» »

Ali zračno hlajenje umira?

Ali zračno hlajenje umira?

1 2 3
4
»

WizzardOfOZ ::

Itak ti na teh arctic liquid zadevah po dveh letih pumpa začne slabo delat (ropota v njej). Govorim Iz prve roke. Še noben mi ni zdržal več kot dve leti. Trenutni je tudi že začel "jamrat", pa ga imam od januarja 2019.

Mr.B ::

Jst je izjavil:

Gamers Nexus je končno objavil review mojega Arctic Liquid Freezer II 280:

Za $95 MSRP dobiš boljše hlajenje od $150 vrednega Kraken X62/63 in $170 X72. Je tudi tišje, pri 35dbA normalized hladi najbolje, VRM fan je gimmick, ampak malo pomaga. Ker je hladen, Ryzen fura višje frekvence na jedrih.

Slabo/Dobro: Kabli. Če hočeš kontrolirati posamezen vent, rabiš extenderje. Default je neslišen.

Slabo: Samo 2 letna garancija. Drugi AIO hladilniki, ki imajo isto generacijo pumpe od Asetek, imajo večino 5-6 letno garancijo.


Ne vem kakšno prednost, toda pri 18 minutah imaš Zračni hladilnik "be quiet! Dark Rock 4" od njega je tvoje vodno boljše za manj kot 50 Mhz. 60€ hladilnik je za slabih 50 Mhz slabši od tvojega vodnega.... Koliko se to pozna v igrah in šumu ?
Ne vem po dveh letih moraš custom loop komplet spucati AIO ni nobena izjema.. Sory preveč za premajhen effekt... Pa če bi na koncu videa poslušal, se na koncu zelo obesi na garancijo in na okvare, kar se v prejšnjem testu skoraj ni omenjalo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jst ::

>Pa če bi na koncu videa poslušal, se na koncu zelo obesi na garancijo in na okvare,

Na okvari, ki jih ni pri Asutek vodnih pumpah?

To veš, da ima Asutek patent za "pumpo v glavi" in VSA vodna hlajenja uporabljajo njihovo pumpo?

Asutek zagotavlja hlajenja tudi industrijski rabi (HPC segmentu) in se prekleto malo kvarijo.

Ne vem, kdo je poslušal do konca...


---

Ta video sem čakal samo zato, ker ste mi vsi govorili, da je zadeva glasna (a je v bistvu najtišja), da je ***neki***,... voda,... da ker je poceni, da je crap,...

A sem kdaj napisal, da je to najboljše hlajenje, kar obstaja? Ne, samo izpostavil sem določene stvari glede zračnih in vodnih hlajenj in se je usul plaz kritik name.

---

Če Steve (Gamers Nexus) zadeve ne skurca (kar jih večino opisanih produktov), potem je vredna nakupa... Ni kot Nardware Unboxed, ki fura scame, ali Digial Foundry, ki je na začetku delal dobro, sedaj pa... no, vsak vidi svoje, ampak DF zame ni več objektiven.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Cange ::

Stvar je preprosta, PC ki potrebuje vodno hlajenje ni za v sobo. Sredi poletja 500W kalorifer zraven noge. Odkar se prodaja overclock je šla poraba v višave, kar naj imajo tako robo doma pod pouštrom. 1Kw porebe za proper poganjat hi-end PC, nope.

Mr.B ::

Jst je izjavil:

>Pa če bi na koncu videa poslušal, se na koncu zelo obesi na garancijo in na okvare,

Na okvari, ki jih ni pri Asutek vodnih pumpah?

To veš, da ima Asutek patent za "pumpo v glavi" in VSA vodna hlajenja uporabljajo njihovo pumpo?

Asutek zagotavlja hlajenja tudi industrijski rabi (HPC segmentu) in se prekleto malo kvarijo.

Ne vem, kdo je poslušal do konca...

Dejstvo je da je 60€ zračno počasnejše za 50 Mhz. 50 Mhz je razlika ali je okno priprto ali odprto. Dej zresni se.

---

Ta video sem čakal samo zato, ker ste mi vsi govorili, da je zadeva glasna (a je v bistvu najtišja), da je ***neki***,... voda,... da ker je poceni, da je crap,...

A sem kdaj napisal, da je to najboljše hlajenje, kar obstaja? Ne, samo izpostavil sem določene stvari glede zračnih in vodnih hlajenj in se je usul plaz kritik name.

