» »

CPU hladilnik

CPU hladilnik

jabuk ::

Kateri hladilnik za procesor ? (najbolšo stvar do 50€), procesor se bo navijal ...


LP

kmetek ::

Robi :P ::

jabuk ::

Ima mogoče kdo kaj rabljenega ?!

hojnikb ::

Če daš zram še 10€, dobiš že AIO vodno hlajenje.
Recimo ANTEC H2O 620 je 56€.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TOP ::

Tisto vodno ni vredno nič.

Jst ::

Prek iskanja sem našel to temo.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z vodnim hlajenjem takšnega designa:

CPU Cooler




Zgleda zelo praktično, tole hlajenje. Daš ga na mesto, namenjeno ventilatorju in ti piha CPU vročino direkt ven. Vprašanje pa je, koliko je učinkovit in glasen. Če je enako učinkovit kot dobri zračni hladilniki, super. Glasnost se sicer da zmanjšati tako, da pač kupiš boljši ventilator, ampak, če mora fajn fajn pihati, potem ti ne pomaga niti najtišji ventilator...

Torej, ima kdo? Je kdo kje zasledil kakšen review?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

:) ?

Tole zadnje leto zelo popularno. Clo Intel ima to in AMD.

Najboljši al pa tut že zlo dobri zračni hladilniki so precej boljši od tega, ko primerjaš hrup/C.

RejZoR ::

Ne pa tud prostorsko. Najlažje je naredit mega tower s 500 heatpipi. Sam pol moraš kupit stolpnico, da si daš not cooler. Ti vodni pa so manjši in ker je dejanski hladilni element odmaknjen s cevkami se ga da zbasat tud v manjše, bolj nabasane kište.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Ma, sam imam od oka 10 let staro kišto, Lian Li PC-7. Gladko sem stlaču notri TR Venomus X. Verjetno ja, če češ kakše Silver Arriow, Archon, al ND-14 oz. kaj v tem rangu, je pa treba preveriti.

To vodno pa tiho ne bo ;)

kmetek ::

hojnikb ::

kuglvinkl je izjavil:

Ma, sam imam od oka 10 let staro kišto, Lian Li PC-7. Gladko sem stlaču notri TR Venomus X. Verjetno ja, če češ kakše Silver Arriow, Archon, al ND-14 oz. kaj v tem rangu, je pa treba preveriti.

To vodno pa tiho ne bo ;)

zakaj nebi blo to AIO vodno tiho ?
jst pumpe praktično ne slišim, vent mam pa na minimum.

Glede na ceno/glasnost ni tak slabo.

So kaki zračni bolši, sam so tut temu primerno dražji.
#brezpodpisa

TOP ::

Kar se tiče tistega vodnega je vsak D14 bolši,tudi glede glasnosti,ker en radjator 120 je premal za terat navit proc,ker potem moraš povečat vrtljaje.

hojnikb ::

men hladi čist lepo c2q navitga 2.83@3.8Ghz. Push/pull ventilatorji vsak po 1k vrtjajev, pa je zadeva skor neslišna. edino kar se sliši je napajalni sklop :)

res pa je da tole za neke extreme ni, glede na to da košta >60€
#brezpodpisa

Jst ::

Meni je všeč zato, ker si ga namontiraš tako, da vroč zrak od CPUja piha ven iz kište.

Sedaj imam enega Skytche, pa imam ventilator spodaj, da piha direkt v vent od napajalnika. Nekaj gre direkt ven, ampak vseeno večina ostane v ohišju, za kar morajo poskrbeti drugi ventilatorji.

Če je tako učinkovit, kot malo boljše zračno hlajenje, potem je zadeva super...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

123_meni ::

Imam I5-750 Procesor navit na 3,2 GHz, hladilnik ki ga imam namontiraega je

http://www.scythe-eu.com/no_cache/en/pr...

Temperatura okoli 40 stopin neobremenjen, max.obremnjen pa tam da 65-70.

Če pa navijem kaj več tam do 3.4 GHZ-3.5 GHz pa je temperatura prevelika... nad 75 in to ni zdravo...
Kakšen bi bil najbolj primeren in najbolj ugoden zračen hladilnik da ga poženem na 3.6-3.8 GHz in na je temperatura pod 65 stopinjam...

