» »

Siddharta - VI

Siddharta - VI

Nikec3 ::

Izšel je šesti album skupine poimenovan VI(VI kot vi in VI kot 6). Album se od prejšnjih zelo razlikuje, posnet je namreč v živo na stadionu Stožice. Album je tudi po slogu precej drugačen od predhodnika. Po zelo progresivni(in izvrstni) Sagi, se je Siddharta odločila za veliko bolj komercialen tip albuma. Kot govori že naslov albuma je album pač namenjen širšemu občinstvu. Problem albuma je da se po kvaliteti ne more primerjati z (po mojem mnenju) njihovima najboljšima izdelkoma Sago in prvencem ID.

Med dobre pesmi sodijo: Postavi se na mojo stran(izvrstna pesem za koncerte, udaren refren), Arena(izvrstni bobni, besedilo se lepo sklada z melodijo) in Bonsai(nima besedila, oz. je vedno drugačno).

Slabe: Malishka(neizvirna, dolgočasna, čeprav je live verzija veliko boljša od demo posnetka), Hollywood(patetična, patetično besedilo).

Ostale pesmi so nekje vmes.

Največji problem albuma je Tomi. Dobesedno Tomi, ni namreč več to kar je včasih bil. Od najboljših pesmi ni niti ene napisal on, ampak celotna skupina. Vse njegove so pa precej medle, nobena posebej ne izstopa. Drugi del kjer je problem Tomi so besedila, ki so brez dvoma najmanj izvirna do sedaj. V ID-ju in tudi v prejšnjih albumih so bila Siddhartina besedila znana po svoji skrivnostnosti, izvirnosti, metaforičnosti. V Siddharti iz ID-ja so peli:

Skrit v morju,
potopljen v svet Dalantika
je klan "malih ljudi"
sklenil svoja verovanja,
koder naj se vidi,
naj se vidi smeh ujet
med utopije utrganih pojav
in ideje kvazi velikih ljudi.

O, hej, hej, hej, ti v črnem,
verjameš ali ne, ti boš strah popil.
In hej, hej, hej, ti zeleni,
s ponosom in srečo te bodo zbil.
In hej, hej, hej, ti v belem,
si sploh kdaj razumel, kar si drugim pel.
In hej, hej, hej, le do kam pelje tale cesta,
kje so meje?

V VI-ju pojejo to:

Čudovito življenje in svobode dovolj, dokler general bo rock 'n' roll...

Res sem dal samo en primer, ampak približno taka je realna slika. Tomi si v VI-ju niti enkrat ne postavi vprašanja, v besedilih pa je komaj zaznati kakšno skrivnostnost.

Sicer pa ni vse tako slabo. Dobra zadeva so instrumentali na koncu večine pesmi, tudi synthi so marsikje zelo glasni in surovi. Zvok pa je za posnete v živo precej dober, ampak se ne more primerjati s kvaliteto studijskega zvoka.

Ocena: 3/5
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
  • spremenil: Nikec3 ()

;-) ::

Mislim da si se ti več ukvarjal z njihovo muziko ko si študiral kaj boš sedaj napisal in poslušal glasbo, kot oni ko so pač naredili ta komercialni pop/rock album.

Prve so mi še šle v uho npr.: platina, ring, samo edini,...to pa je bilo tudi vse. Katero pesem iz sedanjega albuma naj poslušam-kero priporočaš (nisem še nobene slišal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Nikec3 ::

;-) je izjavil:

Prve so mi še šle v uho npr.: platina, ring, samo edini,...to pa je bilo tudi vse. Katero pesem iz sedanjega albuma naj poslušam-kero priporočaš (nisem še nobene slišal).

Recimo da "Postavi se na mojo stran" in "Sam".:)

Mislim da si se ti več ukvarjal z njihovo muziko ko si študiral kaj boš sedaj napisal in poslušal glasbo, kot oni ko so pač naredili ta komercialni pop/rock album.

Pa še kako so razmišljali. Če bi naredili še en album kot Saga jih pač nihče razen kritikov ne bi več poslušal.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Bolf3nk ::

Meni najboljši je recimo RH-. Sploh uvod + japan

Seveda mimo prvih dveh ne morem. Vsak komad gre v uho.


