» »

Katero grafično za 34" monitor

Katero grafično za 34" monitor

LooK ::

Kupil bom 34" LG 34UC88 monitor. Monitor ima Freesync - kar verjetno pomeni, da bi ga najbolje izkoristil, če bi imel AMD grafično?
Sicer sem res hotel kupiti GTX 1070, ampak G-sync 34" monitorji so res predragi (1200€).
Torej moje glavno vprašanje je - Ali bi imel več od bolj zmogljive GTX 1070 grafične kartice, ali od prednosti freesynca, če bi imel AMD grafično (recimo RX480)?
Vem, da obstajajo 27" 144 hz gaming monitorji, ampak žal je glavni pogoj 34".

gddr85 ::

problem je, ker bi dal zraven qhd 144hz monitorja eno rx480, ki ni sposobna poganjat take fps na tej resoluciji, v povprečju mogoče dobiš nekje 60fps+ na high/ultra na 1440p

Tribal ::

Točno to, problem pri tej resoluciji je da redko katera grafična je sposobna novejše igre poganjati na 60+ fps kaj šele na 144. Tako da sam free ali G sync sta na tej velikosti monitorjev samo za ekstremne gamerje z veliko denarja.
Sam imam 34 monitor in grafično 1060 6GB. Recimo Diablo 3 ima opcijo sync, kar privede do 60fps stabilno. Brez tega prihaja do lomljenja slike.
Meni osebno je 60Hz dovolj, saj nisem neki profi gamer da bi opazil razlike. Imam veliko več od 34 monitorja kot pa da bi imel več Hz.

Bi si pa želel, da bi v igri Star citizen prišel do stabilnih 60 fps pri tej resoluciji, ampak mislim da bo treba vsaj 1070 grafiko za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

Invictus ::

Nvidia še ne podpirs Freesynca... BAje ga tudi nikoli ne bodo.

Tako da neke opcije ravno ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J3nc ::

Za 34UC88 resolucije 3440x1440 pri 144hz ti gtx 1070 kaj šele rx480 ne bo zadoščal. Freesync na tem monitorju deluje med 55 in 75mh kar pomeni da mora tudi grafična kartica delovati v tem območju da freesync deluje (prve iteracije z nizkoim razponom zgornje in spodnje frekvrence osveževanja so skoraj neuporabne). Moj nasvet bi bil počakaj na RX490 ali pa razmišljaj o 1080 če želiš igrati z več kot 60fps.

LooK ::

Ja, to mi je jasno da na 1440p z rx480 ne bi dosegal dovolj visokih fps. Kaj pa, če bi naštimal resolucijo v igrci na 1080p? Potem ne bi smelo biti problemov verjetno?
Pa 34UC88 ima tako in tako samo 60hz, z vklopljenim freesync pa 75hz, pa še ta kot si napisal deluje le v območju 55-75hz. Če jaz to prav razumem, morajo potem igrice laufati saj z 55 fps, da freesync sploh pride do izraza?

Mogoče sem malo nerodno že na začetku zastavil vprašanje; Zanima me kaj bi bolje izgledalo na temu 34UC88 monitorju:
1.)Igrice naštimane na 1080p resolucijo + freesync (če bi imel rx480), ali
2.)1440p brez freesynca (če bi imel GTX 1070)?

Če ga že monitor podpira (freesync), bi bilo verjetno itak neumnost kupiti Nvidia kartico? G-sync 34" monitorji so pa res predragi in ni mi igranje igric v prvem planu, ampak vseeno bi pa rad imel najboljšo opcijo ki bi pasala zraven omenjenega monitorja :)

smacker ::

Če naštimaš resolucijo na 1080p, si lahko kupiš 34" LG z 2560x1080 za 300eur (ma freesync). Zakaj sploh gledaš 144Hz, če gaming ni prioriteta?

Pennywis3 ::

1080p na 34" monitorju? Si že kdaj videl v živo kako to zgleda?

Svetujem ti, da si v živo nekje to pogledaš, da ti ne bo žal. Karkoli drugega kot 3440x1440 na tako velikem monitorju imet bo zelo grdo, poleg tega da ti bo sliko zožalo.
1080p že na 27" monitorju zgleda čudno.

