» »

Na FDV odstranili pisoarje

Na FDV odstranili pisoarje

««
2 / 13
»»

LeQuack ::

Filip8 je izjavil:

obiskujem FDV, pa se ta stranišča, ki so bila preurejena še vedno obiskujejo na star način, levo ženske, desno moški. edina razlika je ta, da naj bi lahko šli kamorkoli, kar nihče ne naredi. aja in pa pisoarje ima le še nekaj stranišč..


Samo-segregacija!. Zgleda bodo moralo imeti nekoga pred vrati da bo naključno razporejal moške in ženske med WC-ji, da ne bo mogla populacija izvajati seksizem.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

PaX_MaN ::

FormerUser je izjavil:

Ko smo urejali stranišča za invalide nismo zato VSEH stranišč naredili na ta način, da bi se invalidi slučajno ne počutili zapostavljene in zato ni potrebe, da tudi sedaj zaradi par sto ljudi rušimo ustaljene in delujoče ureditve.

Mislm da je bil problem bl neki druzga:

AmokRun ::

MasterTade je izjavil:

Zakaj pa v skupnem wc ne sme biti pisoarjev? Večina moških gre scat v pisoar. Moški wc je še najbližje skupnemu wcju, imaš namreč obe možnosti

Ker se to ne sklada z vedno bolj totalitarno feministično ideologijo, ki širi sovraštvo in seksizem do moških.

lynxslo5 ::

Odstranitev pisoarjev je anti ekološka. Uporaba pisoarjev porabi veliko manj vode kot uporaba WC školjk. FDV progresivci so očitno proti ekologiji. Drugače na FDV najbolje, da uvedejo izključno ženske WCje, ker poleg žensk na ta faks hodijo izključno poženščeni moški.

jernejl ::

joze67 je izjavil:

Bolj učinkovito je, če imaš n celic, ki služijo vsaka celi populaciji, kot pa če imaš 2*n/2 celic, kjer vsaka polovica služi svojemu delu populacije. Običajno je tudi doma unisex stranišče. Tako gre za optimizacijo in s tem za varčevanje davkoplačevalskega denarja.

Res je bolj učinkovito, če moški in ženski WC nista v ločenih prostorih, ampak tu je govora o odstranitvi pisoarjev.
Pisoar je cenejši, zasede manj prostora, porabi manj vode in papirja in potreba se tam hitreje opravi. Zamenjava pisoarjev s kabinami je kvečjemu zapravljanje davkoplačevalskega denarja za to, da bo zmogljivost stranišča manjša.

Res pa je, da bodo po novem tudi ženske lahko enakopravno gledale poscane WC deske, česar smo v ločenih straniščih najbrž v večji meri deležni moški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

MasterTade ::

Tukaj gre za določene principe vodilnih s tega faksa. Nimam osebno nič proti fdv-ju in tudi nisem mnenja, da je neuporaben faks, ampak na tem faksu, in še na nekaterem drugem glede na informacije ljudi, ki te fakse poznajo, pri nekaterih predmetih ljudem perejo možgane. Ne vem, zakaj je to dovoljeno in kako lahko pričakujemo nepristranskost medijev, če se zatakne že v izobraževalnem procesu? Problem nedotakljivosti univerzitetnih profesorjev, ker pritožbe nimajo posledic.
Mors omnia aequat

TheBlueOne ::

nevone je izjavil:


Drugace upam, da ne zdruzijo WCjev, ker tiste nekajkrat, ko sem bil prisiljen iti ne zenskega sem bil praviloma negativno presenecen.

Seveda si lahko negativno ali pozitivno presenečen v obeh primerih, to ni noben argument.

o+ nevone


Ni bilo misljeno, kot argument, samo moje mnenje, zakaj mi morda skupen WC ne bi bil vsec. Argumentov drugace niti ne potrebujem, ker ce bom lulal sedi ali stoje ni stvar diskusije ampak je moja odlocitev. ;)

FormerUser ::

Se mi pa pri celi zgodbi zdi zanimivo to, da so se akomodacije trans osebam lotili drugače kot v tujini. Marsikje stvari rešujejo tako, da ženski wc odprejo za vse, moškega, skupaj s pisoarji, pa pustijo pri miru. In ker moški sprememb ne čutijo na lastni koži, so v "straniščni bitki" in trans vprašanju nasploh večinoma glavne ženske, medtem ko so tukaj, s tem, da so se najprej spravili na pisoarje, poskrbeli, da bodo moški že od vsega začetka involvirani, kar je kvečjemu pozitivno.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

jernejl je izjavil:

joze67 je izjavil:

Bolj učinkovito je, če imaš n celic, ki služijo vsaka celi populaciji, kot pa če imaš 2*n/2 celic, kjer vsaka polovica služi svojemu delu populacije. Običajno je tudi doma unisex stranišče. Tako gre za optimizacijo in s tem za varčevanje davkoplačevalskega denarja.

