» »

Vozilo s panoramskim oknom - izkušnje

Vozilo s panoramskim oknom - izkušnje

«
1
2

mp5 ::

Pozdravljeni!

Namen imam kupiti rabljeno vozilo Touran BlueMotion Tech. Comfortline Sky. Zanimajo me vaše izkušnje s strešnim oz. panoramskim oknom na strehi. Se vozilo bolje greje, ali ima takšno vozilo kakšno "zaveso" pregrado, da sonce ne sije v notranjost vozila? Zanimajo me vaše izkušnje. Hvala

KAVINSKY ::

Večina vozil ima zaveso, nekatera dražja pa zatemnijo steklo.

Bolj kot gretje kabine, taka vozila imajo nižji notranji strop. Preveri koliko prostora ima odrasel potnik nad glavo na zadnjih sedežih.

dunda ::

Meni ni bilo všeč:
- nižji strop (sploh na robu) me je stalno motil,
- pogosto me je motila svetloba (tudi ponoči, ko se voziš pod cestnimi svetilkami),
- zdelo se mi je, da je bolj vroče poleti in bolj hladno pozimi.
https://www.kacnje.eu

c3p0 ::

Imam in mi je všeč, ne vem če bom kdaj še hotel iti nazaj na avto brez.

Ima dodatno zaveso, a jo zelo redko uporabim, ker je že samo steklo kar temno. Strop ni nič nižji, verjetno pa odvisno od modela.

Machete ::

Fullll boljši je šibedach. Prvič ga lahko odrpeš samo malo ali na polno in se luftaš. Drugič, ga lahko popolnoma zastreš in te ne moti, če ti ne paše ekstra svetloba.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

2dark ::

JA. Pol pa folk ustavlja pod nadvozi, ko je toca.

Machete je izjavil:

Fullll boljši je šibedach. Prvič ga lahko odrpeš samo malo ali na polno in se luftaš. Drugič, ga lahko popolnoma zastreš in te ne moti, če ti ne paše ekstra svetloba.


Sibedah je panoramsko okno.



Potem imamo se panoramsko streho, ki je po celotni povrsini vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

val46 ::

kaj glede toče? sam imam panoramsko steklo na strehi in verjemi da je ni toče, ki bi jo razbilo. Ta stekla pridejo kaljena in imajo večjo trdoto od vsakega pleha na strehi. A res misliš da bi dovolili delat take avte, da se recimo ob nesreči in prevrnjenju na streho kar razbije? Glede ustavljanja pod nadvozi...ustavljajo se tisti, ki imajo streho iz pleha, da jim ni potrebno potem k kleparju in ličarju...steklo tega problema nima.

kremenko1 ::

Fuuul pogrešam. Meni je občutek prostornosti vrhunski, ko sem na Sceniku odprl panoramo, je bilo kot bi bil v drugem avtu.

c3p0 ::

Toča bo kaljeno steklo ali zlomila, ali ne bo nič. V mojem primeru ni bilo nič, konkretna toča.

@Machete

Panoramsko streho tudi lahko odpreš le malo ali na polno, očitno nimaš izkušenj s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Machete ::

Ne bit brihten preveč, ker sem govoril za panormasko streho, ki se ne odpira vs panoramsko okno. Da vas ne bo strokovnjakov slučajno rešilec odepljal od pikolovstva.
Se pa pospiam s pepelom, ker nisem vedel, da se OPjeva varinta tudi odpira. Ampak, če se ne da popolnoma zastreti, potem je ne bi želel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Stikalo ::

mp5 je izjavil:

Pozdravljeni!

