» »

Koliko vode in tekocine na dan?

Koliko vode in tekocine na dan?

1
2
»

tikitoki ::

jype je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Pri 20 l vode na dan bodo problem manjkajoči elektroliti (in še kaj).
Če bi pil samo vodo, vsekakor.

Smurf je izjavil:

0 ker si dobil tekocino intravenozno?
Ne, žejen sem bil, pa ni bilo pitne vode na voljo.


Spet zavajas?

m0LN4r ::

Jaz bi rekel pozim je 1,5L vec kot dovolj, ce glih ne zasvicas cez dan.
Vse ostalo pa vec. Poleti mal vec k 2L ce pa kak cardio pa 3L.

Da bi pa vec kot 3L, recimo potem bi delal cel dan zunaj na njivi, drva sekal al nekaj potem ja.

Drugace pa imas obcutek napitosti oz. si napihnjen od nepotrebne vlage pa se na scat tisi za brezveze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

[Michael] ::

Jaz tudi, zelo podobno, po potrebi/aktivnosti pač.

Kako veš, da si premalo spil?
Urin je rumene barve in smrdi.
Če spiješ dovolj, naj bi bil brez barve in brez vonja.

To mi je rekel en mojster in se tega, kar držim.

Mato989 ::

[Michael] je izjavil:

Jaz tudi, zelo podobno, po potrebi/aktivnosti pač.

Kako veš, da si premalo spil?
Urin je rumene barve in smrdi.
Če spiješ dovolj, naj bi bil brez barve in brez vonja.

To mi je rekel en mojster in se tega, kar držim.


Samo ni čisto prozoren urin znak da si preveč spil? Meni so tako trdili nekoč, ne bom pa pametoval tukaj... vem pa da če je pretemen da pomeni da si premalo pil ja... ampak nisem pa ziher glede prozornosti če je to "pravilen" =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

[Michael] ::

Mogoče.
Bi rekel, da je fino neko dobro razmerje med obema poloma imeti.
Preveč je po mojem mnjenju, ko hodiš na pol ure scat, recimo.

Meiniken ::

Reguliraš količino vnešene vode glede na barvo urina. Če je pretemen veš, da moraš popit več. Če je popolnoma prozorn verjetn pretiravaš. Bo še najbolj za ziher :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

m0LN4r ::

Na barvo urina vpliva marsikaj drugega, ne samo voda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Uizi ::

Bright yellow urine is a sign of excess B-vitamins in the body, including B-2 and B-12, although this condition is harmless. Taking B-vitamin supplements can lead to urine of this color.
Energijske pijače npr.

Gagatronix ::

Tista bedarija o n-litrih vode na dan, oziroma vsaj 8 kozarcev na dan je tocno to: bedarija.

Pri pretiravanju z vodo se porusi razmerje elektrolitov v telesu, prav tako se po nepotrebnem obremenjuje ledvice.

Ze res, da je neka minimalna kolicina dnevno, ki jo je pametno uzivati, ampak ce imas kolikor toliko uravnotezeno prehrano, bos vecji del tekocine pridobil iz hrane.

zee ::

Eh. Evolucija je poskrbela za mehanizem, ki nam pove, koliko vode je treba popiti. Temu mehanizmu se rece zeja.

Vse ostalo je natanko to, kar je napisal uporabnik Gagatronix: bedarija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gagatronix ::

@zee: res je tudi, da v modernem casu marsikdo ne zna prisluhniti svojemu telesu, in zamenjuje signale zeje s signali lakote.

3p ::

Ganon je izjavil:

Pitje vode je v zadnjih letih postala prava obsesija. V službi se kup ljudi kar naprej naceja z vodo, vsakih pet minut imajo plastenko v roki. Včasih smo pili, ko smo bili žejni, pa ni nihče umrl. Ljudem se je zmešalo.


Mini industrijo so iz tega naredili, ja. Pohvalno, da je vsaj par slo-techarjev ohranilo pamet.

V skladu s to modo sem tudi jaz pred par leti kake tri mesece "pazil", da imam vedno na mizi vodo v kozarcu in flaši. Počutil sem se bistveno mlajšega, lasje so mi začeli rasti po pleši, gube so mi izginjale, maratone sem tekel kot za šalo, scat sem hodil vsako uro. Za dvomljivce: zadnje je držalo, drugo sem si izmislil.

Od takrat spet prisegam na žejo. Spijem na povprečen "pisarniški" dan kak liter vode, pol litra kave, pa še kakega pol litra tekočine s hrano. Če se potim (šport, vročina) seveda več, zaradi žeje. Na "zalogo" pijem le pri dolgotrajni aktivnosti, recimo hoji v hribe, ker tam žeje (po izkušnjah) ne začutim pravočasno, malo verjetno tudi zaradi "se bom za naslednjim ovinkom ustavil in pil" lenobe.

