» »

Naložbe 2020

Naložbe 2020

Heisenberg ::

Pozdravljeni! (ja vem nekaj je že bilo takih tem, a nisem našel nič pametnega)

Iščem varianto kam vložiti / plemenititi denar.
Najraje mesečno... do 400EUR

Ne maram bank, skladov,..razen, če je res kaj posebnega.

Nekaj imam v BTC za na dolgi rok.


CILJ je nabrati dovolj denarja v 10.letih, da bi lahko kupil stanovanje na keš (ca. 150-200k)

Kako bi se vi lotili tega?

FireSnake ::

Tole je moja najbolj donosna delnica.
Dolgoročno menim, da ima potencial narast do 60USD. Eni pravijo, da do 200, ampak jaz sem bolj previden.

Vpil sem, da bo šla preko 30USD, ko je bila še 12USD.

Je pa res, da prihaja kriza, zato bi jaz (za zdaj) šparal denar.
Ko bo zružlo pa še malo počakati in takrat na veliko kupovati (poskusiti zadeti minimum).
Ko vsi šparajo, takrat moraš ti biti razsipen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Old Spice ::

Pa že imaš kaj na računu od teh 200k?

Sicer, če nimaš še nič bi bilo potrebno za 200k v 10 letih:

200k/120=1666 eur mesečno

Se pravi rabiš na vhodnih 400 eur 4x donos.

jakanov ::

https://en.ginmon.de/

0% vstopnih stroškov
0% izstopnih stroškov
0,85% upravljalske provizije - Slovenski skladi imajo okoli 2-3%.

Zelo dobra razdelitev tveganj.

avani ::

Jup, še en glas za ginmon. Najboljša odločitev za začetnike. Jaz računam z 5-7% donosnostjo, kar pomeni, da se ti cilj zna izmakniti.

jakanov ::

Za Ginmon lahko ponudim tudi referal code, ki prinese dodatnih 50€ po 6 mesecih: CGIDV5XL7K

user4683 ::

Pri 6% letnem donosu (ki je dokaj optimisticen) brez 50k zacetnega vlozka ne bos prisel do 150k. Ce upostevas inflacijo pa bi moral bit donos blizje 8%.

Heisenberg ::

Mogoče nisem dovolj jasno napisal, ja nekaj kapitala je že, cilj je samo priti do ca. 200k z VSEM SKUPAJ.
Gre se bolj za teh 400€ mesečno kako čim bolj pametno/varno/donosno oplemenititi.
Imam že nekaj izkušenj s skladi in kripto.
A iščem nove ideje, ker žal nimam časa/volje brskati kaj se splača oz. je sploh varno.

jakanov je izjavil:

https://en.ginmon.de/

0% vstopnih stroškov
0% izstopnih stroškov
0,85% upravljalske provizije - Slovenski skladi imajo okoli 2-3%.

Zelo dobra razdelitev tveganj.



Tole vidim, da je nemška zadeva, kako je s SLO tukaj, lahko uporabljam normalno? Davki ? Kakšne omejitve zaradi SLO ?

Zgodovina sprememb…

Matejjjjj ::

Heisenberg je izjavil:

Mogoče nisem dovolj jasno napisal, ja nekaj kapitala je že, cilj je samo priti do ca. 200k z VSEM SKUPAJ.
Gre se bolj za teh 400EUR mesečno kako čim bolj pametno/varno/donosno oplemenititi.
Imam že nekaj izkušenj s skladi in kripto.
A iščem nove ideje, ker žal nimam časa/volje brskati kaj se splača oz. je sploh varno.

jakanov je izjavil:

https://en.ginmon.de/

0% vstopnih stroškov
0% izstopnih stroškov
0,85% upravljalske provizije - Slovenski skladi imajo okoli 2-3%.

Zelo dobra razdelitev tveganj.



Tole vidim, da je nemška zadeva, kako je s SLO tukaj, lahko uporabljam normalno? Davki ? Kakšne omejitve zaradi SLO ?