Namen imam kupiti rabljeno vozilo Touran BlueMotion Tech. Comfortline Sky. Zanimajo me vaše izkušnje s strešnim oz. panoramskim oknom na strehi. Se vozilo bolje greje, ali ima takšno vozilo kakšno "zaveso" pregrado, da sonce ne sije v notranjost vozila? Zanimajo me vaše izkušnje. Hvala


Hm, sam sem kupoval rabljenega Tourana, ampak sem se potem odločil za novega. Panorama je super, svež zrak (namesto klime poleti), občutek prostornosti..
mi je pa tisti, ki je poskrbel za uvoz iz Nemčije, rekel, da avtomobilov s panoramo nerad uvaža, ker rade puščajo.. popravilo je zelo drago. Za rabljenega ne vem, če bi ti priporočil, da kupiš panoramo, ker pri rabljenem pač ni garancije.
premisli tudi o nakupu novega, pojdi okoli avtohiš, bodi resen, vprašaj za najboljšo ceno. Reči da sicer kupuješ rabljenega, a vseeno bi rad premislil o novem. Meni so dali relativno dobro ceno. :)

St235 ::

Machete je izjavil:

Ne bit brihten preveč, ker sem govoril za panormasko streho, ki se ne odpira vs panoramsko okno. Da vas ne bo strokovnjakov slučajno rešilec odepljal od pikolovstva.
Se pa pospiam s pepelom, ker nisem vedel, da se OPjeva varinta tudi odpira. Ampak, če se ne da popolnoma zastreti, potem je ne bi želel.


Panoramska streha, šibedah in panoramsko okno so bolj kot ne sopomenke, oziroma ni jasne ločnice kaj je katero, zato prihaja do takih nesporazumov. Klasičnih šibedahov, kot jih poznamo iz 30 let starih bmw (karikiram) je vedno manj. Praviloma so danes to precej večje steklene površine, ki se deloma odpirajo. Praviloma imajo možnost tako naklona za zračenje kakor odpiranja. Seveda imajo tudi možnost zasenčenja.

Glede na to da govorimo o VW predvidevam da gre za dve stekli (prvo nad voznikom in sopotnikom, ki se nadaljuje v drugo nad zadnjimi sedeži. V celoti se odpre prvo, tako da zdrsne nad zadnje. Dodatno je pod steklom tkanina s katero lahko zastreš steklo, če te moti svetloba.

Osebno mi je takšno panoramsko okno super, ker daje občutek prostornosti in svetlosti v avtomobilu. Otroci na zadnjem sedežu pa so sploh nori na to, ko voziš na primer po mestu.

Občutka da bi bilo zaradi tega bolj toplo v avtu nisem dobil, se je pa tast pritoževal, da mu sonce nabija v plešo. Tkanina s katro se zastre okno je to rešila.

po cca 4 letih uporabe sem menjal mrežico na vetrobranu, ki se dvigne, ko odpreš okno, ker se je začela cefrat. Drugače ni bilo nobenih težav.

Osebno se mi edino zdi, da so cene teh zadev overkil (1000EUR in več).

Glede nebuloz o parkiranju pod nadvozi in toči, pa je to idiotsko obnašanje enodvisno od tipa strehe na vozilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

c3p0 ::

Machete je izjavil:

Ne bit brihten preveč, ker sem govoril za panormasko streho, ki se ne odpira vs panoramsko okno. Da vas ne bo strokovnjakov slučajno rešilec odepljal od pikolovstva.


Če se odpira ali ne, je iz stališče toče čisto vseeno.

;-) ::

Machete je izjavil:

Fullll boljši je šibedach. Prvič ga lahko odrpeš samo malo ali na polno in se luftaš. Drugič, ga lahko popolnoma zastreš in te ne moti, če ti ne paše ekstra svetloba.


Imam tako streho na e61.

Ce se peljem zadaj imam vedno odprto zastirko ker je dober obcutek kolk stvari vidis. Ko vozim jaz mi je zadeva nepomembna. Vecino casa poleti imamo nastavljeno na zracenje (sprednje steklo dvignjeno na sibedah stil) zavese zaprte in odrta reza za zracenje. Redko v prehodnih obdobjih imamo odprto celotno streho. Poleti je nemores imeti ker se vzges/ziv skuhas.