Njihov naj komadi verjetno B mashina, samo edini, ring, Thor, platina.... na poseben način pa mi je zanimiv komad Siddharta.
Pri Sagi pa harajo vojna idej, Baroko in napalm 3. Pri petroleji Domine ll a modras, male roke, brezokoff..

Pri novem pa spet otrok, arena, sam, indian boy


Seveda niso več to kaj so bili.


V SLo ne vidim drugega, kjer bi poslušal toliko komadov... šel na kak koncert.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

black ice ::

Bolf3nk je izjavil:

V SLo ne vidim drugega, kjer bi poslušal toliko komadov... šel na kak koncert.

Am... Elvis Jackson, Ana Pupedan, Tide, Noctiferia, Lene Kosti. Seveda ni vse za vsakogar.

Siddharta je overpriced shit. Videl sem jih dvakrat pa obakrat mi je bilo žal, da sem šel na koncert.

Bolf3nk ::

dobro no... tide pa elvisi... sem bil na piše se leto in so nastopali Dan D, Siddharta in Elvis Jackson. nastopali so po na pisanem redu. Na koncu še nas je bilo v dvorani tabor 100 ljudi. Prej pa polno.

Ana Pupedan?:))
Noctiferia pa je že res za posebneže. poslušam rammsteine metallico, nightwishe, within temptation, ac/dc, slipknote, iron maiden

ampak kot praviš, vsakemu svoje.

Enim pašejo razni atomiki harmoniki, drugim pa razni black metal. Vsakemu svoj ekstrem.

Vsak drugače dojema določeno glasbo. enim kolegom ni jasno, kaj vidim recimo na rammstainih... me vabijo na razne čage, kjer nastopa kak Konečnik in njemu podobni. To je šele overpriced shit. Še to ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

black ice ::

Bolf3nk je izjavil:


Noctiferia pa je že res za posebneže. poslušam rammsteine metallico, nightwishe, within temptation, ac/dc, slipknote, iron maiden
ampak kot praviš, vsakemu svoje.

Potem imava dokaj podoben okus, le omejiti se moraš na Slovenijo. S predlogi na plan :)

Nikec3 ::

Siddharta je overpriced shit. Videl sem jih dvakrat pa obakrat mi je bilo žal, da sem šel na koncert.

Motiš se. Ampak se ne smeš osredotočit na pesmi kot so Na soncu in Samo edini, to so pač njihove daleč najbolj komercialno uspešne pesmi, še zdaleč pa ne najboljše. ID je pa po mojem najboljši slo rock izdelek nasploh, Saga je pa prvi album v Sloveniji, ki jasno kaže smernice progresivnega rocka, tudi odličen. Zadnji album Elvis Jackson, Against The Gravity je zelo dober , ampak se vseeno ne more primerjati z zgoraj omenjenima izdelkoma (upam da tega ne bere bobnar od EJ, ker je moj mentor bobnov :))). Zdi se mi, da mi je zadnji album od Siddharte še najmanj všeč, tudi Petrolea mi ni bila slaba.

Sicer pa poslušam skupine Metallica, Iron Maiden, Judas Priest, Muse, Rammstein, Nirvana, The Cure, God Is An Astronaut (post rock), pa tudi kake indie pop zadeve ala MGMT. Najboljša skupina vseh časov pa so brez konkurence Pink Floyd.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Bolf3nk ::

V sloveniji? bolj bogo :))

kot si omenil.. .recimo elvis jackson you and i, in pa get up... oja to pa hara:D
Tide mi osebno nekako ne ležijo... nevem.

Pol recimo BFM. Njih sem prej pozabil. anavrin, kak komad ali 2.

pa naio ssaion, leaf fat...

upam da tega ne bere bobnar od EJ, ker je moj mentor bobnov


Soršak te trenira?>:D


uf... ded je majstore:)

Janac ::

malishka je meni zelo dobra ;)

blackbfm ::

Siddharta ma par komadov ok, ampak overall so pa bol shitty skupina, prevec "sinteticna" muska imo, da o besedilih sploh ne bi. Pa tomi je zatezen, vsaj kokr sm jz vidu mu ze vse prav najeda, najbolj pa fani. S takim odnosom logicno da ne more nastajat kvalitetna muska.

