» »

Poceni drugi avto

Poceni drugi avto

«
1
2

TheBlueOne ::

Morda lahko kdo malo svetuje, sam teh malih jajc ne poznam. Najin trenutni rezervni avto je izdihnil, tako, da icem novega, novo ali testno vozilo, med 8500EUR in 10.000EUR.

Gledam Twingo in Pando, morda kdo ve, kako se primerjata? Morda je se kaksen konkurent vreden, da vrzem nanj oci?

Malo me se skrbi, kako je Twingo na snegu zaradi pogona zadaj. Morda ima kdo izkusnje?

hojnikb ::

nov clio mk4
#brezpodpisa

KAVINSKY ::

Twingo ima tudi motor zadaj, tako da ni nekih težav speljevati v snegu. Ima pa posledično manj prostora v prtljažniku.

Če vseeno rabiš malo več prostora poglej še Dacio Sandero, malo čez 10 pa dobiš že Swifta in Ignisa, mogoče VW UP, Clio...

HappyPills ::

Bo drugi avto za po mestu večinoma?

2dark ::

TheBlueOne je izjavil:

Morda lahko kdo malo svetuje, sam teh malih jajc ne poznam. Najin trenutni rezervni avto je izdihnil, tako, da icem novega, novo ali testno vozilo, med 8500EUR in 10.000EUR.

Gledam Twingo in Pando, morda kdo ve, kako se primerjata? Morda je se kaksen konkurent vreden, da vrzem nanj oci?

Malo me se skrbi, kako je Twingo na snegu zaradi pogona zadaj. Morda ima kdo izkusnje?



Ne kupovat twingota. Če se odločata med to dvoje, potem vzemita Pando. Sam poglej, kako ogromno jih imajo na zalogi, ker jih nihče ne kupuje.

HappyPills je izjavil:

Bo drugi avto za po mestu večinoma?


NE. Z njim se bosta vozila 90% po avtocesti 200 na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

anketar ::

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

pr testnih se da še zbit, ker majo večjo kilometrino kot v oglasu, oglas majo lahka gor isti več mesecev, brez, da bi spremenil km

kia rio ni slab, če ne daš tok na znamko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Cruz ::

Predvidevam, da je to za partnerko(Panda, Twingo). Kaj pa Suzuki Swift? Super avto, pa tudi všečen. GOAT v tem razredu, kot bi @Vazelin rekel.

link_up ::

jaz sem septembra vzel novega Up-a. Carski avtek za po mestu...Zena kar vriska. :) Priporocam.
In and Out

Neon87 ::

Citroen C3.

2dark ::

link_up je izjavil:

jaz sem septembra vzel novega Up-a. Carski avtek za po mestu...Zena kar vriska. :) Priporocam.


Isti drek kot twingo.. ne rečem, da bi bil to avto za 4 max 5 jurjev.

link_up ::

2dark je izjavil:


Isti drek kot twingo.. ne rečem, da bi bil to avto za 4 max 5 jurjev.


Jap, popolnoma enako. Ce ti je predrag potem drugega glej, ne pa da na podlagi tega zanicujes.
In and Out

inferno666 ::

Jaz ravno menjam drug avto v teh cenovnih okvirjih. Imamo pa par pogojev: velik prtljažnik, zadnji parkirni, do 120k km, max 5 let, cena 7-10k.

Največja izbira je Renault Megan Grandtour, nekej je še Renault Scenic, Opel Astra Karavan, Peugeot 307 SW. Če ne iščeš karavana preveri še Kia Ceed.

Presenečen sem bil, da imajo VW, Škode v istem rangu vsaj 80-100k km več. Očitno pri nas še vedno ljudje "drkajo" na znamke :). Za to ceno dobiš mogoče edino Škodo Rapid

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Bo rezervni avto, ampak v sili tudi na AC. Praviloma se z mojo vozima skupaj, ce ni nekih posebnostih v delovnikih.

Tnx za ideje. Bom pregledal...

avtek ::

Ce je opcija elektrika in malo čez mejo 10k Citigo iv? :)

TheBlueOne ::

avtek je izjavil:

Ce je opcija elektrika in malo čez mejo 10k Citigo iv? :)


Ni, se kaksno leto nimava hise in ga ne morema polnit. EV odpade, v Avstriji, kjer zivim menda tudi ni tako visokih subvencij.

kygo ::

hojnikb je izjavil:

nov clio mk4

Kolk so pa cene? Gledal sem scalo easy za 11900, pa nek skoda bon, polog 20-30% pa cca 190/mesec na 6let. S tem financiranjem sicer preplacas avto za kaksnih 20% ampak je pa bolj zmerno na zacetku.
Se splaca vzet te njihova financiranja?

