» »

nforce 2 ali...?

nforce 2 ali...?

The dark lord ::

Razmisljam, da bi kupu en racunalnik, pa nevem kaj kupit!
Rabu bi ga za predvsem za internet, gledanje filmov in vsake tolko za kaksno igro (civilization 3 in podobne, tudi kaksno 3d)!

Razmisljam na:
- AMD Athlom XP 1900+
- Abit nForce 2 plato (zaradi vgrajene graficne in ostalih stvari)
- 256 Mb DDR rama (ce bom mel kes 512 Mb, hocem da mi apliacije delujejo gladko)
- WD 80 Gb
- in ostali detajli

Ne vem ali bi kupu nforce 2 plato ali kaksno navadno pa posebej graficno. Zanima me ce je mozno v to plato dat graficno posebej. Vprasam zato ker bi hotu igrat Half-life 2 ko pride ven (cetudi na 300x240 resoluciji, hehe).
Aja...nekje na forumu sem zasledil da GF 4 MX na nforce 2 je slabsi kot pa posamezen GF 4 MX, kaj je to res?

Hvala za nasvete!

Zheegec ::

Ne vem ravno, katera Abitova plata ima vgrajeno grafo, recimo Epox 8Rga+ jo ima, bom moral pogledat za Abitke, ker na pamet ne poznam nobene z VGA.
GF4 MX ekvivalent, ki je vgrajen, bo recimo dober za HL2 na 800*600X16 na medium detailih, torej ne ravno dobro, samo lahko pa grafo kadarkoli notr daš v AGP slot...
Je pa tako, da vgrajena grafa uporablja sistemski RAM, tako da kar 512MB notr!
Drugače je pa zadeva kul :D
Kakšni bodo pa ostali detajli?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

VASkO ::

abitka nf7-m ima IGP+MCP cipset, torej integrirano grafiko
pol pa se je MSI-K7NG ali nekaj podobnega (G je not v imenu), ki ma tudi enak cipset z integrirano grafiko

The dark lord ::

Se enkrat hvala!

Pod ostale detajle sem mislu, ohisje, miska + tipkovnica, monitor (ne vem se kaksnega vrjetno 17" CRT) in mogoce tudi ene 5.1 zvocnike!

Nisem prevec zahteven!

Trenutno lahko igram na AMD Tb 1 GHz, ter GF 1 DDR, ter 256 Mb sdr, skoraj vse moderne igre
(zadnjic sem koncal Unreal 2). Zato mislim da bom z novim sistemom kar zadovoljen.

The dark lord ::

Se nekaj...prej sem nekaj bral o dual DDR?! Vidu sem da vec ali manj vsi ki imajo to plato imajo 2x256 Mb DDR. Kot se jaz spomnim ni hitrejse met enega 512 Mb?

Zheegec ::

Je hitrejše 1*512, ker mora kontroler dostopati do ene ploščice, potem pa do druge, tako da so izgube na hitrosti, VENDAR če ima plata dual channel DDR, to pomeni, da ima dvojni kontroler za RAM (v NB) in lahko dostopa do 2 ploščic RAMa NAENKRAT, tako da se teoretična prepustnost podvoji (recimo 2 400MHz ploščice na 6400MB/s, ena pa na 3200MB/s), samo problem pri AXP so, da to bolj slabo izkoristijo zaradi nizkega FSBja, recimo P4 ali pa Athlon64 FX to velikkkooo bolje izkoristita (P4 z 800FSB okoli 5000MB/s, Athlon64 FX pa okoli 5400MB/s).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738236 (5038) floyd1
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261406 (1224) Dead_Eye
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47931332 (17927) Jaffa
»

Računalnik za šolo

Oddelek: Kaj kupiti
321434 (1143) T0RN4D0
»

epox 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
221748 (1331) ferdo

Več podobnih tem