» »

Tehnični pregled (koliko prej?)

Tehnični pregled (koliko prej?)

Pečo89 ::

Zdravo

Eno hitro vprašanje.. Tehnični mi velja do 21.6.17. Ali lahko danes ali treba pocakati do jutri.
Sem bral nekaj da ni 31 dni ampak 30. In ce se racuna je od danes pa do 21. z stetim danasnjim dnem 31 dni..

Hvala za odgovor..

zobnik ::

30, danes lahko še delaš brezplačnega, pol pa ne več

GrimReaper ::

Kakšnega brezplačnega? Brezplačno ti ne bo noben nič delal.
Kateri je prvi dan, ko greš lahko na tehnični pregled, se pa meni osebno ne da razmišljat, sam imam 27.6. in bom šel v začetku junija. Če bi me že res zanimalo, bi pa poklical.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Gaius ::

Prvič slišim za brezplačne tehnične.

Meni recimo potekel ravno danes, grem naredit jutri.

chucki ::

Brezplačni preventivni tehnični pregled pa obstaja
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

next3steps ::

Saj tudi brezplačni tehnični pregled obstaja, v kolikor tvoje vozilo ni brezhibno. Ko postane brezhibno, ga kakopak plačaš.

Dejv ::

tehnični lahko delaš 30 dni pred iztekom datuma, ki ga maš na prometni. včeraj sem naredil tehnični, datum imam pa sicer do 3.6. (11 dni prej). sedaj samo pregledujem različne zavarovalnice in tam kjer dobim najbol ugodno ponudbo bom sklenil zavarovanje. če ma kdo kako info kje so ugodna z besedo na dan :)

blink ::

next3steps je izjavil:

Saj tudi brezplačni tehnični pregled obstaja, v kolikor tvoje vozilo ni brezhibno. Ko postane brezhibno, ga kakopak plačaš.


Brezplačni tehnični pregled ne obstaja. Ob prvem obisku pregledajo vozilo in pregled tudi plačaš. Če vozilo ni brezhibno in je napaka odpravljena v 5 delovnih dneh je ponovni tehnični pregled brez plačila. Po preteku 5 delovnih dni tehnični pregled ponovno plačaš.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

Mare2 ::

blink, brez veze s temi uradnimi listi. saj ne veš, kje 3much5me opravlja ta pregled.

Če ima v svojem kraju brezplačnega, ga pač ima. Saj bo 3much5me napisal, kje je zastonj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AndrejO ::

Google pravi, da se občasno dogajajo brezplačni preventivni tehnični pregledi v režiji te ali one organizacije.

Vsem, ki sem jih našel, je skupno to, da izveš v kakšnem stanju je vozilo, ne dobiš pa uradnega zapisnika in je zato stvar iz vidika države in prometnega dovoljenja popolnoma nerelevantna.

next3steps ::

blink je izjavil:

next3steps je izjavil:

Saj tudi brezplačni tehnični pregled obstaja, v kolikor tvoje vozilo ni brezhibno. Ko postane brezhibno, ga kakopak plačaš.


Brezplačni tehnični pregled ne obstaja. Ob prvem obisku pregledajo vozilo in pregled tudi plačaš. Če vozilo ni brezhibno in je napaka odpravljena v 5 delovnih dneh je ponovni tehnični pregled brez plačila. Po preteku 5 delovnih dni tehnični pregled ponovno plačaš.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Bolj kot ne je to stvar dogovora. Sam se po defaultu nisem rabil dogovarjati, ker je to že stalnica tam, kjer so tehničnega delali.

matobeli ::

Dej prosim povej kje ti ni potrebno plačati tehničnega pregled če vozilo ni brezhibno. Sliš se preveč lepo.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Dej prosim povej kje ti ni potrebno plačati tehničnega pregled če vozilo ni brezhibno. Sliš se preveč lepo.


Na področju tehničnih pregledov se dogaja marsikaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

radmannsdorf ::

blink je izjavil:


Brezplačni tehnični pregled ne obstaja. Ob prvem obisku pregledajo vozilo in pregled tudi plačaš. Če vozilo ni brezhibno in je napaka odpravljena v 5 delovnih dneh je ponovni tehnični pregled brez plačila. Po preteku 5 delovnih dni tehnični pregled ponovno plačaš.

Jaz sem plačal tehnični pregled (Integral Jesenice, PE Lesce, cena ~34€), kjer je bila manjša napaka, ki sem jo odpravil v dveh dneh, ampak potrditev brezhibnosti vozila, sem moral naknadno plačat( ~7€ se mi zdi). Lani decembra.

matobeli ::

Mare2 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Dej prosim povej kje ti ni potrebno plačati tehničnega pregled če vozilo ni brezhibno. Sliš se preveč lepo.