Res je bolj učinkovito, če moški in ženski WC nista v ločenih prostorih, ampak tu je govora o odstranitvi pisoarjev.
Pisoar je cenejši, zasede manj prostora, porabi manj vode in papirja in potreba se tam hitreje opravi. Zamenjava pisoarjev s kabinami je kvečjemu zapravljanje davkoplačevalskega denarja za to, da bo zmogljivost stranišča manjša.

Res pa je, da bodo po novem tudi ženske lahko enakopravno gledale poscane WC deske, česar smo v ločenih straniščih najbrž v večji meri deležni moški.


Unga nad tabo preber. Njemu so problem poženščeni moški. Pač osebno obračunavanje ne pozna meja, pri čemer je v tem primeru povsem jasno, da gre za napad na šibkejšega s strani močnejšega. Samo ni čisto nujno, da je ta strategija edina uspešna, ker moč (kar po njegovem predstavljajo moški) ni vedno edina dobra strategija.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MasterTade ::

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem
Mors omnia aequat

nevone ::

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem


Kakor je kretenizem zaničevati poženščene moške. Če se malo bolj soft, še ne pomeni, da so slabi, kvečjemu obratno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FormerUser ::

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem

Ne vem, vem pa, da mnoge ženske moti, da lahko moški hodijo v njihove toalete in da se jih gre načrtno izpostavljati večjemu varnostnemu tveganju tudi ni drugega kot kretenizem.

WhiteAngel ::

Po napisanem sem mislil, da bo v vseh sanitarijah 2/3 stranišč in 1/3 pisoarjev. Ne pa to ;((

s1m0n ::

Koga pa so tile nič krivi pisoarji ovirali? Komu so šli na živce? A ženski, ki nima možnosti te revolucionarne tehnologije uporabljat? Te tehnologije, ki je bolj varčna in bolj ekološka?.

Ter za koga so se odstranili? Za katero skupino so potrebni ti unisex (torej pisoar free) WCji? No glede, da je to na FDVju sklepam, da je tam zelo veliko takšnih, ki še niso odločeni ali razčistili na katero stran spadajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

MasterTade ::

nevone je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem


Kakor je kretenizem zaničevati poženščene moške. Če se malo bolj soft, še ne pomeni, da so slabi, kvečjemu obratno.

o+ nevone


To je offtopic. Kaj je poženščeno in kaj je možato je stvar osebnega mnenja

FormerUser je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem

Ne vem, vem pa, da mnoge ženske moti, da lahko moški hodijo v njihove toalete in da se jih gre načrtno izpostavljati večjemu varnostnemu tveganju tudi ni drugega kot kretenizem.


Aja, kakšnemu že? Poscane školjke, ker ni pisoarjev?
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem


Ja, mene bi motilo, ker hočem imeti mir ko serjem, ne pa da poslušam hihitanje in voham parfume. Tudi bi mi šlo na živce, če bi mi gledale tiča, med tem ko uriniram v pisoar. Če tip ščije zraven, mi je ravno. Očitno sem za razliko od dekanje spolno determiniran in vem, kaj bi in česa ne.

nevone ::

To je offtopic. Kaj je poženščeno in kaj je možato je stvar osebnega mnenja

Seveda, samo zaničevanje se pa tiče tudi drugega. In ker ne znate sešteti 1+1 smo, kjer smo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MasterTade ::

WhiteAngel je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem


Ja, mene bi motilo, ker hočem imeti mir ko serjem, ne pa da poslušam hihitanje in voham parfume. Tudi bi mi šlo na živce, če bi mi gledale tiča, med tem ko uriniram v pisoar. Če tip ščije zraven, mi je ravno. Očitno sem za razliko od dekanje spolno determiniran in vem, kaj bi in česa ne.