Smo pa na morju imeli hece s to streho ostala je odprta ko se aprkiramo na zelo neraven teren pred app. Je ni slo zapret takrat sem sele vzel navodila v roko in videl naj bi se pano strehe odpirale zapirale le med voznjo nad 20km/h. No po malo prestavljanja naprej nazaj se je zaprla, igleda da neravni tereni prevec "lomijo" avto in kak zacuti malo upora ne zapre.

Vsako leto je fajn scistit odvodne kanale, kolega je imel poplavo v avtu ko so se mu cevke napolnile z listjem in ostalimi stvarmi.

Ce bi izbiral, panoramska streha nebi bila odlocilna stvar pri izbiri ali neizbiri avta, le ce jo ima dobro pregledat vodila, gumice, morebitne fleke po stropu, ker ce ima tezave so popravila zelo draga.

Nekdo je omenil toco.
Pri delni kombinaciji imas kar nekaj doplacila za te strehe, ker pri starejsih avtih predstavljajo direktno totalko, ker se ne splaca popravljat. Vem za primer ko jo je zlomila veja v avtokampu, avto je bil zanic ker so stroski popravila presegali vrednost vozila. Za primer ko bi jo toca zlomila nevem.

Omejen si tudi pri stresnih kovcih, mislim da mi pise max 25kg. Zato ga zdaj niti ne uporabljam.

Ce imas zaprto zaveso zvokov ni, ce je odprta se seveda dez in ostalo slisi drugace kot na kovinski strehi nemorem pa rect, da bolj.

Sem pa vozil a4b8 z zaprto streho in se je vedno slisal veter.

Da bi bila zadeva uporabna namesto klime je bullshit. Ce je zunaj 33stopinj mas lahko odprta vsa okna in streho pa bo v avtu vseeno vroce, samo kaj bos stakno od prepiha.

gufy123 ::

Pazi, da streha ne bo puščala ob dežju. Če bo, bodi pripravljen na velik strošek (cca 1800€ za novo streho z 2 leti garancije) ali iskanje majstra, ki se mu bo dalo s tem ukvarjat. Baje se nek aluminijast okvir zvije ali poči in potem pušča

gruntfürmich ::

imam stekleno streho, torej se ne odpira.
po začetnem navdušenju parih let me je veselje minilo. sj ne da ni zanimivo, ampak skos je ne moreš imeti 'odprte'. pozimi je hladneje, poleti vroče. torej jo moraš bolj ali manj prilagajat vremenu. nisem pa tako visok da bi me motila manjko višine, čeprav imam sedež nastavljen dokaj visoko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BedBrejn ::

+1 za panoramo, seveda takšno, ki omogoča odpiranje.

Če se le da, tudi na pripiro in ne samo vzdolžno. To je ful uporabno v prehodnem obdobju, ko še ni čisto za klimo. Sploh ne piha noter, ima mrežico, se pa zrači. Če imaš odprto vzdolžno, je vožnja precej glasna - kot pri odprtem oknu. Ne smeš imeti hkrati odprte strehe in okna, ker je potem boleč vrat in še kaj neizbežen.

Za otroke je pa itak zakon, zvečer gledajo zvezde, luno in se zavabajo.

Nekdo zgoraj je omenil zmanjšano nosilnost strehe. Nisem prepričan, če je čisto tako, jaz zelo pogosto na strehi vozim poln thule razne robe, težje od 25kg..
je pa res, vsaj za model avta, ki ga omenja, da je nesrečno rešeno odvodnjavanje. Drugi proizvajalci imajo verjetno to rešeno bolje. Sam bi dodal še, da se sčasoma tesnila panorame malo stanjšajo in je vožnja kljub senčilu glasnejša kot pri trdi strehi.

jocko ::

Imel premično panoramsko streho. Steklo odtrgali in hoteli ukrasti avto, k sreči videli sosedi in poklicali policijo. Popravljena panoramska streha, ni nikoli več ista.
Zato premične panoramske strehe nikoli več na avtu.

2dark ::

Če je govora o panoramskem oknu potem je to ok. Šibedah je bil vedno super zadeva. Če je panoramska streha , ki je po celoti pa nisem prepričan.

