» »

Bilo je nekoč: HTC

Bilo je nekoč: HTC

Slo-Tech - Bil je čas, ko je bil HTC vzhajajoča zvezda na trgu pametnih telefonov. Pred devetimi leti je bil njegov tržni delež le za Applovim in Samsungovim. Kdor je želel imeti androidni telefon in ni želel odšteti celega premoženja za Samsunga, je posegel po HTC-ju. Tedaj je bil v ZDA vsak četrti pametni telefon HTC-jev. Danes je tržni delež HTC-ja premajhen, da bi ga na tortnem grafiku sploh videli. Propadanje podjetja se je v letu 2019 še nadaljevalo.

V letu 2019 je HTC ustvaril 10 milijard tajvanskih dolarjev prihodkov (297 milijonov evrov), kar je 58 odstotkov manj kot leto pred tem. Še leto prej, torej leta 2017, so njegovi prihodki znašali 1,8 milijarde evrov. Več kot 80-odstotni padec prihodkov v dveh letih pomeni, da več kot HTC s prodajo vsega v celem letu Apple zasluži s prodajo slušalk AirPod. V dveh tednih. Koliko je znašala izguba v minulem letu, še niso izračunali. V prvih devetih mesecih so ustvarili za 200 milijonov evrov izgube. Na vsak zaslužen evro so torej zapravili dva.

HTC-jeva pot navzdol se je začela leta 2012, ko je podjetje sporočilo, da ne bodo izdelovali poceni pametnih telefonov, ker so želeli ohraniti ugled prestižne znamke. To se ni obrestovalo, sledile pa so še druge slabe poteze. Gledano z današnjimi očmi je jasno, da so bile previsoke cene, navezava na Windows Phone in zatekanje v čedalje bolj čudne niše (ne bomo tekmovali z Applom in Samsungom po količini ali kakovosti, temveč bomo prodajali zvestim strankam) slabe odločitve. Ko sta Huawei in Xiaomi pridrvela na trg s poceni telefoni, je bila HTC-jeva usoda zapečatena. HTC-jevi telefoni niti danes niso slabi, a ljudem je postalo vseeno za podjetje. HTC-jevi telefoni ne pridejo na naslovnice in v novice, ljudje niti ne pomislijo nanje, ko se odločajo za nove modele. Čedalje manj denarja krči tudi oglaševalski proračun in krog je sklenjen.

Tudi novi izvršni direktor Yves Maitre, ki je krmilo prevzel lanskega septembra, tankerja ni mogel obrniti. Podjetje se bo v prihodnosti posvetilo navidezni resničnosti, storitvam, izobraževanju in urjenju. Ali bo preobrazba uspela, bomo videli.

60 komentarjev

«
1
2

PrihajaNodi ::

Propadlo bo tole. Samo par jih bo prezivelo Apple kot nr.1 in vse ostalo.

Windows telefoni niso slabi, samo appov za njih ni noben delal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

profii ::

Škoda jih je. Delali so dobre telefone in prinesli marsikatero novost na trg mobilne telefonije.

pero50 ::

po prebranem naslovu sem si mislil: "še ena propadla kriptovaluta". Po prvem prebranem stavku sem se pa spomnil kaj to je :))

kixs ::

Moj prvi Android telefon... HTC Desire. Se danes ga imam v lepem spominu :) Dejansko je bil po parih letih uporabe se vedno kot nov. Danes telefoni brez ovitkov ne zdrzijo dolgo brez praske.

opeter ::

Ostali Kitajci so Tajvance povozili ... škoda, ampak življenje gre naprej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shadeX ::

kixs je izjavil:

Moj prvi Android telefon... HTC Desire. Se danes ga imam v lepem spominu :) Dejansko je bil po parih letih uporabe se vedno kot nov. Danes telefoni brez ovitkov ne zdrzijo dolgo brez praske.


Isto moj prvi Android je bil HTC Desire. Imel pa sem ga 5 let dokler nisem kupil HTC M7, tega pa je zamenjal iPhone (Razlog menjave ne tiči v HW ampak bolj v softwaru - Androida sem bil naveličan, sem se pa težko ločil od HTC-ja). Tudi večina družinskih članov je takrat imela HTC-je in z njimi nikoli ni bilo problema.