Zgodovina sprememb…

Amdforce ::

Jaz imam 34 3440x1440 pa gtx 1070 navito pa je ok. Kaksna mafia3 je edino treba malo prilagodit nastavivtve pa pride na 40-50 fps.

D3m ::

LooK je izjavil:

Kupil bom 34" LG 34UC88 monitor. Monitor ima Freesync - kar verjetno pomeni, da bi ga najbolje izkoristil, če bi imel AMD grafično?
Sicer sem res hotel kupiti GTX 1070, ampak G-sync 34" monitorji so res predragi (1200€).
Torej moje glavno vprašanje je - Ali bi imel več od bolj zmogljive GTX 1070 grafične kartice, ali od prednosti freesynca, če bi imel AMD grafično (recimo RX480)?
Vem, da obstajajo 27" 144 hz gaming monitorji, ampak žal je glavni pogoj 34".


Kupi 34" z manjšo resolucijo in RX480.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Delaš na native resoluciji, igrice pa špilaš na 1720x720. 4x manjša resolucija, pa jo bo marsikatera kartica požrla, pa še ne bo tako slabo zgledalo, ker ne bo decimalnega scalinga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

smacker ::

Pennywis3 je izjavil:

1080p na 34" monitorju? Si že kdaj videl v živo kako to zgleda?

Svetujem ti, da si v živo nekje to pogledaš, da ti ne bo žal. Karkoli drugega kot 3440x1440 na tako velikem monitorju imet bo zelo grdo, poleg tega da ti bo sliko zožalo.
1080p že na 27" monitorju zgleda čudno.

34" UW je raztegnjena 27", tak da bo zgleda enako kot 1080p na 16:9 27" monitorju (za marsikoga premalo dpi, ampak ni popolnoma neuporabno). Slike nič ne zoži, sej je 2560x1080 in ne 1920x1080. Ni blo mišljeno kot predlog za nakup, ampak kot prikaz kaka bedarija je na 1440p monitorju naštimat resolucijo na 1080p. Pred resnim razmišljanjem o nakupu vsekakor priporočam ogled v živo - 27" z 1920x1080 bo dobra primerjava, 34" boš težko na polici našel.

Invictus ::

34" imajo zdaj v BTCju v BigBangu...

Tako LG, kot Dell...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LooK ::

smacker je izjavil:

Če naštimaš resolucijo na 1080p, si lahko kupiš 34" LG z 2560x1080 za 300eur (ma freesync). Zakaj sploh gledaš 144Hz, če gaming ni prioriteta?


Nisem napisal, da gledam 144hz...Mislim pa, da niti ne obstaja sploh 144hz 34" (še).
Prioriteta mi je pač 34" monitor, ampak odpadejo vsi z resolucjo 2560x1080, saj je ta resolucija verjetno malo premejhna za vso ostalo delo, razen igric. Predstavljam si, da spravim tudi več stvari na 1440p, kot 1080p, ne samo da je bolj čista slika?
Saj lahko samo v igrici spremeniš resolucijo na 1080p in bo delovalo enako kot bi, če bi bila native resolucija ekrana 1080P? Ali si jaz to narobe predstavljam? :)

@smacker
Zakaj je bedarija na 1440p monitorju naštimat resolucijo na 1080p v igricah? Seveda ne bi spreminjal resolucije monitorja, ampak samo v nastavitvah v igrci.

Pa še vedno ne vem kaj bolje izgleda za igranje, torej ali z boljšo grafično na 1440p, ali slabšo in freesyncom na 1080p? :D
Bi bil res hvaležen za mnenje nekoga, ki im izkušnje z obojim in lahko pove iz prve roke.

Modri dirkač ::

Obvezno 1440p, v igricah pa pač spremeniš na kar te je volja, tudi 800x600 če je treba.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

smacker ::

LooK je izjavil:

Zakaj je bedarija na 1440p monitorju naštimat resolucijo na 1080p v igricah? Seveda ne bi spreminjal resolucije monitorja, ampak samo v nastavitvah v igrci.

Ker s tem izklopiš feature, ki si ga plačal cca. 300eur :D Gtx1070 bo zgledla boljše kot rx480 z freesync. Drugač pa jaz bi mel tut v igrah 1440p, pa po potrebi znižal detajle iz ultra na high, da dobiš 60fps.

gddr85 ::

špilanje na non-native resoluciji bo vse izgledalo bolj motno

D3m ::

Odvisno koliko bo znižal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Nič ni treba zniževat resolucije.. Pogojno znižaš grafične nastavitve v kaškšni bolj zahtevni igri.

