» »

Varnostni pas na zadnjem sedežu

Varnostni pas na zadnjem sedežu

Zvitor ::

Pozdravljeni,

eno hitro vprašanje. Ali je po pravilih potrebno biti na zadnjem sedežu osebnega avtomovila privezan (govorim za odrasle osebe)? Ali je od Policije predvidena kazen za primer, če nisi privezan?

Hvala.

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

wajdujc ::

Kaj te brigajo zakoni, bodi brez, če sovražiš voznika!

HotBurek ::

Na zadnjih sedežih rabiš bit privezan le, če si mlajši od 16 let. Če si v spremstvu staršev ali skrbnikev, pa je ta meja 14 let.

Kazen je, a le, če si nepripasan pod dovoljeno starostno mejo in na cesti izven naselja, kjer je omejitev večja od 90km/h.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

T-h-o-r ::

Povsod moraš biti privezan, jezus no.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: All ()

Groot ::

HotBurek je izjavil:

Na zadnjih sedežih rabiš bit privezan le, če si mlajši od 16 let. Če si v spremstvu staršev ali skrbnikev, pa je ta meja 14 let.

Kazen je, a le, če si nepripasan pod dovoljeno starostno mejo in na cesti izven naselja, kjer je omejitev večja od 90km/h.


Daj ne zmišljuj si!!

33. člen Zakon o pravilih cestnega prometa:

33. člen (varnostni pas)

(1) Med vožnjo morajo biti osebe v motornem vozilu na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripete na način, ki ga je predvidel proizvajalec vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema.

(2) Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za avtobuse mestnega potniškega prometa in za avtobuse, ki imajo stojišča, na katerih osebe stojijo.

(3) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebi iz prvega odstavka tega člena, ki z veljavnim zdravniškim potrdilom dokaže, da pasu zaradi zdravstvenih razlogov ne more uporabljati.

(4) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebam na zadnjih sedežih v vozilih policije in vojaške policije, če uporaba varnostnega pasu onemogoča izvajanje uradnih nalog.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali potnik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.

wajdujc ::

HotBurek je izjavil:

Na zadnjih sedežih rabiš bit privezan le, če si mlajši od 16 let. Če si v spremstvu staršev ali skrbnikev, pa je ta meja 14 let.

Če si blond, velja da moraš do 18. leta.

majka ste eni debilni tu


33. člen

(varnostni pas)

(1) Med vožnjo morajo biti osebe v motornem vozilu na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripete na način, ki ga je predvidel proizvajalec vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema.

(2) Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za avtobuse mestnega potniškega prometa in za avtobuse, ki imajo stojišča, na katerih osebe stojijo.

(3) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebi iz prvega odstavka tega člena, ki z veljavnim zdravniškim potrdilom dokaže, da pasu zaradi zdravstvenih razlogov ne more uporabljati.

(4) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebam na zadnjih sedežih v vozilih policije in vojaške policije, če uporaba varnostnega pasu onemogoča izvajanje uradnih nalog.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali potnik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.

HotBurek ::

Aja, pozabil sem dodat še to, da je meja 1.2m. Če si manjši, moraš bit v vsakem primeru pripasan.

Je pa z novim letom potrebno v avtu imet 6 stvari: rezervno gumo, štrik, trikotnik, prvo pomoč, žarnice in... sarkazem detektor.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Meiniken ::

Iz kakšnega razloga se nebi privezal?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

jype ::

Meiniken je izjavil:

Iz kakšnega razloga se nebi privezal?
Ker si hipster?

IL_DIAVOLO ::

Meiniken je izjavil:

Iz kakšnega razloga se nebi privezal?


Kratka pot?

c3p0 ::

Phat?

twom ::

Jaz ne speljem dokler se mi na zadjem sedežu ne privežejo. Pogajam ali čakam ne, grejo gladko lahko peš..., tudi pri še tako trmasti pubertetnici...

Dag ::

Saj novejši avti zaznavajo tudi privezanost potnikov zadaj. A imate stare avte, ali ste odščipnili piskača, da vam ne tuli?

Meiniken ::

Dag je izjavil:

Saj novejši avti zaznavajo tudi privezanost potnikov zadaj. A imate stare avte, ali ste odščipnili piskača, da vam ne tuli?


Kdo pa rabi piskača, če je pa ta na sprednjem levem sedežu? :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Riff ::

tud jst vstrajam da se mi zadaj privežejo ne glede na starost sopotnikov

Furbo ::

Če je pas, je treba biti privezan.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

marvin42 ::

Red je vedno pas pripet!
Mostly Harmless

Shegevara ::

Če osebni avto na tvojem sedežu ima pas - ga uporabljaš, ker ga po zakonu moraš. Dovoljeno brez pasu je pa samo v tistih osebnih avtomobilih, ki (ponavadi na zadnjih sedežih) varnostnih pasov serijsko nimajo vgrajenih.

In res ne vidiš več veliko avtov, ki jih nimajo. V novejše avte jih dajejo povsod.

Matejjjjj ::

Še vedno je veliko smrtnih nesreč, ko žrtve niso bile privezane. Darwin...
Pač, glup fotr, glup sin

MIHAc27 ::

Če je pas je treba biti pripet. Jaz imam tudi otroke že tako zdresirane, da mi niti rečt ni treba, se takoj brez pardona pripnejo.

Smešno mi je bilo pa edino na carini enkrat, ko smo šli z Stoenko na morje (10 let nazaj cca). Pasov zadaj ta avto nima, pa mi je vseeno policajka nekaj težila. Če ga ni ga ni.

feryz ::

Zakaj sploh tako vprašanje? Ali bi OP rad kasiral tistega od od zadaj, v primeru nesreče?
Zadaj neprivezan 100 kilski dec naredi pašteto iz tebe spredaj, če se ne priveže. Majhen otrok pa madež na vetrobranskem steklu.
Tako da, če ti je za njih vseeno, vsaj zase poskrbi.

Invictus ::

Če se vam otroci zadaj ne privežejo, ste zajebali vzgojo.

Meni moja zateži zakaj sem speljal, ker ona še ni privezana...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

otrok in avtosedež (zvcp)

Oddelek: Na cesti
196827 (988) bastadu
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10015305 (12092) r3dkv1c4
»

Varnostni pas (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
555808 (3056) Nesta
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745399 (40794) solatko
»

Prevoz psa v avtu-mora biti pripet z var. pasom?

Oddelek: Loža
144572 (1891) miraldi

Več podobnih tem