---

Če Steve (Gamers Nexus) zadeve ne skurca (kar jih večino opisanih produktov), potem je vredna nakupa... Ni kot Nardware Unboxed, ki fura scame, ali Digial Foundry, ki je na začetku delal dobro, sedaj pa... no, vsak vidi svoje, ampak DF zame ni več objektiven.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Če gledamo ta test pri 35dba Noise Normalized pri 200W obremenitve.... Je Noctua NH-D15 samo 4C toplejši od Artic Liquid Freezer II 420. Ali pri 100% MAx spped je res bolj isti hladilnik na koncu... Ampak na koncu pomeni slabih 10C razlike. Ampak NH-D15 je glasen 43.9 dBA v primerjavi s prvimm na lestvici s 55.2dBA. dBA je logaritemsko tako da 3dB je 1x višja glasnost....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TOP ::

Vodno umira pri takih,kot si ti in nikjer drugje.

Raptor F16 ::

Voda niti ni tako zelo superiorna zadeva kar se hlajenja tiče. Prednost je samo v tem da z vodo toploto pelješ na izmenjevalec, ki se nahaja izven ohišja in se počasneje segreje kto sam zrak in je lahko več nosi. Sicer pa je konvektivni prestop iz reber na obtekajoč zrak primerljiv kot pri vodi. Če ohišje računalnike redno spihaš prahu ali vsaj z vrha posesaš z vodo po nepotrebenm kompliciraš življenje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Silici ::

Če bi imeli plate s premknjanim PCIE za 90 stopinj, tako, da bi GPU ležal kot CPU, bi lahko standardiziral GPU na CPU cooler (multi GPU je mrtev). Potem še zračni cooler, ki je tudi vodni blok za poletni čas, z namenom, da se postavi radiator ven iz sobe, "hitre sponke" že imamo. Praktično + uporabno.

solatko ::

Prihodnost hlajenja
Delo krepa človeka

solatko ::

Delo krepa človeka

strumf666 ::

Aja pozabil omenit, eno Noctuo D15 slapnem gor še na GPU in je (tiho in hladno). :D Brez zajebancije poglej za foro one posnetke kolk je to tihoo ajga.


Nisi v pravi temi.

Njemu je vodno hlajenje zakomplicirano, peljal bi pa heatpipe na ohišje, na grafično pa zmontiral D15 Noctuo. Ja, res je vse lažje, če znaš zakomplicirat. Svašta od trolla.


Ne, narobe si razumel, heatpipe bi peljal na ohišje samo če bi hotel imeti precej boljše temperature od vodnega hlajenja. Če pa hočem imeti enake temperature kot vodno hlajenje pa samo uporabim Noctuo D15 na procesorju in eno na grafični.

Povej, k boš imel narejeno, pridem pečt jajca na ohišju >:D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Silici ::

Performance pasivno hlajenje potrebuje nekaj da meša zrak okoli napajanja in ramov, enako kot vodno hlajenje v primeru da so radijatorji zunaj ohišja.

strumf666 ::

Tole niso HP speljani na ohišje ampak sta dva ogromna hladilnika v notranjosti v zelo velikega ohišja :) poišči še ceno, potem pa lahko debatiramo o racionalnosti ;)
Sicer pa tudi pr ideji, da zmontiraš CPU kuler na grafo rabiš zelo veliko ohišje, da to spraviš not, v LTT videu, ki si ga prilepil, so uporabil Corsair 900D, ki, ne samo, da je ogromno, tudi poceni ni.
In tole ni prvi tak poizkus, je pa že na račun tega, da HP niso speljani na stranice verjetno edini smiseln, ker prejšnji, ki jih poznam so imeli zanič temperature in neprijetno, da ne rečem nevarno vroče ohišje, če sta bila vgrajena high end proc in grafa.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Silici ::

Silici je izjavil:

Če bi imeli plate s premknjanim PCIE za 90 stopinj, tako, da bi GPU ležal kot CPU, bi lahko standardiziral GPU na CPU cooler (multi GPU je mrtev). Potem še zračni cooler, ki je tudi vodni blok za poletni čas, z namenom, da se postavi radiator ven iz sobe, "hitre sponke" že imamo. Praktično + uporabno.


Se opravičujem, sem upal, da bo gdo prepoznal pristop ločitve gaming od PRO uporabe, da razložim:
Šlo bi za gaming plato in gaming GPU kot je opisano, mining/multi gpu uporabnikom se oteži uporabo gaming GPU, ker se jih težje fizično zlaga v multi GPU.
Vsak ki potrebuje več kot en GPU je avtomatsko PRO (gaming ne deluje na multi GPU) in je tako skoraj primoran poseči po PRO GPU (klasičen kuler) in PRO plati (klasična razporeditev PCIE rež), dokazano je, da v takem primeru cena ne igra vloge za razliko kot v gaming segmentu.