Utk ::

preplacas avto za kaksnih 20%


Se splaca vzet te njihova financiranja?


Vsaj sam za sabo preberi...

OrkAA ::

kygo je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nov clio mk4

Kolk so pa cene? Gledal sem scalo easy za 11900, pa nek skoda bon, polog 20-30% pa cca 190/mesec na 6let. S tem financiranjem sicer preplacas avto za kaksnih 20% ampak je pa bolj zmerno na zacetku.
Se splaca vzet te njihova financiranja?


Ce bos v 6 letih iz tega denarja, ki ti bo ostal na banki naredil dodatnih 1.780+ evrov, da pokrijes izgubo, potem se splaca.

Raptor F16 ::

TheBlueOne je izjavil:

Morda lahko kdo malo svetuje, sam teh malih jajc ne poznam. Najin trenutni rezervni avto je izdihnil, tako, da icem novega, novo ali testno vozilo, med 8500EUR in 10.000EUR.

Gledam Twingo in Pando, morda kdo ve, kako se primerjata? Morda je se kaksen konkurent vreden, da vrzem nanj oci?

Malo me se skrbi, kako je Twingo na snegu zaradi pogona zadaj. Morda ima kdo izkusnje?


Kaj pričakuješ od avtomobila ? Si asketski človek, ki potrebuje ultalitarno vozilo ali pričakuješ kakšno posebno udobje ?

Jaz bi vrgel oko na Škodo Fabio - čisto osnovni model Easy.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Pogledaš lahko tudi kakšnega KIA Rio

Po mojem mnenju kar se tiče same izdelave + praktičnosti najboljše, kar boš dobil za ta denar. Po prostoru boš več dobil samo pri Dacii ampak... dajmo še kaj drugega dat na prioritetno listo.


Ps. Twingota jaz ne bi gledal... videl, poskusil,... ok je zanimiv za vozit, pa na zunaj izgleda srčkano ampak, ko avto uporabljaš me je marsikaj zmotilo. Meddrugim predvsem en kup nepotrebne plastike, medtem ko bi lahko finance namenili drugim delom.
+
Prtljažnik se zaradi motorja greje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

Raptor F16 je izjavil:

Po mojem mnenju kar se tiče same izdelave + praktičnosti najboljše, kar boš dobil za ta denar. Po prostoru boš več dobil samo pri Dacii ampak... dajmo še kaj drugega dat na prioritetno listo.


Recimo kaj več kot 60 konjev? :D

Raptor F16 ::

KAVINSKY je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Po mojem mnenju kar se tiče same izdelave + praktičnosti najboljše, kar boš dobil za ta denar. Po prostoru boš več dobil samo pri Dacii ampak... dajmo še kaj drugega dat na prioritetno listo.


Recimo kaj več kot 60 konjev? :D


Izvoli: 84KM
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

KIA Rio
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

krho ::

avtek je izjavil:

Ce je opcija elektrika in malo čez mejo 10k Citigo iv? :)

Za celo leto 2020 je bilo za vse avtohiše na voljo 70 avtomobilov šli so prej kot v enem tednu.. Pomoje so jih kupci dobili 40-50 ostalo so avtohiše vzele zase.
Pri eUP je bilo podobno.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

avtek ::

Zanimivo, te informacije pa nisem slišal, je kar jeba zgleda... Potem je kar čakalna vrsta, ker ni ravno slab avto za dobrih 10k (če odšteješ subvencijo 7.500eur - mislim da še velja) :)

hojnikb ::

kygo je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nov clio mk4

Kolk so pa cene? Gledal sem scalo easy za 11900, pa nek skoda bon, polog 20-30% pa cca 190/mesec na 6let. S tem financiranjem sicer preplacas avto za kaksnih 20% ampak je pa bolj zmerno na zacetku.
Se splaca vzet te njihova financiranja?