Škoda jih je. Mi je pa jasno, da jih je konkurenca pojedla - pač niso bili nič kaj posebnega, kar npr Huawei nebi zmogel.. edino to da so imeli "nekaj" zvestih strank, kar je bilo očitno premalo. Zgleda pa tudi da so se s high end napravami želeli igrat Apple, kar jim ni prineslo nič dobrega.

P.S

Še zanimivost, če kdo še ne ve: Prvi komercialni telefon na katerem je tekel Android je bil ravno HTC-jev (HTC Dream).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

proto ::

Imel blueangela, poganjal na njem linux. Potem se je zacelo neskoncno flashanje androidov in ostranjevanje googlovega spywara...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

FireSnake ::

HTC P3600.


Prvi telefon z navigacijo. Sicer še z MS OSom.
Ne spominjam se, kolikokrat me je v tujini rešil zagat.
Spominjam se, da sem ga prvič resneje uporabil v Budimpešti.
Odtlej sem pred odhodom v tujino vedno mirno spal (kar prej ni veljalo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

d4vid ::

En izmed mojih telefonov je bil HTC HD2, poganjal je vse živo, windows, android, menda tudi ubuntu....

Res so bili super telefoni in skoda da gre vse v maloro...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

d4vid je izjavil:

En izmed mojih telefonov je bil HTC HD2, poganjal je vse živo, windows, android, menda tudi ubuntu....

Res so bili super telefoni in skoda da gre vse v maloro...

Za HD2 celo obstaja Android 7.1 port (sicer bolj eksperimentalen).... Kr noro za 11 let star telefon :)
#brezpodpisa

poweroff ::

Ne bo jim uspelo. Imam občutek, da je tudi ta zadnja odločitev strateška napaka.
sudo poweroff

WhiteAngel ::

Če bi nekaj podobnega z močnejšim hardverom in novim androidom/lineageos danes izdali, bi zmagali. Ampak ne ... raje bodo izdali yet-another je*eni touch do roba za 1k€. Je treba šparat, jao.

darkolord ::

d4vid je izjavil:

En izmed mojih telefonov je bil HTC HD2, poganjal je vse živo, windows, android, menda tudi ubuntu....

Res so bili super telefoni in skoda da gre vse v maloro...

jype ::

Nah, kar dobro dela:

Gregor P ::

TC-jeva pot navzdol se je začela leta 2012, ko je podjetje sporočilo, da ne bodo izdelovali poceni pametnih telefonov, ker so želeli ohraniti ugled prestižne znamke.
... to se sliši bodisi kot huda strateška napaka, ali pa zavestna odločitev, da pač ne bodo več proizvajali pametnih telefonov.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

          ::

Meni je zelo dobro služil HTC TyTN II (še z Windowsi CE) ter nato Desire.

Cruz ::

Škoda. Nazadnje sem sprobal U11 in se mi je zdel zelo kul telefon. Ampak ja, brez uspeha si ne moreš privoščiti masovnega oglaševanja, brez oglaševanja pa ne dobiš uspeha.

Verjetno bomo za par let brali podobno novico o Blackberryju.

2dark ::

HTC je imel velik problem, ker je della vizuelno neprivlačne telefone.

shadeX je izjavil:



Škoda jih je. Mi je pa jasno, da jih je konkurenca pojedla - pač niso bili nič kaj posebnega, kar npr Huawei nebi zmogel.. e


Ker niso delali na designu, Samsung; Apple in Huawei pa so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

WhiteAngel ::

2dark je izjavil:

HTC je imel velik problem, ker je della vizuelno neprivlačne telefone.

shadeX je izjavil:



Škoda jih je. Mi je pa jasno, da jih je konkurenca pojedla - pač niso bili nič kaj posebnega, kar npr Huawei nebi zmogel.. e


Ker niso delali na designu, Samsung; Apple in Huawei pa so.


Dizajn mobilnih telefonov, kjer je večina površine touch. lol. HTC pač ni imel vez pri partiji, verizonu in ostalih večjih operaterjih, zato ni bilo super duper akcij in folk je kupoval druga jajčka. Nekih flagship modelov, boljših od konkurence po specifikacijah, ali kaj posebnih telefonov po letu 2012, ki bi jih nišni folk kupoval, pa tudi niso izdelovali. Brez nič ni nič.

