» »

Navaden FM radio preko android telefona

Navaden FM radio preko android telefona

Machete ::

Preiskusil se že kar nekaj 'radio' appov, vsi podpirajo samo internetne radije. Zakaj je taka znanstvena fantastika poslušati navaden radijo na 1000 eurski napravi (z vtaknjenimi slušalkami za anteno in bojda vgrajenim sprejemnikom)? Ima kdo rešitev?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gapi ::

Ponavadi imaš aplikacijo že gor če mobitel res ima FM radio vgrajeno.
No person is rich enough,to buy back his past.

rdecaluc ::

A maš slušalke na kabl vtaknjene? Te delujejo kot antena. Pa kot je rekel Gapi, radio app pride prednaložen.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

DamijanD ::

in nimajo (več) vsi telefoni podpore za FM radio

Bakunin ::

Crosscall ima delujoc FM radio tudi brez slusalk

mat xxl ::

Svojemu očetu, sem kupil en poceni cca 50 eur telefon za penzioniste in jasno ima FM radio gor, tako, da ?????

mat11 ::

Machete je izjavil:

Preiskusil se že kar nekaj 'radio' appov, vsi podpirajo samo internetne radije. Zakaj je taka znanstvena fantastika poslušati navaden radijo na 1000 eurski napravi (z vtaknjenimi slušalkami za anteno in bojda vgrajenim sprejemnikom)? Ima kdo rešitev?


Če se ne motim imaš Samsung, to nam dela Samsung z svojimi procesirji, na Snapdragonu FM radio dela.

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Yes
Radio FM radio (USA & Canada only)
USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector
mat

Sheteentz ::

Lahko imaš tri jurje vreden telefon in ti noben app ne bo koristil, če hardver ne omogoča lovljenja FM valov. IR oddajnika tudi skoraj noben telefon več nima, pa tudi ne jokamo.

Btw, kako je pa z dab oz dab+ implementacijo v novejših android telefonih?

737 ::

Stvar je enostavna. Ponudniki mobilne telefonije pri proizvajalcih lobirajo za opuščanje FM sprejemnikov, da lahko zaslužijo nekaj več na streamingu. Prisotnost FM sprejemnika je treba preveriti pred nakupom telefona.

r3dkv1c4 ::

Kater normalen android ne podpira fm radia z vključenimi slušalkami na kabel?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

737 ::

Zadnje čase imajo FM sprejemnik le še redki telefoni. Preveri na gsmarena.

budnost ::

Radio podpira večina LG telefonov. Sam imam LG G7, ki podpira FM radio. Vstaviš slušalke, ki so kot antena in poslušaš želeni radio. Moram reči, da je signal odličen.

Sheteentz ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Kater normalen android ne podpira fm radia z vključenimi slušalkami na kabel?

Tisti, ki nima vgrajenega FM sprejemnika.

kanarin ::

737 je izjavil:

Zadnje čase imajo FM sprejemnik le še redki telefoni. Preveri na gsmarena.


Pa niti ne tako redki. Pred kratkim sem nabavil Xiaomi flagship Mi9T Pro in ima tako FM radio kot vhod za slušalke. Je pa res ,da v praksi ne uporabljam več ne enega ne drugega...

starfotr ::

Do sedaj sem imel vae telefone z FM radiem. V vseh letih sem poslušal radio preko telefona 10 minut.

Če rabiš radio, si ga kupiš posebej.

V času poceni podatkov, je to malo mimo, da bi poslušal radio preko telefona in izključno preko slušalk.

LeQuack ::

Današnji telefoni niso več univerzalni, namenjeni so zato da proizvajalec zasluži čimveč denarja še na dodatnih storitvah, streamingu, brezžičnih slušalkah, adapterjih. Zato tudi ni več FM radia, izhoda za slušalke, itd. Kokretno npr. Samsung S10 ima precej manj funkcij kot jih je imel Sasmung S7 ali S6.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

kanarin ::

starfotr je izjavil:

Do sedaj sem imel vae telefone z FM radiem. V vseh letih sem poslušal radio preko telefona 10 minut.