+ GPU s standardom pritrditve za CPU blok bi konkretno poenostavil pristop vodnega hlajenja, da o garanciji sploh ne govorim.. skratka zelena luč za vodno hlajenje.

strumf666 ::

https://www.fullysilentpcs.com/product/...
https://www.quietpc.com/mlb-tb1-b2-tg-q...
Torej 300+€ stane ohišje, za high end cpu in gpu rabiš obvezno aktivno hlajenje, torej lahko prišteješ še ceno ventilatorjev, za gpu zmontirat rabiš specifične adapterje, ki jih lahko sploh nimajo ali ne pašejo, ker so ravno tako specifični, kot vodni bloki. Zadeva za entuziaste, tako kot custom vodno hlajenje.
Za te zadeve ne bo nikoli bistveno nižja cena, ker se jih proda drobiž. Še bolj problematična je pa dovaljivost adapterjev za grafe.
Tudi če kuler skaliraš na 120mm ventilator je to še zmeraj velika zadeva, ki niti pod razno ne bo pasala v majhno ohišje. Pa še za montažo kulerja, hlajenje rama in vrm-jev moraš poskrbet, ki je diy, tako, da spet zadeva za entuzijaste, ki rabi še delavnico, da vse to naredi.
Ne filozofirat o temperaturah, ker ne skalirajo v nedogled, drugače bi za ekstrem OC uporabljal kulerje z 32 HP in 8 ventilatorji namesto tekočega dušika :))
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Fritz ::

V kratkem času sta mi crknili dve vodni AiO. Enermax Aquafusion po enem letu in MSI Coreliquid 360R po vsega treh mesecih. V obeh primerih je šla pumpa rakom žvižgat. Corsair H100i, katerega sem kupil rabljenega pred 5+ leti, če se dobro spomnim, še vedno dela kot švicarska ura, zato se bom odslej držal njihovih produktov.

Naj dodam še svojih 5 centov v debato. Heatpipe je verjetno res bolj učinkovit a zame je vodni AiO optimalna rešitev, ker je tih in mi sredi ohišja ne požre pol volumna. Namenoma kupujem velika ohišja ravno zato, da je po njih enostavno šarit, če kaj dodajaš ali spreminjaš. Zato bom kar vztrajal pri vodnem hlajenju.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

tiborrr ::

Definiraj termalni epoksi, strokovnjak. Sicer je to že kemija na malo višjem nivoju, ampak vseeno, let's hear it.
Kemik strumf666 bo imel field day :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

dxx ::

S termalnim epoxyem bo nalimal d15 na GPU, nalimal hladilnike na ram in napajalni sklop, pol bo pa vseskupaj dal v ohišje.
Haha. Kje so reference?

tiborrr ::

No, prosim za definicijo termalnega epoksija, g.kemik :D Kateri kemični element,v kakšni obliki, v kateri konfiguraciji, je dodan za izboljšano toplotno prevodnost? No, jaz vem, pa ti? To, če si na netu prebral, da se v epoksidno smolo primeša termalna pasta, še ne pomeni, da to deluje.

P.S.: Verjetno sem uničil več kompjuter hardvera z epoksijem kot si ga ti kdajkoli imel doma. Določene komponente kar načrtno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

In tako iz prve roke ti povem, da nobena sodobna termalna pasta ne vsebuje aluminija, ampak aluminijev oksid, kar je popolnoma druga stvar. Sicer ti kar živi v utvarah.

Keramika? Toplotno prevodna keramika? Bwhahaha. Ne mešat komercialnih imen in sestavin.

Ah, trol, prizanesi nam. I'm out.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

strumf666 ::

Standardna praksa? Kje pa ti živiš?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

strumf666 ::

Modrariba, moj zgornji post je tudi za izbris, ker se navezuje na izbrisanega, pa še za katerega od prejšnjih isto velja.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

tiborrr je izjavil:

In tako iz prve roke ti povem, da nobena sodobna termalna pasta ne vsebuje aluminija, ampak aluminijev oksid, kar je popolnoma druga stvar. Sicer ti kar živi v utvarah.

Keramika? Toplotno prevodna keramika? Bwhahaha. Ne mešat komercialnih imen in sestavin.

Ah, trol, prizanesi nam. I'm out.


Površina aluminija ni aluminij.

"mind blowing"
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405305367 (1540) FireSnake
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851806 (1102) freesty
»

AMD ryzen 5 3600 6 core Procesor glasen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
506120 (5149) brbr21
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473481 (2919) cebelar123
»

CPU hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
366641 (5912) Tomson

Več podobnih tem