Buddah ::

Niso delali na design-u? Poglej HTC M7 in kasneje M8 (ki je bil s strani določenih označen kot telefon leta). Kar se tiče oblikovanja so bili gladko pred Samsungom (ki takrat ni premogel ničesar drugega kot plastiko) medtem, ko Huaweija še zares ni bilo. Apple pa je bil pač apple. Je bil pa HTC vodilni kar se tiče stereo zvočnikov na telefonu (boomsound na M8 je bil res kul), kasneje so prvi pokazali squeeze funkcije, ki jih je potem povzel google. Hkrati je bil HTC Sense najbolj spoliran shell za Android- Samsung je bil v tistih časih daleč daleč zadaj kar se tega tiče.

Lovorik je bilo skratka kar veliko- ampak se od tega ne da živeti, sploh če tega ne kapitaliziraš. Telefone so izdajali zadnji v vrsti, z vse manj unikatnimi lastnostmi, vse slabšim dizajnom in vse višjo ceno. Sem jih tudi sam nehal spremljati kake 2-3 leta nazaj.

Imam pa doma še vedno HTC Hero. Definitivno unikaten mobilnik :)

Cruz ::

WhiteAngel je izjavil:

Nekih flagship modelov, boljših od konkurence po specifikacijah, ali kaj posebnih telefonov po letu 2012, ki bi jih nišni folk kupoval, pa tudi niso izdelovali.
U11 je bil povsem konkurenčen.

shadeX ::

2dark je izjavil:

HTC je imel velik problem, ker je della vizuelno neprivlačne telefone.

shadeX je izjavil:



Škoda jih je. Mi je pa jasno, da jih je konkurenca pojedla - pač niso bili nič kaj posebnega, kar npr Huawei nebi zmogel.. e


Ker niso delali na designu, Samsung; Apple in Huawei pa so.


To se meni ne zdi ravno slabo:



V primerjavi s Samsungom istega leta:



Ali Applom:




Bolj mi je padla v oči marketinška kampanja za HTC One M7, kjer so trdili da več kot 4MP kamere itak ne rabiš, medtem ko so drugi telefoni imeli že po 8MP in več. Mogoče je imel HTC prav, ampak dokler ljudje izbirajo telefone na podlagi megapixlov (moj telefon ima več megapixlov kot tvoj), potem je zadeva povsem drugačna. Trg je povedal svoje in rezultati so tukaj.

Buddah ::

HTC je v tistem času stavil na svoj pristop z ultrapixli oz. poudarkom na low light tehnologiji. V kolikor bi to razvijali še naprej bi morda razvili kaj zanimivega- tako pa so zapustili to ladjo in nato capljali za konkurenco.

fuck_it_ ::

Pač LG je pojedel HTC preden sta obstajala Huawei in Xiaomi. Neprimerljivo boljše telefone je imel LG, HTC pa je želel biti "premium".

2dark ::

Buddah je izjavil:

Niso delali na design-u? Poglej HTC M7 in kasneje M8


Dva grda cegla.

fuck_it_ ::

Buddah je izjavil:

HTC je v tistem času stavil na svoj pristop z ultrapixli oz. poudarkom na low light tehnologiji. V kolikor bi to razvijali še naprej bi morda razvili kaj zanimivega- tako pa so zapustili to ladjo in nato capljali za konkurenco.


Thats boring stuff. NObody cares. Samsung in Iphone so imeli vedno lepše zaslone kot HTC. Potem pa je še LG začel delati premium telefone in HTC je povsem izgubil razlog obstoja.

Buddah je izjavil:

Niso delali na design-u? Poglej HTC M7 in kasneje M8 (ki je bil s strani določenih označen kot telefon leta).


nepopravljiv kos pleha. M7 je imel smešno slabo kamero napram konkurenci (povsem neuporabno nočno fotografiranje na aparatu za 600 eurov, lol). Takrat je recimo obstajal LG G4 ki je imel odličen fotoaparat in keramično ali pa usnjeno zadnjo stranico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

2dark ::

Edini, ki imajo armado privržencev je Apple. nIn edini telefon , ki pride na novo ven in ima ogromno kupcev je apple.

