» »

Nov monitor za programiranje

Nov monitor za programiranje

golf3 ::

Lepo pozdravljeni.

Kupujem monitor, ki se bo uporabljal predvsem za programiranje in brskanje po spletu. Kupujem ga predvsem zato, ker imam trenutno samo ekran na prenosniku, ki sicer je 1080p, ampak je majhen in je delo na njem nepregledno in zamudno. Zanj bi dal okoli 200€, mogoče malo več če bi se res splačalo.

Kolikor sem gledal, so mi najbolj všeč od DELL-a, večinoma zaradi samega designa, ki je preprost, ozki robovi... Na mimovrstah se pri tej ceni giblje kar nekaj modelov, vendar ne opazim bitvenih razlik. Vsi so 1080p, nekateri sicer večjih dimenzij. Glede velikosti nevem točno kaj bi rad. Ali se splača večjega? Resolucija pa bo zgleda kar morala ostati 1080p, ker v ta budget dvomim da spravim kaj več.

Torej, kaj bi vi priporočali v rangu do 200€?

Invictus ::

Za ta denar je vseeno kaj vzameš.

Glej na tole ;).

http://www.pcgamesn.com/philips-40-inch...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

golf3 ::

Ja rad bi najboljše za svoj denar ane :D. Pri monitorjih skoraj iste cene (+-5€) sem že videl ogromne razlike v kotu vidljivosti tako da najbrž ni vseeno kaj kupim.

krneki0001 ::

Sam sem si kupil 29" dellov monitor u2913wm. Odlična zadeva za programiranje. Kot da bi imel 2 komada 19" skupaj postavljena.

Levi monitor:


Tudi za slike obdelovat je odličen.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Ma vzami karkoli, sam da bo najmanj 24". Sam sem mesc nazaj kupil od Philipsa in mi super odgovarja. Sicer nekateri imajo tudi večje ekrane za programiranje.

golf3 ::

@nebivedu Izgleda zelo dobro in verjamem da je zelo uporaben ampak je 500€ na mimovrste :D.

Glede 24 se pa strinjam. kolikor gledam je 27 zame že prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: golf3 ()

shadeX ::

Glede 24 se pa strinjam. kolikor gledam je 27 zame že prevelik.


Odvisno tudi od okolja in prostora če ga imaš. Je pa res 24" minimum. Mam za tretji monitor 22" in je razlika med 22" in 24" kar opazna.

mlamat ::

Meni bi bilo pri nakupu važno, da ima pivot. Sam trenutno bolj šparam in imam za sekundarni monitor enekga starega Lenovota z 3:4 razmerjem. 16:9 pokononci mi deluje zelo čudno.

golf3 ::

Ravnokar zasledil tale monitor: LINK
Cena je zelo ugodna, razmerje stranic pa zanimivo :D. Pozabil sem povedati da bo monitor pritrjen na roko na steni.

krneki0001 ::

Cena je ugodna, vendar je tole veliko kot 2 15" monitorja skupaj

krneki0001 ::

Potem je že boljši ta, ki je 29 od LG za 229€
https://edigital.si/monitor/lg-29um58-p...

ingeniero ::

nebivedu: Zakaj je ta podolgovata stvar odlična za programiranje? Ko sem nazadnje gledal je bilo priporočeno pisati največ 80 znakov na vrstico ... Razen, če ga pri programiranju rotiraš za 90°?

Invictus ::

Zato, ker imaš poleg kode odprto še aplikacijo plus debugger.

Vse na enem ekranu.

Eni so zgleda še v letu 1983 ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

[SkA] ::

Meni osebno window managment bolje deluje na dveh ločenih monitorjih, kot enem. Posledično neki ultra wide monitorji ne pridejo v upoštev, ker imajo preveč širine, da bi dva skupaj udobno stlačil, pa še v višino je potem premalo vrstic. Imam raje 16:10. Alternativno seveda dovolj velik 4K, ampak bi se verjetno bolj lomil pri upravljanju z okni, ker nimam samo IDEja ves čas odprtega.

S čim manjšim budgetom, kot je teh omenjenih 200EUR, bi verjetno iskal dva 24" FHD. Dell, če bi se le dalo, zaradi nastavljivih podstavkov in kvalitete - ampak glede na budget, karkoli, ki nima fiksnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

igorpec ::

se pa tudi jaz strinjam, da je boljše imeti dva 16:10 monitorja.


