» »

Tablica - nima radia?

Tablica - nima radia?

Grizzly ::

Kupil sem tablico Samsung Galaxy Tab A z nameščenim Marshmallow Androidom (android 6). Vsa dokumentacija na spletu pravi, da ima tablica FM radio. Jaz pa nikjer na tablici ne najdem nobene aplikacije, s katero bi ta FM radio lahko poslušal. Kako je zdaj s tem - ima radio ali ga nima?

SaXsIm ::

GSM Arena

Radio: To be confirmed.
SaXsIm

LeQuack ::

Večina Android telefonov ima FM radio, ker je že vgrajen v sam chipset, ampak so onemogočeni, krivda pa je seveda v operaterjih, ki so to zlobirali. FM radio namreč ne požre nič podatkov, kar pa je bad for business.
Quack !

Grizzly ::

>> Radio: To be confirmed.

Kaj točno to pomeni?

SaXsIm ::

Da ni potrjeno.

@LeQuack - za tablico bi rekel, da je to malce bullshit. Pa tudi na splošno, povpraševanje po FM radiih je pač manjše, in se tega ne vgrajuje več v moderne chipsete.
SaXsIm

zee ::

Pa tipicno moras prikljuciti slusalke, da zadeva dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

smacker ::

To be confirmed pomeni, da še ni znano - morajo potrdit če ima radio ali ne.
Če v market vpišeš "Radio FM" in ti ne vrne zadetkov, pol nimaš radia. Market namreč prikazuje samo appe, ki bojo delali na tvoji napravi.
Ni res da se ne vgrajuje ker ni povpraševanja, ampak ker operaterji hočejo podatke prodajat.
Jap, slušalke se uporabljajo kot antena, zato jih moraš priključit, poslušaš pa lahko tudi na zvočnik.

Grizzly ::

Če v google play ali samsung store vpišem "radio" ali "fm" mi prikaže zadetke, vendar gre za aplikacije, ki omogočajo poslušanje radia preko interneta. Jaz pa imam v mislih UKW FM radio, ki dela preko antene.

smacker ::

SaXsIm ::

smacker je izjavil:


Ni res da se ne vgrajuje ker ni povpraševanja, ampak ker operaterji hočejo podatke prodajat.


Pa imaš kakšen vir za tole trditev? Ker večino uporabnikov mobilnih telefonov, ki jih poznam, nikoli ni poslušalo FM radia, tudi ko so telefoni to še imeli.

@OP - morda bi pomagalo, da napišeš še kaj več o tablici (vsaj velikost).
SaXsIm

smacker ::

Vir? Sej ne pišem diplomske, ampak komentar na forum :| Vtipkaj Android radio fm v google pa boš našel cel kup ljudi ki se pritožuje da ne morjo radia poslušat.
Ampak naj ti bo, samo za tebe:
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/...
http://www.wired.com/2016/07/phones-fm-...
App ki sem ga prilepil, ma med 5 in 10 miljonov prenosov. Pa je to samo 1 izmed mnogih appov za FM radio, večina telefonov ima že po defaultu naložen app.

Če rabiš še dokaz, izpeljavo in/ali analizo trga, se tut da dogovorit (seveda ob primernem plačilu)

shotalick ::

LeQuack je izjavil:

Večina Android telefonov ima FM radio, ker je že vgrajen v sam chipset, ampak so onemogočeni, krivda pa je seveda v operaterjih, ki so to zlobirali. FM radio namreč ne požre nič podatkov, kar pa je bad for business.


Nekaj na to temo, http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/...

SaXsIm ::

Zanimivo. Potem pa vzamem nazaj.

Če prav, sem šel gledat specifikacije čipsetov za moj telefon in še nekaj drugih. Snapdragon 800 nima podpore za FM radio. Prav tako ne Exynos Octa 7420.

In ko sem šel gledat, galaxy s3 je imel podporo, galaxy s3 lte pa ne. In je tudi s custom romom ni šlo usposobiti. Tako da trditev, da telefoni imajo podporo za FM radio ne drži čisto. Morda v komunikacijskem SOC-u. Ampak če je tudi glavni SOC nima, ti to nič ne koristi.
SaXsIm

nikolahodin ::

zee je izjavil:

Pa tipicno moras prikljuciti slusalke, da zadeva dela.


Jst mam na mobitelu tako. Program fm radio na mobitelu deluje samo z originalnimi slušalkmi. Ko ti slušalke umrejo in ne moreš kupiti novih ti ta program ostane na mobietlu. Poslušati radia preko zvočnika pa ne moreš. Imam Android 2.2 na Alcatel telefonu.

smacker ::

Res je, nimajo več vsi telefoni hardware za FM. Tut mobilni operaterji majo vpliv na proizvajalce, tak da hardwareska nezmožnost ne izključuje možnosti, da FM ne morš poslušat zarad operaterjev. Proizvajalcu je najmanjši problem omogočit FM. Telefon itak že razpoznava radijske valove (2g,3g,4g,..), samo signal iz jacka za slušalke je treba na A/D pretvornik spravit. To ni drago in ne zasede omembe vrednega prostora.

