» »

Tehnični, zavarovanje?

Tehnični, zavarovanje?

Linko ::

24.1 moram opravit prvi tehnični pregled za avto. Zavarovanje pa mi poteče komaj 22.4.

Ali je sedaj dovolj, da naredim samo tehničnega?

K0l1br1 ::

Tehničnega lahko narediš 30 dni pred potekom. Kako da ti zavarovanje poteče naslednji dan? Si se uštel pri računanju ali kaj drugega?

matobeli ::

Ni mogoče da so ti zavarovali avto za dlje kot je veljavnost TP. Če pa so je to napaka in boš lahko imel probleme v primeru nesereče.

Linko ::

..ne. Kupil sem rabljen službeni avto. Je pa letnik 2015. Prvič registriran januarja 2015. Jaz sem avto kupil 22.4 2016 in takrat sklenil zavarovanje.

Sedaj pa sem na prometni opazil datum prvega t.p. 24.1.2019

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

matobeli ::

Zavarovanje ti je agent sklenil do 24.1. to ni nič nenavadnega da ni za celo leto. Poglej v zavarovalno polico da boš siguren.

facepalm ::

pojdi s prometnim dovoljenjem do agenta. on ti bo naredil novo polico s katero bos lahko podaljsal reg po opravljenem tehnicnim.
ce ti trenutna polica res velja do aprila, ti bo zavarovalnica verjetno vrnila sorazmerno vrednost za 2 meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

krucymucy ::

matobeli je izjavil:

Ni mogoče da so ti zavarovali avto za dlje kot je veljavnost TP. Če pa so je to napaka in boš lahko imel probleme v primeru nesereče.


Zavarovanje in registracija sta odvisna med seboj samo v tem smislu, da ne mores registrirati vozila brez veljavnega zavarovanja.
Zavarovanje bi lahko placal tudi par let vnaprej. Firme, ki imajo vec avtomobilov imajo mnogokrat sklenjeno zavarovanje v paketu. Registracijo pa se podaljsuje glede na datum naveden v prometnem dovoljenju.

Osebno sicer v primeru nakupa rabljenega vozila sklenem zavarovanje le do datuma registracije, potem pa naprej letno.
Nic pa mi ne preprecuje da ne bi placal zavarovanja za celo leto in hodil vmes samo podaljsevati registracijo.

koyotee ::

krucymucy je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ni mogoče da so ti zavarovali avto za dlje kot je veljavnost TP. Če pa so je to napaka in boš lahko imel probleme v primeru nesereče.


Zavarovanje in registracija sta odvisna med seboj samo v tem smislu, da ne mores registrirati vozila brez veljavnega zavarovanja.
Zavarovanje bi lahko placal tudi par let vnaprej. Firme, ki imajo vec avtomobilov imajo mnogokrat sklenjeno zavarovanje v paketu. Registracijo pa se podaljsuje glede na datum naveden v prometnem dovoljenju.

Osebno sicer v primeru nakupa rabljenega vozila sklenem zavarovanje le do datuma registracije, potem pa naprej letno.
Nic pa mi ne preprecuje da ne bi placal zavarovanja za celo leto in hodil vmes samo podaljsevati registracijo.


Imas pa nepotrebne stroške v tem primeru.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mare2 ::

Linko je izjavil:

..ne. Kupil sem rabljen službeni avto. Je pa letnik 2015. Prvič registriran januarja 2015. Jaz sem avto kupil 22.4 2016 in takrat sklenil zavarovanje.

Sedaj pa sem na prometni opazil datum prvega t.p. 24.1.2019


Jaz običajno strankam sklenem zavarovanje le do datuma registracije, potem pa naprej letno. Torej že pri prvem zavarovanju se potek zavarovanja uskladi z bodočim datumom tehničnega pregleda.

Zelo redko, če se s stranko posebej dogovoriva in na njegovo posebn zahtevo naredim letno polico. To se zgodi le v primeru, ko pri letni polici, ki traja vsaj 11 mesecev napreduje v naslednji premijski razred. Če je nekdo v najboljšem PR in ne more več napredovati (PR 3 ali PR1 - odvisno od zavarovalnice) je tako početje brezvezno.

dvihtelic ::

K0l1br1 je izjavil:

Tehničnega lahko narediš 30 dni pred potekom. Kako da ti zavarovanje poteče naslednji dan? Si se uštel pri računanju ali kaj drugega?


3 mesece prej ga lahko narediš, tako je rekla meni letos, ker imam isto ločeno.

jocoj ::

Pogoji za registracijo.
31. člen - 5. dokazilo o tehnični brezhibnosti vozila, razen za vozila, za katera skladno s 50. členom tega zakona tehnični pregled ni obvezen. Dokazilo o tehnični brezhibnosti vozila je veljavno, če je bil tehnični pregled opravljen pred največ 30 dnevi

dvihtelic ::

na tehničnem mi je rekla meseca decembra, da lahko pridem narediti septembra tehnični in takrat zavarujem vse skupaj.

kixs ::

ja, lahko ga naredis prej in ti tudi od takrat velja eno leto.

MIHAc27 ::

Lahko bi tudi prekinil zavarovanje in sklenil novo za dobo 1 leta, takrat ko gre na tehničnega.

Sam sem tudi pri enem avtomobilu imel za pol leta zamaknjeno iztek zavarovanja in tehničnega. Plus je da se stroški malce porazdelijo čez leto in ni treba plačat vse naenkrat. Minus pa da moraš dvakrat stopit do okencev v enem letu, pa računajo še nekaj malega (mislim da 8€) za štempelj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841346 (7412) Mateja88
»

Tehnični pregled odjavlenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
146190 (5865) koyotee
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710883 (9956) St235
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254712 (3961) MadMax
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410936 (10472) Valvoline

Več podobnih tem