Človek bi si mislil, da redno obiskuješ ženski wc, glede na to da veš, kaj se v njih dogaja. Še celo tiča pridejo gledat
Mors omnia aequat

nevone ::

WhiteAngel je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem


Ja, mene bi motilo, ker hočem imeti mir ko serjem, ne pa da poslušam hihitanje in voham parfume. Tudi bi mi šlo na živce,


UUUU, to pa boli, če se ženska hihita in če diši po parfumu, veliko bolj, kot zaničevanje poženščenih moških in žensk, ki se hihitajo.

če bi mi gledale tiča, med tem ko uriniram v pisoar. Če tip ščije zraven, mi je ravno. Očitno sem za razliko od dekanje spolno determiniran in vem, kaj bi in česa ne.

Hočeš rečt da si gay?

P.S.
Mene ne moti niti tako kot je zdaj, razumem pa čemu se okoli tega naredi polemika. Ampak, če je to zgolj igra, potem nočem biti spielverderber, samo mi nekaj pravi, da vseeno ni zgolj to.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

cirecire ::

Vpis na FDV bi morali zmanjšat za 2/3.

Miki N ::

Potrata denarja, prostora in vode. Vseeno študentom in osebju želim veliko novih užitkov pri uriniranju!

MH0 ::

Vazelin je izjavil:



A se je mogoče nestrinjati, kako se pravilno uporabi WC školjka?

Je politično korektno lulati stoje ob dvignjenem pokrovu? V tem primeru se škrofi naokoli. Ali bodo moške prisilili lulati sede?

Da bodo v tej deželi to sami pogruntali, bo zgleda še trajalo nekaj desetletij.

Meiniken ::

Ampak če se usedeš nisi pravi moški!
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

SambaShare ::

Zmaga pa argumentacija, zakaj je bilo potrebno v to spremembo. Par transov ni vedelo na kateri WC iti. Bolj enostavno bi bilo tistim dvem, trem snežinkicam narediti osebni WC. Z ogrevano školjko in super mehkim papirjem.

nevone ::

SambaShare je izjavil:

Zmaga pa argumentacija, zakaj je bilo potrebno v to spremembo. Par transov ni vedelo na kateri WC iti. Bolj enostavno bi bilo tistim dvem, trem snežinkicam narediti osebni WC. Z ogrevano školjko in super mehkim papirjem.


To je tvoja interpretacija, ki je povsem napačna, ker izhaja iz zaničevanja drugačnih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Unilseptij ::

nevone je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Misliš, da bi moške motilo, če bi ženske začele hodit na njihov wc? Ne bi jih, da jim pa pisoar vzameš pa ni drugo kot kretenizem


Ja, mene bi motilo, ker hočem imeti mir ko serjem, ne pa da poslušam hihitanje in voham parfume. Tudi bi mi šlo na živce,


UUUU, to pa boli, če se ženska hihita in če diši po parfumu, veliko bolj, kot zaničevanje poženščenih moških in žensk, ki se hihitajo.

če bi mi gledale tiča, med tem ko uriniram v pisoar. Če tip ščije zraven, mi je ravno. Očitno sem za razliko od dekanje spolno determiniran in vem, kaj bi in česa ne.

Hočeš rečt da si gay?

P.S.
Mene ne moti niti tako kot je zdaj, razumem pa čemu se okoli tega naredi polemika. Ampak, če je to zgolj igra, potem nočem biti spielverderber, samo mi nekaj pravi, da vseeno ni zgolj to.

o+ nevone


No, pošteno povedano je to čisto solidno utemeljen pomislek... vsaj tako kot Hipatijino "varnostno tveganje" :D, ki seveda ne obstaja. Ne vem, mogoče pa ima dečko vsaj malo prav in morda ločitev ni tu zaradi zaščite žensk ampak vsaj deloma tudi zaščite moških (oziroma njihove "možatosti" pri najbolj intimnih opravilih). Ni prav, da take pomisleke ženske takoj zreducirajo na "bodi vendar desc", ko pa po drugi strani vsaj deklarativno bojda želijo mehkejše in bolj komunikativne moške, ki bi svobodno delili svoja čustva, hehe.

