» »

Mrežna povezava za veliko razdaljo?

Mrežna povezava za veliko razdaljo?

prowb ::

V "vukojebini" bi rad potegnil cca. 800m mreže. Na vsake 100-200m bi rad imel priključke (nadzorne kamere).

Najprej sem tuhtal o wifi, vendar je zadeva v gostem gozdu in ne pridem nikamor (razen če dam cel kamion anten).

Razmišljal sem, da bi dal mrežni kabel, pa zraven peljal še napajanje in potem na vsake cca 80m, dal switch.

Mogoče celo samo elektriko in powerline adapterje?

Ali pa varjanta, da namesto bakra dam optiko.

Finančno hudo nisem omejen, vseeno, pa bi stranka raje videla, da bi ne stalo preveč.

Kakšne so možnosti?

mzakelj ::

optika pa na vsakih 100-200 m štrom omarca in switch s dvema optičnima priključkoma in klasičnim utp-jem za kamero. J... ga bo stalo samo bo pa delovalo vredu. Pa vse skupaj v tla in zabetonirat stebričke za kamere. Sam se osebno ne bi drugače lotil. Če se stranka ne bi strinjala bi ji rekel hvala lepa in šel ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

darkolord ::

Se strinjam z mzakeljem - optika pa štrom zraven.

Bi pa verjetno bilo bolje, da se potegne 8- ali 12-žilni fiber namesto da ga "štukaš" s switchi, tako da do vsake kamere potegneš svoj fiber.

8-žilni SM fiber stane 20% več kot UTP.

Za optiko+napajanje do kamere lahko uporabiš tole in ne rabiš potem niti switchev pri kamerah. 30 eur stane komad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

prowb ::

Optika torej.
Kaj pa elektrika? 3x2.5mmm2 kabel vrzem zraven v cev? Pa varovalko/fid pri vsaki kameri?

darkolord ::

Ja, pa prenapetnostno zaščito (isto na DIN letev kot varovalko).

SaXsIm ::

Prenapetostno zaščito na dva konca - v omarico ter še na vsak razdelilnik (zaradi razdalje).
SaXsIm

SeMiNeSanja ::

darkolord je izjavil:

Za optiko+napajanje do kamere lahko uporabiš tole in ne rabiš potem niti switchev pri kamerah. 30 eur stane komad.

Ta igračka mi je pa všeč...si bo treba zapomniti.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Na 800 m z 2,5 mm^2 kablom, boš imel na voljo samo 2 A toka. Zato moraš tudi namontirat tako varovalko.

Predlagam najmanj 6 mm^2 kabel in 4 A varovalko, če misliš še kaj drugega obešat na to elektriko.

Oziorma, če želiš obesit gor npr. 1 kW ali malo čez, potem rabiš 16 mm^2 kabel ter 10 A varovalko.

Vse to zaradi padcev napetosti.

Lahko uporabiš Alu kable in 3 faze. Sigurno bodo čez čas potrebe po razsvetljavi ali podobnih zadev. Načrtuj za prihodnost.

Za komunikacijo seveda optiko in nič drugega. Vzameš toliko vlakenski fiber, kolikor imaš kamer (2 vlakni na kamero) in vzameš še rezervo, na primer 100 % več vlaken. P2P topologija, kot so ti že povedali.

Ne delaj si sranja s PoE, če imaš na voljo komunikacijo in napajanje na lokaciji. Rabiš samo konverter iz optike na baker (najbolje z režo za SFP), če ne boš uporabil UI opreme in SFP.

prowb ::

starfotr je izjavil:

Na 800 m z 2,5 mm^2 kablom, boš imel na voljo samo 2 A toka. Zato moraš tudi namontirat tako varovalko.

Predlagam najmanj 6 mm^2 kabel in 4 A varovalko, če misliš še kaj drugega obešat na to elektriko.

Oziorma, če želiš obesit gor npr. 1 kW ali malo čez, potem rabiš 16 mm^2 kabel ter 10 A varovalko.

Vse to zaradi padcev napetosti.

Lahko uporabiš Alu kable in 3 faze. Sigurno bodo čez čas potrebe po razsvetljavi ali podobnih zadev. Načrtuj za prihodnost.

Za komunikacijo seveda optiko in nič drugega. Vzameš toliko vlakenski fiber, kolikor imaš kamer (2 vlakni na kamero) in vzameš še rezervo, na primer 100 % več vlaken. P2P topologija, kot so ti že povedali.

Ne delaj si sranja s PoE, če imaš na voljo komunikacijo in napajanje na lokaciji. Rabiš samo konverter iz optike na baker (najbolje z režo za SFP), če ne boš uporabil UI opreme in SFP.


Ja, saj to - sem si šel preračunavat padec napetosti, pa mi ni bilo všeč :)

Polek kamer bojo skoraj ziher naknadno hoteli še kakšne wifi AP, pa če je kamera, da snema skoraj ziher rabi še kako luč, ali pa vsaj IR reflektor... Pa ker je že elektrika tam, si kdo ziher štekal še fen in sušil lase :D

Če odštejemo kamere, AP in bodočo prihodno navlako - mi lahko kdo okvirno napiše cenovno koliko bi to zneslo?

- optika ~20 fibrov
- konverter optika-baker
- omarica za noter pospravit igrače (zunanja)
- varovalke, prenapetosntne zaščite
- napajalni kabek
- cev kamor se bo spravil napajalni kabel + optika?
- druge malenkosti, ki bodo še verjetno prišle zraven, pa sedaj nimam pojma o njih...

starfotr ::

Fiber: praktično zastonj. 24 žil je dober eur po metru. Vzameš lahko 48 žilnega, na primer.

Konverter je tudi na pol zastonj. Nekaj 10 eur po komadu, tam okoli 40 eur recimo.

Omarica je odvisna od velikosti. Nisi specificiral nič. Ne mer, ne materiala, ne količine, en tipa. Jaz nimam kristalne kugle. Najdi si na netu.

Kabel: 35 mm^2 aluminij 4 žile je cca. 370 eur na 100 m.

Cev za optiko vzemeš 50 mm enojno ali dvojno.

Cev za kabel, vzameš 110 mm ali poodobno.

Seveda so še druge malenkosti. Od švasanja optike, spojk, do drogov za kamere, jaški za kable, pokrovi za jaške...

Čisto premalo podatkov, da bi ti tole naredil, kot se zagre. Seveda je opcija narediti tudi vse skupaj preko zračnih vodov, namesto z vkopavanjem.

prowb ::

Živjo!

Ja vem, da je nedelovanje kristalne kugle zajebana zadeva - ampak tudi sam še nevem kaj in kako, zato pa tako na splošno tipam, da sploh vidim v katerem cenovnem rangu smo...

Bom šel po gugl maps naredit malo meritev, da vidim dejanske potrebe...

Zanekrat hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620037 (10424) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30658948 (25007) Lonsarg
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435235 (2293) starfotr
»

35A varovalke, primeren vodnik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83249 (2937) Sirko20
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9916900 (15383) negotiator

Več podobnih tem