» »

Ravni ali ukrivljen monitor za računalnik

Ravni ali ukrivljen monitor za računalnik

buick ::

Ogromno je ponudbe, ogromno napisanega, a vseeno me zanimajo kakšne praktične izkušnje iz prve roke ali se splača kupiti ukrivljen monitor?
Rabim ga za vsakdanjo računalniško uporabo pa tudi za občasno igranje recimo srednje zahtevnih iger..
Gledal sem nekaj v tej smeri
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...
ali
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
Pa hvala za kak nasvet.

šernk ::

sem tudi sam bil pred to dilemo pred kratkim. Na koncu sem se odločil za ravnega, zakaj?

kot prvo: ukrivljen ima optimalen kot samo po 90°, tako ko se premakneš 5cm levo desno v eno stran izboljšaš kot v drugo ga pa popolnoma uničiš.

kot drugo: prodajalec, ko sem ga vprašal o ukrivljenih zaslonih je rekel, da bi pričakoval nek waaaaau efekt pa ga ni ko ga pogledaš - mi ga je tudi prižgal enega in nič posebnega bi rekel.

Mogoče pride prav za kake dirkaške igre pa da daš 3 monitorje enega zraven drugega tu se pa konča za moje pojme.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vesoljc ::

ukrivljenost mogoce pride do izraza kvecjemu pri vecjih monitorjih, 30+
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mailer ::

Vprašanje kako se obnese pri ultra wide 34"+.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Vesoljc ::

mailer je izjavil:

Vprašanje kako se obnese pri ultra wide 34"+.

fino :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

buick ::

Ok..torej kar ravnega kot sem imel namen že prej..kupil bom 24 col, za nekje okoli 150€..
Kak super predlog?

rozman ::

Imel sem 34'' ultrawide screen z resolucijo 3440x1440 pa mi je bil zelo nespreten. Programiram z Visual Studiem in če sem sem mel 2x side by side, sta bila Visual Studia prevelika, če sem imel 3, so bili premajhni. Probal sem z različnimi 40/60 in ostalimi opcijami, pa se mi nikakor ni obneslo.

Za filme gledat je super, za word in hkratni brskanje po spletu je več kot odličen. Verjetno pa bi najbolj do izraza prišla video in audio obdelava, kjer imaš timeline.

Zaslon je bil ukrivljen, ampak to je tak malo, da tudi če bi bil raven, mislim da ne bi blo neke razlike.

Zdaj mam 2x27'' z 2k resolucijo in 1080p na prenosniku, pa je mnogo mnogo boljše.

rabelj5 ::

za 150 eur ne gledat ukrivljenih zaslonov, kupi en 24" 1440p ips zaslon in to je to

Alien123 ::

mailer je izjavil:

Vprašanje kako se obnese pri ultra wide 34"+.


Ni ga boljšiga

buick ::

rabelj5 je izjavil:

za 150 eur ne gledat ukrivljenih zaslonov, kupi en 24" 1440p ips zaslon in to je to


Za 150 eur ne najdem 24" 1440p ips - so cene dosti višje..

smacker ::

branc ::

32" Asus Rog Strix 144hz curved. Po skoraj 30ih letih uporabe monitorjev nikoli več ne kupim NE-ukrivljenega in manj kot 100 HZ.

Fuks ::

Alien123 je izjavil:

mailer je izjavil:

Vprašanje kako se obnese pri ultra wide 34"+.


Ni ga boljšiga


Imam 34 ravnega (ker krivega takrat še ni blo), pa pogrešam to. Namreč levi in desni rob sta precej bolj daleč v perspektivi in jih nekoliko ne-raje uporabljam.

Netrunner ::

branc je izjavil:

32" Asus Rog Strix 144hz curved. Po skoraj 30ih letih uporabe monitorjev nikoli več ne kupim NE-ukrivljenega in manj kot 100 HZ.


30 letih? ... ne moreš primerjati vseh izkušenj za nazaj, saj pred 40 leti si imel 15" monitorje na katodno cev. Kakorkoli, stvar okusa. Meni je ukrivljen brezvezen oz. mi ukrivljenost bolj moteča kot pa uporabna. Kaj kupiš je predvsem odvisno zakaj se monitor potrebuje. Meni osebno je dual monitor še vedno boljša izbira kot pa ultra wide monitorji, saj si delovno površino lahko bolje organiziram. En velik monitor je za moje pojme boljši samo pri igranju iger (+ gledanje filmov če nimaš TV).
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

opeter ::

Če se boš vsaj malo ukvarjal z grafiko, ukrivljenega ne priporočam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bwaze6 ::

Meni ukrivljeni sploh ne sedejo, res pa nobenega nisem uporabljal dlje kot nekaj ur. Verjetno je stvar navade, a raven zaslon je pač raven zaslon, kljub perspektivi točno veš kdaj so stvari vodoravne in ravne. Pri ukrivljenem zaslonu bo vodoravna črta popolnoma ravna le, če sediš točno v sweet spotu monitorja - če si navajen opaziti, kdaj korekcija popačenj objektiva ni ravno optimalna, te moti vsako odstopanje, ko si v bistvu višje ali nižje le za nekaj milimetrov.

mzakelj ::

Sam imam ukrivljen 27 colar Asus in je bomba. 1-2 dni malo čudno gledaš, ko se navadiš pa je špica. Ne grem več nazaj na klasiko. Ne vem sicer točno povedati zakaj, vendar klasika odpade.

Amdforce ::

Jaz imam tudi 34 3440x1440 ukrivljen, top zadeva. Sem imel tudi ukrivljen tv, tisto je bilo pa brez veze.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov monitor za programiranje

Oddelek: Kaj kupiti
486120 (2613) Invictus
»

Katero grafično za 34" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
334343 (2168) Gejspodar
»

Kateri 4K monitor?

Oddelek: Zvok in slika
287170 (4570) rokp
»

CES 2014: LG pokazal ukrivljene OLED-televizorje

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4817050 (13754) fpbs

Več podobnih tem