Zgodovina sprememb…

SambaShare ::

nevone je izjavil:


To je tvoja interpretacija, ki je povsem napačna, ker izhaja iz zaničevanja drugačnih.
o+ nevone


Tudi to je samo tvoja interpretacija.

Also zna kdo povedati za kakšno vrsto nasilja še šlo?

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Kar sem opazil da je manjšim ljudem lažje biti aktivni nonstop in da lažje ustanejo zjutraj!


Različne spektre ljudi imaš v vseh starostnih skupinah. Pač to breme, ki ti ga naloži narava, se moraš naučiti nositi in se mu malo prilagajati, malo mu pa kljubovati. V idealno stanje morda lahko prideš, ali pa tudi ne. Če je stvar znosna, je že veliko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Ni prav, da take pomisleke ženske takoj zreducirajo na "bodi vendar desc", ko pa po drugi strani vsaj deklarativno bojda želijo mehkejše in bolj komunikativne moške, ki bi svobodno delili svoja čustva, hehe.


Vsaka želi kaj drugega, oziroma ne želijo vse istega. Seveda se stereotipno pričakuje od moškega "da je desc", ko pa postane desc v svojih očeh, bi pa raje kaj milejšega in obratno. To je problem, ja, ker nismo enaki niti nismo enaki vsak dan, ampak so stvari precej dinamične. Ampak začne se že s tem, ko moški druge moške izločajo na svojo možatost, za kar pa ni nobene potrebe, oziroma je neustrezno.

In "biti desc" si tudi vsak razlaga po svoje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

KAVINSKY ::

FormerUser je izjavil:

Se mi pa pri celi zgodbi zdi zanimivo to, da so se akomodacije trans osebam lotili drugače kot v tujini. Marsikje stvari rešujejo tako, da ženski wc odprejo za vse, moškega, skupaj s pisoarji, pa pustijo pri miru.


Veš zakaj? Ker je število moških vpisanih na FDV manjši od žensk.

Sedaj pa hitro odpreti temo o seksizmu na FDV. Potrebne so kvote. Moški bi lahko dobili nižje pogoje za vpis, tekmovanja naj družboslovca in štipendije, da bo 50:50.

s1m0n ::

Pa smo prepričani, da so to moški? Da ni govora o trans osebah?

FormerUser ::

Za tiste, ki se sprenevedajo glede "varnostnega tveganja", ki sem ga omenila:

The vast majority of reported sexual assaults at public swimming pools in the UK take place in unisex changing rooms, new statistics reveal.

The data, obtained through a Freedom of Information request by the Sunday Times, suggests that unisex changing rooms are more dangerous for women and girls than single-sex facilities.

Just under 90 per cent of complaints regarding changing room sexual assaults, voyeurism and harassment are about incidents in unisex facilities.


https://www.independent.co.uk/life-styl...

Miki N ::

Salomonska rešitev: razen za invalide, naj se WCji ukinejo v celoti - v okolici FDVja je dovolj zelenic, da ni nobene potrebe po tem ostanku evrocentričnega kolonializma.

FrRoSt ::

BEDARIJA!! PRVOVRSTNA BEDARIJA!!

Zadeva spada v točko: 3. Neumnosti, podtočka: Bedarije! :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mgermo ::

FormerUser je izjavil:

Za tiste, ki se sprenevedajo glede "varnostnega tveganja", ki sem ga omenila:

The vast majority of reported sexual assaults at public swimming pools in the UK take place in unisex changing rooms, new statistics reveal.

The data, obtained through a Freedom of Information request by the Sunday Times, suggests that unisex changing rooms are more dangerous for women and girls than single-sex facilities.

Just under 90 per cent of complaints regarding changing room sexual assaults, voyeurism and harassment are about incidents in unisex facilities.


https://www.independent.co.uk/life-styl...


In a misliš, da bo trans oseba varnejša v ženskem ali moškem wcju? Zakaj torej preurejanje moških wcjev?

FormerUser ::

Zakaj je varnost trans oseb pomembnejša od varnosti žensk?

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

ti hipatija misliš da je večja šansa rejpa zaradi združenih stranišč? Lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

FrRoSt ::

Oseba rabi STROKOVNO Pomoč! :O

Očitno jo je tudi dobila! :)):)):))

Vse je v skladu z Butalsko logiko in ukrepanjem! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

jype ::

Jaz še vedno ne razumem, kako med uporabo pisoarja lahko tipkate.