HVALA

kuglvinkl ::

Tebi manjka airflow.

123_meni ::

kuglvinkl je izjavil:

Tebi manjka airflow.


Airflow je dober saj imam ohišje Corsair

http://www.corsair.com/pc-cases/graphit...

dva ventilatorja 200 mm in enega zadaj 120 mm tako da kar dobro piha,

malo me moti ker moj trenutni CPU hladilnik piha v plato.

"Kakšen bi bil najbolj primeren in najbolj ugoden zračen hladilnik da i5-750 poženem na 3.6-3.8 GHz in da je temperatura pod 65 stopinjam"

LP

kuglvinkl ::

TR Macho (okol 40 evrov). Al pa TR Silver Arrow, Noctua. To so vse zadeve čez 60 evrov.

+ airflow je zelo zelo važno kako je narejen. To da piha, means shit. + uxtra važen je cable mgmt.

123_meni ::

kuglvinkl je izjavil:

TR Macho (okol 40 evrov). Al pa TR Silver Arrow, Noctua. To so vse zadeve čez 60 evrov.

+ airflow je zelo zelo važno kako je narejen. To da piha, means shit. + uxtra važen je cable mgmt.



Bom prilimal eno sliko sem se max potrudil pri cable mgmt. LP

TOP ::

123_meni je izjavil:

Imam I5-750 Procesor navit na 3,2 GHz, hladilnik ki ga imam namontiraega je

http://www.scythe-eu.com/no_cache/en/pr...

Temperatura okoli 40 stopin neobremenjen, max.obremnjen pa tam da 65-70.

Če pa navijem kaj več tam do 3.4 GHZ-3.5 GHz pa je temperatura prevelika... nad 75 in to ni zdravo...
Kakšen bi bil najbolj primeren in najbolj ugoden zračen hladilnik da ga poženem na 3.6-3.8 GHz in na je temperatura pod 65 stopinjam...

HVALA

Kupi Noctua D14 in je stvar rešena.

123_meni ::

TOP je izjavil:

Kupi Noctua D14 in je stvar rešena.


OOO to je ogromen hladilnik 1240g če prenašaš računalnik morš že merkat da plate ne polomš HEHE..

Jaz sem študiral kakšen Thermalright Venomous X, Zalman CNPS10X Extreme,...

Kaj pa vem res nekaj velikega da bo dobro hladilo ampak Noctua D14 je gromozanski hladilnik..

Isotropic ::

kako se obnese tisto CC vodno proti kaksnemu mugen 3? je boljse ali nekje isti shit, ker je pac poceni?

onitam ::

Mam Antec 620 v računalniku IZKLJUČNO zaradai POMANJKANJA PROSTORA posledično slabega airflowa.

Moje izkušnjez hladlnikom:

AMD Phenom II x6 1090T @3210MHz
Idle # Load # Ambient Temp/Glasnost

Stock; 43C/2800RPM/50dB # 56C/4000RPM/54dB # 26C/36dB

Antec 620 z serijskim
ventilatorjem in intake+pull načinu 33C/1450RPM/47dB # 44C/1450/47dB # 27C/36dB

Antec 620 z dvema Xilence
RedWing 120mm ventiatorjem
v načinu intake+push/pull na 70% 42C/1000RPM/41dB # 48C/1000RPM/41dB # 30C/36dB
bleh

123_meni ::

Še vedno študeram kakšen hladilnik kupit da bo najbolj racionalen.

Velikost/hlajenje/...

Imam mogoče kdo od vas i5-750 processor navit na 3.5 kakšno ima temperaturo in kakšen hladilnik?

Isotropic ::

mugen 3 - 40e

TehDucky ::

Jaz mam Scythe Mugen 2 na i7 920, navitga na 4.2 Ghz. Resda je temp v sintetičnih testih visoka. Je pa res da je tudi i7 920 vroč procesor. Gre tudi preko 80°C, rajši več. Samo kaj ko mi v vseh igrah pride do 60°C max... Je pa 100% stabilen ;)

TOP ::

123_meni je izjavil:

TOP je izjavil:

Kupi Noctua D14 in je stvar rešena.