Če bi bil HTC tako super, bi bili sedaj še na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Cruz ::

2dark je izjavil:

Če bi bil HTC tako super, bi bili sedaj še na trgu.
Ja, na koncu odločajo ljudje(potrošniki). Ampak:

bajsibajsi ::

kixs je izjavil:

Moj prvi Android telefon... HTC Desire. Se danes ga imam v lepem spominu :) Dejansko je bil po parih letih uporabe se vedno kot nov. Danes telefoni brez ovitkov ne zdrzijo dolgo brez praske.


Enako, dejansko je bil 2010 high end (cenejsa?) konkurenca Samsungovemu Galaxy S. Ceprav je bil Galaxy S vseeno boljsi.

fuck_it_ ::

bajsibajsi je izjavil:

kixs je izjavil:

Moj prvi Android telefon... HTC Desire. Se danes ga imam v lepem spominu :) Dejansko je bil po parih letih uporabe se vedno kot nov. Danes telefoni brez ovitkov ne zdrzijo dolgo brez praske.


Enako, dejansko je bil 2010 high end (cenejsa?) konkurenca Samsungovemu Galaxy S. Ceprav je bil Galaxy S vseeno boljsi.


HTCjev "high end" se je vedno prodajal za vsaj 1/4 nižjo ceno kot Samsungov "high end".

HTCjev "high end" je bil tako v bistvu Samsungov middle range.

dvihtelic ::

shadeX je izjavil:

kixs je izjavil:

Moj prvi Android telefon... HTC Desire. Se danes ga imam v lepem spominu :) Dejansko je bil po parih letih uporabe se vedno kot nov. Danes telefoni brez ovitkov ne zdrzijo dolgo brez praske.


Isto moj prvi Android je bil HTC Desire. Imel pa sem ga 5 let dokler nisem kupil HTC M7, tega pa je zamenjal iPhone (Razlog menjave ne tiči v HW ampak bolj v softwaru - Androida sem bil naveličan, sem se pa težko ločil od HTC-ja). Tudi večina družinskih članov je takrat imela HTC-je in z njimi nikoli ni bilo problema.

Škoda jih je. Mi je pa jasno, da jih je konkurenca pojedla - pač niso bili nič kaj posebnega, kar npr Huawei nebi zmogel.. edino to da so imeli "nekaj" zvestih strank, kar je bilo očitno premalo. Zgleda pa tudi da so se s high end napravami želeli igrat Apple, kar jim ni prineslo nič dobrega.

P.S

Še zanimivost, če kdo še ne ve: Prvi komercialni telefon na katerem je tekel Android je bil ravno HTC-jev (HTC Dream).



se zdaj ga imam doma za spomin

gruntfürmich ::

moj prvi windows phone
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Er333 ::

uff, spomnim se ko sem kot dijak gledal 24ur na Poptv kjer so kot čudež tehnologije v prispevku kazali HTC HD2. Imel je eno aplikacijo, ki je za prikaz vremena po zaslonu prikazovala dež, potem so se pa po zaslonu premikali avtomobilski brisalci in "brisali" zaslon.
Ta telefon me je vrgel na rit, ampak kot srednješolec nisem imel šans da bi ga kupil

blackbfm ::

Bolj mi je padla v oči marketinška kampanja za HTC One M7, kjer so trdili da več kot 4MP kamere itak ne rabiš, medtem ko so drugi telefoni imeli že po 8MP in več. Mogoče je imel HTC prav, ampak dokler ljudje izbirajo telefone na podlagi megapixlov (moj telefon ima več megapixlov kot tvoj), potem je zadeva povsem drugačna. Trg je povedal svoje in rezultati so tukaj.


Realen problem tisti čas je bil da je njihov 4mp delal resnično slabše slike. Dejansko slabše kot konkurenčni 8mp.

