» »

Kupujem 55" TV, pomoč

Kupujem 55" TV, pomoč

Grega18 ::

Vse stručkote prosim za pomoč. Ogledane imam:

Lg uk6470plc 420
Lg um7660pla 550
Sony kd55xf7005b 550
Samsung ue55ru7172 470
Samsung ue55ru 7402 650
H55B7100 HISENSE 370
Samsung UE55RU7022KXXH 407
Philips LED 55PUS6804/12 449
LG 55UM7400PLB 489

Gledalo se bo Telemachov mEGA paket, filme s partisa, nekaj športa. USB mora brati vse žive formate, podnapise in slo znake. Če bo brez težav "čital" še Youtube, Voyo bom pa prezadovoljen.
Torej kaj od navedenega je best buy, kaj odpade.

Hvala vnaprej! Lp

Grega18 ::

Dodajam še:
lg 55um7100plb 529
LG 55UM7450 599

lp

Ales ::

Spregledal si namensko temo Kateri 55" in večji LCD televizor?

Grega18 ::

Jo pregledujem, pa tam govorijo samo o ta zgornji stalaži, sam pa kot vidiš kupujem s ta spodnje stalaže ... hvala vseeno.LP

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

neocodexx ::

V tem primeru bi jaz vzel RU7100 serijo, niti ni tako velike razlike, 8000 je seveda nekoliko boljši in najboljša midrange izbira, če pa je prioriteta čimceneje potem 7100 dejansko ni toliko zadaj da bi upravičil 50% višje cene za tistih 20% izboljšave, ki jo 8000 prinese.ž

7400 je brez veze, potem že raje 8000 ki pa je že kar na vrhu med VA paneli brez fald v tem razredu - vsaj kolikor sem jaz gledal, in v živo videl, za ostale ne morem trditi, ampak na 8000 mi je slika bila res všeč to se dobro spomnim, in tudi po testih se dobro odreže. Odloči se seveda sam. Razlike so, ampak niso ogromne, v praksi je to isti, le malo izboljšan model (in po moje vreden nakupa, če +200EUR ni problem).

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...
https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Grega18 ::

Hvala, vendar pri Samsungih ne vidim podpore za Divx, kaj torej ne bodo predvajali filmov s Partisa?
LP

neocodexx ::

To pa bi bolje znal odgovoriti nekdo ki ima tak tv, če bi imel android bi delalo sigurno, Tizen OS pa žal ne poznam če podpira, Divx je zastarel format, ne vem če se sploh še uporablja? Že kakšnih 10 let je aktualen kodek H.264, in v tem so zakodirani vsi bluray ripi..

Bi pa predlagal da razmisliš o streamingu (dela dobro tudi preko wifi ne rabiš nič kablov) vsaj preko pcja ali usb disk priklopljen na router pa imaš fiksno vse tam, zakaj sploh usb na tv? Samo nastaviš network share in to je to. Večina današnjih smart tvjev bi sigurno morala podpirat lokalno streamanje, tudi če ni android mora imeti neko svojo funkcijo ampak žal kot sem rekel ne poznam tega OS mogoče kdo drug ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Gagatronix ::

> Divx je zastarel format, ne vem če se sploh še uporablja? Že kakšnih 10 let je aktualen kodek H.264

DivX ni zastarel kodek, ceprav je od zadnje verzije preteklo ze nekaj let. Ga pa je, kot si sam pravilno ugotovil, H.264 prehitel po obeh straneh.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

neocodexx ::

Gagatronix je izjavil:

> Divx je zastarel format, ne vem če se sploh še uporablja? Že kakšnih 10 let je aktualen kodek H.264

DivX ni zastarel kodek, ceprav je od zadnje verzije preteklo ze nekaj let. Ga pa je, kot si sam pravilno ugotovil, H.264 prehitel po obeh straneh.


Dejansko sem šel pogooglat ker je tudi mene zanimalo, v bistvu izgleda da je še živ, in je v zadnjih verzijah tudi sam prešel kar na neko svojo obliko H.264 in je DivX samo še en brand name.

Verjetno OP ni mislil točno na divx, se je izgleda ta izraz malo preveč ukoreninil in zdaj folk skrbi da ne bo špilalo če to ne piše na tvju:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med formatoma zapisa...

Oddelek: Zvok in slika
122864 (2532) Zvezdica27
»

tablični računalnik prestigio

Oddelek: Pomoč in nasveti
82746 (2526) KoMit
»

Video format

Oddelek: Pomoč in nasveti
61302 (1168) zidzid
»

DivX na konzolah?

Oddelek: Novice / Konzole
92974 (2974) kixs
»

Problem pri odpiranju filma

Oddelek: Zvok in slika
51293 (1238) Dzuro10

Več podobnih tem