Na področju tehničnih pregledov se dogaja marsikaj. :)


Ma ja dobro, če vsaj na uč poznaš mehanika se že da, ali pa če si član AMZS kluba recimo. Ni pa to "redna ponudba".

Vem pa da se precej poostrujejo zadeve. Danes ne smeš met več prerjavete pločevine, luft v rokah je tudi že lahko problem itd.

Včasih je bilo dovolj da je avto peljala žena na tehničnega in je, če ni bil ravno karamboliran, bilo urejeno.:))

hmm23 ::

Če imaš naveden naslednji tehnični 10.7. greš lahko tudi kakšen dan kasneje?

steev ::

Lahko, samo avto 11.7. ne bo več tehnično izpraven in se po cestah ne sme vozit. Lahko pa ga pripelješ z avtovleko.

Tehnični je najbolje narediti čim prej, z registracijo in zavarovanjem pa greš lahko tudi čez rok.
:|

Utk ::

V demokratični državi greš lahko kadarkoli na tehničnega. Kako se boš vozil do takrat in takrat do tehničnega, je pa drug problem.

matobeli ::

steev je izjavil:

Lahko, samo avto 11.7. ne bo več tehnično izpraven in se po cestah ne sme vozit.


A ga bo meteorit zadel? :P

Tehnična izpravnost ni "papir" ampak dejansko stanje avtomobila. 11.7.18 zgolj potrdilo o tehnični izpravnosti ne bo več veljavno.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:


Tehnična izpravnost ni "papir" ampak dejansko stanje avtomobila. 11.7.18 zgolj potrdilo o tehnični izpravnosti ne bo več veljavno.


Odgovarjamo na 1 leto stara vprašanja. Tisto njegovo lansko je sedaj še veljavno. :)

steev ::

matobeli je izjavil:

steev je izjavil:

Lahko, samo avto 11.7. ne bo več tehnično izpraven in se po cestah ne sme vozit.


A ga bo meteorit zadel? :P

Tehnična izpravnost ni "papir" ampak dejansko stanje avtomobila. 11.7.18 zgolj potrdilo o tehnični izpravnosti ne bo več veljavno.

Za policja avto ne bo tehnično izpraven, pa če je zate samo poteklo potrdilo.
:|

matobeli ::

Zakaj pa ne?

A je za policijo avto tehnično izpraven če mu mahaš z 0.5 leta starim potrdilom? Ne, ni.
Ker policija ugotavlja realno stanje. Postopku se reče odredba za izredni tehnični pregled.

Mare 2: Sem samo komentiral steevijov post :)

AndrejS ::

Dokler nisi udeležen v prometni nesreči ali dokler ni potrebno izplačilo škode ni problema.

Če pa se zgodi nesreča bo tvoje vozilo za zavarovalnico tehnično neizpravno !

Utk ::

Ja to je jasno. Dokler ni nesreče in dokler te policaj ne ustavi, ne rabiš niti tehničnega niti zavarovanja. Niti tablic.

tomaz- ::

Ma dej matobeli, ne seri, no.. Ne mešaj vsega mal povprek ... Postopek za izredni tehnični pregled nima z rednim zakonsko predpisanim opravljanjem tehničnega pregleda popolnoma nič skupnega..

Obvezen tehnični pregled mora lastnik avtomobila opraviti takrat, ko je to zahtevano in ja, zakon "pravi", da je potem avto tehnično brezhiben do neslednjega zahtevanega tehničnega pregleda.. Tak je zakon, pa če ti pametuješ ali ne.. Kaj se pa vmes z vozilom dogaja, da postane tehnično neizpraven, pa je na tebi, da ustrezno ukrepaš.. Če ne ukrepaš in je to očitno vidno in te ustavi policaj, ti na podlagi tega lahko odredi izredni tehnični pregled.. In ja, ko je avto registriran in se nič takega ne zgodi, policaju ne rabiš nič mahat z 0.5 leta starim potrdilom.. Pomahaš mu z veljavnim prometnim dokumentom in to je to za zakonsko obdobje, ki je predvideno.. Za policaja je avto zakonsko tehnično izpraven, ravno tako, kot zakonsko tehnično ne velja več takoj naslednji dan, ne glede na to, ali je izpraven ali ni..

Mare2 ::

AndrejS je izjavil:

Dokler nisi udeležen v prometni nesreči ali dokler ni potrebno izplačilo škode ni problema.

