» »

Škripanje avta levo spredaj

Škripanje avta levo spredaj

qwertyy ::

Dva dni nazaj sem po neumnosti zapeljal z sprednjim desnim koncem iz enega "ornk" robnika, visok verjetno kakšnih 20cm. Nekje od takrat naprej opažam, da mi ko zapeljem čez kakšen kucl ali ležečega policaja v sprednjem desnem koncu nekaj zaškripa.

Ali mi je šel amortizer? Je stvar "resna", ali lahko počaka?

DOOM_er ::

verjetno se ti je odlomil stabilizator, praktično ničelen strošek in enostavna menjava. Če ti avto čez dolge in mehke luknje ne proizvaja zvokov, čez ostre ležeče ali "hitre" ovire pa poka je to to.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

2dark ::

qwertyy je izjavil:

Dva dni nazaj sem po neumnosti zapeljal z sprednjim desnim koncem iz enega "ornk" robnika, visok verjetno kakšnih 20cm. Nekje od takrat naprej opažam, da mi ko zapeljem čez kakšen kucl ali ležečega policaja v sprednjem desnem koncu nekaj zaškripa.

Ali mi je šel amortizer? Je stvar "resna", ali lahko počaka?


POčakaj in poročaj , ko se ti bo kaj do konca odlomilo. VEč kot , da te vrže iz ceste tako ne bo.

MadMax ::

2dark je izjavil:

VEč kot , da te vrže iz ceste tako ne bo.

Si prepričan? Za to se pravzaprav ne sekiramo. Potencialni samomorilec pač.
Če bo pa zaradi tega najebal nasprotivozeči, ali pešec na pločniku... V tem primeru pa potencialni morilec.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

2dark ::

MadMax je izjavil:

2dark je izjavil:

VEč kot , da te vrže iz ceste tako ne bo.

Si prepričan? Za to se pravzaprav ne sekiramo. Potencialni samomorilec pač.
Če bo pa zaradi tega najebal nasprotivozeči, ali pešec na pločniku... V tem primeru pa potencialni morilec.


To je bilo napisano v sarkazmu. Ljudje šparajo non stop. Popravljajo šele, ko je kritično. Redki menjajo kakšen rezervni del preventivno.

dxx ::

qwertyy je izjavil:

Dva dni nazaj sem po neumnosti zapeljal z sprednjim desnim koncem iz enega "ornk" robnika, visok verjetno kakšnih 20cm. Nekje od takrat naprej opažam, da mi ko zapeljem čez kakšen kucl ali ležečega policaja v sprednjem desnem koncu nekaj zaškripa.

Ali mi je šel amortizer? Je stvar "resna", ali lahko počaka?

Enkrat sem tako zlomil vzmet, ki je zaradi tega potem drsala po amortizerju-simptom isti, škripanje, avto na eni strani nižji za 3cm.

fikus_ ::

Kristalna kugla ne pokaže kaj, bo treba k mehaniku.

Stikalo ::

@qwertyy obvezno k lokalnemu mehaniku, ki ti bo malo pregledal kaj se je zgodilo. Posledice so definitivno lahko. Lahko imaš tudi krivo roko, verjetno tudi optika ne bi bila slaba, drugače ti bo polizalo gume..

IL_DIAVOLO ::

Menjava dela + optika.

zobnik ::

MadMax je izjavil:

2dark je izjavil:

VEč kot , da te vrže iz ceste tako ne bo.

Si prepričan? Za to se pravzaprav ne sekiramo. Potencialni samomorilec pač.
Če bo pa zaradi tega najebal nasprotivozeči, ali pešec na pločniku... V tem primeru pa potencialni morilec.


Česa vse se eni spomnete. Kaj pa utrujenost, kaj pa buljenje v telefone a to pa ni nevarno početje med vožnjo.

MadMax ::

Zarad počenega fedra so že leteli s ceste.
Policija pa seveda v stilu NCIS preišče vzroke in skoraj vedno gre za neprilagojeno hitrost. Pa imajo celo prav, avto takega zadetka ne bi smel hitreje od 0,000km/h.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dxx ::

MadMax je izjavil:

Zarad počenega fedra so že leteli s ceste.
Policija pa seveda v stilu NCIS preišče vzroke in skoraj vedno gre za neprilagojeno hitrost. Pa imajo celo prav, avto takega zadetka ne bi smel hitreje od 0,000km/h.

Se strinjam. Zato pa se je na vsake čudne zvoke v podvozju ali motorju, TAKOJ primerno odzvati. Kar pomeni, če sam nisi vešč, peljati k mehaniku. Nenavadni zvoki ponavadi postanejo še bolj nenavadni in dražji za popravilo.

SpaceCaw ::

Verjetno je počila vzmet ki je okoli amontizerja. Praviloma je potrebno pri menjavi ene zamenjati tudi drugo - na isti osovini.

2dark ::

SpaceCaw je izjavil:

Verjetno je počila vzmet ki je okoli amontizerja. Praviloma je potrebno pri menjavi ene zamenjati tudi drugo - na isti osovini.



Zakaj. PRavi slovenec varčuje in ne menjava nekaj, kar še deluje.

Vazelin ::

2dark je izjavil:

SpaceCaw je izjavil:

Verjetno je počila vzmet ki je okoli amontizerja. Praviloma je potrebno pri menjavi ene zamenjati tudi drugo - na isti osovini.



Zakaj. PRavi slovenec varčuje in ne menjava nekaj, kar še deluje.

:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Seveda, zakaj bi menjal del v dobrem stanju.

bbbbbb2015 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda, zakaj bi menjal del v dobrem stanju.

Na dveh avtih so nam že popokale vzmeti. Če so bili avti v garanciji oz. stari do tri leta, smo zamenjali z originalno vzmetjo in smo zamenjali samo počeno vzmet.
Če so bili avti starejši 5+ let, 150k km, smo vzeli aftermarket vzmeti, ki imajo malo drugačne karakteristike, pa smo zamenjali obe vzmeti.

Vzmet se dejansko malo poda, vendar je to eno 2-3% njene moči. Ni to tako kritično. Vzmeti se že med sabo razlikujejo kak procent, sploh cenejše aftermarket.

Poznam eno stranko, ki ima fabriko vzmeti v Sloveniji (saj mislim, da je samo ena), pa neke majhne razlike vedno so, ker mi je kazal, kako jih kalijo in opuščajo. Pa tudi ko pripeljejo šleper materiala, je žica iz prve runde, pa druge, pa male razlike so.

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Sem imel enako težavo, malo prehitro zapeljal čez prehod iz makedama na asfalt, pač rob.

Pokalo ob trših prehodih, servis menjal link stabilizatorja, strošek minimalen.

Zgodovina sprememb…

azislo ::

Meni tudi pokalo, menjava stabilizatorja.
Lahko je tudi vzmet, če je počla si ti to slišal, poleg tega lahko odlomljen kos ostane v "šalčki" kjer je vzmet in potem cinglja, ko se voziš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanesljiv test amortizerjev?

Oddelek: Na cesti
306611 (4425) easyrider3
»

Hyundai i30 podvozje

Oddelek: Na cesti
377430 (5489) Isotropic
»

Športni avto po slovenskih cestah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7816187 (9998) dottor
»

Spuščanje avtomobila

Oddelek: Na cesti
326969 (5717) čuhalev
»

Uničevalca mitov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11121252 (18230) Pyr0Beast

Več podobnih tem