Varno in 4x donos ne gresta skupaj.... mi je pa zanimivo, da iščete ravno zdaj te donose. Potem, ko so vlaki Appla, AMD, IPO NLB, KRKG, cenejših nepremičnin, airbnb itd itd že odpeljali s postaje Je to FOMO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Alien123 ::

FireSnake je izjavil:

Tole je moja najbolj donosna delnica.
Dolgoročno menim, da ima potencial narast do 60USD. Eni pravijo, da do 200, ampak jaz sem bolj previden.

Vpil sem, da bo šla preko 30USD, ko je bila še 12USD.

Je pa res, da prihaja kriza, zato bi jaz (za zdaj) šparal denar.
Ko bo zružlo pa še malo počakati in takrat na veliko kupovati (poskusiti zadeti minimum).
Ko vsi šparajo, takrat moraš ti biti razsipen.


Kje so toti časi, ko sem tukaj govoril za amd, ko je bila delnica 3$.. pa žal nihce ni poslušal :D

c3p0 ::

Matejjjjj je izjavil:


Varno in 4x donos ne gresta skupaj.... mi je pa zanimivo, da iščete ravno zdaj te donose. Potem, ko so vlaki Appla, AMD, IPO NLB, KRKG, cenejših nepremičnin, airbnb itd itd že odpeljali s postaje Je to FOMO?


Na vrhu raja vedno pokupi od pametnih in gremo novi krog...

IL_DIAVOLO ::

As always najdi next big thing, ki je podcenjen. Kot je to bil pred 10 leti amazon.

Machete ::

Se da komu mogoče malo več povedati, kako zadeve potekajo na ginmon? Kako postopate, kakšne vsote dajete not (npr % mesečnega prihodka), kdo stoji za to platformo konkretno? Izbiraš med raznimi skladi ali panogami ali kako se odločaš koliko kam itd..?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jakanov ::

Machete je izjavil:

Se da komu mogoče malo več povedati, kako zadeve potekajo na ginmon? Kako postopate, kakšne vsote dajete not (npr % mesečnega prihodka), kdo stoji za to platformo konkretno? Izbiraš med raznimi skladi ali panogami ali kako se odločaš koliko kam itd..?


Jaz devam notri nekaj stotakov mesečno. Za tem stoji nemško podjetje, ki za to panogo niti ni tako majhno.

Če si šel na njihovo spletno stran, vidiš, da ti najprej zastavijo vprašalnik in nato glede na tvoje želje in podatke ponudijo predlagan portfolij ETF.
Razmerje ETF se lahko spreminja, saj imajo dobro algoritme, da precenjene ETF-e prodajajo, podcenjene kupujejo, kar jim prinaša dobre donose. To imajo dobro opisano tudi na spletni strani.

Da zmanjšaš stroške mesečnega vlaganja, predlagam, da za to uporabiš N26 / Revolut, da se izogneš še proviziji za trajnik => večji donos. :)

T-h-o-r ::

Pošljite svoj denar meni. V 5 letih garantiram, da boste dvignili ven 20 % več, kot ste vložili. Minimalni vložek 5000.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Steinkauz ::

A pr tem ginmon si ti lastnik ETFjev ali ginmon? Ker če so oni in gre podjetje v stečaj...

Machete ::

Jakanov hvala, koliko pa je provizija? A ni to klasično SEPA nakazilo, 40 centov al neki?

(Toro, podji do vazelina in pojdita na sprehod, ker zadnje dni in tedne samo smetiš z debilnimi spamtrol posti).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jakanov ::

Ti si lastnik, nekateri celo izplačujejo dividende, ki jih ti dobiš.
Poleg tega se ti ustvari račun na BNP paribas (nemška banka), kjer držiš vse te ETF. Če gre Ginmon v stečaj, tebi ostane vse.

0,4€ * 12 * 10 let = skoraj 50€ :)

Iskreno povem, poskusil sem Infond in še nekaj slo skladov => Visoki stroški in izjemno slaba in nepregledna spletna stran.

