je problem rešil tudi format Winsov. (Vendar če ima OP težavo že pred zagonom OSa, potem moj problem ni enak.)

mojca ::

Na https://www.lenovo.com/si/sl/services-w... se za IBM omenja naslov v BTC-ju, na kratko sem govorila z Unistarjem.

V ponedeljek sem javila napako. Serviser, ki je obicajno zadolzen za regijo / podjetje, kjer delam, pravi, da traja teden dni (stevsi od danes???), preden dostavijo novo maticno plosco, tako da pred drugim tednom ocitno ne bo nic. Tole o "next business day on site" je krneki. Jutri grem osebno v Ljubljano (Unistar ali IBM) na servis in upam, da mi uspe preveriti, ce se racunalnik polni preko docking postaje, da bi lahko pred menjavo drobovja vsaj preverila, ce upgrade ali downgrade BIOS-a ali doticnega firmware-a slucajno pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

seminal ::

Drugič kupi raje Dell precisiona :) že večkrat testiran next day support. Reči za nadomestni ekvaviilent

DeeCoy ::

mojca je izjavil:

Na https://www.lenovo.com/si/sl/services-w... se za IBM omenja naslov v BTC-ju, na kratko sem govorila z Unistarjem.

V ponedeljek sem javila napako. Serviser, ki je obicajno zadolzen za regijo / podjetje, kjer delam, pravi, da traja teden dni (stevsi od danes???), preden dostavijo novo maticno plosco, tako da pred drugim tednom ocitno ne bo nic. Tole o "next business day on site" je krneki. Jutri grem osebno v Ljubljano (Unistar ali IBM) na servis in upam, da mi uspe preveriti, ce se racunalnik polni preko docking postaje, da bi lahko pred menjavo drobovja vsaj preverila, ce upgrade ali downgrade BIOS-a ali doticnega firmware-a slucajno pomaga.

Vseh matičnih ne morejo držati na zalogi, ponavadi pride nova v parih dneh. Naredi backup in daj na servis. IBM je v BTCju - kristalna palača, 3. nadstropje. Načeloma se uredi hitro.

mojca ::

Ne vem, kako izgleda Dellova garancija danes in z malo boljšim garancijskim paketom (upam, da bolje), ampak pred leti je bila živa katastrofa. Živela sem v Nemčiji, fizični servisi niso obstajali, temveč samo draga telefonska številka, kamor si poklical in so ti po četrt ure kurjenja impulzov v čakalni vrsti razložili, da so 100% za vse probleme krivi Windowsi. Ko mi je med počitnicami na obisku v Sloveniji v enem bunkerju uspelo odkriti nek Alldea, so mi povedali samo to, da ne morejo ničesar, razen menjati matične plošče, čeprav je bilo čipovje defektno že od nakupa, je pa garancija že potekla.

Apple ima vsaj fizičen servis, kamor lahko neseš prenosnik, plus brezplačno telefonsko številko, ki te preveže do kompetentnega svetovalca v tujini z dostopom do resourcev in informacij o serijskih napakah, da lahko kompetentno svetujejo in pomagajo. In za kar nekaj (četudi nedopustnih) spodrsljajev ponujajo menjavo tudi izven garancijskega roka, če dovolj težiš.

Let's see ...

Ezoterik ::

Pizda pa načeloma mamo kr dobre izkušnje z Lenovo NBD supportom, glede na to, da so naši službeni laptopi T480ke so do zdej vse zrihtal ažurno. Brat je nabavu rabljenga Carbona, ki mu je v roku enga mesca začel crkovat zaslon in je isto pršu nasledn dan tehnik in zamenjal zaslon na licu mesta. Dobr te to drkajo... če je NBD, mora bit NBD. Ne vem kaj jim ni jasno.

Invictus ::

Lenovo ima povsem spodoben support. Čakaš samo, če morajo kak del naročit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojca ::

Najlepsa hvala za namig o IBM-u v kristalni palaci.

Ocitno je odvisno od tega, na koga se obrnes. Vceraj sem jim prinesla racunalnik in danes dobila popravljenega nazaj: takoj dobis serviserja na telefon, hiter servis, zelo profesionalen odnos.

Ceprav je prej drugi serviser ze narocil novo maticno plosco (ki bi po treh dneh cakanja, da serviser sploh prevzame prenosnik, hodila se en teden), sem servis tam odpovedala. O parih drugih servisih po telefonskem pogovoru (in podanih netocnih informacijah) nisem dobila najboljsega mnenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb to hdmi 2&3?

Oddelek: Zvok in slika
8674 (542) ejresnevem
»

Bo Apple končno sprejel USB-priključek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5516256 (13051) boolsheat
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910554 (6814) Mavrik
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320481 (16997) MrNighthawk
»

Nasveti glede baterije za prenosnik HP

Oddelek: Strojna oprema
166136 (5918) T0RN4D0

Več podobnih tem