FormerUser ::

Vazelin je izjavil:

ti hipatija misliš da je večja šansa rejpa zaradi združenih stranišč? Lol

Ne samo, da jaz tako mislim, to kažejo tudi raziskave. Pa ni nujno, da gre za rape, že spolno nadlegovanje in vzbujanje nelagodja je povsem dovoljšen argument zakaj rabimo ločene prostore.

AmokRun ::

FormerUser je izjavil:

Zakaj je varnost trans oseb pomembnejša od varnosti žensk?

Zato, ker so trans osebe večje žrtve od žensk. Halo, to je progresivizem 101!

SambaShare ::

FormerUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

ti hipatija misliš da je večja šansa rejpa zaradi združenih stranišč? Lol

Ne samo, da jaz tako mislim, to kažejo tudi raziskave. Pa ni nujno, da gre za rape, že spolno nadlegovanje in vzbujanje nelagodja je povsem dovoljšen argument zakaj rabimo ločene prostore.


Zato so pa prostori ločeni že v osnovi. Manj komplikacij. Jasno je potem absurd da se jih združije zaradi glasne promilje populacije. Če svojih first world problemov ne zmorejo prenašati potihem, je najboljša rešitev osebni WC.

bluefish ::

FormerUser je izjavil:

Ne samo, da jaz tako mislim, to kažejo tudi raziskave. Pa ni nujno, da gre za rape, že spolno nadlegovanje in vzbujanje nelagodja je povsem dovoljšen argument zakaj rabimo ločene prostore.
Če pa ves čas poslušamo, da smo vsi enaki, vsi enakopravni, imamo enake možnosti ipd. A na WC-jih bi se pa predalčkalo?

gruntfürmich ::

FormerUser je izjavil:

Če bi pri nas preuredili eno ali dve stranišči na ta način, me ne bi motilo, dokler ostala ostanejo takšna kot so in imamo vsi izbiro in to proporcionalno z zastopanostjo. Je pa to zgornja meja moje strpnosti. Ideja o kateri so tudi razpravljali na FDV, da naj bi vsa javna stranišča v LJ preuredili na ta način, je čista norost, ne samo s finančnega ampak tudi simbolnega vidika. Ko smo urejali stranišča za invalide nismo zato VSEH stranišč naredili na ta način, da bi se invalidi slučajno ne počutili zapostavljene in zato ni potrebe, da tudi sedaj zaradi par sto ljudi rušimo ustaljene in delujoče ureditve.

izgleda da je zgornja meja tvoje strpnosti zatiranje moških in priviligiranje žensk.

če pa se slučajno ženskam prikrajša kakšna drobtinica za pravice brezspolnikov pa se očitno tvoja toleranca konča...

klasična nestrpnica!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FormerUser ::

bluefish je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Ne samo, da jaz tako mislim, to kažejo tudi raziskave. Pa ni nujno, da gre za rape, že spolno nadlegovanje in vzbujanje nelagodja je povsem dovoljšen argument zakaj rabimo ločene prostore.
Če pa ves čas poslušamo, da smo vsi enaki, vsi enakopravni, imamo enake možnosti ipd. A na WC-jih bi se pa predalčkalo?


Smo enaki, ne pa isti, zato je bolje, iz več razlogov, da imamo za določene zadeve ločene prostore.

Mato989 ::

FormerUser je izjavil:

Filip8 je izjavil:

vsaj dva so prilagodili, koliko sem videl, nisem pa še vseh pogledal.

A lahko preveriš in poročaš?

Če bi pri nas preuredili eno ali dve stranišči na ta način, me ne bi motilo, dokler ostala ostanejo takšna kot so in imamo vsi izbiro in to proporcionalno z zastopanostjo. Je pa to zgornja meja moje strpnosti. Ideja o kateri so tudi razpravljali na FDV, da naj bi vsa javna stranišča v LJ preuredili na ta način, je čista norost, ne samo s finančnega ampak tudi simbolnega vidika. Ko smo urejali stranišča za invalide nismo zato VSEH stranišč naredili na ta način, da bi se invalidi slučajno ne počutili zapostavljene in zato ni potrebe, da tudi sedaj zaradi par sto ljudi rušimo ustaljene in delujoče ureditve.