Markoff ::

Skylord je izjavil:

Vode sploh ne pijem.
Pijem čaje, sokove in vse ostalo, same vode sploh ne pijem, pa nimam nobenih glavobolov, utujenosti... pa sem že kar v letih tako da bi se to slej ko prej pokazalo.
Tako da ja, floskole.
Posebej pa da bi pil cel dam staro postano vodo, če že frišna. Zdej ispod pipe je spet vprašanje kje.

Jaz sicer pijem vodo, a nimam glavobolov zaradi nje...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Mato989 ::

Gagatronix je izjavil:

Tista bedarija o n-litrih vode na dan, oziroma vsaj 8 kozarcev na dan je tocno to: bedarija.

Pri pretiravanju z vodo se porusi razmerje elektrolitov v telesu, prav tako se po nepotrebnem obremenjuje ledvice.

Ze res, da je neka minimalna kolicina dnevno, ki jo je pametno uzivati, ampak ce imas kolikor toliko uravnotezeno prehrano, bos vecji del tekocine pridobil iz hrane.


Koliko je to vecji del? Jaz recimo nikoli ne jem juh in jedi na zlico, od kod naj dobim potem vodo od piscanca specenega in skute?

Vsi ki ne pijete vode vam kar privoscim kak dan brez tekocine boste takoj drugace pogledali da je fajn da je telo primerno hidrirano sploh na 40 stopinjah na soncu...

Se pa strinjam da prekomerno nalivanje ni ok, ampak dvomim da vecina ljudi spije vec kot 4l na dan, to je ze za mene tezko pa imam skor 100kg in 185cm... Pa mi rata le ce se zunaj rekreiram poleti ali ce se nacejamo z alkoholom na veselicah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

Tudi jaz sem podobno kot OP...spijem zelo malo tekočine....zaradi tega zaenkrat še nimam težav kar se tiče glavobola itd...oziroma vsaj pogojujem jih ne s tekočino.

Se mi lahko zgodi, da celi dan nič ne pijem...po jedi nisem nič žejen (pač če je dan, ko se ne športam oziroma nisem fizično aktiven). Če pa že pijem...pa tri deci kozarec pa do dna...pa imam spet mir za par dni:)

Tudi sam se opazoval sodelavce, ko hodijo s flaškami po firmi kot eni "buziji" so mi šli prov na živce...kakšna modna muha je to...pojdi v skret pod pipo pa je stvar ocvrta....

Dva oziroma tri mesece nazaj sem tudi sam dobil flaško kot darilo...imel sem jo v podjetju na mizi...a uporabljal jo nisem nikoli...en mesec sem jo gledal potem sem jo pa začel tudi sam uporabljati (pač berem povsod kako je dobro in zdravo, da v telo vneseš čim več tekočine) in sem se ubistvu prisilil, da sem začel vsakodnevno 3 ali pa 4 flaše 0,75l v 8-ih urah spiti.....
Sedaj sem tudi jaz isti "buzi" ki hodi po hodniku z flaško v roki:) ali sem v kuhinji kjer nalivam vodo....če pa nisem tam me pa dobijo na skretu:)

Sem se navadil in redno to v službi prakticiram....doma...pa tako kot je bilo včasih...zelo redko, da kaj spijem.

Uizi ::

V službi se splača nacejat, vsake pol ure scat pa delaš 30min manj. Idealno za preračunljivce, ki gledajo kako bodo naredili čim manj za isto plačo. In pol se ti tak vsaja, ko greš na čik on pa nekadi in to ni fer.

Horas ::

zee je izjavil:

Eh. Evolucija je poskrbela za mehanizem, ki nam pove, koliko vode je treba popiti. Temu mehanizmu se rece zeja.

Vse ostalo je natanko to, kar je napisal uporabnik Gagatronix: bedarija.


ko si žejn je že prepozno.

Gagatronix je izjavil:

@zee: res je tudi, da v modernem casu marsikdo ne zna prisluhniti svojemu telesu, in zamenjuje signale zeje s signali lakote.


resno?? še moj 2letn pob mi zna povedat kdaj je žejn kdaj pa lačn. odrasu bo pa ta dva pojma mešal?? sploh pa sta ta dva signala tako različna da ne morš zamešat.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

m0LN4r ::

ko si žejn je že prepozno.