Ali pa enega takšnega:
http://www.anandtech.com/show/11038/phi...
Po fiasku s 43" IPS, ki je bil čisti fail, VA panel.

40" @4k je ravno prav za produktivity in programiranje, stane (navaden, ne ta curved ki je ravno prišel ven) pa približno isto kot 34" UW. Window management se tudi da uspešno poštimat, če nujno rabiš. Obstaja nekaj appsov na Windows in Linux platformi. Sam sem opustil to idejo, ker se nisem uspel navadit.

Ahim ::

ingeniero je izjavil:

nebivedu: Zakaj je ta podolgovata stvar odlična za programiranje? Ko sem nazadnje gledal je bilo priporočeno pisati največ 80 znakov na vrstico ... Razen, če ga pri programiranju rotiraš za 90°?


Delni odgovor si ze dobil, jaz bi pa dodal se to, da je vecina orodij danes narejenih tako, da imajo na obeh straneh od raznih gutterkev, object inspectorjev, file/project viewerjev in ostale solate toliko, da ti na sredini ostane priblizno tak prostor, kot si ga imel vcasih na 4:3.

Govorim sicer za normalen 16:10 monitor, meni je 16:9 malenkost prenizek glede na sirino, ultra-wide pa sploh za programiranje, je pa taka sirina bolj prakticna za tiste primere, kjer bi sicer hotel imeti dva monitorja enega ob drugem (kjer imas na enem npr. odprto dokumentacijo).

krneki0001 ::

ingeniero je izjavil:

nebivedu: Zakaj je ta podolgovata stvar odlična za programiranje? Ko sem nazadnje gledal je bilo priporočeno pisati največ 80 znakov na vrstico ... Razen, če ga pri programiranju rotiraš za 90°?


Odpreš visual studio in ga imaš čez cel ekran. Vsa orodja v njem so lahko odprta naenkrat, pa še vedno delaš normalno.

Ahim je izjavil:

ingeniero je izjavil:

nebivedu: Zakaj je ta podolgovata stvar odlična za programiranje? Ko sem nazadnje gledal je bilo priporočeno pisati največ 80 znakov na vrstico ... Razen, če ga pri programiranju rotiraš za 90°?


Delni odgovor si ze dobil, jaz bi pa dodal se to, da je vecina orodij danes narejenih tako, da imajo na obeh straneh od raznih gutterkev, object inspectorjev, file/project viewerjev in ostale solate toliko, da ti na sredini ostane priblizno tak prostor, kot si ga imel vcasih na 4:3.

Govorim sicer za normalen 16:10 monitor, meni je 16:9 malenkost prenizek glede na sirino, ultra-wide pa sploh za programiranje, je pa taka sirina bolj prakticna za tiste primere, kjer bi sicer hotel imeti dva monitorja enega ob drugem (kjer imas na enem npr. odprto dokumentacijo).


Jaz imam kot primarni ekran 29 ultra wide, potem pa zraven 19" (4:3) kot drugi ekran za dokumentacijo, maile,...
Zalo uporabna zadeva.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

@nebivedu površine maš glih isto kot 2x 23-24" monitor :) Za delo je pomoje to najboljša kombinacija.
Drugače mam pa sam doma tud 29" 21:9, ker delam manj, poleg tega pa pade še kakšna igra, film. Je kr vsestranski monitor to, razen če delaš s fotografijami da rabiš višino. Pri programiranju sam nikoli ne pogrešam tistih extra 2 vrstic kode, ki se jih da spravit na 1200p.

krneki0001 ::

Počasi razmišljam o šaltanju na 34" ultra wide. Sploh LG ni tako hudo drag.

AnotherMe ::

krneki0001 je izjavil:

Počasi razmišljam o šaltanju na 34" ultra wide. Sploh LG ni tako hudo drag.


