» »

35A varovalke, primeren vodnik?

35A varovalke, primeren vodnik?

mm888mb ::

Malo prenavljamo elektriko doma pa me zanima kakšen kabel bi bilo pametno dati od glavne omarice, ki je v lasti Elektra do glavne omarice z FID stikalom, glede na to, da bodo potem noter 3x 35A varovalke?

Trenutno imamo 5 žilni 4mm2 kabel ampak se bojim, da to nebo dovolj za 35A. Če dam 6mm2 potem rabim 5 žilnega ali 9 žilnega?

konspirator ::

--

mm888mb ::

Hvala! Torej če prav razumem lahko imam 5 žilni 6mm2 kabel in je to kul za 35A? Čeprav moji kabli ne bodo v zraku ampak v steni. Računam, da bo 20A kar konstantno gor (na vseh treh fazah hkrati) ob peakih pa 30, 35A.

konspirator ::

Glede 5 vs 9 žilnih vodnikov ne vem, jaz bi vzel 5 žilnega.

Če je presek pravi, potem ne vidim razloga.
--

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Kje si pa našel 9 žilni kabel?
Gre pa takole. Ker je pomembna zaščita, mora biti po standardu presek kabla, kjer sta združena nevtralni in zaščitni vodnik, minimalno 10 mm2. Ker Elektro (razen redkih izjem) ne dovoli priklopa 5 žilnih kablov, pomeni da moraš od priključno merilne omarice oz. od števca do tvojega notranjega razdelica napeljati štirižilni kabel preseka 10 mm2.

dxx ::

Me pa res zanima, kje boš teh 35A konstantno rabil...

mm888mb ::

mirator je izjavil:

Kje si pa našel 9 žilni kabel?
Gre pa takole. Ker je pomembna zaščita, mora biti po standardu presek kabla, kjer sta združena nevtralni in zaščitni vodnik, minimalno 10 mm2. Ker Elektro (razen redkih izjem) ne dovoli priklopa 5 žilnih kablov, pomeni da moraš od priključno merilne omarice oz. od števca do tvojega notranjega razdelica napeljati štirižilni kabel preseka 10 mm2.


Nisem našel takšnega kabla, samo razmišljam, no mogoče če bi tri kable potegnil, s tem da bi verjetno potem raje enega 10mm2 pa rešeno

dxx je izjavil:

Me pa res zanima, kje boš teh 35A konstantno rabil...


Sej ni važno? En štedilnik če vklopiš vse 4 plošče + pečico seka 11A po vsaki fazi (zmerjeno), daj zraven še kakšnega, toplotno črpalko, kakšen pralni stroj itd... sem že tri 20A varovalke zakuril :8)

mm888mb ::

V bistvu bi potem pustil obstoječo napeljavo dimenzionirano za 20A varovalke in potegnil novo napeljavo, z novim FID stikalom od glavne omarice in bom potem po vsaki (novi in stari napeljavi) do 20A žgal.

Potem pa bi moral biti 6mm2 kabel tudi ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

Sirko20 ::

Potegni 4x žico 10mm2 in bo mir. Tudi Elektro ne bo nič kompliciral, samo povej jim, da boš to naredil. Mora biti zraven njihov človek, da ti odplombira in zaplombira števec.
pazite se me, znam bit nevarn :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942691 (29284) borut_p
»

Padec voltaže pri večjih obremenitvah, zakaj?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213371 (2655) mirator
»

32a vticnica in dovodni kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
426732 (6046) ...:TOMI:...
»

inštalacija 3 faznega električnega toka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2722065 (21326) balocom
»

Debelina ozemljitvenega vodnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
53929 (3738) 20sdfj093f

Več podobnih tem