Utemelji? Prepozno zakaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

ko si žejen, je telo že dehidrirano
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

m0LN4r ::

A res? Si ze ti kdaj videl resnicno dehidriranega cloveka?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

saj zdaj ne govorimo o ekstremni dehidraciji, ampak o čisto začetni fazi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

m0LN4r ::

Kaj pa je zacetna faza? Dej mal opisi, ker jaz ko sem zejen se komot zasvicam liter pa pol vode, pa se scat grem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

začetna faza je, ko čutiš žejo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Uizi ::

Žejo lahko začutiš tudi če imaš dolg govor, pa to še ne pomeni, da si dehidriran, le suha usta imaš. :D
Jaz gledam urin, če ni skoraj prozoren grem popit kozarec ali 2 pa tudi če ne čutim žeje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

m0LN4r ::

Ja sej... ali po kaksnem slanem snacku
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

T-h-o-r ::

Potem pa ne čutiš žeje, ampak potrebo po tem, da spraviš malo vode v usta.

"The rule of thumb is, if you're thirsty, you're already dehydrated. So keep well hydrated by drinking plenty of water, even before you begin your outdoor activity," said Dr. Irvin Sulapas, a primary care sports medicine physician and assistant professor of family and community medicine at Baylor.


Interviewer: In the summer months you hear a lot about dehydration, and I've actually even heard that when you're thirsty it's too late. You're already dehydrated. So we're going to talk about that and other things about dehydration with Dr. Scott Youngquist. He's an emergency room physician at University of Utah Health Care. First of all, is there any truth to that, "When you're thirsty it's too late?" I'm already dehydrated?

Dr. Youngquist: There's some truth to that. That's not way too late, but it's a sign that you are dehydrated. That cotton-mouth, thirsty feeling is your body telling you it's time to get some more water.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

m0LN4r ::

Ampak ja izjava "ko si zejen je prepozno" me nasmehne, kako iz riti privlecena je. Prepozno za kaj? Spit korazec vode? Pa ce ga spijes 3 ure pozneje, se vedno ni prepozno xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

Prepozno, da začneš pit :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

m0LN4r ::

T-h-o-r je izjavil:

Potem pa ne čutiš žeje, ampak potrebo po tem, da spraviš malo vode v usta.

"The rule of thumb is, if you're thirsty, you're already dehydrated. So keep well hydrated by drinking plenty of water, even before you begin your outdoor activity," said Dr. Irvin Sulapas, a primary care sports medicine physician and assistant professor of family and community medicine at Baylor.


Interviewer: In the summer months you hear a lot about dehydration, and I've actually even heard that when you're thirsty it's too late. You're already dehydrated. So we're going to talk about that and other things about dehydration with Dr. Scott Youngquist. He's an emergency room physician at University of Utah Health Care. First of all, is there any truth to that, "When you're thirsty it's too late?" I'm already dehydrated?

Dr. Youngquist: There's some truth to that. That's not way too late, but it's a sign that you are dehydrated. That cotton-mouth, thirsty feeling is your body telling you it's time to get some more water.

Ko vsaj nebi uporabljali pomen dehidracije tako posiljeno v tem kontekstu, bogi africani. Zdaj pa evropejec z 2 Litri vode na dan in ce je zejen je dehidriran.

To je tko ko nek debel zvaljen clovek jamra, ko sem lacen je ze prepozno, sem ze podhranjen xD Ja teoreticno res xD

T-h-o-r je izjavil:

Prepozno, da začneš pit :P
Uff, kr umirajo vsi po vrsti oz. nevem majo posusene jezike in luleke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

T-h-o-r ::

Drugač, fotru so po operativni odstranitvi gigantskega ledvičnega (ki je bil "ulit" po skoraj celotni površini ledvice lmao) kamna rekli, da mora piti toliko, da bo poscal 2 litra tekočine na dan.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

m0LN4r ::

Pa ti ves od cesa ledvicni kamen sploh nastane? Glavni vzrok _ni_ premalo vode, ampak prevec necesa drugega.

Anyway, ko si zejen se komot zdrzis 2 dni pod normalnimi pogoji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

Sam povem, kaj so bila priporočila dohtarjeu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

m0LN4r ::

Seveda, ampak to niso priporocili, da preprecijo vzrok, ampak blazijo posledice.

Ves to je pac tko pr starejsih ljudeh, zdrava hrana in gibanje je no-go, zato pa najprej tablete proti strjevanju krvi in se tablete proti visokemu pritisku itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

martincek1 ::

Sem se spomnil te teme in bom povedal še svojo zgodbo...

Imam prirojeno srčno napako (tako, ki me ne ovira pri ničemer) in mesec dni nazaj se je stanje precej poslabšalo. Čutil sem bolečino pri spodnjem delu srca, v nogah na čase pulzajoč občutek, mravljince po določenih delih telesa, zelo visok krvni tlak, tam cca 160/110.

Pregled ni odkril ničesar, kvečjem se je stanje srca še izboljšalo. Napoten na MRI glave (sum na možgansko kap), priporočali so mi merjenje pulza.

Par dni sem si meril pulz in je bil povprečno okrog 155/100, na kar sem (ko sem vedel, da problem ni povezan s srcem), začel raziskovati še v druge strani in seveda sem prišel do vode..