Vidim sedaj, da ima Touran panoramsko streho. To je kur..c .. Zmanjšana izolacija.

WizzardOfOZ ::

Jaz za panoramsko streho, brez odpiranja, nisem. To je brez veze. Sem pa imel na večini avtov panoramsko steklo, ki se je odpiralo kompletno. Karavan, pa ima dovolj strehe, da se celo okno 80x80cm pospravi pod streho, prednji del (80x20) se je pa dvignil in naredil kot nek spojler, da veter ni pihal direktno na glave. Odlično tudi za otroka, ker mu ne piha na glavo, ima pa svež zrak. Meni boljš kot klima.

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz za panoramsko streho, brez odpiranja, nisem. To je brez veze. Sem pa imel na večini avtov panoramsko steklo, ki se je odpiralo kompletno. Karavan, pa ima dovolj strehe, da se celo okno 80x80cm pospravi pod streho, prednji del (80x20) se je pa dvignil in naredil kot nek spojler, da veter ni pihal direktno na glave. Odlično tudi za otroka, ker mu ne piha na glavo, ima pa svež zrak. Meni boljš kot klima.



Ravno tole je nepraktično.

WizzardOfOZ ::

Zakaj je nepraktično?

Meni je všeč. Pritisneš na stikalo in steklo se samo odpre skupaj z senčnikom. Ko nazaj zapelješ gre senčnik tudi zraven.

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj je nepraktično?

Meni je všeč. Pritisneš na stikalo in steklo se samo odpre skupaj z senčnikom. Ko nazaj zapelješ gre senčnik tudi zraven.



zato, ker je izolacija na mraz in vročino slabša.

Trupl0 ::

imam panoramsko streho na touranu in je bomba.
Poleti zna sonce malo bolj nabijati v glavo ampak imaš zaveso, ki se od zadaj pomakne čisto do sprednjega dela.
Več svetlobe je pa itak enkratno.
Na vsakem servisu mi prav tako pregledajo in očistijo kanale za vodo

Edino kar me moti je, da z gumbom ne morem strehe postaviti v "šibedah" način. Če držim odkleni na ključu pa mi jo postavi.
If you are going through Hell, keep going !

WizzardOfOZ ::

2dark je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj je nepraktično?

Meni je všeč. Pritisneš na stikalo in steklo se samo odpre skupaj z senčnikom. Ko nazaj zapelješ gre senčnik tudi zraven.



zato, ker je izolacija na mraz in vročino slabša.


Ni ravno res. Pozimi ni nobenih problemov. Je šipa konkretno debelejša od pleha, tako da bi rekel, da bolje izolira kot tist mm pleha na strehi. Poleti pa odpreš in se zelo hitro izenači temperatura z zunanjo.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

2dark je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj je nepraktično?

Meni je všeč. Pritisneš na stikalo in steklo se samo odpre skupaj z senčnikom. Ko nazaj zapelješ gre senčnik tudi zraven.



zato, ker je izolacija na mraz in vročino slabša.


Imaš za to kak konkreten vir? Ker pri zasenčenem oknu nisem opazil, da bi bilo kaj bolj vroče, niti da bi bilo pozimi zaradi tega v vozilu hladnjeje.

val46 ::

2dark je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj je nepraktično?

Meni je všeč. Pritisneš na stikalo in steklo se samo odpre skupaj z senčnikom. Ko nazaj zapelješ gre senčnik tudi zraven.



zato, ker je izolacija na mraz in vročino slabša.


Ti najbrž še nisi imel nikoli avta s šibedahom ali panoramskega stekla namesto pločevinaste strehe, ker pišeš take nebuloze, da ni za verjet. Nobena izolacija ni slabša, ne vročina, ne mraz, ne hrup. Za vročino jo lepo zatemniš s tisto pregrado tkanine+da so ta stekla ponavadi fino zatemnjena, tako da tudi sonce ne pripeka toliko noter, kot če bi bila navadna bela šipa. Hrup ali mraz pa ni nič večji, kot pri navadni strehi. O toći sem ti pa že gor enkrat napisal, da je to steklo mnogo trdnejše, kot vsaka pločevinasta streha.