Če pa se zgodi nesreča bo tvoje vozilo za zavarovalnico tehnično neizpravno !


Iz splošnih pogojev ene izmed zavarovalnic:
(1) Zavarovanec in sozavarovane osebe izgubijo svoje pravice iz zavarovanja:

6) če vozilo, ki ga je voznik vozil, ni bilo tehnično brezhibno;
Šteje se, da vozilo ni bilo tehnično brezhibno, če ni imelo
veljavnega tehničnega pregleda.

Lahko da bi se to zgodilo. V resnici, slejkoprej, če bi zadeva doživela sodni spor (lahko bi šlo tudi za večje zneske iz naslova odgovornosti), se tam ugotavlja dejansko stanje. Vprašanje, če bi se lahko zavarovalnica "izmazala" izplačila, ker vozilo ni bilo tehnično pregledano.

matobeli ::

tomaz- je izjavil:

Ma dej matobeli, ne seri, no.. Ne mešaj vsega mal povprek ... Postopek za izredni tehnični pregled nima z rednim zakonsko predpisanim opravljanjem tehničnega pregleda popolnoma nič skupnega..

Obvezen tehnični pregled mora lastnik avtomobila opraviti takrat, ko je to zahtevano in ja, zakon "pravi", da je potem avto tehnično brezhiben do neslednjega zahtevanega tehničnega pregleda.. Tak je zakon, pa če ti pametuješ ali ne.. Kaj se pa vmes z vozilom dogaja, da postane tehnično neizpraven, pa je na tebi, da ustrezno ukrepaš.. Če ne ukrepaš in je to očitno vidno in te ustavi policaj, ti na podlagi tega lahko odredi izredni tehnični pregled.. In ja, ko je avto registriran in se nič takega ne zgodi, policaju ne rabiš nič mahat z 0.5 leta starim potrdilom.. Pomahaš mu z veljavnim prometnim dokumentom in to je to za zakonsko obdobje, ki je predvideno.. Za policaja je avto zakonsko tehnično izpraven, ravno tako, kot zakonsko tehnično ne velja več takoj naslednji dan, ne glede na to, ali je izpraven ali ni..


Tako zelo nimaš pojma da ni res. Preberi si dejanski zakon, ali pa uporabi samo malo zdrave pameti. Potrdilo o tehnični ustreznosti potrjuje samo to da je na dan ko ga opraviš vozilo tehnično ustrezno.
Za registracijo avtomobila potrdilo ne sme biti starejše od 30dni. Za vožnjo avtomobila ne rabiš nobenega "zakonsko tehničnega potrdila ki velja eno leto" ampak potrebuješ:

25. člen
(pogoji za udeležbo v cestnem prometu)
(1) Za udeležbo v cestnem prometu morajo motorna in priklopna vozila:
1. biti registrirana,
2. imeti veljavno potrdilo o tehnični brezhibnosti vozila, če gre za tovorno vozilo ali
priklopno vozilo ali avtobus, s katerim se opravljajo prevozi v skladu s predpisi, ki urejajo
prevoze v cestnem prometu,
3. imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo, razen
vojaških vozil na gosenicah, in
4. biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo
označitev.


Policist ugotavlja ali imaš registrirano vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mare2 ::

matobeli je izjavil:



Policist ugotavlja ali imaš registrirano vozilo.

Matobeli, lepo da si nas seznanil s tvojim pogledom na primer v primeru policijske kontrole po poteku veljavnosti prometnega dovoljenja. Seveda tega te ni nihče vprašal, sploh. :)

Rdeča nit je bila, kaj poreče na to zavarovalnica. :)

matobeli ::

Kazen za do 30dni po preteku prometnega je 100eur. Nima zveze to z tehničnim pregledom.

tryhard ::

GrimReaper je izjavil:

Kakšnega brezplačnega? Brezplačno ti ne bo noben nič delal.
Kateri je prvi dan, ko greš lahko na tehnični pregled, se pa meni osebno ne da razmišljat, sam imam 27.6. in bom šel v začetku junija. Če bi me že res zanimalo, bi pa poklical.

Meni ga med letom, ko popravljam, delajo brezplačno.

solatko ::

Cuzreasons - Ja temu se reče preventivni tehnični pregled avtomobila in je v vseh bazah za TP, zastonj.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačni tehnični pregled

Oddelek: Na cesti
4813107 (6761) jocoj
»

Tehnični pregled odjavlenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
146222 (5897) koyotee
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930457 (14997) GrimReaper
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710913 (9986) St235
»

Prva pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5318135 (16932) šernk

Več podobnih tem