Iz 3x 19" sem šel na 2x 26", pa sedaj tudi čedalj bolj razmišlajm o nekem UW 32"+... Nisem pa še popolnoma nič odločen glede firme in ostalih detajlov, nekako si zelo želim, da bi par stvari različnih dobil na mizo pa malo potestiral.
Saj bi nabavil na MV, pa potem vrnil kar mi nebi odgovarjalo, samo se mi ne zdi fer tak način.
Ima kdo drug kako pametno idejo kako bi lahko naredil en test vsaj 3-4 monitorjev naenkrat?

smacker ::

Večje trgovine v tujini, recimo Mediamarkt. Eventuelno kak BigBang v BTCju. Površina se meri bolj v pikslih kot v inčih, tak da 3440x1440 kot dobiš pri 34" UW za cca. 500eur moraš primerjat z 5120x1440 kar bi mel na dveh 27" 1440p monitorjih za podobno ceno. Če je striktno za delo, ma multimonitor boljši p/p ratio - dobiš več površine za isti denar. Če na njem še gledaš filme in igraš igre, pol je že smiselno o UW razmišljat - pri igrah maš širši pogled v sceno, pri kino formatu filmov pa nimaš črnih robov zgoraj in spodaj.

krneki0001 ::

LG 34" ultra wide curved:



Cena je sicer 1000€, ampak zadeva je zanimiva.

Invictus ::

Maš tud 34" Dell, curved za 900 EUR v BigBangu.

Še sprobaš ga lahko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

smacker ::

So malo padle cene UW monitorjem ;) Ukrivljen, 10bitn, 75Hz s freesync: https://edigital.si/monitor/lg-34uc88-b...

Invictus ::

Dell ima recimo vgrajen KVM. Ker imam sam 2 škatli, mi bo prišel prav, če ne nagruntam kaj boljšega...

Remote X Windows v Windowsih je PITA.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

49106 ::

Misclick.

kixs ::

krneki0001 je izjavil:

LG 34" ultra wide curved:



Cena je sicer 1000€, ampak zadeva je zanimiva.


Pocasi pridejo 38" ven. Sam bi se raje videl 40" ultrawide, da je res nek prehod iz 34".

imagodei ::

OP, vem da je tole par desetakov preko tvojega budgeta, ampak se splača mal stisnit. 240 EUR na mimovrste. Meni zelo všečen.
- Hoc est qui sumus -

shadeX ::

imagodei je izjavil:

OP, vem da je tole par desetakov preko tvojega budgeta, ampak se splača mal stisnit. 240 EUR na mimovrste. Meni zelo všečen.


Kaj pa recimo pri tem monitorju upraviči 100€ več kot na monitorju, ki sem ga npr linkal jaz? :)

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

ales85 ::

Za začetek je 1200px vertikalno namesto 1080px. Meni ta ekstra višina nekaj pomeni. Če res toliko, je pa drugo.

kyloren ::

Lepo pozdravljeni,

da ne bom odpiral nove teme, bom uporabil kar to.

Kupujem nov monitor, glavni namen uporabe je za programiranje, web design. Uporabljal bi še za avdio produkcijo (cubase11).

Moja vprašanja:
1. Kaj predlagate 2x 27" ali pa 1x 34"?
2. Curved ali IPS? ali nujno oboje? Curved se mi zdi da je fajn če bi vzel 34". Zdaj že nekaj časa uporabljam monitor ki podpira IPS in tudi ta funkcija se mi zdi zelo koristna.
3. Gledam trenutno med LG-34WN80C-B in LG-34GN850-B. Vaše mnenje? V ceni je razlika, vprašanje pa je če se ta razlika pozna pri mojem delu. Ima kdo izkušnje?

V primeri da imate kakšne boljše predloge se priporočam :)

Lep pozdrav

Zimonem ::

Najbolje, da sprobaš. Osebno mi je najbolje 32' 4k. Ostalim a kaj drugega. Razpotegnjenci mi ne pašejo.

eventyrer ::

Karkoli od tega:

Če želiš 4k resolucijo:
Dell u2720q

Če želiš 2k resolucijo:
Dell u2719d
Dell U2715h

Jaz imam 2 zaslona ker sem navajen tako delati. Če bi danes kupoval bi morda najbrž vzel 34 inč zaslon 4k resolucije.


Na 4k bo slika bolj ostra, na 1 zaslonu boš lahko imel res ogromno informacij....
Na dveh 27 inč zaslonih pa boš po mojem mnenju precej lepše in lažje okna razporedil (in bodo še vedno tako velika da boš dejansko videl kaj piše na njih).