Sam imam tako panoramo, da je deljena.Prednja šipa se lahko odpre na šibedah način ali oa se odpre do konca, tako da jo potegneš čez zadnjo šipo. In je čisto fajn. Pa tudi tisti"spojlerček"imam pred njo, tako da veter niti pod razno ne piha v glavo, kot je nekdo napisal gor. Poleti, za ohladit avto je precej boljše in hitrejše, kot pri odprtem stranskem oknu,morda celo dveh, da imaš pol prepih. Sam delam kak km od AC in vedno ko pridem poleti v avto, odprem okno na strehi in do AC se ravno toliko shladi, da je potem vožnja super. Od tam naprej na AC pa palim klimo ob zaprtih oknih.

2dark ::

St235 je izjavil:



Imaš za to kak konkreten vir? Ker pri zasenčenem oknu nisem opazil, da bi bilo kaj bolj vroče, niti da bi bilo pozimi zaradi tega v vozilu hladnjeje.


Imaš okno in ne strehe. To je povsem drugače.

St235 ::

2dark je izjavil:

St235 je izjavil:



Imaš za to kak konkreten vir? Ker pri zasenčenem oknu nisem opazil, da bi bilo kaj bolj vroče, niti da bi bilo pozimi zaradi tega v vozilu hladnjeje.


Imaš okno in ne strehe. To je povsem drugače.


In? hočeš povedat da steklo ne more imet enake izolativnosti kot pločevina? Sam vprašam, da vem, če začnemo v hiši menjavat okna za 3mm pločevine, da bo topleje pozimi... Vedno bolj imam občutek, da prodajaš meglo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

2dark ::

St235 je izjavil:



In? hočeš povedat da steklo ne more imet enake izolativnosti kot pločevina? Sam vprašam, da vem, če začnemo v hiši menjavat okna za 3mm pločevine, da bo topleje pozimi... Vedno bolj imam občutek, da prodajaš meglo.


Zakaj nimaš doma streho iz kaljenega stekla, če ima vrhunsko izolativnost.

aiko ::

Če se avto segreje/ohladi 1 minuto hitreje z šibedahom kot brez, je par res nepomembna stvar.
Kar je zame pomembno je to, da lahko šibedah odpreš ko ti paše in je to zame zelo pomemben kos opreme v vozilu.

St235 ::

2dark je izjavil:

St235 je izjavil:



In? hočeš povedat da steklo ne more imet enake izolativnosti kot pločevina? Sam vprašam, da vem, če začnemo v hiši menjavat okna za 3mm pločevine, da bo topleje pozimi... Vedno bolj imam občutek, da prodajaš meglo.


Zakaj nimaš doma streho iz kaljenega stekla, če ima vrhunsko izolativnost.


Hmmm, le zakaj nimam doma strehe iz pločevine z 1 cm pene za izolacijo? Mogoče zato, ker govorimo o avtomobilu?

Al boš sedaj razložil da ima tvoj avto kritino Bramac na 15 cm izolacije? Ker če se pogovarjamo o izolativnosti pločevine vs stekla, je dejansko steklo boljša izbora. https://www.engineeringtoolbox.com/ther...

Še vedno čakam kak verodostojen vir (osebne blodnje ne štejejo) za tvojo trditev o mrazu zaradi panoramskega stekla v primerjavi z klasično streho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

val46 ::

ah dej lakotnik...pusti ga naj živi v svojem prepričanju, mi se bomo pa lepo vozili z zvezdami nad glavo ;) pa nam ne bo nič bolj vroče ali mraz kot njemu ;)

gruntfürmich ::

St235 je izjavil:

Še vedno čakam kak verodostojen vir (osebne blodnje ne štejejo) za tvojo trditev o mrazu zaradi panoramskega stekla v primerjavi z klasično streho...
če ima navadna streha vsaj polovico debeline stekla izolacije, je to boljša izolacija.

