» »

TV Tuner in FM Radio ?

TV Tuner in FM Radio ?

KontraCepec ::

Kako je s poslušanjem klasičnega FM radia pri TV Tunerjih (zunanjih, usb)? Spomnim se, da si pred 15 leti lahko kupil neko radio kartico na ISA, notri vtaknil anteno in preko programa spremljal VAL202 kot preko klasičnega radio sprejemnika. A tunerji to omogočajo?

Pregledal sem jih par, pa so za iste tunerje opisi pod FM radio dosti različni. Na EnaA pravijo "tudi za poslušanje FM radia na vašem računalniku", medtem ko Pinnacle za ta tuner na uradni strani nič ne omenja FM radia. Poleg tega še pri nobenem tunerju nisem videl vhoda za radio anteno. A jo imajo vgrajeno?
Krijejtiv

delfinus ::

Ja mora imeti priklop na kartici. Takole, kot ima ta model Pinnacla. Spredaj je vhod za Radio, TV in SVHS. Nekatere kartice se razlikujejo.


Lifeview ima podobno

lp, D.

KontraCepec ::

Pri Lifeview ne najdem tiste male odprtinice, ki je lepo vidna na zgornji sliki. Kje je vhod za FM anteno ?
Krijejtiv

sthep ::

Jst imam nekega starega pinacla in lahko poslušam radio prek kabla za kabelsko (en za tv, drug za radio). Se da pa tudi brez tega. Kje je antena ne vem, deluje pa v obeh primerih.

delfinus ::

Kontracepec odpri sliko na veliko, pa bos videl. Prvi na levi je prikljuck za radio (FM) anteno, drugi prikljucek je za TV anteno, tretji pa je vhod za zunanjo napravo ala SVHS. lp, D.

delfinus ::

Tisto na zgosnji sliki pri pinnaclu, tisti najmansi vhod skrajno levo pa ni za anetno, ampak je vhod za audio z malim stereo jackom. lp, D.

KontraCepec ::

Cisto nobenega USB modela se nisem nasel, ki bi imel vhod za FM anteno.

A to pomeni da jo imajo vsi vgrajeno ali USB modeli ne podpirajo FM radia? Pa ce je vgrajena kako kaj lovi?

Zanimam se za Pinnacle Dazzle TV mobile ali pa Pinnacle PCTV Analog USB.
Pri obeh piše samo "Listen to Internet radio". A potem ne podpirajo FM? Ker potem noben Pinnacleov zunanji USB model ne podpira FM radia...
A ima kdo katerega od zgornjih tunerjev?
Krijejtiv

delfinus ::

Hej aha, torej ti isces za USB. Na internetu sem nasel tole:

Hauppauge Win-TV USB FM samo se mi zdi, da je ze out of date. USB 1.1 samo.

KontraCepec ::

Ja usb iščem, ker rabim za prenosnika (pa mogoce kdaj se za stacionarca, tako da ne bi PCMCIA)

Ti hauppauge so pa 2x drazji... torej pinnacle in leadtek USB modeli ne podpirajo FM radia?
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:)) Ne vem zakaj bi rad poslušal radio preko FM radia z TV Tunerjem?
Na internetu imaš naše in tuje radio postaje , tako da poslušanje radia res ni noben problem.
Slovenska Lestvica Online Radijskih postaj

KontraCepec ::

Ker se mi ne da zafrkavat z raznimi registracijami, programi in nastavitvami. Na tunerju samo prizges pa dela... poleg tega interneta nimam povsod kjer uporabljam prenosnik. In če že kupujem tuner, sem mislil, da FM sprejemnik nič kaj ne podraži oz zaplete zadeve. Ampak očitno sem se zmotil...
Krijejtiv

KontraCepec ::

Hvala za to stran. Super stvar... kar malo me je sram, da se nikoli prej nisem poslusal teh internetnih radijev, ko je uporaba tako enostavna.

Sedaj je odsotnost FM na tunerjih res veliko manjsi problem. Ampak se vedno... povsod kjer rabim prenosnik nimam dostopa do interneta.
Krijejtiv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navaden FM radio preko android telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
233354 (2444) zavajon
»

Nakup TV kartice

Oddelek: Kaj kupiti
73799 (3471) Deflector
»

tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
71142 (1142) cekr
»

Leplenje filmov

Oddelek: Programska oprema
71309 (1214) #000000
»

Windows Movie Maker

Oddelek: Zvok in slika
61061 (1038) #000000

Več podobnih tem