» »

administrator oz IT oddelek ne more izbrisati arhivskega oglasa???

administrator oz IT oddelek ne more izbrisati arhivskega oglasa???

Jasnaaaa ::

pozdravljeni

če vtipkam v google mojo tel. številko ali e-mail naslov se lahko najde kakšen zadetek strani, kjer so ti moji osebni podatki bili omenjeni in so prikazani v tem zadetku-in če na zadetke klikneš ugotoviš, da stran ne obstaja več (npr. stari oglasi)-arhivska stran- v preteklosti sem v takem primeru že pisala na spletni naslov te strani, in prosila če lahko iz google ta zadetek umaknejo, in so uredili v istem dnevu, vendar na googlu je bilo odstranjeno šele čez nekaj dni, ko se je stran obnovljena...

sedaj sem isto storila, obstaja nek zadetek enega starega oglasa, katera stran potem ni več aktivna/vidna, vendar v tem primeru pravijo, da IT oddelek to ne more tega zadetka izbrisati, ....kaj to pomeni, ali je res to tako težko/nemogoče izbrisati.

hvala za pomoč....

weasel ::

Tukaj lahko gres cez obrazec in odstranis stran iz Google search=a: link

Lahko se tole probas: google removals

nsa_ag3nt ::

In ostali www iskalniki ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Lonsarg ::

Če arhiv hrani google je jasno google tisti ki je odgovoren da mora umakniti (kako vam ni to samoumevno). Dolžan je sicer umakniti zgolj če gre za osebne podatke za katere imaš po zakonu pravice zahtevati izbris, če gre za kake neosebne pa lahko zavrne izbris.

In ja ne obstaja samo google.

Po drugi strani neaktivna izbrisana stran sčasoma pade zelo nizko ali pa ni več vidna na razultatih, ponavadi pa ostane vidna če iščeš direkt po URLju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jasnaaaa ::

hvala, sem poslala zahtevek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odstranitev iz iskalnika

Oddelek: Omrežja in internet
6951 (672) Kaj
»

Google bo moral pravico do pozabe za Evropejce razširiti na cel svet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8333301 (30246) AndrejO
»

Pravica do pozabe pri Googlu v praksi

Oddelek: Novice / Zasebnost
119189 (7468) zmaugy
»

Kot kaže, pravice do pozabe ne bo, Google lahko mirno spi

Oddelek: Novice / Zasebnost
258277 (6526) digitalcek
»

Google opušča cenzuro na Kitajskem

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
177799 (6655) murmur

Več podobnih tem