LeQuack ::

Ja ampak zakaj bi poslušal zastonj radio, če pa ti lahko prodajo 1GB za lepe denarje. Če recimo poslušaš nek 128kbit stream 24 ur, bo podatkov že več kot 1GB.
Quack !

Grizzly ::

LeQuack je izjavil:

Ja ampak zakaj bi poslušal zastonj radio, če pa ti lahko prodajo 1GB za lepe denarje. Če recimo poslušaš nek 128kbit stream 24 ur, bo podatkov že več kot 1GB.


Zato, ker je FM vedno in povsod na voljo, mogoče ne točno določena radijska postaja, vendar vedno se najde nekaj pametnega. Če pa boš nekje brez wifi-ja in brez mobilnega signala, ti tak radio nič ne pomaga. To je približno tako, kot če bi na mobilnem telefonu ukinil funkcijo telefoniranja, ker so vsi na družbenih omrežjih, kjer se lahko prav tako vse zmeniš.

GupeM ::

Ko je bil žledolom in smo ostali brez elektrike in mobilnega signala, sem preko FM sprejemnika na Xperia Ray poslušal, kako je Tina Maze osvojila zlato kolajno v smuku na OI :D Pride včasih prav. Še posebej dobro je to, da lahko radio na Xperii še vedno poslušam, kljub temu da je v airplane modeu, ker nima niti sim kartice vstavljene. Baterija pa zaradi tega zdrži zelo dolgo.

SaXsIm ::

Grizzly je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ja ampak zakaj bi poslušal zastonj radio, če pa ti lahko prodajo 1GB za lepe denarje. Če recimo poslušaš nek 128kbit stream 24 ur, bo podatkov že več kot 1GB.


Zato, ker je FM vedno in povsod na voljo, mogoče ne točno določena radijska postaja, vendar vedno se najde nekaj pametnega. Če pa boš nekje brez wifi-ja in brez mobilnega signala, ti tak radio nič ne pomaga. To je približno tako, kot če bi na mobilnem telefonu ukinil funkcijo telefoniranja, ker so vsi na družbenih omrežjih, kjer se lahko prav tako vse zmeniš.



No ja, malce pretiravaš.
1. V Sloveniji pač ne moreš vedno najti nekaj pametnega na radiu.
2. Če ti izredno stanje povzroči izpad oddajnikov za telefonijo, ti prav tako lahko povzroči izpad FM oddajnikov.
3. Prenos podatkov je pri nas precej poceni.

Po tej logiki, bi bilo še bolj smiselno vgrajevati AM sprejemnike. In PMR tehnologijo. In COM porte na laptope. Pa je resnica, da večina ljudi legacy tehnologij pač ne potrebuje. Tisti, ki pa jih, pa si jih naj priskrbijo sami. Sam imam raje na račun manjka neke legacy tehnologije kakšno novo. LTE recimo. Ali pa tanjšo napravo.

Je tudi moj oče tarnal zaradi odsotnosti FM sprejemnika. Sedaj veselo posluša radijske postaje preko interneta. Na telefonu. In se čudi, koliko jih je. In kako nikoli ne porabi zakupljene količine podatkov, za katero plača 60 EUR na mesec skupaj s fiksno telefonijo, televizijo in internetom.
SaXsIm

Thunder wave ::

Pred časom sem na nekem forumu bral, da so Xperie še med zadnjimi, ki imajo FM radio, drugi ga večinoma ukinjajo. No, meni na moji nekajkrat na leto pride zelo prav.

WarpedGone ::

Samsung A5 (2016) ima radio.
Prednaložen program sicer še ni slišal za RDS ampak stvar vsaj špila.
Poslušam redno zunaj ko "ketija vokam..."
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::

zee je izjavil:

Pa tipicno moras prikljuciti slusalke, da zadeva dela.

Ni res katerikoli kos kovine malce porines noter zadeva dela npr alu folija

BorutK-73 ::

Thunder wave je izjavil:

Pred časom sem na nekem forumu bral, da so Xperie še med zadnjimi, ki imajo FM radio, drugi ga večinoma ukinjajo. No, meni na moji nekajkrat na leto pride zelo prav.

Moj nov LG K8 ima FM radio

Zgodovina sprememb…

Grizzly ::

Še eno vprašanje, kar v to temo, da ne odpiram nove. Zanima me ali za polnjenje tablice lahko uporabim kateri drugi usb adapter ali mora biti original? Na originalnem piše output 2.0A. Imam pa še enega, kjer piše output 1.0A. Da ne nosim polnilec s sabo, bi uporabljal oba, enega doma, drugega pa v službi. Bo kaj narobe, če tablico priklopim na neoriginalni adapter?

k4vz0024 ::

Po mojih izkušnjah neoriginalni polnilec pri Samsungu iz meni neznanih razlogov ne polni, ko je naložen Android sistem. Izklopljen pa polni.

SaXsIm ::

Načeloma bi moralo delovati, bo pa polnilo precej počasneje.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navaden FM radio preko android telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
233354 (2444) zavajon
»

Ali se sevanje mobilnega telefona širi po žičnih slušalkah?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455160 (4139) TheBlueOne
»

Brezžične slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
183582 (3158) Scorpia
»

Tablični računalnik v avtu z fm rds radijem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
539863 (7642) UganiKdo
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328371 (24463) CyberPunk

Več podobnih tem