Če rabiš radio, si ga kupiš posebej.

V času poceni podatkov, je to malo mimo, da bi poslušal radio preko telefona in izključno preko slušalk.


Samo ne moreš gledati samo iz svojega vidika, poglej malo širše. Vsi ne uporabljajo mobilnih paketov , ki vključuje dovolj GB podatkov. Recimo kakšen penzionist bo gledal na vsak € in izbral najcenejši možni mobilni paket (beri nič oz malo mobilnih podatkov ali pa obračun po porabi - kar pomeni drago). V takem primeru pride FM radio kar prav, se strinjaš ? Pa ne mi zdaj reč, zakaj tak osebek sploh ne rabi pametni telefon. Še osebno poznam nekaj takih oseb. Če že ne interneta koristijo vsaj fotoaparat.

V bistvu pa ne razumem v čem FM in vhod za slušalke kakorkoli poslabša oz oskruni delovanje telefona. Predvsem pa sem prepričan, da ti oba featurja nikakor ne preprečujeta, da poslušaš izključno vse preko interneta in BT slušalk.

St235 ::

Poslabšata sama po sebi ne nič. Vplivata pa na njegovo ceno (kar pri budget telefonih lahko naredi razliko) in pa na izgled (kar ponavadi pade v uč pri high end telefonih). Dodatno seveda vsaka HW komponenta pomeni dodatno težo in dodaten prostor. In očitno so proizvajalci ugotovili, da gre pri obojem za funkcionalnsti, ki ljudi ne zanimajo.

kanarin ::

St235 je izjavil:

In očitno so proizvajalci ugotovili, da gre pri obojem za funkcionalnsti, ki ljudi ne zanimajo.


Zakaj potem toliko (priznanih) reviewarjev izpostavlja kot negativno plat, da na napravi "ŽAL manjka izhod za slušalke" in se vsakič veselijo, če ta izhod je na voljo ? Ker res nobenega to ne zanima oz noben to ne potrebuje ? Mogoče bo čez nekaj let ta debata res postala brezpredmetna (ko pa res nobena nov telefon ne bo več tega imel) ampak danes pač še ni. Običajnih žičnih slušalk je namreč v uporabi še vedno preeeecej več kot BT slušalk. To je pač dejstvo.

starfotr ::

Na GSM areni je 344 telefonov z FM radiem za leto 2019 do 2020. Kakšna panika...

r3dkv1c4 ::

Sheteentz je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Kater normalen android ne podpira fm radia z vključenimi slušalkami na kabel?

Tisti, ki nima vgrajenega FM sprejemnika.

A bejž, pa ti bo uspelo navest kakšen model?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Machete ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Kater normalen android ne podpira fm radia z vključenimi slušalkami na kabel?

Tisti, ki nima vgrajenega FM sprejemnika.

A bejž, pa ti bo uspelo navest kakšen model?


Samsung S10 :'(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Torej v bistvu proizvajalci v flagship telefonih ukinjajo funkcije, ki si jih uporabniki želijo, zato da bodo raje kupovali cenejše telefone?

In ti meni o bullshitu...

zavajon ::

Morda pa se le proizvajalci počutijo dovolj močne, da si domišljajo, da bodo oni odločali o tem, kaj si kupci želijo in kaj ne. Podobno kot je Microsoft ukinil Start menu, po neskonnčno pritožbah in ignoriranju le-teh se je kasneje vendarle uklonil in naredil en približek tega menuja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

samsung S8 - FM radio

Oddelek: Mobilne tehnologije
121242 (214) Maxity
»

Tablica - nima radia?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253460 (2809) SaXsIm
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328638 (24730) CyberPunk
»

Radio na računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
262773 (2256) radmannsdorf
»

TV Tuner in FM Radio ?

Oddelek: Zvok in slika
111955 (1955) KontraCepec

Več podobnih tem