Pred zimo sem popil cca 1.5L vode na dan, potem pa na začetku zime precej spremenil okolje in pil zelo malo - pol kozarca pred zajtrkom, juha za kosilo ob 4h, če sem začutil žejo še en kozarec zvečer. Kar je skupaj naneslo tam okrog 250-500ml/dan. Nobenih glavobolov, ko sem začutil žejo sem pil. Nasploh imam hiter metabolizem, in tudi zdaj pozimi sem kljub malo vnesene vode kar precej uriniral se mi zdi.

Po tem spoznanju sem začel piti 2-2.5L vode na dan in krvni tlak mi je padel in zdaj povprečno znaša 120/70, merim parkrat dnevno. Predvidevam, da so bile vse težave povezane s tem, ker sem pazil, da v tem času nisem spremenil ničesar razen vnosa vode, da so me namesto srca bolela jetra, da zaradi dehidracije ni bil omogočen normalen pretok krvi.

V glavnem nauk te zgodbe zame je, da še zdaleč ni treba piti šele, ko te napade žeja. Pa verjetno bi se teh problemov ognil, če bi vsak večer popil pivo :D

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

vsem ljubiteljem pitja vode bi priporočal meritve elektrolitov v telesu.
morda bomo kmalu pred novo krizo glede tega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

3man ::

gruntfürmich je izjavil:

vsem ljubiteljem pitja vode bi priporočal meritve elektrolitov v telesu.
morda bomo kmalu pred novo krizo glede tega.

wtf?

vsem ljubiteljem trolov bi priporočal da preberejo vsak post na ST.
zagotovo smo že dolgo v krizi glede tega.

gruntfürmich ::

spiranje soli in elektrolitov iz telesa zaradi preveč pitja vode.
in ravno premalo zaužite soli se zadnje čase pojavlja v medijih kot nov problem (kar pa ga veliko popite vode še potencira).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

pegasus ::

Ti kar kupuj isostar etc, multinacionalke te ljubijo.

Ali pa preštudiraj, kakšen vnos elektrolitov dejansko potrebuješ na dnevni bazi. Mogoče boš presenečen.

jype ::

Isostar prav pride, če se izdatno (več litrov na uro) potiš.

gruntfürmich ::

pegasus je izjavil:

Ti kar kupuj isostar etc, multinacionalke te ljubijo.

Ali pa preštudiraj, kakšen vnos elektrolitov dejansko potrebuješ na dnevni bazi. Mogoče boš presenečen.

spet na pamet, spet neumnosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

pegasus ::

jype je izjavil:

Isostar prav pride, če se izdatno (več litrov na uro) potiš.
Drži. In večina tu ne spadamo v to kategorijo ;)

zavajon ::

Nikakor ne pijte takrat, ko ste žejni, kajti vaše telo ne more vedeti, kdaj in koliko vode potrebujete. Obvezno si morate naložiti na telefon aplikacijo, ki vam bo to povedala. Morda bi bilo dobro tudi kupiti pametno uro, seveda kako resno, ne pa tisto kitajsko za 10€.

martincek1 ::

Pisanje sarkastičnih postov je najlažja in najbolj primitivna oblika komunikacije.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kakor je tudi primitivno, da moraš na forum spraševat koliko vode moraš spiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

3p je izjavil:


Od takrat spet prisegam na žejo. Spijem na povprečen "pisarniški" dan kak liter vode, pol litra kave


S tem, da je kava močan diuretik in že zaradi pol litra kave, moraš pit precej več vode.

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

spiranje soli in elektrolitov iz telesa zaradi preveč pitja vode.
in ravno premalo zaužite soli se zadnje čase pojavlja v medijih kot nov problem (kar pa ga veliko popite vode še potencira).


Povprecen slovenec cca. 300 odstotkov preseze vnos soli v svoje telo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

martincek1 ::

Povprečen slovenec je star 44 let, na leto ustvari 438kg odpadkov, poje 150kg sadja in 90kg mesa.

zavajon ::

Morda bi kdo lahko ta tvoj post razumel kot sarkastičen...;)

3p ::

c3p0 je izjavil:

S tem, da je kava močan diuretik in že zaradi pol litra kave, moraš pit precej več vode.


Top je zgleda bolj mit. (https://www.healthline.com/nutrition/do..., ...)

jype ::

Kavo se da pripraviti na zelo različne načine, pa niso vsi takšni, da bi vodo obilno odvajali iz telesa (nekateri priljubljeni sicer dejansko so, a so združeni z majhnimi količinami zaužitja).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721714 (10191) denabiker
»

Kofeinske tablete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211675 (10228) imagodei
»

Pijem preveč vode ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012576 (9805) negotiator
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037545 (27950) CleanPower
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
407097 (6473) Berserker

Več podobnih tem