če pa recimo (pri meni) panoramsko streho zaprem, je vmes plast zraka + notranja streha, kar je velika izolativnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

gruntfürmich je izjavil:

imam stekleno streho, torej se ne odpira.
po začetnem navdušenju parih let me je veselje minilo. sj ne da ni zanimivo, ampak skos je ne moreš imeti 'odprte'. pozimi je hladneje, poleti vroče. torej jo moraš bolj ali manj prilagajat vremenu. nisem pa tako visok da bi me motila manjko višine, čeprav imam sedež nastavljen dokaj visoko.



Enako, je pa fajn pozimi zastor odpret in se avto kar dobro segreje na soncu. Z visino nimam problemov, mi je pa vsec, ker je cez celo streho. Sicer zastor odpiram bolj poredko.

Nebi pa imel odpirajoce se panorame, ker znajo bit problemi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WaterBoy ::

Sam imam citroecan c4 z panoramsko streho. Nikoli ne kupim več avta brez nje :)
Enostavno je bolj svetlo v njemu in meni to paše.
Kolega ima isti avto z navadno streho in je manj prostora kot v mojem.
Avto se bolj in prej segreje če nimaš steklene strehe zastrte z blagom.

chort ::

Kodiaq s panoramsko streho z naklonom in odpiranjem sprednje polovice, predvidevam da isto kot v Touranu. Ob nakupu nisem imel druge izbire kot vzeti avto s panoramsko streho (avto sem rabil čez 3 dni, edini v Slo ki ni imel 7 sedežev in je imel štirikolesni pogon je bil ta, pa še belo/bež usnje, bruh). Potem sta mi tako panoramska streha (in, kdo bi si mislil, svetlo usnje...) prirasla k srcu. Poleti z zaprto zaveso ni nič bolj vroče kot v ostalih avtomobilih, pozimi pa ne bolj mrzlo. Itak je avto po kakšni uri na parkingu ali leden ali vrel :)

Edina stvar, ki me potencialno moti je, da se strešni kovček precej bolj sliši v primerjavi s prejšnjimi avtomobili. Morda je psihološko ali stvar druge aerodinamike avta, ampak sem opazil.

Všeč mi je pa:
- z zadnje klopi se vidi ven, vožnja po kanjonih ali urbanih kanjonih postane zanimiva
- avto je bistveno svetlejši
- v prehodnem obdobju imaš lahko streho odprto na polno
- psa lahko na hitro pustim v avtu z odprto streho, da se ne skuha
- vidim kaj se dogaja s prtljago na strehi

Arzen28 ::

Načeloma je panoramska streha top, dokler ne pride do okvare. Sodelavcu je nekaj okvir nagajal in ni druge kot menjati komplet. Cena: 1700€. Se tudi rabljene ni dalo dobiti. V glavnem, drag špas.

c3p0 ::

Najbrž zelo odvisno od modela avtomobila.

St235 ::

niti ne toliko, tam od 1500€ do 2000€ so cene menjave. Verjetno se najde kak eksterm ampak v grobem je to to.

A. Smith ::

gufy123 je izjavil:

Pazi, da streha ne bo puščala ob dežju. Če bo, bodi pripravljen na velik strošek (cca 1800€ za novo streho z 2 leti garancije) ali iskanje majstra, ki se mu bo dalo s tem ukvarjat. Baje se nek aluminijast okvir zvije ali poči in potem pušča


Sem imel enako zgodbo na 18 let starem Volkswagnu. Če sem ga ponoči pustil zunaj na dežju, je bila zjutraj voda v notranjosti. Novo tesnilo za tako star avto? Nedobavljivo.

Predvsem je taka nevarnost pri rabljenih, starejših avtomobilih. Če bi kupoval tak avto, bi zanj ponudil manjši denar, kot za rabljen avto brez panoramske strehe.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

WizzardOfOZ ::

Si odvodne kanale vse prečistil. Če se nabere svinjarija v njih, potem imaš mokro v avtu, ker noben šibedah, ki se zapelje pod pleh, ko ga odpreš, 100% ne dihta.