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kupi 1x 49", če si lahko privoščiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

Invictus je izjavil:

Kupi 1x 49", če si lahko privoščiš...


to je morda uporabno za geekanje, za delo dela samo šaro na mizi.

kyloren je izjavil:


2. Curved ali IPS? ali nujno oboje?



Do 27 inč je curved totalna bedarija.
Okoli 32 inč curved postane precej zanimiv.
Nad 32 inč je curved po mojem nuja.



IPS? Jaz doma ne kupujem drugega kot IPS zaslone (na njih tudi kak špil včasih odigram).

Zgodovina sprememb…

kyloren ::

Invictus je izjavil:

Kupi 1x 49", če si lahko privoščiš...


Ne rabim. Več kot 34" ne bom kupil, ja en razlog je finančen, drugi pa prostor in pa preprosto tudi ne rabim.

Rabim samo nekaj kar po prijazno očem, ker pred monitorjem preživim veliko časa.

eventyrer ::

kyloren je izjavil:


Rabim samo nekaj kar po prijazno očem, ker pred monitorjem preživim veliko časa.


Dellovi IPS paneli so zelo hvaljeni.
1x27 inč DELLov zaslon stane okoli 450 EUR.

Tudi tisti LG ki si jih linkal bodo najbrž vredu, jih pa niti malo ne poznam.

Malo bedno ampak ti svetujem da greš v kak big bang pogledat če imajo razstavljen kak zaslon z 2k in 4k resolucijo da boš videl če si spodoben normalno brat 4k resolucijo na 100% DPI 32 inč zaslona.

Zgodovina sprememb…

kyloren ::

eventyrer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kupi 1x 49", če si lahko privoščiš...


to je morda uporabno za geekanje, za delo dela samo šaro na mizi.

kyloren je izjavil:


2. Curved ali IPS? ali nujno oboje?



Do 27 inč je curved totalna bedarija.
Okoli 32 inč curved postane precej zanimiv.
Nad 32 inč je curved po mojem nuja.


Hvala eventyrer za mnenje.

Najbolj se res nagibljem kar na 34". Zanima me pa če mogoče ima kdo izkušnjo kako je s sliko (ostrina) saj je resolucija teh 34" 3440 x 1440 in ne 2160p?

eventyrer ::

Ja to je najbrž pač zaslon 2k resolucije ki je pač širši od 27 inč zaslona.

Torej kar hočem reči je da če bi ti vzel žago in tisti 34 inč zaslon prerezal na dimenzije 27 inč zaslona bi imel resolucijo in DPI 2k.

Zgodovina sprememb…

kyloren ::

eventyrer je izjavil:

Ja to je najbrž pač zaslon 2k resolucije ki je pač širši od 27 inč zaslona.

Torej kar hočem reči je da če bi ti vzel žago in tisti 34 inč zaslon prerezal na dimenzije 27 inč zaslona bi imel resolucijo 2k.


Štekam :)

Pol pa mislim da bom kar ostal pri 34".

eventyrer ::

malo ugibam...imam malo lenoritis trenutno in se mi ne lujbi pogledat kakšne so dejansko zunanje dimenzije zaslona ki ga gledaš.

DPI 27 inč zaslona je več kot dovolj za programiranje. Sigurno.

Je pa ostrina 4k zaslona..... hudo lepa. Če je nisi zmožen brati na 100% DPIju pač DPI daš na 150% in uživaš.


BTW, od teh zaslonov ki jih gledaš bi jaz gledal zgolj tegale:
https://www.lg.com/us/monitors/lg-34wn8...

Uni drugi je meni osebno gnusen, preveč gamerski in futurističen. Najbrž zato ker sem vajen Dellove pisarniške linije zaslonov.

Zgodovina sprememb…

kyloren ::

eventyrer je izjavil:

malo ugibam...imam malo lenoritis trenutno in se mi ne lujbi pogledat kakšne so dejansko zunanje dimenzije zaslona ki ga gledaš.

DPI 27 inč zaslona je več kot dovolj za programiranje. Sigurno.

Je pa ostrina 4k zaslona..... hudo lepa. Če je nisi zmožen brati na 100% DPIju pač DPI daš na 150% in uživaš.