Lepo kupiš eno poceni 480tko z 8Gb rama (denimo ta za 230 in rešeno.. Tudi kasneje v primeru prodaje ne boš nič kaj izgubil, in lahko preprosto čez 6-12 mesecev doplačaš in zamenjaš za Vego.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LooK ::

Ne izgubim featura za dodatnih 300€ (v resnici bližje 500€ :( ), saj v prvi vrsti potrebujem monitor na katerega spravim čim več stvari. In zato tudi 1440p 34", ker na njega sklepam da spravim več kot na 1080p 34"...
Je pa seveda dodaten plus vsake toliko kakšno igrco zagnat :D In zato tudi vsa ta moja neumna vprašanja :P
Itak bo prve par tednov priklopljen na laptop, potem pa pride šele taprav PC. Samo nisem še odločen zaradi grafične. Res bi drugače veliko raje Nvidio, ampak tale freesync mi ne da miru...

DarwiN ::

Sej menda še ta mesec izzide RX 490, ampak se bojim, da bo zgolj dual RX480... Če sploh kaj izzide. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LooK ::

Ja pa ceno GTX1080 je sigurno ne bi kupil:))
Ko bodo padle cene G-sync moniotorjev, bo AMD verjetno precej izgubil svoj prodajni delež...

OK eno verjetno neumno vprašanje: Ali mi lahko kdo potrdi, da lahko na 1440p monitor spraviš več stvari kot na isto velik 1080p monitor? Recimo primer - več windows okencev?

hojnikb ::

seveda lahko, razn če maš scaling nastavlen na več kot 100%
#brezpodpisa

DarwiN ::

3440x1440 = 4.95 megapikslov
2560x1080 = 2.76 megapikslov

Torej skoraj 2x več delovne površine oz. 2x več stvari spraviš na zaslon. Cena pa tudi 2x višja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LooK ::

OK super, hvala vam!:)
Ali mislite, da bo "za silo" lahko poganjal 34" 1440p monitor tudi laptop z AMD HD8870 grafično? Preko HDMI-ja...Seveda ne za noebne igrice, ampak normalno delo. Ne bi smelo biti nobenih problemov ane?
Drugi sedanji monitor bom imel pa kar preko VGA na istem laptopu recimo.
Potem pa pride enkrat pravi PC 8-)

tikitoki ::

LooK je izjavil:

Kupil bom 34" LG 34UC88 monitor. Monitor ima Freesync - kar verjetno pomeni, da bi ga najbolje izkoristil, če bi imel AMD grafično?
Sicer sem res hotel kupiti GTX 1070, ampak G-sync 34" monitorji so res predragi (1200€).
Torej moje glavno vprašanje je - Ali bi imel več od bolj zmogljive GTX 1070 grafične kartice, ali od prednosti freesynca, če bi imel AMD grafično (recimo RX480)?
Vem, da obstajajo 27" 144 hz gaming monitorji, ampak žal je glavni pogoj 34".


Vec bos imel od GTX 1070, ker je enostavno veliko mocnejsa graficna kartica. Lahko pa pocakas na VEGA, ce se ti ne mudi zamenjati trenutne graficne kartice.

DarwiN ::

OK super, hvala vam!:)
Ali mislite, da bo "za silo" lahko poganjal 34" 1440p monitor tudi laptop z AMD HD8870 grafično? Preko HDMI-ja.

Ne bo šlo.. HDMI 1.4 ima prepustnosti največ za 2560x1440 resolucijo..

Mogoče ga uspeš manualno prisilit, da bo poganjal 3440x1440, ampak pri 30Hz, kar je obupno za delo.

edit: Laptop nima displayport priključka?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Modri dirkač ::

DarwiN je izjavil:

OK super, hvala vam!:)
Ali mislite, da bo "za silo" lahko poganjal 34" 1440p monitor tudi laptop z AMD HD8870 grafično? Preko HDMI-ja.

Ne bo šlo.. HDMI 1.4 ima prepustnosti največ za 2560x1440 resolucijo..

