» »

Varčevanje v delniškem skladu

Varčevanje v delniškem skladu

mgermo ::

Ker so obresti na depozite praktično ničelne in je denar imeti v štumfu staromodno, sem razmišljal o različnih skladih. Investiranje direktno v delnice je visoko volatilno in bi raje razpršen portfolij. Zagledal sem se v sklad, ki ima največ vloženo v:
FACEBOOK 8,68%
ALPHABET 8,49%
APPLE 8,38%
MICROSOFT 6,27%
AMAZON 4,35%
NVIDIA 4,20%
SALESFORCE.COM 3,51%
VISA INC-CLASS A SHARES 3,37%
ALIBABA 3,32%
ADOBE SYSTEMS 3,26%


Je sedaj slab čas za vstop ie so tovrstne delnice prenapihjene? Se pričakuje korekcija navzdol ali 2 da moon?

pirat ::

Infond Technology ?

hammock ::

mgermo je izjavil:

Ker so obresti na depozite praktično ničelne in je denar imeti v štumfu staromodno, sem razmišljal o različnih skladih. Investiranje direktno v delnice je visoko volatilno in bi raje razpršen portfolij. Zagledal sem se v sklad, ki ima največ vloženo v:
FACEBOOK 8,68%
ALPHABET 8,49%
APPLE 8,38%
MICROSOFT 6,27%
AMAZON 4,35%
NVIDIA 4,20%
SALESFORCE.COM 3,51%
VISA INC-CLASS A SHARES 3,37%
ALIBABA 3,32%
ADOBE SYSTEMS 3,26%


Je sedaj slab čas za vstop ie so tovrstne delnice prenapihjene? Se pričakuje korekcija navzdol ali 2 da moon?

Sedaj je tvegano, ni pa nujno da je slab cas. Lahko da se dve leti ne bo krize.

Osebno tudi imam pomisleke, nasparal sem kup denarja, pa ne vem kam bi ga nalozil. V delnice ne upam dati niti evra :) Nogavica it is for now.

mgermo ::

Splošno prepričanje je, da so ameriške delnice overvalued. Toda le te vztrajno naraščajo. Do kdaj? Nekako se nagibam, da razpršim denar na 6 skladov, ki se čimmanj prepletajo in ko začutim na vodi korekcijo, prenesem večino na obvezniškega.

bobby ::

Varčevanje v skladih ni varčevanje, zapomni si to.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Redorange ::

Razmisli o krovnem skladu raje? To je sklad, kjer je več podskladov noter, pa prednost je ta da lahko premakneš sredstva v drug krovni sklad brez, da bi ti bilo potrebno plačevat ddv.

shintaro ::

mgermo je izjavil:

Splošno prepričanje je, da so ameriške delnice overvalued. Toda le te vztrajno naraščajo. Do kdaj? Nekako se nagibam, da razpršim denar na 6 skladov, ki se čimmanj prepletajo in ko začutim na vodi korekcijo, prenesem večino na obvezniškega.

če slediš tech newsom, vidiš da večina teh podjetij ne bo padala v bližnji prihodnosti , ampak naraščala..

recimo dokler je bil ballmer na microsoftu, je blo slabo. zdej pa tisti Satya je naredil overhaul in vmes povečal revenue in profit Microsofta.


Kateri je to delniški sklad? K mene tudi zanimajo te scene..

pirat je izjavil:

Infond Technology ?

če je infond če se ne motim ga imam na razpolago na moji banki, tko da če je to tale k piše ta podjetja naj nekdo potrdi oz. mi pove ime tega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

mgermo ::

Redorange: Dejansko je krovni sklad Infond kjer brez stroškov prestapljaš med njihovimi skladi.
shintaro: Je Infond Technology, ja.
Sicer izgleda super in za manjši znesel bi vložil vse zgolj v tega, bom pa raje večji znesek razpršil še na Infond Bric, Infond Dividend, Infond Select in Infond Defensive, kamor bom denar umaknil v primeru prevelike volatilnosti.

shintaro ::

http://www.intesasanpaolobank.si/Fizicn...

aha zgleda je to to.

Ja , jaz sem pa mislil da investirat v taka podjetja kot amazon in microsoft je sila zapleteno...

