» »

Tehnični pregled in zavarovanje.

Tehnični pregled in zavarovanje.

poker93 ::

Ne da se mi odpirati teme. Avto imam na servisu. Vmes mi je potekla registracija. Za zavarovalnico baje še velja 30 dnevni rok po enem letu ampak imam tako ali tako namen avto zavarovati preden ga prevzamem. Kako je pa z tehničnim. Lahko tam dobim kakšno kazen če se pripeljem z neregistriranim avtomobilom ter kako z policisti, če me ustavi ravno na poti do tehničnega ?

Mare2 ::

Lahko te kaznujejo, ja.

connel ::

Preizkusne tablice ;)
Lahko pa tvegaš in greš tja brez vsega. Če te ustavijo, hja, pade globa. Mogoče bi ti kdo tudi skozi prste pogledal.

harvey ::

Lahko pa tvegaš in greš tja brez vsega. Če te ustavijo, hja, pade globa. Mogoče bi ti kdo tudi skozi prste pogledal.

Kako pa oni vedo, da se voziš ravno na tehnični pregled? V kakšnem smislu pogledali čez prste, če avto ne izpolnjuje pogojev za udeležbo v prometu. Avto vleka ali pa preizkusne tablice. Igro na srečo, bi ti odsvetoval.8-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

xx23 ::

Jaz sem letos januarja zamudil 1 dan, ker je bil avto na servisu. Tvegal sem tista 2 km, na srečo nisem srečal nobenega policista, na tehničnem ni bilo nobene pripombe, ker zamujam.

Sem se sicer prej pozanimal še o preizkusnih tablicah. Te lahko dobiš le, če odjaviš vozilo iz prometa. To so pa potem še dodatni stroški. Torej odjava, preizkusne tablice, potem prijava in nove redne tablice.

IL_DIAVOLO ::

Avto lahko kljub temu zavarujes, tehnicnega pa bos naredil ko bo to mogoce.

zobnik ::

Če te ustavijo je kazen menda 500 evrov, jaz vedno 1 mesec prej peljem avto na tehnični

MIHAc27 ::

Na tehničnem dvomim , da bodo komplicirali, če se pripelješ z neregistriranim avtom. Samo glej, da ga opraviš.
Policisti so pa seveda druga zgodba.

Sam sem parkrat peljal neregistrirano prikolico, na tehničnem niso nikoli nič rekli.

Mare2 ::

V vsakem primeru je "po zakonu" urediti tehnični in podaljšanje registracije pred potekom. Lahko že tudi 30 dni prej.

starfotr ::

Na tehničnih nič ne komplicirajo glede tega. Pač pripeljal si, njih zanima samo, da zaračunajo in povedo ali je tehnično brehibno ali ni. Naj bo brezhibno, da ne bo težav v naprej.

Zavarovanje uredi pred tehničnim pregledom.

Potem pa vozi skrajno previdno, takrat ko je manj prometa in policajev. Ker če narediš prometno nesrečo ali te ustavi policija in ugotovi, da nimaš registracije, potem dobiš kazen, pa še tablice ti poberejo.

Jaz bi tvegal in se odpeljal na tehnične preglede tako, kot je. Ne bi kompliciral z vleko ali preizkusnimi tablicami. Saj tehnični so danes na vsakem koraku, več kot 10-20 km ti ne bo treba nardit.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:


Jaz bi tvegal in se odpeljal na tehnične preglede tako, kot je.


Si pa korajžen poba, mislim starfotr. :)

starfotr ::

Enkrat sem pozabil na tehničnega. Skoraj 2 meseca sem se vozil brez veljavne dokumentacije. Mnogo ljudi se vozi tako, ker jih kar veliko pozabi na TP vsako leto. Ravno tako je naneslo, ker je bil registriran za 10 mesecev... Skratka, ja, moja napaka. Vendar sem bil sveto prepričan, da mi poteče 2 meseca kasneje. Pač, pozabi človek, se zgodi.

Glej, statistično gledano, se ti ne bo zgodilo nič, če iz servisa odpelješ avto na TP. Ker je tako majhna verjetnost za kako sranje, da se splača tvegati. Sploh, ker so tehnični pregledi skoraj pogostejši kot bencinske črpalke,če malo karikiram.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Ker je tako majhna verjetnost za kako sranje, da se splača tvegati.


Ne napeljuj ljudi k storitvi prekrškov. OZ je dovolj, ko si samo 1x napisal. Ne rabiš pisat 2x.

starfotr ::

Saj ti si pa 100 % vzoren. Zagotovo kdaj pozabiš vzeti račun, ko greš v trgovino po malico. Ne napeljujem, samo butasto je, da bi plačeval bajne vsote za nekaj km vožnje na TP.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Saj ti si pa 100 % vzoren. Zagotovo kdaj pozabiš vzeti račun, ko greš v trgovino po malico.


Za ta primer je Perci "garantiral", da me ne bojo kaznovali. In če dobim, mu pošljem položnico. Poglej ustrezno temo. :)

Za ta primer ti pa jaz ne garantiram. Rizik je povsem na tvoji strani. Lahko se tudi zakomplicira, če pride do prometne nesreče. Sem napisal, da je dovolj če samo 1x napišeš, kako je poseben užitek, če voziš neregistrirano vozilo brez tehničnega. Ti pa kar vztrajaš. Nekateri ljudje so pošteni. :)

donvito ::

Če ima avto na pooblaščenem servisu mu lahko tehničnega zrihta serviser. Vsaj meni ga je 1x, tudi sam mi je predlagal.

Mare2 ::

Nekateri servisi imajo sklenjeno zavarovanje vozil za čas servisa, popravil. Tudi AO zavarovanje (je lahko posebej sklenjeno) v času testne vožnje za vozila na servisu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preizkusne tablice

Oddelek: Na cesti
3339150 (8456) billy
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530879 (10596) smacker
»

Tehnični pregled odjavlenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
146223 (5898) koyotee
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
3714876 (7613) ...:TOMI:...
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710913 (9986) St235

Več podobnih tem