» »

Dvojno namizje?

Dvojno namizje?

Dr X ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če se da narest, da ko bi na grafično kartico (računalnik) priklopil dva ekrana imel tudi dve namizji (vklučno z start vrstico in ikonami).

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Nič ni nemogoče.

R-S-LoVe ::

Jst poznam primer z dvema grafičnima (To gre)
Drugače pa si potegni dol bolj detajlne podatke o dotični grafični, ki podpira 2 monitorja.
LP.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Aspirinix ::

DR X. NAjprej katero grafično maš. To je pomemben podatek, ker vse grafične nimajo tega.

No, če ima grafa izhod za dva monitorja potem to nastavljaš v nastavitvah grafične kartice - lastnosti namizja v samih gonilnikih. Včasih dobiš poleg kaki software.

Moja GF2 (vem, da je že stara) dela super z dvema namizjema. Samo v nastavitvah namizj nastaviš. Mislim, da se reče Nview Desktop al nekaj takega. Najprej stvar vklopiš, potem pa si nastaviš več desktopov, med katerimi preklapljaš. NAstaviti si moraš tudi bližnjico za preklop s tipkami. To je rešitev za en monitor.

Potem maš rešitev za monitor in tv, če maš tv-out. Na monitorju delaš eno, na tv drugo, samo clone slike ne sme biti vklopljen.

Trejta možnost pa je z vema grafičnima. Pazi, ko ju daš notri, da v BIOSu poveš katera bo primarna, da se bo ob zagonu zbudil s pravo grafo. Potem pa samo še nastaviš, kakšno razdelitev slike želiš.

Za ATIja nimam pojma, ker nimam nobenega primerka. Če gonilniki podpirajo multidesktop.

Zadnja rešitev pa ti je namestitev linuxa, kjer maš lahko do 16 namizij do katerih dostopaš preko gumba na dnu namizja oz. gumba v zagonski vrstici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirinix ()

freejack ::

Toeretična četrta možnost je pa, da si ubodeš program TweakNow PowerPack, ki vsebuje možnost "Virtual Desktop", kjer lahko na enem monitorju preklapljaš med namizi. Podobno, kot ima to linux.

Dr X ::

Jst mam Geforce 4 ti 4200.

Ko sem nanjo priklopil dva monitorja, sem imel na obeh namizje, samo težava je v tem ker sem imel samo na enem ikonce in start vrstico, na drugem pa samo ozadje.

Zanima me kako bi imel lahko na obeh monitorjih start vsrstico.

Aspirinix ::

Tle ti na žalost ne bom mogel pomagati, vendar a si kaj probal googlati?
Po moje je ziher nekje v nastavitvah gonilnikov za dual namizje. Če ma virtualna namizja potem mora met tudi to.
Velko sreče z iskanjem. Upam, da kaj poveš če najdeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI crossfire...

Oddelek: Zvok in slika
361581 (1110) aha981
»

Razširjeno namizje-2 monitorja

Oddelek: Strojna oprema
214750 (4442) LuiIII
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318297 (11813) Ursus
»

Nova anketa: število monitorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
10311259 (8127) Matevžk
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292083 (1583) Kawl6

Več podobnih tem