Imel je eno aplikacijo, ki je za prikaz vremena po zaslonu prikazovala dež, potem so se pa po zaslonu premikali avtomobilski brisalci in "brisali" zaslon.
Ta telefon me je vrgel na rit, ampak kot srednješolec nisem imel šans da bi ga kupil


pff razvajeni otroci.. nas ki smo bli navajeni na kalkulatorske displeje je metalo na rit že ko smo prvič vidli tel s pravim barvnim zaslonom:))

Er333 ::

Kaj razvajen, moj prvi telefon je bil Alcatel One Touch 310 :))
https://www.google.com/search?q=alcatel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

jype ::

ETA 80 je lepša od iphona.

OldSkul ::

Jah, škoda za HTC. Jaz sem imel oz. še imam kar nekaj HTC telefonov. HTC M7, M9, 10 in sedaj u11. Sicer je res v slabem stanju, vendar ga enostavno ne dam od sebe hehe.

errhec ::

Pred desetletjem sem dobil iz UK O2 XDA II (HTC Himalaya) , nato še XDA IIi (HTC Alpine).

 HTC ALPINE

HTC ALPINE

dd

Phantomeye ::

HTC je bil moj prvi smart phone, ker je bil kar affordable zame svežega študenta. Takrat se spomnim, da mi je sošolka kazala, da si je kupla Huawei. Sem bil like "what the f. je to". Kako se je vse obrnilo na okoli.

2dark ::

Phantomeye je izjavil:

HTC je bil moj prvi smart phone, ker je bil kar affordable zame svežega študenta. Takrat se spomnim, da mi je sošolka kazala, da si je kupla Huawei. Sem bil like "what the f. je to". Kako se je vse obrnilo na okoli.



Nisi ravno vedel kdo je Huawei. Ti ni za zamerit.

FlyingBee ::

Eh, če je Nokia zasrala, kaj bo HTC. Če Sony ne uspe, Xiaomi pa vse bolj in bolj, potem veš, da se ni več za čuditi.

2dark ::

FlyingBee je izjavil:

Eh, če je Nokia zasrala, kaj bo HTC. Če Sony ne uspe, Xiaomi pa vse bolj in bolj, potem veš, da se ni več za čuditi.


Nokia je zasrala že v štartu, ker niso imeli normalno odzivnih zaslonov na dotik. Logično, da so propadli.

jype ::

Nokia še vedno proda največ telefonov na svetu.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

ETA 80 je lepša od iphona.


Ni to. Ios je najbolj optimiziran operacijski sistem. Takoj ko dobim nov iphone se mi vse sinhronizira in je enako kot na starem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

2dark ::

jype je izjavil:

Nokia še vedno proda največ telefonov na svetu.


V Sloveniji ne.

PrihajaNodi ::

Nokia ni vec v lasti fincev. To kar je sedaj drzijo kitajci.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

shadeX ::

Ios je najbolj optimiziran operacijski sistem.


Ja tolk je optimiziran, da ga še en poco za 200€ nese v avtonomiji baterije. Da ne govorimo sploh kadar je mraz, rad skoči iz 70 na 1%, z relativno zdravo baterijo. V bistvu nisem še imel telefona, ki bi bil tako slab, kar se same avtonomije baterije tiče, še sreča da mi to ni prioriteta.

PrihajaNodi ::

Vse odvisno kaj ti je prioriteta. Iphone deluje brez zatikanja, redne posodobitve, tudi 5 let star iphone bo še vedno deloval kot je treba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

shadeX ::

Vem vem, da so tukaj njegove prednosti. Ampak vsekakor za nekoga, ki večino dneva preživi proč od polnilca, iPhona nebi priporočal.

Kar se tiče samega "tekočega" delovanja imaš načeloma prav. Sem pa tudi jaz mislil, da je moj 7 raketa, dokler nisem prejšnjo soboto slučajno obiskal bigbang in malo pošaril po 11 PRO. Povsem druga liga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpuščanja naznanjajo težke čase za proizvajalce pametnih telefonov

Oddelek: Novice / Ostale najave
208082 (4927) PrihajaNodi
»

HTC z rekordno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5349175 (20286) MrNighthawk
»

Microsoft želi tesnejših vezi s HTC-jem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7527975 (23033) andromedar
»

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4615922 (13132) blackbfm
»

Prepoved prodaje HTC-jev v Nemčiji pred vrati

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
288768 (6515) antonija

Več podobnih tem