OOO to je ogromen hladilnik 1240g če prenašaš računalnik morš že merkat da plate ne polomš HEHE..

Jaz sem študiral kakšen Thermalright Venomous X, Zalman CNPS10X Extreme,...

Kaj pa vem res nekaj velikega da bo dobro hladilo ampak Noctua D14 je gromozanski hladilnik..

Jaz sem moj PC tud kar nekaj krat prenesel in nikoli ni plata počila ali kaj podobnega,tako da ne govori nekaj na pamet,ker ne vem če je komu že počila z D14.Če je vse prav zmontirani,kot mora potle ni bojazni.

klinker ::

123_meni je izjavil:

Še vedno študeram kakšen hladilnik kupit da bo najbolj racionalen.

Velikost/hlajenje/...

Imam mogoče kdo od vas i5-750 processor navit na 3.5 kakšno ima temperaturo in kakšen hladilnik?


i5 750 @ 3,66Ghz, Ninja 3 (vent na low rpm), idle 36/load 65. Ohisje je fractal r3 (venti na low rpm)

Drugace pa dam glas za Machota

123_meni ::

Evo zdej sm najdu hladilnik ki mi ustreza,

http://www.hardwaresecrets.com/article/...

ZALMAN cnps9900 max

Vaše mnenje? Ga kdo uporablja? Kje bi ga dobil najceneje?

Hvala

p.s.: Srečnega in zdravega v letu 2012 VSEM...

Tomson ::

Noctua all the way. Že dolga leta zadovoljen uporabnik! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

TOP ::

Pa pustite pri meru tele Zalmane,ki ni imel še nikoli dobrega hladilnika,sam v lepoti.Še Megahelms je bolši,ki sem ga tud imel,kaj šele Noctua,ki sem ga potem zamenjal za Megahelmsa.

dzinks63 ::

Če je na zalogi, preveri

123_meni ::

TOP je izjavil:

Pa pustite pri meru tele Zalmane,ki ni imel še nikoli dobrega hladilnika,sam v lepoti.Še Megahelms je bolši,ki sem ga tud imel,kaj šele Noctua,ki sem ga potem zamenjal za Megahelmsa.


Ja na linku ki sem ga predložil je kao bolši od Noctua, ne morem pa govorit iz izkušen ker nobenga od teh nisem imel...

TOP ::

123_meni je izjavil:

TOP je izjavil:

Pa pustite pri meru tele Zalmane,ki ni imel še nikoli dobrega hladilnika,sam v lepoti.Še Megahelms je bolši,ki sem ga tud imel,kaj šele Noctua,ki sem ga potem zamenjal za Megahelmsa.


Ja na linku ki sem ga predložil je kao bolši od Noctua, ne morem pa govorit iz izkušen ker nobenga od teh nisem imel...

Ja lepo si napisal kao sam če pogledaš to niso realni testi,ker bi morali vsi uporabljat enake vente.In po testu sodeč je Megahalems bolši od Noctua D14,kar pa ni res,ker sem mel oba in je razlika 5 stopinj v idil,kaj šele pri Loudu pa Noctua ma en vent 12 drugi 14,vsi ostali pa sam 12.

123_meni ::

Potem se strinjate da je Noctua D14 defenitivno najbolši hladilnik ta trenutek...??

Tomson ::

Sam imam TALE model od Noctue, na procu Q9550 (2,83) navitega na 3.2, zvezano na U.L.N.A kar pomeni konstantno 1000rpm, zadeva je totalno neslišna - 7.9dB (je eden najtišjih ventov sploh) in hladi kot je treba.

Je pa za razliko od D14 to zelo mali in ličen hladilnik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405304885 (1058) FireSnake
»

hladilnik za navit I7 920 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6013637 (9543) N4m31355
»

Hladilnik za i5 2500k

Oddelek: Kaj kupiti
276136 (5777) GrimReaper
»

Kateri hladilnik za AM3 procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
152525 (2236) bluefish
»

Zračno hlajenje za lga1156

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
324267 (3217) huelz

Več podobnih tem