Meizu ::

St235 je izjavil:

niti ne toliko, tam od 1500€ do 2000€ so cene menjave. Verjetno se najde kak eksterm ampak v grobem je to to.


Nic takega ne, sam povprecno bosch pumpo/turbino zamenjas za tak denar.

St235 ::

Meizu je izjavil:

St235 je izjavil:

niti ne toliko, tam od 1500€ do 2000€ so cene menjave. Verjetno se najde kak eksterm ampak v grobem je to to.


Nic takega ne, sam povprecno bosch pumpo/turbino zamenjas za tak denar.

??? kaj točno bluziš? govoril sem o temu, da se cene niso toliko odvisne od avtomobila do avtomobila, ne pa o temu ali je 1500€ - 2000€ veliko.

Stikalo ::

mp5 je izjavil:

Pozdravljeni!

Namen imam kupiti rabljeno vozilo Touran BlueMotion Tech. Comfortline Sky. Zanimajo me vaše izkušnje s strešnim oz. panoramskim oknom na strehi. Se vozilo bolje greje, ali ima takšno vozilo kakšno "zaveso" pregrado, da sonce ne sije v notranjost vozila? Zanimajo me vaše izkušnje. Hvala



Sam bi tako rekel, panorama je super. Samo, če nimaš denarja, da kupiš nov avto, nikakor ne kupi RABLJENEGA avtomobila s panoramo.

Če imaš dovolj denarja kupiš nov avto s panoramo.. prodaš v obdobju 5-7 let in to je to. Oz najboje je, da kupiš še garancijo do 7 let pri VW in si brez dodatnih stroškov.

Razen, če dobiš avto res ugodno in si pripravljen panoramo zasikikonati v primeru puščanja :D

Trupl0 ::

daš 50e ob rednem servisu vozila in ti pregledajo še kanale in odvodnjavanje.
Tudi namažejo vodila itd.
If you are going through Hell, keep going !

chort ::

Trupl0 je izjavil:

daš 50e ob rednem servisu vozila in ti pregledajo še kanale in odvodnjavanje.
Tudi namažejo vodila itd.

Hm, meni so to naredili kot del rednega servisa (1. in 2., za 3. nisem ziher ker sem ga delal v Sloveniji in mi niso dali zraven specifikacije opravljenih storitev).

c3p0 ::

St235 je izjavil:

niti ne toliko, tam od 1500€ do 2000€ so cene menjave. Verjetno se najde kak eksterm ampak v grobem je to to.


Ciljal sem na samo izvedbo strehe in koliko se kvari. Clio in npr. Cayenne verjetno nimata enake.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: chort ()

chort ::

c3p0 je izjavil:

St235 je izjavil:

niti ne toliko, tam od 1500EUR do 2000EUR so cene menjave. Verjetno se najde kak eksterm ampak v grobem je to to.


Ciljal sem na samo izvedbo strehe in koliko se kvari. Clio in npr. Cayenne verjetno nimata enake.


Sorry, po pomoti kliknil predlagaj izbris namesto citiraj. Shaky hands pa to :)

On topic, več kot 40% sončnih streh naredi Webasto, tako da je kar velika šansa da sta vsaj zelo podobni. Link: https://www.marketwatch.com/press-relea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

A. Smith ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Si odvodne kanale vse prečistil. Če se nabere svinjarija v njih, potem imaš mokro v avtu, ker noben šibedah, ki se zapelje pod pleh, ko ga odpreš, 100% ne dihta.


Sem, ker je not crknil komad iz špijatra in se ni več zapiral. Takrat smo vse razmontirali in spucali.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klima slabo hladi v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310439 (3976) FoxKnox
»

Strešni nosilci čez celo sezono na avtu

Oddelek: Na cesti
303745 (1427) mikhaair
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241477 (10944) edi123
»

Klimatska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6810211 (7955) bambam20
»

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

Oddelek: Loža
438179 (6296) sef_gendale

Več podobnih tem