Mogoče ga uspeš manualno prisilit, da bo poganjal 3440x1440, ampak pri 30Hz, kar je obupno za delo.

edit: Laptop nima displayport priključka?


Spet neki na pamet.
https://www.amd.com/Documents/AMD-Radeo...

Meni na nvidia 840m (kar je podoben šmorn, tudi HDMI 1.4) dela 3440x1440 na max 50Hz, tako da neke opazne razlike ni v primerjavi z original 60Hz.
Everybody lies!

Invictus ::

Odloči se ali kupuješ monitor za delo ali špile...

Če za delo, boš lahko hitro zaslužil dovolj za eno hudo grafično. Če ne boš, tudi tega monitorja ne rabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DarwiN ::

Meni na nvidia 840m (kar je podoben šmorn, tudi HDMI 1.4) dela 3440x1440 na max 50Hz, tako da neke opazne razlike ni v primerjavi z original 60Hz.

No pol pa super.. Uradno je pač 30Hz za 4k in tudi 3440x1440, je pa potem logično, da mora pri slednji resoluciji it malo više. Googlam in omenjajo številke med 49 in 53Hz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

LooK ::

Invictus je izjavil:

Odloči se ali kupuješ monitor za delo ali špile...

Če za delo, boš lahko hitro zaslužil dovolj za eno hudo grafično. Če ne boš, tudi tega monitorja ne rabiš...


Mal neumesna, sem lepo povedal da potrebujem 34" monitor za delo, igrice so le dodana vrednost. In tudi opisal že zakaj sploh je dilema med GTX1070/RX480-> Samo zaradi freesynca. Pa še vedno ne vem kaj bi bilo bolje imeti. Ker jasno je, da freesync odpravi "stuttering in tearing", se pravi igranje na 1080p z 480x bi v teoriji moralo biti bolj tekoče kot na GTX1070 (pa tudi če bi tu izgledalo bolje na 1440p). In to je tudi glavni razlog za odprtje te teme:) Ta dilema še vedno ostaja.

Bom pa monitor kupil pred PCjem, kateri pride nekje do konca leta. Zato sem vprašal, če morda kdo ve kako se obnese povezan z laptopom "za silo". Ali niso drugače novi HDMI 2.0, da podpirajo vsaj 60hz?

Macketina ::

Spile lahko laufas vedno z crnim robom ob strani - torej izberes FHD locljivost, ob strani imas crna robova. Tako recimo jaz spilam HMM3 (jasno, ne v FHD) :)

Ti pa iz prakse povem da 34" rabi za gaming mocno grafo - Doom recimo ni problematicen, Withcher3 ali kaj podobnega pa ima v nativni 40-50FPS na 1080.
Ko pa se enkrat navadis, pa ne gres nazaj...

Zgodovina sprememb…

martinleben ::

jas tega nevem me pa samo zanima kakšen monitor rabim za nvidio gtx1060 in koliko stane monitor
če gdo ve naj napiše hvala

Gejspodar ::

martinleben je izjavil:

jas tega nevem me pa samo zanima kakšen monitor rabim za nvidio gtx1060 in koliko stane monitor
če gdo ve naj napiše hvala



Hvala.

Pozdravljen mladoletnik,

Za tvojo grafično je dober vsak monitor proizveden v zadnjih desetih letih, ki ima bodisi HDMI ali pa DP vhod. Cene za nove rangirajo od cca. 90 pa tam do več tisoč evrov če imaš hujše zahteve.

Glede na to da verjetno nimaš najmanjšega pojma o čemurkoli ti predlagam, da mamica z Mimovrst naroči tole: https://www.mimovrste.com/monitorji-gam...

100€ pa imaš UKRIVLJEN zaslon, ki se super poda z mnogobarvnimi ledicami, ki jih je tvoja soba nedvomno polna. Sicer ni prilagodljiv po višini ali pa ima VESA mounta, samo za tvoj Fortnite pa Minecraft pri 30 fpsjih bo zadeva zadovoljiva.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

27'' 1080p monitor

Oddelek: Kaj kupiti
354501 (3594) I7I
»

Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
51556 (1281) techuser
»

Ultrawide LG 34UM88-P pomoč pri nakupu

Oddelek: Zvok in slika
7888 (719) scipascapa
»

1440p Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
173857 (2659) LooK

Več podobnih tem