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

evo, 9,600e nov

maš tempomat, klimo, turbo motor pa infotainment. Kaj več za sub 10k že človk ne more pričakovat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Er333 ::

Vozil Pando za nadomestni avto pa mi je super. Klasičen zanesljiv motor, ne kaka nemška jajca s tremi cilindri

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Utk ::

i10 je klaso bolji za isti denar. Če je že i20 predrag. Clio je počasen in klastrofobičen.

WizzardOfOZ ::

KAVINSKY je izjavil:

Če vseeno rabiš malo več prostora poglej še Dacio Sandero...


Dacia Sandero Stepway dobiš novo že za 10.300 evrov. Po moje je za ta denar največ kar dobiš. dovolj odmaknen od tal, da se lahko po naših luknjastih cestah voziš, dovolj opreme in z doplačilom okoli 400 evrov in rednim servisiranjem na uradnem servisu celih 7 let garancije. Pol ga pa prodaš.

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

i10 je klaso bolji za isti denar. Če je že i20 predrag. Clio je počasen in klastrofobičen.


Zakaj ne Rio ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

I20 ima večji prtljažnik (meni na oko) in predvsem nima kmaga za uvoznika. Drugače je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Veselinko ::

Kio Rio dobiš novo za manj kot 10K in imaš najdaljšo garancijo. Po mojem je to najbolj racionalna varianta. Raje to kot pa kakšen dve leti star avto, ki nima več garancije in ima morda prevrtene kilometre ali pa je bil razbit.

WizzardOfOZ ::

Dacia sandero je od 8k naprej. Stepway je samo sandero z največ opreme.

Kia rio za 10k? Ne boš je dobil, ker tistega modela v sloveniji ne prodajajo. Enako je z ostalimi modeli, kjer ne dobiš najcenejšega modela v ceniku, ker ga sploh ni naprodaj pri nas. Pol pa takoj 2k zraven prištej. Pol pa ni več tako poceni.

IL_DIAVOLO ::

Kia ceed je kar best buy v tem cenovnem rangu.

hojnikb ::

in se spet vrnemu k cliotu za 9k
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

hojnik, ni cliota za 9k. Je na papirju, ampak ga nočeš, ker je brez klime in radia. Če pa hočeš klimo in radio, je pa clio že 11k.

hojnikb ::

zakaj bluzis?
clio za 9600 ima klimo, infotainment in tempomat.
pa se turbo motor dobis (lahko kasnej cipiras v nekaj uporabnega) namesto 1.0 atmosferskih jajckov, ki so sicer standard v tem cenovnem rangu.


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Pojdi ga iskat, pa boš potem povedal.

Je na reklami in ceniku, kupit ga pa ne moreš, ker tega modela ni v prodaji. Enako delajo pri kii, hyundaju in še pri parih znamkah, da dajo najcenejšo različico v reklame in na cenik, pa se hvalijo, kako poceni imajo avte, v bistvu jih pa nimajo in ne bodo imeli na zalogi, ponudijo ti pa 2k dražji model.
Pač je tak njihov marketing.

hojnikb ::

govora je o starem mk4 modelu. Stvar se ze lep cas prodaja za okoli 9-10k, ker je sedaj nov model. Ce ne verjames, imas dejanske modele na zalogi, kr pobrskaj po avtonet.

mk5 za to ceno je pa res bolj kot ne na papirju brez osnovne opreme, to pa. Zato pa vzames outgoing model, ce kupujes v tem cenovnem rangu.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

To se pa strinjam. Jaz sem imel v mislih mk5.

d4vid ::

Treba se je znebit stare zaloge, zato se cliota splača. Dobiš nov avto, ki ima znane napake odpravljene, je pa res, da imaš staro obliko. Saj na zunaj ni hude razlike, notranjost je pa čist nekaj drugega v clio 5.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

no, sam ce se stritkno drzis 10k budgeta, potem je clio 5 precej slabsi avto, kjub bolj moderni notranjosti. mislim, odsotnost radia in klime, pa anemicen 1.0 motor pac ne sodita v 2020
#brezpodpisa

2dark ::

hojnikb je izjavil:

no, sam ce se stritkno drzis 10k budgeta, potem je clio 5 precej slabsi avto, kjub bolj moderni notranjosti. mislim, odsotnost radia in klime, pa anemicen 1.0 motor pac ne sodita v 2020


Sodi. Včasih je pa raja vozila 1.2, 1.4, 1.6 anemične atmosferce... pa še klime niso imeli.

hojnikb ::

V letu 98', ko nisi mel 35C vročih poletij. Danes pa to ne sodi drugam, kot v kakšne 3. razredne države.