Tako da že jutri grem takoj vložit 500EUR, če se sploh da tako malo. Nekaj za začetek, na čimvečji rizik (pri takih podjetjih ni neki grozen rizik)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

bobby ::

lej,.. če vlagaš v sklad imaš stroške:
-vstopni ali izstopni strošek
-upravljalsko provizijo
-davek od potencialnega dobička,..

če sam vložiš v podjetje, za 500eur dobiš kar pač dobiš, imaš cca 30€ letnega stroška vodenja računa
provizijo pri nakupua in prodaji,..

če misliš kupit pa držat, potem si sam naredi sklad pri sebi, se izogneš 2,5% letne upravljalske provizije NEGLEDE na to, ali gredo vrednosti točke sklada gor ali dol, plačuješ. In na tej točki je velika razlika. ČE še ne poznaš haklcov obresti, se najprej to nauči, ker boš videl, da z obrestnimi računi se ni za igrat.

en lep primer:
če imaš 100€ in pade za 50% dol, koliko evrov imaš?
Če imaš 50€, za koliko % se mora povečati, da si na 100€?

če pade za 10% dol ne pomeni, da potrebuje 10% dvig, da si na istem.

in tu ti tistih 2,5% oz koliko je pač upravljalske provizije na dolgi rok zelooo veliko pobere.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

IL_DIAVOLO ::

Kriptovalute? 8-)

mgermo ::

bobby:
- vstopnim/izstopnim stroškom se v času akcij lahko izogneš
- upravljalska provizija pač je 2-2.5%
- davek tako moraš plačat s tem, da je pri skladih prednost možnost prehajanja med njimi brez plačila davka

Če je nekdo pripravljen več ur študirat zadeve pa trejdat, so direkt delnice absolutno zanj. Če pa tega časa ni, se pač plača upravnika. In v njegovem interesu je, da posluje čim bolj.

Za kriptovalute pa a, ne verjamem v njihovo prihodnost b, nimam želodca za tovrste swinge.

shintaro ::

bobby je izjavil:


en lep primer:
če imaš 100EUR in pade za 50% dol, koliko evrov imaš?
Če imaš 50EUR, za koliko % se mora povečati, da si na 100EUR?

če pade za 10% dol ne pomeni, da potrebuje 10% dvig, da si na istem.

in tu ti tistih 2,5% oz koliko je pač upravljalske provizije na dolgi rok zelooo veliko pobere.


Infond Technology


Kaj praviš pa na tole? Jaz vidim za od 2012 do 2018 me zgrabi močen FOMO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

mgermo ::

Ravno zaradi tega je določen strah pred korekcijo. Ne more vedno biti zeleno.

avani ::

Imaš tiudi sklade za 0,7% in manj. Klasičnih skladov se pa raje izogibaj, ker, kot so ti rekli drugi,so dragi in boš preplacal storitev. Škoda denarja.

Ascendor ::

Kako sploh lahko investiraš v sklade, je vedno treba preko borznih posrednikov, ki vzemajo provizijo? Kateri je najboljši? Recimo če bi vlagal nekje od 100-500€ mesečno.

avani ::

Za majhne zneske in čim manjše skrbi predlagam ginmon. Spada v kategorijo robo advisers, torej nizki stroški - okoli 0,7% ona leto. Brez vstopnih/izstopnih provizij, avtomatično dividend renvestment, portfolio rebalancing in podobne zadeve.

Ascendor ::

Imel sem neko kratko predavanje o vlaganju in tam je profesor rekel, da naj bi kot Slovenci morali iti preko borznih posrednikov registrirani na agenciji za trg vrednostnih papirjev, da je legalno, ki pa seveda trgajo provizijo.
Je torej učil narobe in lahko gremo znotraj EU tudi sami preko strani kot je npr Ginmon?

jumas ::

Verjetno je najboljša izbira ETF sklad, ki pokriva področje, v katerega želiš investirati npr. tehnologija. Na ta način lahko vlagaš tudi mesečno, provizije pa so bistveno manjše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jumas ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naložbe 2020

Oddelek: Loža
356719 (1595) V-i-p
»

NLB Skladi

Oddelek: Loža
226457 (5793) pingme
»

osnovno vprašanje Sklad

Oddelek: Loža
283178 (2289) Mato989
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926060 (16289) Mr_Globus

Več podobnih tem