Bfm so na slo sceni sigurno najbolsi, sicer te zadnji komadi so bolj bogi ampak ok.

Nikec3 ::

Soršak te trenira?


uf... ded je majstore

Res je :D
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

šernk ::

ZANIČ...tretji zapored, druzga ni kaj rečt, s tako glasbo...še kina šiška ne bodo napolnili...kaj šele stadion.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nikec3 ::

šernk je izjavil:

ZANIČ...tretji zapored, druzga ni kaj rečt, s tako glasbo...še kina šiška ne bodo napolnili...kaj šele stadion.

Kvaliteta ne polni stadiona!
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

šernk ::

to kar oni trenutno pojejo pa tudi ne...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nikec3 ::

šernk je izjavil:

to kar oni trenutno pojejo pa tudi ne...

Res je. Sicer pa se danes rock praktično več ne posluša.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

šernk ::

še kako bi se poslušal, ampak je vse postalo komerciala. zadnjih 5 let ne znam našteti 20 dobrih komadov, ki bi izšli na metal/rock sceni. vse skupaj postaja ena komerciala in logično da vztrajamo na doma na starejši glasbi. vse dobre skupine so nastale do leta 1995...albumi pa nekje do 2005, pol je pa mrtvo naprej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bolf3nk ::

Problem v teh časih je, da če nisi komerciala si adijo. Imaš tistih par 10 fanov. vem iz prakse ;D To je to. Od tega bend ne more živet. Sploh za mlade rock bande je težko začet. Oprema je draga. Poceni roba je pač malo dnarja, malo muzike :) Če imaš kakšna poznanstva, prideš kje za kakšno predskupino ali greš na kakšno avdicijo. To je to.

Po drugi strani pa poznam ogromno one man bandov, ki vsak petek - soboto igrajo na kakšnih gostilnah oz kmečnikih turiznah... služijo po 200EUR plus na noč.
malo še je bandov, ki bi gledali zase in za svojo dušo... ne

Po drugi strani

Zato pa se dela glasba za maso ljudi. Prej je bilo drugače.



Če pogledamo tujino, je neverjetno, kako so se nekateri bendi pokvarili.

Korn...bleda senca zadnje pesmi.
Limbizkit - chocolate starfish and the hot dog flavored water mi je bil top. Pa poglej zdaj to cobro...eh
Linkin park....eh
Zadnji album od Withinteptation...beda. Prej so mi bili carski. Ta sinfonični/ gothic metal. Kaj pa zdaj to na zadnjem albumu, na pol nek pop
Tudi nightwishi niso več to kar so bili.

Edino rammsteini me ne razočarajo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

RejZoR ::

Saga je bil najbolj brezvezen album. Kr eno žaganje. ID, Nord, Rh- so daleč najboljši. Tud če so besedila brezvezna, komadi so zelo raznoliki in grejo lepo v uho. Če pa imaš 12 komadov enega in istega žaganja pa se jih takoj naveličaš. Isti razlog zakaj mi zadnji album od Evanescence ne dogaja nič sploh. Prejšnji je bil blazno raznolik, zadnji pa je razen enega komada eno in isto žaganje. Isto kot je Siddharta zajebala s Sago.
Jebeš kritike...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Donk3y ::

šernk je izjavil:

vse dobre skupine so nastale do leta 1995...albumi pa nekje do 2005, pol je pa mrtvo naprej.


Neumnost. Imaš ogromno dobrih bendov, samo se ne vrtijo po radiu.

Nikec3 ::

Siddharta ni zajebala s Sago. Je pa Saga za zahtevne poslušalce. Edino kar poslušam od današnjih izvajalcev so Muse, ki delajo albume po principu, treh komercialnih komadov, ostalo pa naredijo kar jim paše.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211868 (8174) AmokRun
»

Siddharta, Stožice 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7015038 (12474) galu
»

še malo o slovenski glasbi

Oddelek: Sedem umetnosti
343270 (2682) mile
»

Recenzija novega Siddhartine albuma Rh- (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
637184 (5793) Tic
»

jutr izide nov cd siddharte

Oddelek: Loža
302276 (1940) JXS

Več podobnih tem