Nikakor si ne delam utvar, da sem najpametnejši človek in da bom zadel same unicorne če bom izbiral delnice, zato imam raje nekega ponudnika ala Ginmon, ki to dobro dela zame. letna provizija 0,85% se mi res ne zdi visoka.

Priporočam, da uporabite referal code od nekoga za Ginmon, ker dobite 50€ po 6 mesecih. To je bila stvar, ki jo sam nisem vedel. :)

Bellzmet ::

Pa je v fazi registracije kje kakšen "haklc" kjer izbereš kje so sredstva - varna pred stečajem ali v njihovi "lasti"?

jakanov ::

Ni haklca, imajo obrazloženo, da so vsa sredstva na BNP Paribbas, na tvojem računu, oni so samo upravljalec.

Drugače imajo tudi zelo odziven support. Sem jim zastavil še 101 dodatno vprašanje, kot ti in so mi vse lepo razložili.

Stvar, ki mi je najbolj všeč je transparentnost na njihovi spletni strani, kjer ti zelo jasno kaže koliko si vložil, koliko si v +, kako plačaš 1/12 od 0,85% vsak mesec itd.
Brez skrivanja podatkov, kot je pri slovenskih.

STASI ::

jakanov je izjavil:

Ti si lastnik, nekateri celo izplačujejo dividende, ki jih ti dobiš.
Poleg tega se ti ustvari račun na BNP paribas (nemška banka), kjer držiš vse te ETF. Če gre Ginmon v stečaj, tebi ostane vse.

0,4€ * 12 * 10 let = skoraj 50€ :)

Iskreno povem, poskusil sem Infond in še nekaj slo skladov => Visoki stroški in izjemno slaba in nepregledna spletna stran.

Nikakor si ne delam utvar, da sem najpametnejši človek in da bom zadel same unicorne če bom izbiral delnice, zato imam raje nekega ponudnika ala Ginmon, ki to dobro dela zame. letna provizija 0,85% se mi res ne zdi visoka.

Priporočam, da uporabite referal code od nekoga za Ginmon, ker dobite 50€ po 6 mesecih. To je bila stvar, ki jo sam nisem vedel. :)

Nekdo, ki ne pozna osnovnih podatkov o banki, ne more dajati kredibilnih nasvetov o investicijskem vlaganju.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

jakanov ::

Bolj opisujem svojo izkušnjo. :)

Machete ::

STASI je izjavil:


Nekdo, ki ne pozna osnovnih podatkov o banki, ne more dajati kredibilnih nasvetov o investicijskem vlaganju.


Raje popravi ali dodaj, kar te moti, ker brezvezen bash je neuporaben post. Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gaius ::

Kako je pa kaj z naložbenimi življenjskimi zavarovanji pri naših zavarovalnicah?
Kakšne izkušnje? Se splača?

Gagarin ::

Machete je izjavil:

STASI je izjavil:


Nekdo, ki ne pozna osnovnih podatkov o banki, ne more dajati kredibilnih nasvetov o investicijskem vlaganju.


Raje popravi ali dodaj, kar te moti, ker brezvezen bash je neuporaben post. Hvala.


Moti ga da je Paribas narobe napisano, pa da je francoska banka in ne nemška. Sami se sicer reklamirajo za evropsko banko. Tale Ginmon mogoče res za nekoga ki se ne zna sam nič pogledat. Drugače pa donosi in volatility v teh treh letih kolkr imajo na strani niso nič posebnega in je tale fee 0,75% mal brezveze. Ampak verjetno je komu tudi tole namenjeno.

Machete ::

Kaj pa ti priporočaš za noobe, ki se z vrednostnimi papirji ne ukvarjamo in se nam ne da?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vice ::

Gaius je izjavil:

Kako je pa kaj z naložbenimi življenjskimi zavarovanji pri naših zavarovalnicah?
Kakšne izkušnje? Se splača?