Mislim, ti bi raje vzel _čisto_ golega cliota brez radia, klime kot pa malo nabasanga, ampak je eno generacijo uzad?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

Renojev 1.0 je sekundo počasnejši in ima večjo porabo od vse konkurence. Prejšni 0,9 90 konjski je še sekundo počasnejši in še več porabi od 1,0. 0,9 s 75 konji v cliotu iv bi lahko kupi samo bedak, ne glede na ceno. Potem raje kupim rabljenega 1,2 16v v cliotu 3 ali 4. Porabi manj, pokvarit se ne more, gre pa glih tako ne.

hojnikb ::

>0,9 s 75 konji v cliotu iv bi lahko kupi samo bedak, ne glede na ceno. Potem raje kupim rabljenega 1,2 16v v cliotu 3 ali 4. Porabi manj, pokvarit se ne more, gre pa glih tako ne.

tule si pa fejst mimo pihnal. 0,9tce 75 ima manjšo porabo, boljši pospešek (12,3 proti 14,5), večjo končno brzino (167 proti 178) in več uporabnega navora (120nm od 2500rpm dalje). Kdo bi pri zdravi pamet vzel 1,2 proti tem, veš samo ti.
#brezpodpisa

Utk ::

Oboje je zanič. Že 90 konjski. Pa so vsi drugi 3 cilindrski v tem razredu čist dost živahni, ta renojev pač ni. Ostali imajo 180 do 200 Nm navora, ne pa 120.
Drugač pa se 1,2 ne bojiš pritiskat, pri tem 0,9 imaš pa občutek, da se bo razletel. Ampak, oboje je prešvoh za kaj več kot clio 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

2dark ::

hojnikb je izjavil:

V letu 98', ko nisi mel 35C vročih poletij. Danes pa to ne sodi drugam, kot v kakšne 3. razredne države.

Mislim, ti bi raje vzel _čisto_ golega cliota brez radia, klime kot pa malo nabasanga, ampak je eno generacijo uzad?


Jaz bi vzel za 10 jurjev nekaj 3-4 leta starega.

hojnikb ::

Utk je izjavil:

Oboje je zanič. Že 90 konjski. Pa so vsi drugi 3 cilindrski v tem razredu čist dost živahni, ta renojev pač ni. Ostali imajo 180 do 200 Nm navora, ne pa 120.

ampak v tem cenovnem rangu (torej 10 čukov) pač tega ne dobiš novega.

2dark je izjavil:

hojnikb je izjavil:

V letu 98', ko nisi mel 35C vročih poletij. Danes pa to ne sodi drugam, kot v kakšne 3. razredne države.

Mislim, ti bi raje vzel _čisto_ golega cliota brez radia, klime kot pa malo nabasanga, ampak je eno generacijo uzad?


Jaz bi vzel za 10 jurjev nekaj 3-4 leta starega.

normalno, za 10 čukov se rabljeno dobi precej več,ampak...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

Pa daš 11 za škodo ali 12 za hyundai. Tu jurja šparat da se boš 10 let vozil z muko je brez veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

2dark je izjavil:

hojnikb je izjavil:

no, sam ce se stritkno drzis 10k budgeta, potem je clio 5 precej slabsi avto, kjub bolj moderni notranjosti. mislim, odsotnost radia in klime, pa anemicen 1.0 motor pac ne sodita v 2020


Sodi. Včasih je pa raja vozila 1.2, 1.4, 1.6 anemične atmosferce... pa še klime niso imeli.


Eni še vedno vozimo atmosferce. Trenutni ima samo 1.6 motor in cvt menjalnik. Sploh ni anemičen, sploh ni počasen, nisi ovira na cesti, nima visoke porabe in brez problema bi lahko vozil tako, da bi kasiral kazni za prekoračitev hitrosti.

IL_DIAVOLO ::

In sploh ne gre nikamor 8-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta do 16000

Oddelek: Na cesti
384503 (3083) Scaramouche
»

kateri majhen avtomobil kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10413605 (10392) facepalm
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017079 (13933) zobnik
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822103 (17038) Raindancer
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19233795 (27335) tintorel

Več podobnih tem