A tu ne bi rušila ureditve, patriarhalno ureditev pa bi... dvoličnost!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Raptor F16 ::

A110 je izjavil:

Tole.
in se komentar.

Nevem ali imajo res preveč časa da se ubadajo s takimi stvarmi in zapravljajo davkoplačevalski denar za reševanje problema, ki ga sploh ni.
mnenja?


Rešitev je enostavna. Ko bodo čistilke in zaposlenk mel povn ku*ac poscanih WC jev bodo kmalu spet montirali nove.

In spet se bo denar obrnil :D

Če družboslovci ne razumejo pojma ergonomija ga bodo še kmalu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Reycis je izjavil:

Ampak na isti prostor kot eno stranišče lahko spraviš tri pisoarje pa še prostor ostane.


Problem je le, da med moškimi obstaja nenapisano pravilo : "eden vmes mora biti prost"
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FormerUser ::

SambaShare je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

ti hipatija misliš da je večja šansa rejpa zaradi združenih stranišč? Lol

Ne samo, da jaz tako mislim, to kažejo tudi raziskave. Pa ni nujno, da gre za rape, že spolno nadlegovanje in vzbujanje nelagodja je povsem dovoljšen argument zakaj rabimo ločene prostore.


Zato so pa prostori ločeni že v osnovi. Manj komplikacij. Jasno je potem absurd da se jih združije zaradi glasne promilje populacije. Če svojih first world problemov ne zmorejo prenašati potihem, je najboljša rešitev osebni WC.

Kot rečeno, nimam nič proti posebnim toaletam za trans osebe, ampak kot nas učijo izkušnje iz tujine, to ponavadi ni dovolj, ker v resnici ne gre za varnost ampak željo po validaciji, v smislu, da so trans ženske res ženske in zato sodijo v ženske toalete. In razumem tudi to željo in zavzemanje za validacijo ampak odločevalci morajo biti objektivni in presojati o interesu vseh vpletenih, ne samo tistih, ki se najbolj po tleh mečejo. Marsikje v tujini so povsem počepnili, pri nas pa se debata šele začenja in kot sem rekla, sem vesela, da so se najprej spravili na pisoarje in tako tudi moškim dali misliti, da imajo morda kakšen interes za branit v tej zadevi.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

SambaShare je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

ti hipatija misliš da je večja šansa rejpa zaradi združenih stranišč? Lol

Ne samo, da jaz tako mislim, to kažejo tudi raziskave. Pa ni nujno, da gre za rape, že spolno nadlegovanje in vzbujanje nelagodja je povsem dovoljšen argument zakaj rabimo ločene prostore.


Zato so pa prostori ločeni že v osnovi. Manj komplikacij. Jasno je potem absurd da se jih združije zaradi glasne promilje populacije. Če svojih first world problemov ne zmorejo prenašati potihem, je najboljša rešitev osebni WC.

Kot rečeno, nimam nič proti posebnim toaletam za trans osebe, ampak kot nas učijo izkušnje iz tujine, to ponavadi ni dovolj, ker v resnici ne gre za varnost ampak željo po validaciji, v smislu, da so trans ženske res ženske in zato sodijo v ženske toalete. In razumem tudi to željo in zavzemanje za validacijo ampak odločevalci morajo biti objektivni in presojati o interesu vseh vpletenih, ne samo tistih, ki se najbolj po tleh mečejo. Marsikje v tujini so povsem počepnili, pri nas pa se debata šele začenja in kot sem rekla, sem vesela, da so se najprej spravili na pisoarja in tako tudi moškim dali misliti, da imajo morda kakšen interes za branit v tej zadevi.


Long story short. Odkriva se znanost tam, kjer je ni.

Ženskam in moškim je nasploh bolj komot, da ni mešanih skupnih prostorov, kjer so zadeve mal bolj intimne. Zato pa maš ločene garderobe, WC je, Tuše,...

Transiči potrebujejo predvsem zdravniško pomoč, ne pa posebnega prilagajanja. Treba se je sprejet, da si se rodil kot moški ali ženska, ne pa pričakovat da se bo svet zate spremenil.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odmašiti cev v kopalnici (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13528984 (22672) radmannsdorf
»

feminizacija zahodnega moškega (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38172663 (64664) jype

Več podobnih tem