Ne se ne splača. Slab nabor vlaganj, posledično slabi rezultati, stroški.... da ne omenjam katastrofe, če se odločiš, da bi kapital prej ven potegnil...

Gagarin ::

Machete je izjavil:

Kaj pa ti priporočaš za noobe, ki se z vrednostnimi papirji ne ukvarjamo in se nam ne da?


Za take je ginmon povsem v redu, pač požreš tisti fee.

Heisenberg ::

Je pri ginmon kak hakelj kdaj in kako si izplačaš denar, si vezan?
Kako je s SLO davki? oz. davki na splošno?

Hvala

keba ::

Tudi mene to zanima ja. Ali lahko po določenem času vzameš denar brez dodatnih obveznosti, ali je omejitev minimalnega časa. Pa če so izplačane dividende, kako je z davki?

jakanov ::

izplačaš povsem normalno. Napišeš koliko bi si rad izplačal, dobiš potrdilo o preteklih nakupih (enako kot pri drugih skladih), kar predložiš FURSU. Tisti ETF, ki izplačujejo dividene, jih je potrebno prijaviti FURS in plačati davek na dividende, ampak tega ni toliko.

Drevesce ::

Alien123 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Tole je moja najbolj donosna delnica.
Dolgoročno menim, da ima potencial narast do 60USD. Eni pravijo, da do 200, ampak jaz sem bolj previden.

Vpil sem, da bo šla preko 30USD, ko je bila še 12USD.

Je pa res, da prihaja kriza, zato bi jaz (za zdaj) šparal denar.
Ko bo zružlo pa še malo počakati in takrat na veliko kupovati (poskusiti zadeti minimum).
Ko vsi šparajo, takrat moraš ti biti razsipen.


Kje so toti časi, ko sem tukaj govoril za amd, ko je bila delnica 3$.. pa žal nihce ni poslušal :D


Nekdo drug je priporočal nekaj drugega, spet tretji nekaj tretjega... Razumeš kam grem s tem?

OP: "A iščem nove ideje, ker žal nimam časa/volje brskati kaj se splača oz. je sploh varno."

Hmmm... iščeš nekaj kamor bi vlagal cca. 400 € na mesec za nadaljnih 10 let pa nimaš volje malce pobrskati in se pozanimati? Jaz ti vseeno priporočam, da se prej posvetuješ s kakšnim finančnim strokovnjakom (ne mislim tu gor na slotechu).

krucymucy ::

jakanov je izjavil:

izplačaš povsem normalno. Napišeš koliko bi si rad izplačal, dobiš potrdilo o preteklih nakupih (enako kot pri drugih skladih), kar predložiš FURSU. Tisti ETF, ki izplačujejo dividene, jih je potrebno prijaviti FURS in plačati davek na dividende, ampak tega ni toliko.

BNP Paribas racun si prijavil na FURS? Ali gre za kak poseben racun?

jakanov ::

Verjetno ne škodi če se prijavi. Ampak v osnovi ne gre za klasičen račun v tujini, ker do tega pravzaprav ne dostopaš kot klasičnega računa, ampak ti samo držijo ETF-e. :)

Je skor bolj kot nek trgovalni račun.

Cronique ::

jakanov je izjavil:

https://en.ginmon.de/

0% vstopnih stroškov
0% izstopnih stroškov
0,85% upravljalske provizije - Slovenski skladi imajo okoli 2-3%.

Zelo dobra razdelitev tveganj.


Živjo. A veš mogoče, kako je z davki pri Ginmonu?

Pardon. Vidim, da je napisano že zgoraj.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cronique ()

V-i-p ::

Kaj so tale Ginmon skenslali za Slovenijo?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varčevanje v delniškem skladu

Oddelek: Loža
182676 (1015) jumas
»

NLB Skladi

Oddelek: Loža
226304 (5640) pingme
»

Kako začeti z investiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5520815 (18374) avani
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9925901 (16130) Mr_Globus

Več podobnih tem