BTW, od teh zaslonov ki jih gledaš bi jaz gledal zgolj tegale:
https://www.lg.com/us/monitors/lg-34wn8...

Uni drugi je meni osebno gnusen, preveč gamerski in futurističen. Najbrž zato ker sem vajen Dellove pisarniške linije zaslonov.


V pisarni (sem bolj poredko) uporabljam Dell U2715h. Ja je res super. Ampak 34" se mi je rajal po glavi, saj pa še vseeno tedensko nekaj ur preživim tudi za cubase, torej DAW za avdijo produkcijo in pol zaradi vseh trackov in VSTjev je skoraj boljše da imaš v enem daljšo okno. No vsaj ugibam da bi bilo boljše. Predstavljaš si lahko podobno kot če bi uporabljal Adobe Premiere za video obdelavo.

Lonsarg ::

Jaz sem bil en prvih ki je začel z ultrawide, sedaj nas je vedno več na šihtu :) Jaz sem sicer na 38", večina na 34" hehe.

Zimonem ::

Vsak mora sprobat, kaj mu sede. Večje, širše ni vedno boljše.

WhiteAngel ::

Jaz imam Dell 2717 in nimam pripomb. Predvsem mi je bilo pomembno, da se lahko obrača za 90°, ko to potrebujem.

Zimonem ::

Tudi jaz imam raje kdaj portrait , sploh napram ultrawide. Itak imam na roki.

eventyrer ::

kyloren je izjavil:

eventyrer je izjavil:

malo ugibam...imam malo lenoritis trenutno in se mi ne lujbi pogledat kakšne so dejansko zunanje dimenzije zaslona ki ga gledaš.

DPI 27 inč zaslona je več kot dovolj za programiranje. Sigurno.

Je pa ostrina 4k zaslona..... hudo lepa. Če je nisi zmožen brati na 100% DPIju pač DPI daš na 150% in uživaš.


BTW, od teh zaslonov ki jih gledaš bi jaz gledal zgolj tegale:
https://www.lg.com/us/monitors/lg-34wn8...

Uni drugi je meni osebno gnusen, preveč gamerski in futurističen. Najbrž zato ker sem vajen Dellove pisarniške linije zaslonov.


V pisarni (sem bolj poredko) uporabljam Dell U2715h. Ja je res super. Ampak 34" se mi je rajal po glavi, saj pa še vseeno tedensko nekaj ur preživim tudi za cubase, torej DAW za avdijo produkcijo in pol zaradi vseh trackov in VSTjev je skoraj boljše da imaš v enem daljšo okno. No vsaj ugibam da bi bilo boljše. Predstavljaš si lahko podobno kot če bi uporabljal Adobe Premiere za video obdelavo.


No vidiš, torej lahko komot večje DELLove zaslone pogledaš...

eventyrer ::

Zimonem je izjavil:

Vsak mora sprobat, kaj mu sede. Večje, širše ni vedno boljše.


ja za programiranje se meni osebno zdi dosti boljše imeti 2x27 inč zaslon. Enostavno zato ker sem navajen imeti na zaslonu odprti po 2 okni (vsako veliko po 50% okna), torej vse skupaj 4 okna na dveh zaslonih.
To pa večinoma vse delam tako da pritisnem "super" tipko (windows tipka) in smero tipko na tipkovnici oziroma po potrebi tudi "super" + "shift". Dela z miško je točno nič.

Bi moral probat da bi videl kako tak način dela deluje na 34 inč zaslonu.


Ampak če bi letos kupoval bi najbrž vzel 34 inč zaslon....bi se že navadil drugačnega načina dela. Enostavno bi delavna miza izgledala lepše.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

eventyrer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kupi 1x 49", če si lahko privoščiš...


to je morda uporabno za geekanje, za delo dela samo šaro na mizi.

Mogoče nekateri rabijo več površine za delo kot drugi... In si kupijo večjo mizo ;).

Ne štancamo vsi web strani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja 27 - prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
465542 (3018) fopi
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577003 (5069) Han
»

Je ukrivljen monitor primeren za grafično oblikovanje?

Oddelek: Kaj kupiti
425701 (4791) m0LN4r
»

Samsung se pogaja o prodaji oddelka za osebne računalnike

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
115655 (4398) Jst

Več podobnih tem